α Universe Manzara Yarışması

Albert Dros

Muhteşem çözünürlük ve dinamik aralıkla manzaralar

İster APS-C ister Full Frame fotoğraf makinesi kullanın, Sony α serisi; inanılmaz çözünürlük, ince tonlama ve yüksek ISO ayarlarında üstün performans sunar.

α fotoğraf makinenizdeki BIONZ™ işlemcisi, dokuları ve ayrıntıları doğrulukla yakalayarak manzaralarınızı parlak ve canlı şekilde işleyebilir.

Bu yarışmaya fotoğraflarınızı Instagram üzerinden paylaşarak katılabilirsiniz. Yarışmaya giriş, 1 Kasım 2019 ile 15 Aralık 2019 tarihleri arasında Instagram’da yayınlanan fotoğraflar için geçerlidir.

Kazanan fotoğraf, fotoğraf uzmanlarından oluşan bir heyet tarafından seçilecek ve kazanan katılımcı bir Sony G Master lens kazanacaktır!

Katılımlar; fotoğrafın yaratıcılık, özgünlük ve görsel/duygusal etki seviyesine göre değerlendirilecek ve kazananlar α Universe ve sosyal medya kanallarında duyurulacaktır.

Şartlar ve Koşullar:

SATIN ALMA GEREKMEZ

1. Sony α Universe Instagram Manzara Fotoğrafı Yarışması ("Yarışma"); Sony Europe B.V., The Heights, Brooklands, Weybridge, Surrey, KT13 0XW, Birleşik Krallık ("Sony") tarafından düzenlenmektedir. Yarışmanın sponsorluğu, finansmanı veya yönetimi hiçbir şekilde Instagram tarafından yapılmamaktadır ya da Yarışma Instagram ile hiçbir şekilde ilişkili değildir. Sonuç olarak Instagram, bu Yarışmanın her bir katılımcısı tarafından her türlü sorumluluktan tamamen muaf tutulur.

2. Yarışma, kişisel bir Instagram hesabı olan ve Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, İsviçre, Polonya, Norveç, Avusturya, İsveç, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Yunanistan, Romanya, Estonya, Litvanya, Letonya, Macaristan, Bulgaristan, İrlanda, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Türkiye’de ("Geçerli Ülkeler") ikamet eden, 18 yaşın üzerindeki bireylere açıktır. Sony grup şirketleri çalışanlarının ve onların aile üyelerinin Yarışmaya katılma hakkı yoktur.

3. Yarışma, 1 Kasım 2019’da başlayacak ve 15 Aralık 2019 gece yarısında sona erecektir ("Yarışma Süresi")

4. Yarışmaya katılmak için şu adımları izlemeniz gerekir:

1. Adım: @alphauniversebysony.eu Instagram hesabını takip edin.

2. Adım: Bizzat sizin tarafınızdan bir Sony α serisi fotoğraf makinesiyle çekilmiş bir fotoğrafı Instagram hesabınıza yükleyin ve ikamet ettiğiniz ülkeye göre şu etiketi ekleyin:

Geçerli ülke etiketlerinin listesi:

Almanya: #AlphaLandscapeDE
Birleşik Krallık: #AlphaLandscapeUK
Fransa: #AlphaLandscapeFR
İtalya: #AlphaLandscapeIT
İspanya: #AlphaLandscapeES
Hollanda: #AlphaLandscapeNL
İsviçre: #AlphaLandscapeCH
Polonya: #AlphaLandscapePL
Norveç: #AlphaLandscapeNO
Avusturya: #AlphaLandscapeAT
İsveç: #AlphaLandscapeSE
Belçika: #AlphaLandscapeBE
Danimarka: #AlphaLandscapeDK
Finlandiya: #AlphaLandscapeFI
Yunanistan: #AlphaLandscapeGR
Romanya: #AlphaLandscapeRO
Estonya: #AlphaLandscapeEE
Litvanya: #AlphaLandscapeLT
Letonya: #AlphaLandscapeLV
Macaristan: #AlphaLandscapeHU
Bulgaristan: #AlphaLandscapeBG
İrlanda: #AlphaLandscapeIE
Çek Cumhuriyeti: #AlphaLandscapeCZ
Slovakya: #AlphaLandscapeSK
Türkiye: #AlphaLandscapeTR

5. Gönderilen fotoğraflar, bir Sony α serisi fotoğraf makinesiyle çekilmiş olmalıdır. Instagram hesabınız, yarışmaya katılmak için herkese açık olarak ayarlanmış olmalıdır. Yayınlandıktan sonra, fotoğraf, yukarıdaki 3. bölümde belirtilen Yarışma Süresinin sonuna kadar Instagram hesabınızda kalmalıdır, aksi takdirde katılımınız kabul edilmeyebilir.

6. Yukarıdaki 4. bölüme uygun şekilde fotoğraf göndererek ve Yarışmaya katılarak katılımcılar, Yarışma kurallarını ve bu şartları ve koşulları anlamış ve bunlara bağlı kalmayı kabul etmiş sayılır. Sony tarafından verilen ve bu web sayfasında ya da @alphauniversebysony.eu Instagram hesabında yayınlanan katılımla ilgili diğer talimatlar, Yarışma kurallarının bir parçası olacaktır.

7. Aşağıdaki 9. bölüme uygun olarak, fotoğraflar, Sony α fotoğraf makinenizin özelliklerinden faydalanan manzara fotoğrafları olmalıdır. Katılmak üzere yükleyebileceğiniz fotoğraf sayısı sınırsızdır ancak her fotoğraf özgün olmalı ve bu şartlara ve koşullara uygun olmalıdır.

8. Herhangi bir görüntü düzenleme yazılımı veya benzer programlarla üzerinde değişiklik yapılmış fotoğraf(lar) kabul edilir. Katılımcı, fotoğrafın yasal olarak elde edilmiş yazılımlarla geliştirildiğini garanti eder.

9. Katılımcıların (hem fotoğraf hem de ilişkili yorumlar/etiketlerle ilgili olarak) iftira, hakaret içeren, müstehcen, pornografik, küfür, tehdit içeren veya yasa dışı materyalleri veya suç olarak nitelendirilecek ya da hukuki sorumluluk doğuracak veya başka şekillerde herhangi bir kanunu veya Instagram’ın kullanım şartlarını ihlal edecek davranışları ortaya çıkarabilecek veya teşvik edebilecek materyalleri etiketlemesi ya da göndermesi yasaktır. Katılımcılar; fotoğrafta emeği geçenlerin belirtildiği, filigran veya üçüncü şahıslara ait markalar içeren fotoğraflar gönderemez.

10. Sony, Instagram üzerinden Yarışma Süresi içinde gönderilen tüm uygun katılımları inceleyecek ve fotoğraflar, Sony’nin kendi takdirine bağlı olarak, fotoğrafın yaratıcılık, özgünlük ve görsel/duygusal etki seviyesine göre değerlendirilecektir. Bahsedilen kriterlere göre Sony tarafından bir son liste seçilecek ve kazananlarla ilgili nihai karar, kararı nihai ve bağlayıcı olacak bağımsız bir jüri tarafından verilecektir.

11. Fotoğrafı kazanan katılımcıya, @alphauniversebysony.eu Instagram hesabından Instagram Direct kullanılarak ulaşılacak ve katılım şartlarına uyumluluğunun gösterilmesi için seçilen fotoğrafın EXIF verilerini göndermesi istenecektir. Sony, daha sonra olası kazanana ödülü nasıl alacağını açıklayan talimatları içeren bir e-postayla geri dönüş yapacaktır. Olası kazanan, beş (5) gün içinde ilk Instagram Direct mesajına yanıt vermezse ve bu mesajdaki talimatlara uymazsa ya da veriler, fotoğrafın bu şartlar ve koşullara uygun olmadığını ortaya çıkarırsa katılımcı ödülü alma hakkını kaybedecek ve alternatif bir kazanan seçilecektir. En fazla üç (3) alternatif kazananla iletişim kurulacaktır.

12. Tek bir kazanan seçilecektir ve kazanan aşağıdaki listeden bir Sony G Master lens seçebilecektir:

FE 24mm f/1.4 G Master (yaklaşık değeri 1619 €/ 1449 £)
FE 16-35mm f/2.8 G Master (yaklaşık değeri 2569 € / 2300 £)

13. Nakit veya kredi seçeneği söz konusu değildir. Ödüller değiştirilemez veya devredilemez. Herhangi bir nedenle ödüle erişilememesi durumunda, Sony, bunun yerine eşdeğer bir ödül sunma hakkını saklı tutar.

14. Kazanan, ödülün (ödüllerin) alınmasından doğan her türlü bireysel vergi yükümlülüğünden tamamen ve tek başına sorumlu olur ve kazanan, ödülü kabul ederek Sony’yi bu tür yükümlülüklerden muaf tutmayı kabul eder.

15. @alphauniversebysony.eu Instagram hesabından Ocak 2020’nin başına kadar kazanana ulaşılacaktır ve ödül, kazanana ait herhangi bir masraf olmadan Şubat 2020’nin ortasına kadar gönderilecektir. Ödüller, yalnızca yukarıdaki 2. bölümde listelenen Geçerli Ülkeler’deki adreslere gönderilecektir.

16. Ödüllerin kabul edilmesiyle kazanan, kanunların yasakladığı durumlar haricinde başka bir bedel olmadan; adının, fotoğrafının ve/veya tasvirinin Sony tarafından yazı, reklam, promosyon ve pazarlama amacıyla kullanılmasını kabul etmiş olur. Kazananların bilgilendirilmesi dışında, katılımlar ve kazananların seçimi hakkında hiçbir soru kabul edilmeyecektir.

