7.2 KANAL EV SİNEMASI AV ALICI | STR-DN1070

Tüm Özellikler ve Teknik Nitelikler

STR-DN1070

Amplifikatör

Amp. Sayısı Kanallar
7 kanal
Ses Geliştirici
VAR
Bi-AMP
VAR (Surround Arka ile ortak)
Digital Legato Linear
VAR
HD-D.C.S. (Dijital Sinema Sesi)
VAR
Ses Alanı Programı (2 kanal/Çoklu) 
VAR
Ses Alanı Programı (A.F.D)
VAR
Ses Alanı Programı (Doğrudan) 
VAR
Ses Alan Programı (Kulaklık)
VAR
Ses Alanı Programı (Film)
VAR
Ses Alanı Programı (Müzik)
VAR

Video Özellikleri

HDMI® Aktarımı
VAR
Ses Dönüş Kanalı
VAR
HDMI® Aktarımı
VAR
HDMI® üzerinden 3D
VAR
4K 60p 4:4:4 Desteği
VAR (VIDEO1 girişi hariç)
A/V SYNC
VAR(Değişken)
BRAVIA® SYNC™ (CEC Kontrolü)
VAR (Tek Dokunuşla Oynatma, Sistem Ses Kontrolü, Sistem Kapatma)
1080p/24p
VAR
4K Yükseltme (Yalnızca HDMI Girişinden) 
VAR
Atanabilir Komponent Video Girişi
YOK
Triluminos
VAR
Video Yükseltme Dönüştürücüsü (Analog Video Girişinden HDMI çıkışına) 
YOK

Otomatik Hoparlör Kalibrasyonu

Kalibrasyon Özellikleri
VAR
DCAC (Dijital Sinema Otomatik Kalibrasyonu)
VAR (Gelişmiş D.C.A.C)

Tuner Özellikleri

Ön Ayarlı Kanal (FM/AM)
(FM30/AM-)
RDS
VAR

Arayüz

Giriş ve Çıkış Terminalleri
HDMI Video Girişi/Çıkışı (6/2); HDCP2.2 Girişi/Çıkışı (6/2); Kompozit Monitör Çıkışı(1); Ses HDMI Girişi (2); Ses Girişi Koaksiyel (1); Analog Ses Girişi (4); Ses Girişi Ops. (1); Kulaklık Çıkışı (1); Ön Çıkış Subwoofer (2); USB (1 Ön); Ethernet Bağlantı Noktası (1)

Şifre Çözme Biçimi

DTS® HD/DolbyTruHD/Dolby® Digital+
VAR/ VAR/ VAR
LPCM (2CH/5.1CH/7.1CH) HDMI® üzer.
VAR (192 kHz/24 bit/En fazla 7.1ch)
Dolby® Digital/DTS®
VAR
Dolby® Digital EX
VAR
DTS®-ES™ (MATRIX6.1/DISCRETE6.1)
VAR/VAR
DTS® 96/24™
VAR
Dolby® Pro Logic®
VAR
Dolby® Pro Logic® II
VAR
Dolby® Pro Logic® IIx
VAR
Dolby® Dual MoNO
VAR
DSD
Var (5.6 MHz/En fazla 5.1ch)

Ağ Bağlantıları

Spotify Connect
VAR
Ağ İstemcisi için Müzik Kod Çözme Formatı
[MP3].mp3, [AAC/HE-AAC].m4a, .aac, [WMA9 Standart].wma, [LPCM].wav, [FLAC].flac, .fla, [Dolby Digital].ac3, [DSF].dsf, [DSDIFF].dff, [AIFF].aiff, .aif, [ALAC].m4a
Bilgisayar Bağ. Güncel. (Ethernet)
VAR
İnternet üzerinden güncelleştir 
VAR
Chromecast built-in
Var

