α Universe Hareket Temalı Yarışma

Eye AF’nin Gücü

Hareketin yarattığı duygu

Bir fotoğrafta hareketi yakalamak pek çok şekilde yorumlanabilir; örneğin hızla geçen bir motosikletin ardında bıraktığı bir dizi renkli soyut çizgi veya bir uçurtma sörfünden düşen su damlacıkları hareketi ifade edebilir.

Sony Alpha fotoğraf makineleri yüksek ISO ayarlarında olağanüstü performans sergiler ve ister yüksek deklanşör hızlarında aksiyonu donduruyor ister zamanın geçişini bulanıklık efektiyle ifade etmek için uzun pozlamalar kullanıyor olun, gövde içi 5 eksenli görüntü sabitleme özelliği olanaklarla dolu bir dünyanın kapısını aralamanıza yardımcı olacaktır.

Bu yarışmaya katılmak için fotoğraflarınızı Instagram üzerinden paylaşın. Yarışma katılımı, 31 Ocak 2020 ile 15 Mart 2020 tarihleri arasında Instagram’da yayınlanan fotoğraflarda geçerli olacaktır.

Kazanan fotoğraf, fotoğrafçılık uzmanlarından oluşan bir heyet tarafından seçilecek ve kazanan kişi bir Sony G Master lens alacaktır!

Katılımlar; fotoğrafın yaratıcılık, özgünlük ve görsel/duygusal etki seviyesine göre değerlendirilecek ve kazananlar α Universe ve sosyal medya kanallarında duyurulacaktır.

Şartlar ve Koşullar

SATIN ALMA GEREKMEZ

1. Sony α Universe Instagram Hareket Temalı Fotoğraf Yarışması ("Yarışma"); Sony Europe B.V., The Heights, Brooklands, Weybridge, Surrey, KT13 0XW, Birleşik Krallık ("Sony") tarafından düzenlenmektedir. Yarışmanın sponsorluğu, finansmanı veya yönetimi hiçbir şekilde Instagram tarafından yapılmamaktadır ya da Yarışma Instagram ile hiçbir şekilde ilişkili değildir. Sonuç olarak Instagram, bu Yarışmanın her bir katılımcısı tarafından her türlü sorumluluktan tamamen muaf tutulur.

2. Yarışma, kişisel bir Instagram hesabı olan ve Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, İsviçre, Polonya, Norveç, Avusturya, İsveç, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Yunanistan, Romanya, Estonya, Litvanya, Letonya, Macaristan, Bulgaristan, İrlanda, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Türkiye’de ("Geçerli Ülkeler") ikamet eden, 18 yaşın üzerindeki bireylere açıktır. Sony grup şirketleri çalışanlarının ve onların aile üyelerinin Yarışmaya katılma hakkı yoktur.

3. Yarışma, 31 Ocak 2020’de başlayacak ve 15 Mart 2020 gece yarısında sona erecektir ("Yarışma Süresi")

4. Yarışmaya katılmak için şu adımları izlemeniz gerekir:

1. Adım: @alphauniversebysony.eu Instagram hesabını takip edin.
2. Adım: Bizzat sizin tarafınızdan bir Sony α serisi fotoğraf makinesiyle çekilmiş bir fotoğrafı Instagram hesabınıza yükleyin ve ikamet ettiğiniz ülkeye göre şu etiketi ekleyin:

Geçerli ülke etiketlerinin listesi:

Almanya: #AlphaMovementDE
Birleşik Krallık: #AlphaMovementUK
Fransa: #AlphaMovementFR
İtalya: #AlphaMovementIT
İspanya: #AlphaMovementES
Hollanda: #AlphaMovementNL
İsviçre: #AlphaMovementCH
Polonya: #AlphaMovementPL
Norveç: #AlphaMovementNO
Avusturya: #AlphaMovementAT
İsveç: #AlphaMovementSE
Belçika: #AlphaMovementBE
Danimarka: #AlphaMovementDK
Finlandiya: #AlphaMovementFI
Yunanistan: #AlphaMovementGR
Romanya: #AlphaMovementRO
Estonya: #AlphaMovementEE
Litvanya: #AlphaMovementLT
Letonya: #AlphaMovementLV
Macaristan: #AlphaMovementHU
Bulgaristan: #AlphaMovementBG
İrlanda: #AlphaMovementIE
Çek Cumhuriyeti: #AlphaMovementCZ
Slovakya: #AlphaMovementSK
Türkiye: #AlphaMovementTR


