Dünyanın ilk bilişsel zekalı TV’si

Heyecanlandıran, duygulandıran ve tıpkı gerçek dünyadaymış gibi hissettiren tam sürükleyicilik. BRAVIA XR™ TV’ler geliştirilirken amaç buydu; bu TV’ler, beynimizin düşünme ve tepki verme yöntemini taklit eden yepyeni Cognitive Processor XR™ işlemcisi üzerine kuruldu.

Bilişsel zeka nedir?

Dünyayı algılayışımız, gözlerimizden ve kulaklarımızdan aynı anda beynimize gelen bilgilere dayalıdır. Bilindik Yapay Zeka renk, kontrast ve ayrıntı gibi unsurları ancak tek tek algılayıp analiz edebilir. Cognitive Processor XR ise tıpkı beynimiz gibi, her unsuru aynı anda çapraz analiz eder.

Tıpkı beynimiz gibi, yüzlerce bilgiyi analiz eder

Cognitive Processor XR, bu gerçekliğe yakınlık hissini oluşturmak için ekranı yüzlerce bölgeye ayırır ve bu bölgelerdeki her nesneyi daha önce olmadığı kadar iyi tanımlar. Üstelik görüntüyü oluşturan yüz binlerce farklı unsuru bir saniye içinde çapraz analiz edebilir, tıpkı beyinlerimizin işleyişi gibi.

Tıpkı gözlerinizin dünyayı algıladığı gibi görünen görüntüler 
Bölünmüş ekranda renk, kontrast, netlik ve hareketin dengeli görüntü için nasıl ayarlandığını gösteren tavus kuşu görüntüsü
Gerçekçi görüntü için her unsur dengeli bir uyum içinde

Tüm görüntü unsurlarının aynı seviyeye ayarlandığı geleneksel bir TV’nin aksine, çapraz analiz özellikli BRAVIA XR TV’ler, her unsuru birlikte en iyi sonucu verecek şekilde ayarlar; dolayısıyla her şey uyumludur ve tamamen doğal gelir.

BRAVIA XR’ın sağladığı netleme iyileştirmelerini vurgulayan, trendeki bir kadının görüntüsü
Gözlerinizle aynı şekilde odaklanır

BRAVIA XR TV’ler, gözlerimizle aynı şekilde işler, bir sahnedeki ana odak noktasını algılar ve bir nesnedeki her ayrıntıyı iyileştirir; böylece tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi, doğal bir derinlik algısıyla nesne ön plana çıkar. 

Daha gerçekçi, daha etkileyici bir ses alanı yaratıyoruz, tıpkı gerçek hayatta duyduğunuz gibi
Ekrandaki mikrofondan gelen ses dalgalarıyla, şarkı söyleyen bir kadını gösteren TV
Sizi aksiyonun içine çekecek şekilde konumlandırılan ses

Sesin nereden geldiğini isabetli bir şekilde belirleyerek ve bu sesi ekranın doğru noktasına yerleştirerek insan kulağını taklit eden gelişmiş ses işlemeyle, BRAVIA XR TV’lerimiz sizi sahnenin tam ortasına taşır.

Oturma odasında kanepede TV izleyen bir kadın; üstündeki, arkasındaki ve önündeki sanal hoparlörlerden ses dalgaları geliyor
Ekstra boyutlarla sanal bir ses deneyimi 

Sesi yatay ve dikey yönlerde veren BRAVIA XR TV’ler, gerçekten çok boyutlu bir deneyim sunar. Sesi analiz edip 5.1.2 kanal surround sese kadar dönüştürür ve gerçek bir 3D ses alanı oluşturur. 

Ekrandan size daha fazla heyecan ve duygu sunuyoruz

Gerçeklik nasıl bir şey? BRAVIA XR TV “Bilişsel Zeka” ile bu soruyu cevaplamaya çalışıyor. Ekranda daha fazla insan perspektifi sunmak için gözümüzün nasıl gördüğünü, kulağımızın nasıl duyduğunu anlar; böylece gerçek dünyaya daha yakın bir deneyim üretir ve sizi her sahnenin daha derinine götürür.

BRAVIA XR’ın arkasındaki felsefeyi öğrenin 

Yeni BRAVIA XR TV’lerin arkasındaki mühendis ekibinden, onları yepyeni bir TV işlemcisi türü üretmeye iten sebebi öğrenin.

BRAVIA XR tasarımının arkasındaki ilhamı keşfedin

Evde gerçekten sürükleyici bir deneyim sunan, son derece dar kenarlara ve tek parça tasarıma sahip minimalist konsepti BRAVIA XR tasarımının arkasındaki yaratıcı ekipten dinleyin.

Yeni BRAVIA XR TV Duyurusunu İzleyin

Cognitive Processor XR teknolojili BRAVIA XR’ın ardındaki felsefeyi ve daha önce görülmemiş gerçekçilikte bir deneyim için görüntü ve sesi nasıl iyileştirdiğini öğrenin. İş ortaklarımızın BRAVIA CORE ve Google TV özellikleriyle pratik ilişkileri üzerine yaptığımız röportajlara bakın.

BRAVIA XR tanıtımını izleyin

BRAVIA XR grubunun arkasındaki teknolojiyi keşfedin ve bu TV’leri diğerlerinden ayıran tüm görüntü ve ses iyileştirmelerini, ayrıca akıllı özellikleri öğrenin.

XPERIA 5 II Newsletter Subscription
.
Alpha-XC Newsletter Subscription
.
.