Özel Yükleme ve Kontrol Özellikleri

Bölge 2 Ses
VAR
IR Tekrarı (Giriş/Çıkış)
VAR (1/1)
3. Bölge Ses
VAR

Çevre dostu ve enerji tasarrufu

Güç Tüketimi (Kapalı Mod)
yok
Güç Tüketimi (Bekleme Modu)
0,3 W
Güç Tüketimi (Ağa Bağlı Bekleme Modu) – Terminaller
2,2 W (Ethernet) / 1,1 W (Bluetooth®) / 2 W (Wi-Fi®) / 2,2 W (tüm terminaller ve ağlar bağlıyken)
Bekleme Modu Etkinken
19 dakika sonra
Ağa Bağlı Bekleme Modu Etkinken – Terminaller
19 dakika sonra (Ethernet) / 19 dakika sonra (Bluetooth®) / 19 dakika sonra (Wi-Fi®)
Kablosuz Ağı/Ağları Açma/Kapatma Anahtarı
Bluetooth® bekleme ayarını değiştirin (MENÜ-Bluetooth Ayarları-Bluetooth Bekleme-AÇIK/KAPALI) / Uzaktan Başlatma ayarını değiştirin (MENÜ-Ağ Ayarları-Uzaktan Başlatma-AÇIK/KAPALI)

Genel Özellikler

Otomatik Bekleme Modu
VAR
GUI (Grafik Kullanıcı Arayüzü)
VAR

Boyut ve Ağırlık

Boyutlar (G x Y x D mm)
430 x 172 x 329,4 mm
Ağırlık (kg)
10,5 kg

Özellikler

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

DSD yerel oynatma

Orijinal CD formatının arkasındaki şirketler olan Sony ve Philips ortaklığında Yüksek Çözünürlüklü Ses için geliştirilen DSD, ses yakalamak ve çalmak için devrim niteliğinde bir yöntem sunuyor. Örnekleme frekansı CD'nin 128 katıdır ve CD veri hacminin 8 katını sunarak, sesi tamamen yeni bir seviyeye taşır. PCM formatından tamamen farklı olan DSD, sesi kaydetmek için darbe-yoğunluk modülasyonu kodlama yöntemini kullanarak, analog ses dalga formunun doğasını daha iyi yansıtan 1 bit dijital ses akışının darbe yoğunluğuyla sesi ifade eder. Bu da sıcak ve doğal analog benzeri sesi, 100 kHz'i aşan frekans tepkisi ve geniş dinamik aralığın dijital avantajlarıyla birlikte sunar. STR-DN1070, DSD (Direct Stream Digital) yerel oynatmayı desteklediği için dönüştürme uygulanmaz; böylece orijinal saflığında herhangi bir kayıp olmadan DSD içeriğinin keyfine varılabilir. 

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Yüksek kaliteli DA dönüştürücü

DSD, geniş bir alan hissi ve sanatçının orijinal vizyonunun doğru şekilde temsiliyle sesleri iletir. DSD Yerel oynatma seçilerek, DSP işlemi atlanır ve DSD'nin orijinal saflığı olduğu gibi sunulur; ancak isterseniz 32 bit DA dönüştürme ile DSP işlemini de seçebilirsiniz. Ayrıca, DSD 5.6 MHz ile çok kanallı 5.1ch surround, DSD'nin avantajlarından en iyi şekilde yararlanabileceğiniz sürükleyici bir ev sineması deneyimi sunar.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

32 bit işleme

DSD dışında yerel oynatma desteklenir; burada DA dönüştürme, 32 bit ile "olduğu gibi" işlenen DSP çıkışında gerçekleştirilir. Sony'nin AVR için geliştirdiği üstün DSP teknolojisi, 32 bit DA dönüştürme ile tüm özelliklerin yükseltilmesini sağlar.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Yüksek Dinamik Aralık (HDR)

Yüksek Dinamik Aralık (HDR) sinyal geçişi desteği sayesinde görüntü kontrastı ve parlaklıktaki inanılmaz artışın keyfini çıkarın. Ek gölge ayrıntısı ve vurgular ile görüntüdeki ayrıntılar daha da iyileştirilir ve renkler hayat bulur

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Her türlü 4K görüntüyü destekler

4K kalitesi için 4K/60p/4:4:4/24 bit, 4K/60p/4:2:0/30 bit ve 4K/60p/4:2:2/36 gibi en yüksek kalitede görüntü formatları desteklenir. 60 kare/saniye hızda akıcı görüntü üretimi ve sorunsuz renk derecelendirme sayesinde olağanüstü sonuçlar elde edilir. 4K içeriklerin görsel potansiyelini tam anlamıyla ortaya çıkarmak için 4K/60p giriş uyumlu bir TV'ye bağlayın.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Etkileyici surround ses için 7.2 kanal alıcı

7.2 kanallı, odayı dolduran surround ses ve her kanal için 165 W güç çıkışı ile kendinizi eğlenceye bırakın. İki etkin subwoofer'ı bağlamanızı sağlayan özel kanalla bası odaya eşit şekilde dağıtabilirsiniz. Yani film izlerken, oyun oynarken ya da sevdiğiniz şarkıları dinlerken, üst düzey eğlence deneyimi yaşayabilirsiniz.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Dolby® TrueHD ve DTS-HD Master Audio™

STR-DN1070, Dolby® TrueHD® ve DTS-HD® Master Audio™'yu destekleyerek, Blu-ray Disc™ müziklerinin benzersiz ses kalitesi sunmasını sağlar. Stüdyo kalitesine yakın kayıpsız ses üreten bu gelişmiş yüksek çözünürlüklü ses formatları, kullanıcının çok kanallı ses deneyimini yaşamasını ve video izlerken ve müzik dinlerken kapsamlı sinema surround sese kendini kaptırmasını sağlar.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

HDCP2.2 ile 4K geçiş / 4K görüntü yükseltme sayesinde daha fazla ayrıntı görüntüleyin

HDCP2.2 ile doğrudan 4K HDMI Girişinden yerel bir 4K kaynağına geçilebilir. Video yükseltme teknolojisiyle 2K içerikler daha yüksek kalitede ve daha belirgin ayrıntılarla izlenebilir. 

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Gelişmiş Dijital Sinema Otomatik Kalibrasyonu

Nereye oturursanız oturun, etkileyici film sesi keyfini yaşayın. Gelişmiş Dijital Sinema Otomatik Kalibrasyonu (ADCAC), dengeli ses sağlamak için ses performansını optimize eder. Odanızın oturduğunuz yere ve hoparlörlerinizin konumuna göre akustik özelliklerini ölçmek için birlikte verilen mikrofonu kullanın. Sistem, sesi buna göre ayarlayarak zayıf ses noktalarını ortadan kaldırır ve geniş, doğal bir ses sahnesi oluşturur.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Merkez Hoparlör Kaldırma

Merkez hoparlörler tipik olarak ekranın altındadır; dolayısıyla merkezi konumdaki tüm sesler ekranın altında gelir. Bu özellik, merkez hoparlörün ekran konumuna göre konumlandırılmış gibi görünmesini sağlar. Merkez hoparlörden gelen sesin yüksekliği, istenilen yüksekliğe kadar çıkarılabilir. (Bu işlem, kurulu ön hoparlörlerle yapılabilir.) Merkez hoparlör yüksekliği, 0 (KAPALI) olarak veya 1 ile 10 arasında ayarlanabilir. Daha yüksek bir ayarda merkez konumu da yükseltilir; dolayısıyla dinleyiciler bu işlevi kendi tercihlerine göre özelleştirebilir. Bu işlev, A.F.D. moduyla (ses alanı eklemez) ve HD-Dijital Sinema Sesi gibi video modlarıyla birlikte kullanılabilir.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Tavanda hoparlör modu 

Bu özellik, tavan hoparlörlerinden Ön ve Merkez hoparlörlerini ekran çevresinde sanal olarak yeniden konumlandırır. Böylece müşteri, karakterlerin seslerini tavan yerine ekrandan duyar. Ayrıca bu mod, tavan hoparlörleriyle odada daha doğal ve zengin müzik sesi sağlar.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

HD Digital Cinema Sound®

Efsanevi Cary Grant Theatre'ın olağanüstü akustiğini evinizde canlandırın. Sony Pictures Entertainment ile birlikte geliştirilen HD Digital Cinema Sound®, Hollywood film prodüksiyonlarının dublajında kullanılan Cary Grant Theatre'da yapılan ölçümleri temel alır; böylece izlediğiniz her filmi bir Hollywood filmine dönüştürebilirsiniz.

Her ses seviyesinde net ses için Ses Geliştirici

Dahili Sound Optimizer özelliğiyle her ses seviyesinde net, dinamik ses keyfini yaşayın. A/V alıcısı, otomatik olarak hoparlör verimliliğini ölçer ve frekans tepkisini duyulabilirliğe göre ayarlar. Bunun sonucunda, normal oda ses seviyesinde içerik izlerken ya da dinlerken bile zengin bir ses atmosferi oluşturulur.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Konser Salonu moduyla canlı performansların akustiğini canlandırın

Canlı konser salonu deneyimini oturma odanızda canlandırın. Dünyanın en ünlü müzik konumlarından bazılarında yapılan akustik ölçümleri temel alan Konser Salonu modu 3 mekan seçeneği sunar.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Esnek hoparlör çözümleriyle sahneyi ayarlayın

Front surround: S-Force PRO Front Surround özelliğiyle 2.1 kanal, yalnızca 2 hoparlör kullanarak sanal surround ses alanı oluşturur. Arkanıza arka hoparlörler yerleştirmenize gerek yoktur. Kablosuz surround: İki ön hoparlörü arka hoparlör olarak kullanılan iki kablosuz hoparlörle (5,2 kanala kadar) birleştirerek gerçek surround ses ortamı oluşturmaya olanak tanır. Eksiksiz Ev Sineması: 7.2 kanal tam donanımlı surround hoparlör sistemiyle gerçek ses kalitesine kavuşun ve film seslerini sinemadaymış gibi duyun.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Wi-Fi® ve Bluetooth® ile sorunsuz akış

Tüm müzikleriniz basit bir bağlantı uzaklığında. Kablolarla uğraşmadan Wi-Fi® ile akıllı telefonunuzdan, tabletinizden veya dizüstü bilgisayarınızdan sevdiğiniz şarkılarla kablosuz akış gerçekleştirin. Bluetooth® size kolay bağlantı imkanı sağlar; NFC kullanarak uyumlu cihazınızı eşleştirmek için dokunmanız yeterlidir. Ayrıca, AirPlay ile amplifikatör üzerinden iOS cihazınızdan hoparlörlerinize müzik akışı sağlayabilirsiniz.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

LDAC™: Yüksek Çözünürlüklü Ses içeriğinin iletimi için

LDAC, kablosuz ortamınıza göre çeşitli iletim hızlarını destekler. Maksimum aktarım hızı olan 990 kbps'de (geleneksel Bluetooth® ses teknolojisinden yaklaşık üç kat daha fazla veri) iletim yaparak Yüksek Çözünürlüklü Ses içeriğini, Yüksek Çözünürlüklü Sese yakın olağanüstü ses kalitesinde dinlemenizi sağlar. LDAC, müziklerinizi sanatçının istediği kalitede, gelişmiş kablosuz dinleme deneyimiyle dinlemenizi sağlar.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Hoparlörünüze müzik göndermenin kolay yolu

Chromecast built-in, en sevdiğiniz müzik uygulamalarını kişisel cihazınızdan hoparlörlerinize yayınlamanıza olanak sağlar. Android telefon veya tablet, iPhone, iPad, Mac®, Windows dizüstü bilgisayar veya Chromebook'ta müzik uygulamanızdaki Cast düğmesine dokunun ve bir hoparlör ya da hoparlör grubu seçin.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Anında müzik çalma için tek dokunuşla dinleme

NFC (Yakın Alan İletişimi) teknolojisi, kablolu bağlantı ihtiyacını ve karmaşık kurulumları ortadan kaldırır. NFC özellikli akıllı telefonunuzu veya diğer cihazlarınızı* gövdedeki N işaretine dokundurun ve müziğinizi başlatın. NFC'niz yok mu? Sorun değil. Cihazları Bluetooth® ayarlarında manuel olarak da eşleştirebilirsiniz. *Uyumlu cihazlara bakın

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Üç alanlı dinlemeyle başka odada müzik dinleyin

Üç alanlı dinlemeyle, STR-DN1070'e üç hoparlör seti bağlayarak, ana odada 3.2ch ve diğer iki odanın her birinde 2ch ile aynı ses çıkışını üç odada dinleyebilirsiniz. Alıcı ayrıca aynı anda iki ayrı kaynak girişini kontrol edebilir. Her dinleme alanına hangi sinyalin gönderildiğini seçebilirsiniz. Böylece oturma odanızda 5.2ch ile DVD izlerken, aynı anda başka bir odada 2ch kullanarak CD dinleyebilirsiniz. Tabii ki hepsini bir odada toplayarak sürükleyici bir 7.2ch surround ses deneyimi yaşayabilirsiniz.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

SongPal ile müziğinizi birleştirin

SongPal uygulamasını akıllı telefonunuza veya tabletinize indirin ve müzik koleksiyonunuzun kontrolünü ele alın. Bluetooth® veya Wi-Fi® üzerinden bağlantı kurarak PC'de veya sunucuda depolanan favori parçalarınıza ya da çevrimiçi müzik hizmetine sorunsuz şekilde erişin. Uygulama ayrıca dengeli, mükemmel ses çıkışı sağlamak ve çok alanlı dinleme özelliğini kontrol etmek amacıyla ses ayarlarını kişiselleştirmek için de kullanılabilir.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Çok alanlı dinleme özelliğiyle ile müziğinizi özgürleştirin

Çok alanlı dinleme özelliğiyle evinizi en sevdiğiniz şarkıların mükemmel melodileriyle doldurun. Çok alanlı dinleme özelliğinde, aynı müziği birden fazla hoparlörde aynı anda dinlemeye olanak sağlayan Parti modu ve birden fazla hoparlörde farklı müzikleri dinlemeye olanak sağlayan Kişisel mod gibi çeşitli modlar bulunur

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Grafik Kullanıcı Arayüzü ile kolay kontrol

Sezgisel ana ekran menüsü sayesinde alıcınızın ayarları arasında dolaşmak kolaydır. İzlediğiniz içeriği kontrol edin, hangi cihazların bağlı olduğunu görün ve önceden ayarlanmış ses ayarlarıyla sesi nasıl duymak istediğinizi seçin.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Hassas ses rezistansı (ses kalitesi için yüzeye monte rezistans)

Elektronik devrelerdeki artan yüksek yoğunluk trendi, kompakt yüzeylere monte edilebilen rezistans ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Bu nedenle Sony, bileşen üreticileriyle işbirliği yaparak, yüksek ses kalitesine sahip bir yüzeye monte rezistans olan "hassas ses rezistansı"nı geliştirdi. Özel rezistans malzemelerinin ve yeni geliştirilen yapının yanı sıra, zengin ve canlı ses kalitesi için yüksek veri hacimleri elde etmek amacıyla elektrotlarda saf bakır kullanıldı.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Yüksek ses kaliteli kapasitörler

Yeni geliştirilen yüksek ses kaliteli yüzeye monte elektrolitik kapasitörler, daha sağlam bir DAC güç kaynağı ve optimize edilmiş malzeme biçimlendirme, yüksek çözünürlüğe sahip sorunsuz bir düşük aralık ürünü oluşturmaya yardımcı olur.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Ön amplifikasyon ses seviyesi IC'si

STR-DN1070 için yeni geliştirilen ön amplifikatör IC'si CXD90035, IC'deki topraklamayı tamamen ayırarak, IC'den çıkarır. Sonuç olarak, her faz arasındaki girişim ortadan kaldırılarak, yüksek kaliteli ses ve zengin düşük frekanslar sağlayan yüksek stabilite düzeyinde amplifikasyon elde edilir. Ayrıca dahili amplifikasyon devresinin yeni tasarımı, fazlalıkları iyileştirip bozulmayı azaltarak, daha açık ve canlı bir his veren sesler sunar.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Güç Amplifikatörü

STR-DN1070, analog sinyal yolu ile daha iyi ses için gelişmiş yapısal stabilite sunar. Bu devre, daha yüksek hız ve güç elde etmek için cam epoksi bir karta yerleştirilmiştir.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Kristal Osilatörün Hassasiyeti

Dijital ses kaynakları, özellikle de HDMI için tüm ana saatler bu en saf kalitedeki kristalden yeniden oluşturulabilir. Sonuç olarak, üretilen ses; daha derin ve sert baslarla birlikte daha net ve zengin ses imajı sağlar. Tipik kristal osilatörler hermetik yalıtımlıdır ve nitrojenle doldurulmuştur; ancak bu yöntem, saat sinyaliyle girişim oluşturarak titreşime yol açan harici titreşimlere karşı hassastır. Bu nedenle STR-DN1070 için vakum yalıtımlı bir Kristal Osilatör seçildi. Bu hassas kristal osilatör, altın kaplama elektrotlarla desteklendi. Altın, osilatörler için iyi bilenen bir malzemedir ve en dikkat çekici özelliği, güçlü fiziksel şok durumunda bile teması koruyacak kadar güçlü olan kuvarsa tutunma ve iletkenliği etkileyebilecek oksitler oluşturmama özelliğidir.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Yerel Analog Güç Kaynağı