17. Katılımcı, yarışmaya fotoğraf göndererek (1) fotoğrafların yarışma kurallarına ve bu şartlar ve koşullara tamamen uyduğunu, (2) fotoğrafların katılımcı tarafından bir Sony α serisi fotoğraf makinesiyle çekilmiş orijinal fotoğraflar olduğunu, (3) katılımcının fotoğraflarla ilgili (telif hakkı da dahil olmak üzere) tüm haklara sahip olduğunu ve (4) fotoğrafların (reklam, gizlilik hakları veya benzer kişisel haklar da dahil olmak üzere) herhangi bir üçüncü şahsın haklarını ihlal etmediğini ve gönderilen fotoğrafların herhangi birinde bulunan tüm kişilerden fotoğrafının kullanılmasıyla ilgili izin alındığını garanti eder. Katılımcı üçüncü şahıs kaynaklardan (örn. başka web siteleri veya bloglar gibi) alınan fotoğrafların gönderilmesinin yasak olduğunu ve bu tür fotoğrafların izinsiz kullanımının telif hakkı ihlali teşkil edebileceğini kabul eder.

18. Sony, makul nedenlerle katılım şartlarının, bu şartlar ve koşulların veya kamu düzeninin ve ahlakının ihlal edildiğini tespit ederse katılımlar kabul edilmeyebilir ya da ödüller feshedilebilir.

19. Katılımcı, Yarışmaya girişinden itibaren 15 Aralık 2021’e kadar gönderilen fotoğrafların Avrupa’da herhangi bir çevrimiçi ortamda kopyalanması, değiştirilmesi, düzenlenmesi, uyarlanması, yayınlanması, çoğaltılması, sergilenmesi, dağıtılması veya başka şekillerde kullanılması için Sony’ye geri alınamaz, münhasır olmayan, ücretsiz bir lisans verir (buna diğer Sony grup şirketlerine alt lisanslama hakkı da dahildir). Katılımcı, özellikle de gönderilen fotoğrafların Sony Grup web sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanabileceğini ve Sony’nin fotoğrafları düzenleyebileceğini veya fotoğraflar üzerinde değişiklik yapabileceğini (örn. kırpma ya da görüntü, müzik veya ses efekti ekleme gibi) anlar ve kabul eder. Fotoğrafların başka şekillerde kullanılması, katılımcıyla yapılacak anlaşmaya tabidir. Katılımcı, bu maddede belirtilen lisansı vermek için gereken haklara sahip olduğunu garanti eder. Katılımcı, gönderilen fotoğrafların kullanımıyla ilgili tüm manevi haklarından feragat etmeyi kabul eder.

20. Sony, gönderilen fotoğrafların yayın kullanımına dair sorumluluk kabul etmez ve gönderdiği fotoğraflarla ilgili üçüncü şahıslarla doğan anlaşmazlıkların çözümü masrafları kendine ait olmak üzere, yalnızca katılımcının sorumluluğudur. Katılımcı, Sony’nin gönderilen fotoğrafları kullanması ve katılımcının ödülleri kabul etmesi veya kullanması da dahil olmak üzere, bu Yarışmaya katılımından ötürü herhangi bir şekilde doğan her türlü talep, zarar, kayıp, masraf veya harcamalarla ilgili olarak Sony’yi, iştirak şirketlerini, direktörlerini, çalışanlarını ve temsilcilerini tazmin etmeyi ve muaf tutmayı kabul eder.

21. Sony, bu şartlar ve koşullarda açıkça belirtilenler dışında, bu Yarışma veya ödüllerle ilgili olarak açık veya örtülü hiçbir beyan veya taahhüt vermez. Sony, bir katılımcının Yarışmaya girmesini veya doğrudan mesaj alıp göndermesini engelleyebilecek teknik hatalardan veya Instagram platformundaki hatalardan sorumlu tutulamaz. Sony, kendi ihmalinden kaynaklanan ölüm veya yaralanmalarla ilgili sorumluluğunu bertaraf etmeye çalışmamaktadır.

22. Katılımcıların kişisel bilgileri, https://www.sony.co.uk/eu/pages/privacy/en_GB/privacy_overview.html adresinde bulunan Sony’nin gizlilik politikasına uygun şekilde işlenecektir ve Yarışmayla ilgili iletişimler, katılımların yönetimi, ödüllerin gönderilmesi, kazananların duyurulması, Sony pazarlama ve promosyon etkinlikleri ve bu etkinliklerin sonucu olan amaçlar dahil olmak üzere, yalnızca Yarışmanın yönetimi ve reklamı için kullanılacaktır. Yarışmaya katılarak adınızın, yaşınızın, ülkenizin ve fotoğraf makinesi bilgilerinizin gönderdiğiniz fotoğrafla birlikte yayınlanabileceğini kabul etmiş olursunuz.

23. Katılımcıların verdiği tüm kişisel bilgiler, ödül kazananlar ve fotoğrafları kullanılacak katılımcılar hariç olmak üzere, Yarışma bittiğinde imha edilecek veya silinecektir.

24. Sony’nin bu kuralları veya şartları uygulayamaması, bu hükümden feragat edildiğini göstermez.

25. Katılımcının ikamet ettiği ülkenin yerel kanunlarında aksi belirtilmedikçe, giriş şartları ve bu şartlar ve koşullar da dahil olmak üzere, Yarışma, İngiliz kanunları tarafından düzenlenmektedir ve herhangi bir anlaşmazlık, İngiltere ve Galler mahkemelerinin yargı yetkisinde olacaktır.