Her zaman mükemmel otomatik netleme

4D FOCUS ile hiç olmadığı kadar keskin fotoğraflar çekin.

4D FOCUS nedir?

Geleneksel otomatik netleme (AF) sadece alanla ilgilidir. 4D FOCUS, hem alanı hem de zamanı kullanarak hareketli nesneleri yepyeni bir netlikle yakalayan, yenilikçi görüntü sensörüyle bir adım daha ileriye gider ve her zamankinden çok daha canlı fotoğraflar çekmenizi sağlar. Eski tip AF artık geçmişte kaldı. Fotoğrafçılığın geleceği harekette yatıyor.

GENİŞ - Alan (2D)

Karenin merkezinde olmasa bile geniş bir alan içindeki hareketi yakalayın. 

HIZLI - Derinlik (3D)

Nesneniz ister yaklaşıyor ister uzaklaşıyor olsun, hızla netleme yapın.

SABİT - Zaman (4D)

4D FOCUS'un dördüncü boyutu zamandır, nesnenizin bir sonraki hareketini kesin bir şekilde öngörür ve sabit bir şekilde takip eder.

Geniş AF alanı

Nesnenizi karenin her yerinde yakalayın. 4D FOCUS, AF noktalarını geniş bir alan boyunca etkinleştirir, bu sayede fotoğraf makinesi nesneleri sadece merkezde değil, karenin tamamında algılayabilir.

Ultra hızlı netleme

4D FOCUS nesnenize olan mesafeyi anında algılar ve gelişmiş AF algoritması sayesinde hızla ve hassasiyetle netleme yapar, böylece belirleyici anları asla kaçırmazsınız.

Sabit izleme

Nesnenizi hiçbir zaman gözden kaçırmayın. AF algoritmamız karedeki hiçbir engele takılmadan harekete odaklı kalır ve hatta nesnenizin sonraki hareketini tahmin eder.

4D FOCUS Galerisi

Model numarasından diyafram açıklığına ve netleme uzaklığına kadar detaylı bilgilerle birlikte, 4D FOCUS kullanılarak çekilen canlı, hareketli çekimlere bakın ve bunları kendiniz nasıl çekebileceğinizi görün.

Sony fotoğraf galerisi
Sony Fotoğraf Galerisi'ne bakın

Sony fotoğraf makineleriyle çekilen fotoğraflara bakın.

Sony Fotoğraf Makinesi kanalını keşfedin
Sony Fotoğraf Makinesi kanalını keşfedin

Ürünlerimiz hakkındaki videoları izleyin ve kapasitelerine bakın.