AKSİYON KAMERALARI

X1000V Wi-Fi® ve GPS Özellikli 4K Action Cam

FDR-X1000V
X1000V Wi-Fi® ve GPS Özellikli 4K Action Cam ürününün fotoğrafı

Gövde + Su Geçirmez Kılıf

X1000V Wi-Fi® ve GPS Özellikli 4K Action Cam ürününün görüntüleri
X1000V Wi-Fi® ve GPS Özellikli 4K Action Cam ürününün görüntüleri
X1000V Wi-Fi® ve GPS Özellikli 4K Action Cam ürününün görüntüleri
X1000V Wi-Fi® ve GPS Özellikli 4K Action Cam ürününün görüntüleri
X1000V Wi-Fi® ve GPS Özellikli 4K Action Cam ürününün görüntüleri

Özellikler

Exmor R® CMOS Sensörle düşük ışıkta çekim yapın

Düşük ışıkta bile sahnenin tüm yönlerini aslına sadık kalarak üretin. Exmor R® CMOS sensörün farklı tasarımı, kabloları ışığı yakalayan fotoğraf noktaların arkasına yerleştirerek hassasiyeti önemli oranda artırıp gürültüyü azaltır. Bu teknolojiyle birlikte daha yüksek hızlı paralel sinyal işleme ve daha hızlı sinyal dönüştürme özellikleri, yoğun ayrıntılar ve netlik için görüntülerin daha geniş dinamik aralığa ve daha zengin geçişlere sahip olmasını sağlar.

Üstün ayrıntılar ve dokular için BIONZ X™

Tüm dijital fotoğraf makineleri, güzel dijital fotoğraflar üretmek için sensörleri tarafından yakalanan ışığı dönüştürmek zorundadır. Bu dönüştürme işlemine güç veren motor, en az lensiniz ve yüksek çözünürlüklü sensör kadar önemlidir; bu yüzden Sony, hem fotoğraf hem de video çekiminde daha doğal ayrıntılar, daha gerçekçi görüntüler, daha zengin ton geçişleri ve daha az gürültü sağlayan başarılı BIONZ X işlemciyi geliştirdi.

Dünyaca ünlü ZEISS optik bileşenler

150 yılı aşkın hassas optik deneyiminden faydalanan ZEISS lens, kayıtlarınıza yoğun kontrast ve keskinlik kazandırırken gelişmiş çok katmanlı kaplama sayesinde parlamayı ve yansımayı önler.

Keskin, ultra geniş 170° lens

170˚ ZEISS Tessar® lensle olağanüstü geniş açılı manzaraları yakalayın. Ya da SteadyShot sabitlenmiş 120˚ görünüme geçin. Her iki şekilde de kayak pistleri, dağ yolları gibi zorlu coğrafyaların veya çukurlu asfalt yolların etkileyici geniş çekimlerini yapabilirsiniz.

Piksel gruplama olmaksızın tam piksel okuma

Sensör, her pikselden gelen görüntü verilerini okur ve bu sayede videonun bozulmasını, harelerin görülmesini ve renk bozulmalarını önler.

En küçük ayrıntıları bile yakalayan yüksek bit hızı

4K/100 MB/sn yüksek bit hızı ve Full HD/50 MB/sn çekim özelliği sayesinde kusursuz, yüksek kaliteli görüntüler çekebilirsiniz. 

Dahili stereo mikrofon kaliteli ses kaydı yapar

Muhteşem bir videoyu güzel sesle mükemmelleştirin; dahili stereo mikrofon, maceranızın seslerini uzlamsal ve doğal bir şekilde kaydeder. Rüzgar Gürültüsünü Engelleme özelliği ise tam bir film müziği kalitesi sunar. 

Profesyonel kayıt için XAVC

Sony'nin profesyonel sınıf codec'leri, yüksek bit hızı ile evde olağanüstü kayıt yapmak isteyen tüketici kameralarında mevcuttur. 

Gelişmiş SteadyShot, sarsıntılara ve bulanıklığa son verir

En kayalıklı patikadan en heyecanlı bisiklet yarışına, hepimiz izleyicilerin izlemekten keyif alacağı canlı, net videolar çekmek isteriz. Ayrıca gelişmiş SteadyShot, telsizle kontrol edilen helikopterlerin titreşimleri gibi düşük titreşimlere karşı daha etkilidir. Yani artık, titreşimsiz berraklık sayesinde hava aracınızdan muhteşem panoramik fotoğraflar çekebilirsiniz.

