α Universe Doğa Fotoğrafçılığı Yarışması 
α Universe Doğa Fotoğrafçılığı Yarışması
Doğayı Fotoğraflamak 

Son aylarda tuhaf bir dönem yaşadığımıza kuşku yok fakat yaz mevsimi çoğumuz için oldukça sıcak geçti ve umarız ki dışarı çıkıp doğanın keyfini en güzel şekilde çıkarabilmişsinizdir. İster gün doğumunu ya da gün batımını izlemiş olun ister bahçede kuşlar görmüş ya da sizi fotoğraf makinenize sarılmaya teşvik eden tek başına bir ağaçla karşılaşmış olun, doğa fotoğrafçılar için her zaman yaratıcılık kaynağı olacak.

Bu yeni yarışmamızda Alpha Universe Instagram hesabımız üzerinden doğaya dair yorumunuzu paylaşmanızı ve harika ödüller kazanma şansı yakalamanızı istiyoruz. 2 Ekim 2020 ile 15 Kasım 2020 tarihleri arasında Instagram’da fotoğraf yayınlayarak yarışmaya katılabileceksiniz ve kazanan üç fotoğrafı fotoğraf uzmanlarından oluşan bir heyet belirleyecek.

Ödüller:

1.’lik Ödülü
Alpha 6600 + E 18-135mm f/3.5-5.6 OSS kiti VEYA Alpha 7 III gövdesi (seçim kazanana aittir)

2.’lik Ödülü
FE 24-105mm f/4 G VEYA E 16-55mm f/2.8 G (seçim kazanana aittir)

3.’lük Ödülü
RX100 V

Katılımlar; fotoğrafın yaratıcılık, özgünlük ve görsel/duygusal etki seviyesine göre değerlendirilecek ve kazanan fotoğraflar α Universe ve sosyal medya kanallarında duyurulacaktır.


© Albert Dros 

Şartlar ve Koşullar
SATIN ALMA GEREKMEZ

1. Sony α Universe Instagram Doğa Fotoğrafçılığı Fotoğraf Yarışması’nı (“Yarışma”) düzenleyen The Heights, Brooklands, Weybridge, Surrey, KT13 0XW, Birleşik Krallık adresindeki Sony Europe B.V. (“Sony”) şirketidir. Instagram, yarışmanın sponsoru, destekçisi veya yöneticisi değildir ya da herhangi bir şekilde Yarışma’yla ilişkili değildir. Instagram, her katılımcı tarafından bu Yarışma’daki her türlü sorumluluktan tamamen muaf tutulur.

2. Yarışma; Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, İsviçre, Polonya, Norveç, Avusturya, İsveç, Belçika, Danimarka, Portekiz, Finlandiya, Yunanistan, Romanya, Estonya, Litvanya, Letonya, Macaristan, Bulgaristan, İrlanda, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Slovakya ve Türkiye’de (“Geçerli Ülkeler”) ikamet eden, kişisel Instagram hesabı olan 18 yaşın üzerindeki kişilere açıktır. Sony grup şirketlerinin çalışanları ve aile üyeleri yarışmaya giremez.

3. Yarışma 2 Ekim 2020 tarihinde başlayacak ve 15 Kasım 2020 gece yarısında sona erecektir (“Yarışma Süresi”)

4. Yarışma’ya katılmak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

1. Adım: @alphauniversebysony.eu Instagram hesabını takip edin.

2. Adım: Bizzat sizin tarafınızdan bir Sony Alpha serisi veya RX serisi fotoğraf makinesiyle çekilmiş bir fotoğrafı Instagram hesabınıza yükleyin ve ikamet ettiğiniz ülkeye göre şu etiketi ekleyin:

Geçerli ülke etiketleri listesi:

Almanya: #AlphaNatureDE
Birleşik Krallık: #AlphaNatureUK
Fransa: #AlphaNatureFR
İtalya: #AlphaNatureIT
İspanya: #AlphaNatureES
Hollanda: #AlphaNatureNL
İsviçre: #AlphaNatureCH
Polonya: #AlphaNaturePL
Norveç: #AlphaNatureNO
Avusturya: #AlphaNatureAT
İsveç: #AlphaNatureSE
Belçika: #AlphaNatureBE
Danimarka: #AlphaNatureDK
Portekiz: #AlphaNaturePT
Finlandiya: #AlphaNatureFI
Yunanistan: #AlphaNatureGR
Romanya: #AlphaNatureRO
Estonya: #AlphaNatureEE
Litvanya: #AlphaNatureLT
Letonya: #AlphaNatureLV
Macaristan: #AlphaNatureHU
Bulgaristan: #AlphaNatureBG
İrlanda: #AlphaNatureIE
Çek Cumhuriyeti: #AlphaNatureCZ
Hırvatistan: #AlphaNatureHR
Slovenya: #AlphaNatureSI
Slovakya: #AlphaNatureSK
Türkiye: #AlphaNatureTR

5. Gönderilen fotoğraflar Sony Alpha serisi veya RX serisi bir fotoğraf makinesi kullanılarak çekilmiş olmalıdır. Yarışmaya katılabilmek için Instagram hesabınız herkese açık olarak ayarlanmış olmalıdır. Fotoğrafınız yayınlandıktan sonra yukarıdaki bölüm 3’te belirtilen Yarışma Süresi’nin sonuna kadar Instagram hesabınızda kalmalıdır, aksi takdirde katılımınız kabul edilmeyebilir.

6. Katılımcıların, yukarıdaki 4. bölüme uygun şekilde fotoğraf göndererek ve Yarışmaya katılarak, Yarışma kurallarını ve bu şartları ve koşulları kabul ettiği ve bunlarla bağlı olduğu varsayılacaktır. Sony tarafından verilen ve bu web sayfasında ya da @alphauniversebysony.eu Instagram hesabında yayınlanan diğer giriş talimatları Yarışma kurallarının bir parçası olacaktır.

7. Aşağıdaki 9. bölüme tabi olmak üzere, fotoğraflar Doğa fotoğrafçılığı stilinde olmalı ve Sony Alpha veya RX fotoğraf makinenizin özelliklerinden faydalanmalıdır. Katılım için yükleyebileceğiniz fotoğraf sayısına yönelik bir sınır yoktur ancak her fotoğraf özgün olmalı ve bu şartlar ile koşullara uymalıdır.

8. Herhangi bir görüntü düzenleme yazılımı veya benzer bir programla düzenlenen fotoğraf(lar) kabul edilir. Katılımcı, fotoğraf iyileştirmenin yasal olarak elde edilmiş yazılımlar kullanarak yapıldığını garanti eder.

9. Katılımcıların iftira, hakaret içeren, müstehcen, pornografik, küfürlü, tehdit içeren veya yasa dışı materyalleri (hem fotoğraf hem de ilişkili yorum/etiketlerle ilgili olarak) ya da suç olarak görülebilecek veya hukuki sorumluluk doğurabilecek ya da başka bir şekilde herhangi bir kanunu veya Instagram’ın kullanım koşullarını ihlal edecek bir davranış teşkil edecek veya böyle bir davranışı teşvik edecek materyalleri etiketlemesi veya göndermesi yasaktır. Katılımcılar; filigran, fotoğraf jeneriği veya herhangi bir üçüncü taraf markası içeren fotoğraflar gönderemez.

10. Sony, Yarışma Süresi boyunca Instagram üzerinden gönderilen tüm uygun fotoğrafları inceleyecek ve fotoğraflar, Sony’nin kendi takdirine bağlı olarak, fotoğrafın yaratıcılık, özgünlük ve görsel/duygusal etki seviyesine göre değerlendirilecektir. Son elemeye kalan fotoğraflar, Sony tarafından önceki kriterlere göre seçilecek; kazanan fotoğraflarla ilgili nihai karar, fotoğraf uzmanlarından oluşan bağımsız bir heyet tarafından verilecek ve bu karar nihai ve bağlayıcı olacaktır.