Cihaz çevresindeki güç-topraklama yolu için yerel olarak voltaj ayarı yapılarak, yüksek frekanslı elementler en aza indirilir; böylece devreden kaynaklanan elektromanyetik radyasyon azaltılır ve analog sinyal yolu ve amplifikatör devresinde gürültü önlenir. Bu tasarım, dijital ses ve dijital video sinyallerinin sinyal - gürültü oranında iyileşme sağlar; böylece düşük frekanslı sesler daha belirgin, daha saf ve daha gerçekçi hale gelir.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Titreşim Önleme Devresi

STR-DN1070 için, tüm dijital ses kaynaklarında ES tipi titreşim önleme devresi kullanılır. Bu devre, dikkate ayarlanmış analog ve dijital PLL devrelerinin bir birleşimidir. Geleneksel yöntemin aksine, hedef değer giriş ana saati değil; hassas kristal osilatörün zamanlama referansıdır. Bu analog PLL, yüksek kesme frekansına sahiptir ve düşük zamanlama referansı ile titreşimi takip eder. Ayrıca devrede dijital PLL de bulunur ve giriş ana saati ve VCO, bu dijital PLL tarafından karşılaştırılır.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Sony Uyarlanmış Elektrikli Bileşenler

Ana güç kaynağı olarak büyük boy özel yapım blok elektrolitik kapasitörler kullanılır. Tüm analog sinyal yollarında seçilen ses sınıfı rezistanslar kullanılır. Seçilen kritik konumlarda, büyük boy rezistanslar ve orijinal tipi birlikte kullanılır. Daha büyük gövde, akımdan kaynaklanan termal etkiyle daha az empedans sapması sağlar. Bu da amplifikatörün daha yüksek ses görüntüleme derecesine ulaşmasına yardımcı olur.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Optimum ses için birinci sınıf yapı

STR-DN1070, optimum ses ve görüntü performansı için en yüksek kaliteli bileşenleri ve tasarımı kullanır. Sert çelik kasa, daha odaklanmış bir ses için harici hoparlör basıncını azaltmak amacıyla iskelet ve kirişli bir tasarım kullanır. Güç transformatörü ve soğutma elemanının ağırlığını daha iyi desteklemek için dört köşe de kabartmalıdır. Soğutma elemanlı tasarım, amplifikatör devresine hava girişini en üst düzeye çıkarıp istenmeyen ses basıncını azaltmaya yardımcı olarak güçlü, gelişmiş bir ses sunar.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Yüksek Kapasiteli Güç Transformatörü

Vakumlu cila işlemi, güç transformatörünün iç kablolarında düz ve pürüzsüz cilalama sağlar. Bobin ve çekirdek çevresinde bakır kısa halka ve çelik neme dayanıklı kayış kullanılması, gürültü sızmasını engeller. Böylece zengin baslar ve hassas görüntü ayrıntısı üretiminin yanı sıra, daha güçlü bas sesi ve daha düşük frekanslı tahrik elde edilir. Ayrıntı düzeyi, doğru akustik bas ve vokaller sunarak, alanda yeni bir netlik hissi sağlar.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Soğutma Elemanlı Tasarım

Kanat şekli incelenerek ve bütünlük kontrol edilerek, iyi ve stabil sese ulaşılabilir. Amplifikatör devresi, istenmeyen ses basıncına daha iyi dayanabilir.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

İkinci nesil ES lehim

Sony'nin uzun yıllara dayanan ses mühendisliği deneyimi ve sürekli ses testleri, ES kalitesinde bir ses kalitesi lehimi oluşturmasına yardımcı oldu. Yüksek saflıktaki kalay bazı, az miktarda özel seçilmiş metal elementleriyle karıştırılarak, hızlı ve sorunsuz ses iletimi sağlayabilen özel bir alaşım oluşturuldu.

7.2 Kanal Ev Sineması AV Alıcı | STR-DN1070 ürününün fotoğrafı

Dijital devre kartı 

Dijital fazın devre kartı, kartı hoparlör sesinin basıncından koruyan güçlü metal çerçevelerle sabitlenmiştir. Bu soğutma elemanlı braket, dijital devreyi istenmeyen radyasyondan koruma görevini üstlenir ve ana gövdedeki yüksek empedanslı devreyi gereksiz gürültüye karşı koruyarak, daha net ses kalitesi sağlar.