Motion Shot LE

Bir hareketli sahnenin tamamını tek bir karede yakalayın. Bu özellik, hareket eden bir nesnenin kompozit görüntüsünü oluşturur; ayrıca birçok farklı seri çekim hızı ayarlayabilirsiniz: 10 fps/1 sn, 5 fps/2 sn ve 2 fps/5 sn.

Seri Çekim

Hareketli sahneleri seri çekimle yakalayın. Bu, bir hareket veya geçişin 10 adete kadar yüksek kaliteli çekimini yapmanızı sağlar. Geri dönüp stilini gözden geçirmek isteyenler için mükemmel bir özelliktir. Ayarlar 10 fps/1 sn, 5 fps/2 sn ve 2 fps/5 sn şeklindedir.

Ustream Üzerinden Canlı Akış (şu anda IBM Cloud Video)

Kayak yaparken, sörf yaparken dalgaların arasında gerçek zamanlı paylaşımlar yapın. Sahneleri, yüksek kaliteli görüntü ve sesle anında yayınlayın.

Kullanımı Kolay Döngülü Kayıt

Body CopyDöngülü kayıt özelliği sayesinde, mükemmel anı kaçırmaktan korkmayın. Döngülerin üzerine yazılarak yapılan kayıtlar, 5, 20, 60 veya 120 dakikalık seçeneklere sahiptir veya "sınırsız" olarak ayarlanabilir. Kapasiteyi aşmak konusunda endişelenmeksizin en özel anı yakalamak için bu özelliği kullanın.

Profesyonel görünen videolar için manuel kontrol

Profesyonel videolar için gelişmiş çekim özelliklerini keşfedin. Beyaz dengesi ve AE değiştirme gibi gelişmiş manuel ayarlar kullanın, ayrıca parlaklık ve ton ayarlarını diğer kameraların görüntülerine göre optimize ederek videolarınızı daha kolay düzenleyin.

Aralıklı Fotoğraf Çekimiyle yaratıcı videolar oluşturun

En küçük hareketleri ayrıntılı ve doğru olarak yakalayın. Aralıklı kayıt 5, 10, 30 veya 60 saniyede bir fotoğraf çeker ve bu fotoğraflar birleştirilerek zaman atlamalı video oluşturulur. Bu özellik, özellikle uzun bir süre boyunca kesintisiz kayıt yaparken kullanışlıdır.

Hızlı iş akışı için Highlight Movie Maker

Özel bölümleri bularak zaman kazanın ve hemen düzenlemeye başlayın. Özel Bölüm Videosu Oluşturucu aynı zamanda, en iyi sahneleri otomatik olarak alır ve özel anlardan oluşan, fon müzikli bir video yaratır. Çalışmanızı, akıllı telefonunuzdan anında paylaşabilirsiniz.

Canlı Önizlemeli Uzaktan Kumanda ile kontrol sizde

RM-LVR2, sahada oynatma ve kayıt kontrol özelliklerini kullanabilmenizi sağlar ve kayıt kapasitesini optimize etmek adına gereksiz kayıtları siler. 

Aynı anda 5 kameraya kadar

Yerden yukarıya veya yukarıdan aşağıya doğru heyecan verici çekimler yapmak için beşe kadar kamera kullanın. Bu kameraları, isteğe bağlı canlı önizlemeli bilek kumandasını ve akıllı telefon üzerinden Imaging Edge Mobile uygulamasını kullanarak kontrol edebilirsiniz.

Videoya GPS Verileri Ekleme

Videoya GPS Verileri Ekleme, dahili GPS tarafından kaydedilmiş hız verilerinizi okur ve hız bilgilerini vb. görüntüleyen başka bir video oluşturur. Hız bilgilerini içeren video dosyasını internete yükleyebilir ve deneyiminizi sayısız izleyiciyle paylaşabilirsiniz.

