α Universe “Kış” Konulu Fotoğrafçılık Yarışması

kış manzarasında karla kaplı kulübeler

Kış

Sony Europe B.V. ve Alpha Universe, şu ülkelerdeki Sony Alpha, ZV veya RX serisi fotoğraf makinesi kullanıcılarına Instagram Kış konulu fotoğraf yarışmasının başlangıcını duyurmaktan mutluluk duyar: Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, İsviçre, Polonya, Norveç, Avusturya, İsveç, Belçika, Danimarka, Portekiz, Finlandiya, Yunanistan, Romanya, Estonya, Litvanya, Letonya, Macaristan, Bulgaristan, İrlanda, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Slovakya ve Türkiye.

Fotoğraf uzmanlarından oluşan bir panel tarafından seçilecek üç fotoğrafa ödül verilecek!

Instagram üzerinden fotoğraflarınızı paylaşarak bu yarışmaya katılabilirsiniz. Yarışmaya, 15 Ocak - 4 Mart 2024 tarihleri arasında Instagram’da yayınlanan fotoğraflar katılabilecektir.

Kış mevsimi ışık açısından güzel olanaklar ve eşsiz renkler sunar. İster dağ tepesinde kışın bütün güzelliklerini sergileyen ormanlık bir harikalar diyarı ister şehirde buz gibi bir sabah olsun, yakalanmayı bekleyen sayısız büyülü an vardır.

Çektiğiniz Kış fotoğraflarını Alpha Universe Instagram hesabımız aracılığıyla paylaşın ve Sony’nin en yeni ve en müthiş ürünleri dahil olmak üzere harika ödüller kazanma şansını yakalayın. Yarışmaya 15 Ocak - 4 Mart 2024 tarihleri arasında Instagram’da yayınlanan fotoğraflar katılabilecektir. Fotoğraf uzmanlarından oluşan bir jüri heyeti kazanan üç fotoğrafı seçecektir.

Ödüller şunlardır:

Birincilik Ödülü
Sony Alpha 7 IV gövde

İkincilik Ödülü
Aşağıdakilerden istenilen BİRİ:

Sony FE 24mm f/1.4 G Master
Sony FE 35mm f/1.4 G Master
Sony FE 50mm f/1.4 G Master

Üçüncülük Ödülü
Aşağıdakilerden istenilen BİRİ:

Sony FE PZ 16-35mm f/4 G
Sony FE 20-70mm f/4 G
Sony FE 70-200mm f/4 G Macro OSS II

Katılan fotoğraflar, görüntünün yaratıcılık, özgünlük ve görsel/duygusal etki seviyesine göre değerlendirilecek ve kazanan fotoğraflar, Alpha Universe ve sosyal medya kanallarımızdan duyurulacaktır.

 

Bizi Instagram'da takip edin Alpha Universe hesabını Instagram’da takip edin

Güncel ipuçları, hikayeler ve yarışma bilgileri için Instagram’da α Universe hesabını takip edin

 

 

Hüküm ve Koşullar:
SATIN ALMA GEREKMEZ

 1. Sony Alpha Universe Instagram Kış Konulu Fotoğraf Yarışmasını (“Yarışma”) kayıtlı adresi The Heights, Brooklands, Weybridge, Surrey, KT13 0XW, Birleşik Krallık (“Sony”) olan Sony Europe B.V. düzenlemektedir. Instagram, yarışmanın sponsoru, destekçisi veya yöneticisi değildir ya da herhangi bir şekilde Yarışmayla ilişkili değildir. Instagram, her katılımcı tarafından bu Yarışmadaki her türlü sorumluluktan tamamen muaf tutulur.
 1. Yarışma; Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, İsviçre, Polonya, Norveç, Avusturya, İsveç, Belçika, Danimarka, Portekiz, Finlandiya, Yunanistan, Romanya, Estonya, Litvanya, Letonya, Macaristan, Bulgaristan, İrlanda, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Slovakya ve Türkiye’de (“Geçerli Ülkeler”) ikamet eden, kişisel Instagram hesabı olan 18 yaşın üzerindeki kişilere açıktır. Sony grup şirketlerinin çalışanları ve aile üyeleri yarışmaya giremez.
 1. Yarışma, 15 Ocak 2024’te başlayacak ve 4 Mart 2024 gece yarısında sona erecektir. (“Yarışma Süresi”)
 1. Yarışmaya katılmak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