5. Gönderilen fotoğraflar, bir Sony α serisi fotoğraf makinesiyle çekilmiş olmalıdır. Instagram hesabınız, yarışmaya katılmak için herkese açık olarak ayarlanmış olmalıdır. Yayınlandıktan sonra, fotoğraf, yukarıdaki 3. bölümde belirtilen Yarışma Süresinin sonuna kadar Instagram hesabınızda kalmalıdır, aksi takdirde katılımınız kabul edilmeyebilir.

6. Fotoğrafları yukarıdaki 4. bölüme uygun şekilde gönderen ve Yarışmaya giren katılımcılar, Yarışma kurallarını ve bu şartları ve koşulları onaylamış ve bunlara tabi olacağını kabul etmiş olur. Sony tarafından verilen ve bu web sayfasında veya @alphauniversebysony.eu Instagram hesabında yayınlanan diğer katılım talimatları Yarışma kurallarının bir parçası olacaktır.

7. Aşağıdaki 9. bölüme uygun olarak, fotoğraflar, Sony α fotoğraf makinenizin özelliklerinden faydalanan Hareket temalı fotoğraflar olmalıdır. Katılmak üzere yükleyebileceğiniz fotoğraf sayısı sınırsızdır ancak her fotoğraf özgün olmalı ve bu şartlara ve koşullara uygun olmalıdır.

8. Herhangi bir görüntü düzenleme yazılımı veya benzer programlarla üzerinde değişiklik yapılmış fotoğraf(lar) kabul edilir. Katılımcı, fotoğrafın yasal olarak elde edilmiş yazılımlarla geliştirildiğini garanti eder.

9. Katılımcıların (hem fotoğraf hem de ilişkili yorumlar/etiketlerle ilgili olarak) iftira, hakaret içeren, müstehcen, pornografik, küfür, tehdit içeren veya yasa dışı materyalleri veya suç olarak nitelendirilecek ya da hukuki sorumluluk doğuracak veya başka şekillerde herhangi bir kanunu veya Instagram’ın kullanım şartlarını ihlal edecek davranışları ortaya çıkarabilecek veya teşvik edebilecek materyalleri etiketlemesi ya da göndermesi yasaktır. Katılımcılar; fotoğrafta emeği geçenlerin belirtildiği, filigran veya üçüncü şahıslara ait markalar içeren fotoğraflar gönderemez.

10. Sony, Instagram üzerinden Yarışma Süresi boyunca gönderilen tüm uygun katılımları inceleyecek ve fotoğraflar, Sony’nin kendi takdirine bağlı olarak, fotoğrafın yaratıcılık seviyesine, özgünlüğüne ve görsel/duygusal etkisine göre değerlendirilecektir. Sony tarafından, bahsedilen kriterlere göre son aday listesi seçilecek ve kazananlarla ilgili nihai karar, kararı nihai ve bağlayıcı olacak bağımsız bir jüri tarafından verilecektir.

11. Fotoğrafı kazanan olarak seçilen katılımcıya, @alphauniversebysony.eu Instagram hesabından Instagram Direct ile ulaşılacaktır ve katılım şartlarına uygun olduğunu göstermesi için, seçilen fotoğrafla ilgili EXIF verilerini göndermesi istenecektir. Sony, daha sonra ödülü nasıl alabileceğine dair talimatlar içeren bir e-posta yoluyla olası kazanan kişiye dönüş yapacaktır. Olası kazanan kişi, ilk Instagram Direct mesajına beş (5) gün içinde yanıt vermez ve talimatları uygulamazsa veya veriler fotoğrafın bu şartlara ve koşullara uygun olmadığını gösterirse, katılımcı ödülü alma hakkını kaybedecek ve alternatif bir kazanan seçilecektir. En fazla üç (3) alternatif kazananla iletişim kurulacaktır.

12. Katılımlardan biri kazanan olarak belirlenecek ve kazanan kişi, aşağıdaki listeden bir Sony G Master lens seçebilecektir:

FE 16-35mm f/2.8 G Master (yaklaşık değeri 2.720 € / 2.300 £)
FE 24-70mm f/2.8 G Master (yaklaşık değeri 2.685 € / 2.269 £)
FE 70-200mm f/2.8 G Master OSS (yaklaşık değeri 2.960 € / 2.500 £)

13. Nakit veya kredi seçeneği söz konusu değildir. Ödüller değiştirilemez veya devredilemez. Herhangi bir nedenle ödüle erişilememesi durumunda, Sony, bunun yerine eşdeğer bir ödül sunma hakkını saklı tutar.

14. Kazanan, ödülün (ödüllerin) alınmasından doğan her türlü bireysel vergi yükümlülüğünden tamamen ve tek başına sorumlu olur ve kazanan, ödülü kabul ederek Sony’yi bu tür yükümlülüklerden muaf tutmayı kabul eder.

15. Kazanana @alphauniversebysony.eu Instagram hesabından 2020 Nisan ayının sonuna kadar ulaşılacaktır ve ödül, kazanana ait herhangi bir masraf olmadan 2020 Mayıs ayının ortasına kadar gönderilecektir. Ödüller, yalnızca yukarıdaki 2. bölümde listelenen Geçerli Ülkeler’deki adreslere gönderilecektir.

16. Ödüllerin kabul edilmesiyle kazanan, kanunların yasakladığı durumlar haricinde başka bir bedel olmadan; adının, fotoğrafının ve/veya tasvirinin Sony tarafından yazı, reklam, promosyon ve pazarlama amacıyla kullanılmasını kabul etmiş olur. Kazananların bilgilendirilmesi dışında, katılımlar ve kazananların seçimi hakkında hiçbir soru kabul edilmeyecektir.

17. Katılımcı, yarışmaya fotoğraf göndererek (1) fotoğrafların yarışma kurallarına ve bu şartlar ve koşullara tamamen uyduğunu, (2) fotoğrafların katılımcı tarafından bir Sony α serisi fotoğraf makinesiyle çekilmiş orijinal fotoğraflar olduğunu, (3) katılımcının fotoğraflarla ilgili (telif hakkı da dahil olmak üzere) tüm haklara sahip olduğunu ve (4) fotoğrafların (reklam, gizlilik hakları veya benzer kişisel haklar da dahil olmak üzere) herhangi bir üçüncü şahsın haklarını ihlal etmediğini ve gönderilen fotoğrafların herhangi birinde bulunan tüm kişilerden fotoğrafının kullanılmasıyla ilgili izin alındığını garanti eder. Katılımcı üçüncü şahıs kaynaklardan (örn. başka web siteleri veya bloglar gibi) alınan fotoğrafların gönderilmesinin yasak olduğunu ve bu tür fotoğrafların izinsiz kullanımının telif hakkı ihlali teşkil edebileceğini kabul eder.

18. Sony, makul nedenlerle katılım şartlarının, bu şartlar ve koşulların veya kamu düzeninin ve ahlakının ihlal edildiğini tespit ederse katılımlar kabul edilmeyebilir ya da ödüller feshedilebilir.