11. Fotoğrafı kazanan fotoğraf olarak seçilen katılımcıya, @alphauniversebysony.eu Instagram hesabından Instagram Direct üzerinden ulaşılacak ve katılımcıdan, giriş şartlarına uyduğunu göstermesi için seçilen fotoğrafla ilgili EXIF verilerini göndermesi istenecektir. Daha sonra Sony, ödülünü nasıl alacağına dair talimatları içeren bir e-posta ile olası kazanana geri dönecektir. Olası kazanan, ilk Instagram Direct mesajındaki talimatlara beş (5) gün içinde yanıt vermez veya uymazsa ya da veriler fotoğrafın bu şartlara ve koşullara uymadığını gösterirse katılımcı, ödülü kazanma hakkını kaybedecek ve alternatif bir kazanan seçilecektir. En fazla üç (3) alternatif kazananla iletişim kurulacaktır.

12. Kazanan üç fotoğrafı fotoğraf uzmanlarından oluşan bir heyet belirleyecek ve ödüller şunlar olacaktır:

1.’lik Ödülü
Alpha 6600 + E 18-135mm f/3.5-5.6 OSS kiti VEYA Alpha 7 III gövdesi (seçim kazanana aittir)

2.’lik Ödülü
FE 24-105mm f/4 G VEYA E 16-55mm f/2.8 G (seçim kazanana aittir)

3.’lük Ödülü
RX100 V

13. Nakit veya kredi alternatifi yoktur. Ödüller takas edilemez veya devredilemez. Ödüle herhangi bir nedenle erişilememesi halinde, Sony, eşit değerde ikame bir ödül sağlama hakkını saklı tutar

14. Ödülün (ödüllerin) alınmasıyla ilgili vergi yükümlülüklerinin sorumluluğu tamamen ve yalnızca kazanana aittir ve kazananlar ödüllerini kabul ederek Sony’yi bu sorumluluktan muaf tutmayı da kabul eder.

15. Kazananlara Aralık 2020’nin sonuna kadar @alphauniversebysony.eu Instagram hesabından ulaşılacak ve ödüller, kazanandan ücret alınmadan, Ocak 2021’in sonuna kadar gönderilecektir. Ödüller, yalnızca yukarıdaki 2. bölümde listelenen Geçerli Ülkeler’de bulunan adreslere gönderilecektir.

16. Yarışmaya fotoğraflarıyla katılan katılımcı: (1) fotoğrafların yarışma kurallarına ve bu şartlar ile koşullara tamamen uyduğunu; (2) fotoğrafların katılımcı tarafından bir Sony Alpha serisi veya RX serisi fotoğraf makinesiyle çekilmiş orijinal fotoğraflar olduğunu; (3) fotoğraf(lar) ile ilgili tüm hakların (telif hakkı da dahil) katılımcıya ait olduğunu ve (4) fotoğrafların herhangi bir üçüncü tarafın haklarını (ifşa, gizlilik veya benzer kişilik hakları dahil) ihlal etmediğini ve gönderilen fotoğraflarda herhangi bir kişi görünüyorsa bu kişilerden görüntülerinin kullanımına dair izin alındığını garanti eder. Katılımcı, üçüncü taraf kaynaklardan (örneğin başka web sitelerinden veya blog’lardan) fotoğraf gönderilmesinin yasak olduğunu ve bu fotoğrafların izin alınmadan kullanılmasının telif hakkı ihlali teşkil edebileceğini kabul eder.

