Ki Price Sony alpha 9 diş hekimi muayenehanesinde keyifsiz bir ifadeyle fotoğraf makinesine bakan çift

Nasıl Çekim Yapıyorum? | Bir Moda Hikayesi Oluşturmak

Ki Price

Before you get to the shoot, there is a lot of planning that goes on behind the scenes. Coming up with the creative for the shoot can sometimes be the hardest part but you never know where and when you’ll have a flash of inspiration. Inspiration One recent shoot was actually inspired by a trip to the dentist! I saw this cool space called ‘Banning Dental’ and thought ‘that would be a great place to shoot something’. I quite like going to those sorts of extremities. I like finding weird and original locations, but it is getting harder and harder to come up with places and ideas that haven’t been done before.

Ki Price Sony alpha 9 pembe kadife koltukta bacak bacak üstüne atmış oturan model

© Ki Price | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/2.5, ISO 100

Yer olarak cerrahi işlemler yapılan bu havalı diş hekimi muayenehanesini seçtiğimde sıra çekimin ardındaki hikayeyi bulmaya geldi. 46 yaşında biri olarak oturmuş, diş tedavisi için bekliyordum ve birdenbire aklımda bir fikir uyandı: ‘Hanımefendi ve Avare’. Bu fikrin farklı farklı moda stillerini sergilememe imkan tanıyacağını düşündüm. Mevzu aynı zamanda mekanla da ilgili, o tuhaf yan yana gelme şekliyle de. Kim hangi sebeple bir diş hekimi muayenehanesinde, çoğu kişiyi korkutacak böyle bir yerde çekim yapar ki?

Ki Price Sony alpha 9 diş hekimi koltuğuna oturmuş keyifsiz bir ifadeyle fotoğraf makinesine bakan erkek model ve yanında durmuş diş hekimi lambasını tutan bir hanımefendi

© Ki Price | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/3.2, ISO 100

Collaborators

Konsepte karar verildikten sonraki ilk adım birlikte çalışacağınız doğru insanları bulmaktır. Nasıl ki benim kendime has bir fotoğrafçılık stilim varsa, çalışacağım stilistlerin, saç ve makyaj uzmanlarının da kendilerine has stilleri olmasını isterim. Bununla birlikte bu kişilerin stilleri, benim stilimi tamamlayan bir nitelikte olmalıdır ki nihai amacımız için birlikte çalışabilelim. Diş hekimi projesinde stil için Amy Still, saç ve makyaj için de Tom Gillian ile birlikte çalıştım. Benim ortaya koyduğum vizyon ve konsepti alıp buna kendi stillerini ekliyorlar.

Ki Price Sony alpha 9 diş hekimi muayenehanesinde cam kapıdan bakan genç çift

© Ki Price | Sony α9 + FE 24mm f/1.4 GM | 1/160s @ f/2.8, ISO 50

It is important to work well as a team, so I have a couple of things that I always do on my shoots. The first is that I will always be the first person there and I will take the time to speak to everyone. Then I will get the coffee! I won’t get an assistant to do it. I want to create a great vibe on set, and that has to all start with me. My secret weapon It can be hard when you have a lot of stuff going on in your day to day life, but it is so important that you arrive on set with a swing in your step. Taking the image is almost the least important part. One of the ways that I do that is through music. I always keep a Bluetooth speaker alongside my Sony α7R III in my camera bag. That speaker comes with me everywhere and is something of a secret weapon. I will nearly always choose the music on set, and I have a few different playlists depending on the shoot we are doing.

Ki Price Sony alpha 7RM3 bohem tarz kıyafetleriyle fotoğraf makinesine poz veren bir kadın ve bir erkek model

© Ki Price | Sony α7R III + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/160s @ f/5.0, ISO 320

Kit

When it comes to kit, the α7R III is my go-to camera all the time because I work so much with flash so I can shoot using the mechanical shutter at 10fps, using flash. It sounds contrary as the α9 is often associated with capturing fast movement, but if I am shooting some action using the flash, I generally shoot with the α7R III.

“En çok kullandığım lens herhalde Sony Zeiss Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA lenstir. Bu benim ‘kurtarıcı’ lensim. Hafif ve son derece keskin, arka planlar da gerçekten güzel görünüyor. Fotoğraf makinesi çantama her zaman için ilk koyduğum ekipman budur. Sony FE 85mm f/1.4 GM lense de bayılıyorum. Tam anlamıyla inanılmaz; ne kadar övsem az. Çok küçük bir sette çekim yaptığımda istediğim kompozisyonu kadraja alacak kadar geri gitmem mümkün olmuyor, işte o zaman biraz daha geniş olsa da benzer efekti elde etmek için 55 mm lense geçiyorum.”

Ki Price Sony alpha 9 pembe kadife bir koltuğa oturmuş genç adam ve yanında bir dizini koltuğa dayamış, ayakta duran arkadaşı

© Ki Price | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/2.5, ISO 100

Son olarak, bence FE 70-200mm f/2.8 GM harika bir lens. Bunu yalnızca defile çekimleri yaparken ve çeşitlilik sergileyen çekimler oluşturmak için esnekliğe ihtiyacım olduğunda kullanabiliyorum. Bu da üzücü çünkü daha fazla kullanmak isterdim.

Ki Price Sony alpha 7RM4 renkli kıyafetleriyle kolunu elbise askısına dayamış bir model

© Ki Price | Sony α7R IV + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/3.2, ISO 800

Final words of advice

İşe daha yeni başlayanlara vereceğim tavsiye, yine doğrudan insanlara ve bağlantılar kurmaya yönelik olacak. Gidin bir fotoğrafçıya asistanlık yapın. Dergilerin görsel ekipleriyle konuşun. Instagram üzerinden bağlantılar kurun. Stilistleri, makyaj uzmanlarını, modelleri etiketleyin. Dergileri ve görsel içerik editörlerini etiketleyin, telefon açmaktan asla korkmayın. Yanıt alamazsanız da vazgeçmeyin, yaratıcılığınızı konuşturmaya devam edin! Bütün mevzu bağlantılar kurmaktan ve içerik oluşturmaktan geçiyor.

Öne çıkan ürünler

Ki Price

Ki Price | Birleşik Krallık

"Günümüzde herkes telefonla fotoğraf çekebilir ama çok az insan bir görüntü yaratma sanatında ustalaşabiliyor"

α Universe bülteninizi almak için kaydolun

Tebrikler! α Universe bültenine başarıyla abone oldunuz

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin

Tebrikler! Başarıyla abone oldunuz