1. Adım: @alphauniversebysony.eu Instagram hesabını takip edin.

2. Adım: Bizzat sizin tarafınızdan bir Sony Alpha, ZV veya RX serisi fotoğraf makinesiyle çekilmiş bir fotoğrafı Instagram hesabınıza yükleyin ve ikamet ettiğiniz ülkeye göre şu etiketi ekleyin:

Geçerli ülke etiketleri listesi:

Almanya #AlphaWinterDE
Birleşik Krallık #AlphaWinterUK
Fransa #AlphaWinterFR
İtalya #AlphaWinterIT
İspanya #AlphaWinterES
Hollanda #AlphaWinterNL
İsviçre #AlphaWinterCH
Polonya #AlphaWinterPL
Norveç #AlphaWinterNO
Avusturya #AlphaWinterAT
İsveç #AlphaWinterSE
Belçika #AlphaWinterBE
Danimarka #AlphaWinterDK
Portekiz #AlphaWinterPT
Finlandiya #AlphaWinterFI
Yunanistan #AlphaWinterGR
Romanya #AlphaWinterRO
Estonya #AlphaWinterEE
Litvanya #AlphaWinterLT
Letonya #AlphaWinterLV
Macaristan #AlphaWinterHU
Bulgaristan #AlphaWinterBG
İrlanda #AlphaWinterIE
Çek Cumhuriyeti #AlphaWinterCZ
Hırvatistan #AlphaWinterHR
Slovenya #AlphaWinterSI
Slovakya #AlphaWinterSK
Türkiye #AlphaWinterTR

 

 1. Gönderilen fotoğraflar Sony Alpha, ZV veya RX serisi bir fotoğraf makinesi kullanılarak çekilmiş olmalıdır. Yarışmaya katılabilmek için Instagram hesabınız herkese açık olarak ayarlanmış olmalıdır. Fotoğrafınız yayınlandıktan sonra yukarıdaki 3. bölümde belirtilen Yarışma Süresinin sonuna kadar Instagram hesabınızda kalmalıdır, aksi takdirde katılımınız kabul edilmeyebilir.
 1. Katılımcıların, yukarıdaki 4. bölüme uygun şekilde fotoğraf göndererek ve Yarışmaya katılarak Yarışma kurallarını, bu hüküm ve koşulları kabul ettiği ve bunlara tabi olduğu varsayılacaktır. Sony tarafından verilen ve bu web sayfasında ya da @alphauniversebysony.eu Instagram hesabında yayınlanan diğer giriş talimatları Yarışma kurallarının bir parçası olacaktır.
 1. Aşağıdaki 9. bölüme tabi olmak üzere, fotoğrafların konusu Kış olmalı ve fotoğraflarda Sony Alpha, ZV veya RX serisi fotoğraf makinenizin özelliklerinden yararlanılmalıdır. Katılmak için yükleyebileceğiniz fotoğraf sayısına yönelik bir sınırlama yoktur ancak her fotoğraf eşsiz olmalı ve burada belirtilen hüküm ve koşullara uymalıdır.
 1. Herhangi bir görüntü düzenleme yazılımı veya benzer bir programla düzenlenen fotoğraflar kabul edilir. Katılımcı, fotoğraf iyileştirmenin yasal olarak elde edilmiş yazılımlar kullanarak yapıldığını garanti eder.
 1. Katılımcıların karalayıcı, iftira niteliğinde, müstehcen, pornografik, küfürlü, tehdit edici veya yasa dışı materyalleri (hem fotoğraflar hem de ilgili yorumlar/etiketler için geçerlidir) ya da cezai bir suç olarak kabul edilebilecek, hukuki sorumluluğa yol açabilecek veya herhangi bir yasayı ya da Instagram’ın kullanım koşullarını herhangi bir şekilde ihlal edebilecek herhangi bir materyali etiketlemesi veya bu tür bir materyalle yarışmaya girmesi yasaktır. Katılımcılar filigran, fotoğrafa katkıda bulunanların isimleri ya da üçüncü taraflara ait markaları içeren fotoğraflar gönderemez.
 1. Sony, Yarışma Süresi boyunca Instagram üzerinden gönderilen tüm uygun fotoğrafları inceleyecek ve fotoğraflar, Sony’nin kendi takdirine bağlı olarak, fotoğrafın yaratıcılık, özgünlük ve görsel/duygusal etki seviyesine göre değerlendirilecektir. Son elemeye kalan fotoğraflar, Sony tarafından önceki kriterlere göre seçilecektir; kazanan fotoğraflarla ilgili nihai karar, fotoğraf uzmanlarından oluşan bağımsız bir heyet tarafından verilecek ve bu karar nihai ve bağlayıcı olacaktır.
 1. Fotoğrafı kazanan fotoğraf olarak seçilen katılımcıya, @alphauniversebysony.eu Instagram hesabından Instagram Direct üzerinden ulaşılacak ve katılımcıdan, giriş şartlarına uyduğunu göstermesi için seçilen fotoğrafla ilgili EXIF verilerini göndermesi istenecektir. Daha sonra Sony, ödülünü nasıl alacağına dair talimatları içeren bir e-posta ile olası kazanana geri dönecektir. Olası kazanan, ilk Instagram Direct mesajındaki talimatlara beş (5) gün içinde yanıt vermez veya uymazsa ya da veriler fotoğrafın bu hüküm ve koşullara uymadığını gösterirse katılımcı, ödülü kazanma hakkını kaybedecek ve alternatif bir kazanan seçilecektir. En fazla üç (3) alternatif kazananla iletişim kurulacaktır.
 1. Kazanan üç fotoğrafı fotoğraf uzmanlarından oluşan bir heyet belirleyecek ve ödüller şunlar olacaktır:

Birincilik Ödülü
Sony Alpha 7 IV gövde

İkincilik Ödülü
Aşağıdakilerden istenilen BİRİ:

Sony FE 24mm f/1.4 G Master
Sony FE 35mm f/1.4 G Master
Sony FE 50mm f/1.4 G Master

Üçüncülük Ödülü
Aşağıdakilerden istenilen BİRİ:

Sony FE PZ 16-35mm f/4 G
Sony FE 20-70mm f/4 G
Sony FE 70-200mm f/4 G Macro OSS II

 1. Nakit veya kredi alternatifi yoktur. Ödüller takas edilemez veya devredilemez. Ödüle herhangi bir nedenle erişilememesi halinde, Sony, eşit değerde ikame bir ödül sağlama hakkını saklı tutar.
 1. Ödülün (ödüllerin) alınmasıyla ilgili bireysel vergi yükümlülüklerinin sorumluluğu tamamen ve yalnızca kazanana aittir ve kazananlar ödüllerini kabul ederek Sony’yi bu sorumluluktan muaf tutmayı da kabul eder.
 1. Kazananlara Mart 2024’ün sonuna kadar @alphauniversebysony.eu Instagram hesabından ulaşılacak ve ödüller, kazanandan hiçbir ücret alınmadan Mayıs 2024’ün sonuna kadar gönderilecektir. Ödüller yalnızca yukarıdaki 2. bölümde belirtilen Geçerli Ülkelerde bulunan adreslere teslim edilecektir.
 1. Katılımcı, fotoğrafları Yarışmaya gönderdiğinde şunları garanti etmiş olur: (1) fotoğraflar yarışma kurallarına ve burada belirtilen hüküm ve koşullara tamamen uygundur; (2) fotoğraflar katılımcı tarafından bir Sony Alpha, ZV veya RX serisi fotoğraf makinesi kullanılarak çekilmiş orijinal fotoğraflardır; (3) katılımcı fotoğrafların tüm haklarına (telif hakkı dahil) sahiptir; (4) fotoğraflar herhangi bir üçüncü tarafın haklarını (bir kişinin tanıtım, mahremiyet veya diğer eş değer hakları dahil) ihlal etmemektedir ve gönderilen fotoğraflardan herhangi birinde yer alan herhangi bir kişinin görüntüsünü kullanmak için gerekli izin alınmıştır; ve (5) Yarışmaya gönderilen tüm fotoğraflar dijital bir fotoğraftan elde edilmiş olmalıdır ve bilgisayar tarafından oluşturulan içerikler fotoğrafların kaynağı olamaz. Değerlendirme sürecinde fotoğrafın ne ölçüde değiştirildiğine dair bir belirsizlik ortaya çıkarsa doğrulama amacıyla katılımcıdan orijinal görüntü dosyasını sunması istenecektir. Katılımcı, üçüncü taraf kaynaklarda (örneğin, diğer web siteleri veya bloglar) bulunan görüntülerin gönderilmesinin yasak olduğunu ve bu tür fotoğrafların izinsiz kullanımının telif hakkı ihlali oluşturabileceğini kabul eder.
 1. Sony makul nedenlerle giriş şartlarının, bu hüküm ve koşulların veya kamu düzeni ve ahlakının ihlal edildiğini belirlerse girişler kabul edilmeyebilir veya ödüller iptal edilebilir.
 1. Katılımcı, Yarışmaya katılımı takiben 3 Mart 2026’ya kadar olan süre boyunca, gönderilen fotoğrafları Avrupa’da herhangi bir çevrimiçi ortamda kopyalamak, değiştirmek, düzenlemek, uyarlamak, yayınlamak, çoğaltmak, sergilemek, dağıtmak veya başka şekilde kullanmak üzere Sony’ye geri alınamayan, münhasır olmayan, ücretsiz bir lisans verir (diğer Sony grup şirketlerine alt lisans verme hakkı dahil). Katılımcı özellikle gönderilen fotoğrafların Sony Grubu web sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanabileceğini ve Sony’nin fotoğrafları düzenleyebileceğini veya değiştirebileceğini (ör. kırpma veya görüntü, müzik ya da ses efektleri ekleme) kabul eder ve onaylar. Fotoğrafların tüm diğer kullanımları katılımcının onayına tabi olacaktır. Katılımcı bu maddede belirtilen lisansı vermek için gereken haklara sahip olduğunu garanti eder. Katılımcı gönderilen fotoğrafların kullanımına yönelik tüm manevi haklardan feragat etmeyi kabul eder.
 1. Sony, gönderilen fotoğrafların yayın kullanımına dair sorumluluk kabul etmez ve gönderdiği fotoğraflarla ilgili üçüncü şahıslarla doğan anlaşmazlıkların çözümü, masrafları kendine ait olmak üzere, yalnızca katılımcının sorumluluğudur. Katılımcı, Sony’nin gönderilen fotoğrafları kullanması ve katılımcının ödülleri kabul etmesi veya kullanması da dahil olmak üzere, bu Yarışmaya katılımından ötürü herhangi bir şekilde doğan her türlü talep, zarar, kayıp, masraf veya harcamalarla ilgili olarak Sony’yi, iştirak şirketlerini, direktörlerini, çalışanlarını ve temsilcilerini tazmin etmeyi ve muaf tutmayı kabul eder.
 1. Sony, bu hüküm ve koşullarda açıkça belirtilenlerin dışında, açık veya örtülü olarak bu Yarışma veya ödüllerle ilgili hiçbir beyan veya garanti vermemektedir. Sony, bir katılımcının Yarışmaya girmesini veya doğrudan mesaj almasını ya da göndermesini engelleyebilecek, Instagram platformundaki hiçbir teknik arızadan veya hatadan sorumlu tutulamaz. Sony, kendi ihmalinden kaynaklanan ölüm veya yaralanmalarla ilgili sorumluluğundan muaf tutulmaya çalışmamaktadır.
 1. Katılımcının kişisel bilgileri Sony’nin gizlilik politikası uyarınca işlenecek ve Yarışmayla ilgili iletişimler, gönderilen fotoğrafların yönetimi, ödüllerin dağıtımı, kazanan fotoğrafların sergilenmesi, Sony’nin pazarlama ve tanıtım faaliyetleri ve bu faaliyetlerle ilgili amaçlar dahil olmak üzere, yalnızca Yarışmanın yönetimi ve tanıtımıyla ilgili amaçlar doğrultusunda kullanılacaktır. Söz konusu bilgilerin yayınlanmasına itiraz etmediğiniz sürece Sony, kazanan fotoğraflar için adınızı, ülkenizi ve fotoğraf makinenize ait bilgileri yayınlayabilir.
 1. Ödül kazananlar ve fotoğrafları kullanılacak katılımcılar hariç olmak üzere, katılımcılar tarafından verilen tüm kişisel bilgiler, Yarışma bittikten sonra imha edilecek veya silinecektir.
 1. Sony’nin bu kurallar veya şartlardan herhangi birini uygulayamaması, ilgili hükümden feragat edildiğini göstermez.
 1. Katılımcının ikamet ettiği ülkedeki yerel kanunlarda aksi belirtilmedikçe, giriş şartları ve bu hüküm ve koşullar da dahil olmak üzere Yarışma, İngiliz kanunları tarafından yönetilir ve herhangi bir uyuşmazlık, İngiltere ve Galler mahkemelerinin yargı yetkisine tabi olacaktır.

 

 

Yarışmanın önceki kazananları

α Universe bülteninizi almak için kaydolun

Tebrikler! α Universe bültenine başarıyla abone oldunuz

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin

Üzgünüz! Bir hata oluştu

Tebrikler! Başarıyla abone oldunuz