17. Sony makul nedenlerle giriş şartlarının, bu şartlar ile koşulların veya kamu düzeni ve ahlakının ihlal edildiğini belirlerse girişler kabul edilmeyebilir veya ödüller iptal edilebilir

18. Katılımcı, Yarışma’ya katılımı takiben 14 Kasım 2022’ye kadar olan süre boyunca gönderilen fotoğrafları Avrupa’da herhangi bir çevrimiçi ortamda kopyalamak, değiştirmek, düzenlemek, uyarlamak, yayınlamak, çoğaltmak, sergilemek, dağıtmak veya başka şekilde kullanmak üzere Sony’ye, geri alınamayan, münhasır olmayan, ücretsiz bir lisans verir (diğer Sony grup şirketlerine alt lisans verme hakkı dahil). Katılımcı özellikle gönderilen fotoğrafların Sony Grubu web sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanabileceğini ve Sony’nin fotoğrafları düzenleyebileceğini veya değiştirebileceğini (örn. kırpma veya görüntü, müzik ya da ses efektleri ekleme) kabul eder ve onaylar. Fotoğrafların tüm diğer kullanımları katılımcının onayına tabi olacaktır. Katılımcı bu maddede belirtilen lisansı vermek için gereken haklara sahip olduğunu garanti eder. Katılımcı gönderilen fotoğrafların kullanımına yönelik tüm manevi haklardan feragat etmeyi kabul eder

19. Sony, gönderilen fotoğrafların yayın kullanımına dair sorumluluk kabul etmez ve gönderdiği fotoğraflarla ilgili üçüncü şahıslarla doğan anlaşmazlıkların çözümü masrafları kendine ait olmak üzere, yalnızca katılımcının sorumluluğudur. Katılımcı, Sony’nin gönderilen fotoğrafları kullanması ve katılımcının ödülleri kabul etmesi veya kullanması da dahil olmak üzere, bu Yarışma’ya katılımından ötürü herhangi bir şekilde doğan her türlü talep, zarar, kayıp, masraf veya harcamalarla ilgili olarak Sony’yi, iştirak şirketlerini, direktörlerini, çalışanlarını ve temsilcilerini tazmin etmeyi ve muaf tutmayı kabul eder.

20. Sony, bu şartlar ve koşullarda açıkça belirtilenlerin dışında, açık veya örtülü olarak bu Yarışma veya ödüllerle ilgili hiçbir beyan veya garanti vermemektedir. Sony, bir katılımcının Yarışma’ya girmesini veya doğrudan mesaj almasını ya da göndermesini engelleyebilecek, Instagram platformundaki hiçbir teknik arızadan veya hatadan sorumlu tutulamaz. Sony, kendi ihmalinden kaynaklanan ölüm veya yaralanmalarla ilgili sorumluluğundan muaf tutulmaya çalışmamaktadır.

21. Katılımcıların kişisel bilgileri, adresinde bulunan Sony’nin gizlilik politikasına uygun şekilde işlenecektir ve Yarışma’yla ilgili iletişimler, katılımların yönetimi, ödüllerin dağıtılması, kazanan katılımların sergilenmesi, Sony’nin pazarlama ve promosyon etkinlikleri ve bu etkinlikler ile bağlantılı amaçlar da dahil olmak üzere, yalnızca Yarışma’nın yönetimi ve reklamı için kullanılacaktır. Sony, kazanan katılımlar için, bu tür bilgilerin yayınlanmasına itiraz etmediğiniz sürece adınızı, ülkenizi ve fotoğraf makinesi bilgilerinizi yayınlayabilir.
22. Ödül kazananlar ve fotoğrafları kullanılacak katılımcılar hariç olmak üzere, katılımcılar tarafından verilen tüm kişisel bilgiler, Yarışma bittikten sonra imha edilecek veya silinecektir.
23. Sony’nin bu kurallar veya şartlardan herhangi birini uygulayamaması, ilgili hükümden feragat edildiğini göstermez.
24. Katılımcının ikamet ettiği ülkedeki yerel kanunlarda aksi belirtilmedikçe, giriş şartları ve bu şartlar ile koşullar da dahil olmak üzere Yarışma, İngiliz kanunları tarafından yönetilir ve herhangi bir uyuşmazlık, İngiltere ve Galler mahkemelerinin yargı yetkisine tabi olacaktır.