19. Katılımcı, Yarışmaya girişinden itibaren 15 Mart 2022’ye kadar gönderilen fotoğrafların Avrupa’da herhangi bir çevrimiçi ortamda kopyalanması, değiştirilmesi, düzenlenmesi, uyarlanması, yayınlanması, çoğaltılması, sergilenmesi, dağıtılması veya başka şekillerde kullanılması için Sony’ye geri alınamaz, münhasır olmayan, ücretsiz bir lisans verir (buna diğer Sony grup şirketlerine alt lisanslama hakkı da dahildir). Katılımcı, özellikle de gönderilen fotoğrafların Sony Grup web sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanabileceğini ve Sony’nin fotoğrafları düzenleyebileceğini veya fotoğraflar üzerinde değişiklik yapabileceğini (örn. kırpma ya da görüntü, müzik veya ses efekti ekleme gibi) anlar ve kabul eder. Fotoğrafların başka şekillerde kullanılması, katılımcıyla yapılacak anlaşmaya tabidir. Katılımcı, bu maddede belirtilen lisansı vermek için gereken haklara sahip olduğunu garanti eder. Katılımcı, gönderilen fotoğrafların kullanımıyla ilgili tüm manevi haklarından feragat etmeyi kabul eder.

20. Sony, gönderilen fotoğrafların yayın kullanımına dair sorumluluk kabul etmez ve gönderdiği fotoğraflarla ilgili üçüncü şahıslarla doğan anlaşmazlıkların çözümü masrafları kendine ait olmak üzere, yalnızca katılımcının sorumluluğudur. Katılımcı, Sony’nin gönderilen fotoğrafları kullanması ve katılımcının ödülleri kabul etmesi veya kullanması da dahil olmak üzere, bu Yarışmaya katılımından ötürü herhangi bir şekilde doğan her türlü talep, zarar, kayıp, masraf veya harcamalarla ilgili olarak Sony’yi, iştirak şirketlerini, direktörlerini, çalışanlarını ve temsilcilerini tazmin etmeyi ve muaf tutmayı kabul eder.

21. Sony, bu şartlar ve koşullarda açıkça belirtilenler dışında, bu Yarışma veya ödüllerle ilgili olarak açık veya örtülü hiçbir beyan veya taahhüt vermez. Sony, bir katılımcının Yarışmaya girmesini veya doğrudan mesaj alıp göndermesini engelleyebilecek teknik hatalardan veya Instagram platformundaki hatalardan sorumlu tutulamaz. Sony, kendi ihmalinden kaynaklanan ölüm veya yaralanmalarla ilgili sorumluluğunu bertaraf etmeye çalışmamaktadır.

22. Katılımcıların kişisel bilgileri, https://www.sony.co.uk/eu/pages/privacy/en_GB/privacy_overview.html adresinde bulunan Sony’nin gizlilik politikasına uygun şekilde işlenecektir ve Yarışmayla ilgili iletişimler, katılımların yönetimi, ödüllerin dağıtılması, kazanan katılımcıların gösterilmesi, Sony’nin pazarlama ve promosyon etkinlikleri ve bu etkinliklere özel amaçlar da dahil olmak üzere, yalnızca Yarışmanın yönetimi ve reklamı için kullanılacaktır. Yarışmaya katılarak adınızın, yaşınızın, ülkenizin ve fotoğraf makinesi bilgilerinizin gönderdiğiniz fotoğrafla birlikte yayınlanabileceğini kabul etmiş olursunuz.

23. Ödül kazananlar ve fotoğrafları kullanılacak katılımcılar hariç olmak üzere, katılımcılar tarafından verilen tüm kişisel bilgiler Yarışma bittikten sonra imha edilecek veya silinecektir.

24. Sony’nin bu kurallar veya şartlardan herhangi birini yerine getirmemesi, bu hükümden feragat edildiği anlamına gelmez.

25. Katılımcının ikamet ettiği ülkedeki yerel kanunlarda aksi belirtilmedikçe, katılım şartları ve bu şartlar ve koşullar da dahil olmak üzere, Yarışma, İngiliz kanunlarıyla düzenlenir ve herhangi bir anlaşmazlık, İngiltere ve Galler mahkemelerinin yargı yetkisine tabidir.