Hız ayarı

Action Cam Movie Creator, etkileyici ağır çekim veya hızlı çekim efektlerini kolayca yapmanızı sağlar. Belirli bir kısmın oynatma hızını daha yavaş (x1/2, x1/4, x1/8) veya daha hızlı (x2, x4, x8, x16) olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Düzenlenen videolara müzik ekleyin

Düzenlemekte olduğunuz videoya favori şarkınızı, hatta kendi bestenizi ses olarak ekleyin ve kendi video stilinizi yaratın.

Video Birleştirme ile 4 video düzenleme

Video Birleştirme, farklı kameralarla eşzamanlı olarak çekilen dört adede kadar video kaydını (ağır çekimler de dahil) birleştirerek bölünmüş ekranları bir araya getirmenizi sağlar. Bu benzersiz özellik sayesinde karmaşık düzenleme yazılımlarında ustalaşmadan herkes etkileyici videolar oluşturabilir. PlayMemories Home'da kullanılabilir.

Ayrıntıları Görün

Video döndürme özelliği

Yukarı ve aşağı katlanma özelliği, özellikle Action Cam baş aşağı çekim yaparken kullanışlıdır. Kameranın standart yönde çekim yapması için çekim öncesinde özel ayarı seçin.

Sağlam, suya dayanıklı, tripod bağlantılı muhafaza

Muhafazasında duran kamera, su yüzeyinden 10 metre derinliğe kadar suya dayanıklıdır ve darbelere karşı dirençlidir. Ayrıca, kir ve toz yalıtımları kameranın neredeyse tamamen çamur, kar, yağmur ve kum geçirmez olmasını sağlar.

Dahili tripod soketi

Dahili tripod soketine yerleştirdiğiniz Action Cam'inizle, yüzey ne kadar engebeli olursa olsun sabit çekimler yapabilirsiniz.

Su sıçramasına dayanıklı tasarım sudan etkilenmez

Dağda bir gün geçirmeye hazırlanıyorsanız suya dayanıklı kılıfı evde bırakın: IPX4 sınıfı su sıçramasına dayanıklı tasarım, hava şartlarına dayanıklıdır. Bu Action Cam'ı kılıfa ihtiyaç duymadan doğrudan tripoda da takabilirsiniz.

Memory Stick Micro™ ve Mikro SD / SDHC / SDXC ile uyumludur

Bellek kartı yuvası, Memory Stick Micro™ (M2™) ve Micro SD / SDHC / SDXC Bellek Kartı (sınıf 4 veya üzeri) bellek kartları ile uyumludur. Çekim gereksinimlerinize ve bilgisayarınızla olan uyumluluğuna göre en uygun kartı seçin. (Bellek kartları birlikte verilmez.)

Teknik Özellikler

Sony'nin FDR-X1000V Action Cam modeli, deneyimli kullanıcıların beklediği tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor. 4K görüntü kalitesi, günümüzün Hollywood'da gişe rekorları kıran filmlerdeki görüntü kalitesine eş değerdir; geliştirilmiş SteadyShot sabitleme özelliği, daha kolay şekilde mükemmel görüntü çekmenizi sağlar; Özel Bölüm Videosu Oluşturucu gibi kullanışlı özellikler de tüm çektiklerinizi büyüleyici bir başyapıt haline getirmenize olanak tanır.
  • Full HD'den dört kat daha fazla ayrıntı sunan 4K Ultra HD

  • 170° ultra geniş ZEISS Tessar® lens ile panoramik çekim yapın 

  • SteadyShot, 3 kat daha etkilidir (4K modunda desteklenmez)

  • Geliştirilmiş Full HD sayesinde canlı renklere sahip berrak, net görüntüler çekersiniz

  • Hızlı hareket eden nesneleri Full HD 120p'de kaydederek muhteşem ağır çekimler oluşturun 

Objektif Tipi
ZEISS® Tessar® Lens
Sensör Tipi
1/2,3 inç tipi arkadan aydınlatmalı Exmor R® CMOS Sensör
Su geçirmez
Birlikte verilen SPK-X1 kılıfla 10 m'ye kadar
Toz geçirmez
Birlikte verilen SPK-X1 kılıfla
Darbelere dayanıklı
Birlikte verilen SPK-X1 kılıfla
Giriş ve Çıkış Terminalleri
4K mikro HDMI çıkışı, Bellek kartı yuvası, HD mikro HDMI çıkışı, Stereo mini jak, Çoklu/mikro USB terminali
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi