Büyük ekran TV ile eğlenceyi evinize taşıyın

Daha sürükleyici eğlence istiyorsanız büyük ekran TV deneyin. Tıpkı sinema veya stadyumdaki gibi, nefes kesen derinlik ve ayrıntıyla, gerçek dünyaya benzer bir deneyime hiç olmadığı kadar yaklaşacaksınız. Son yenilikçi teknoloji ve tasarımlarla, büyük TV’lerimiz en küçük yaşam alanlarına da sorunsuzca uyum sağlar.

Neden büyük ekrana ihtiyacınız var?

Filmlerin büyüsünü ve canlı sporun heyecanını kendi evinizde yaşayın. Daha büyük ekranlar, odanın her yerinde daha fazla kişinin keyfini çıkarabileceği, gerçekten sürükleyici bir deneyim için daha büyük görüntüler sağlar. Daha büyük görüntüler ve altyazılarla, uzak mesafelerden dahi muhteşem bir görüş açınız olur.


İzleme deneyiminizi en üst düzeye çıkarın

Sinemanın veya stadyumun heyecanını ancak süper boy görüntüler ve sürükleyici ses sunan büyük ekran bir TV yansıtabilir. Fakat ekran boyutu arttıkça gürültü, bulanıklık ve kontrastla ilgili sorunlar ortaya çıkar. Üstelik birbirinden daha uzak yan hoparlörlerle, duyduğunuz ses, aksiyonun gerçekleştiği yerden uzak olabilir. Sony’nin eşsiz görüntü ve ses teknolojisi, bu sorunları gidererek saf gerçekçilik sunar.

Görüntü işlemeden önce ve sonra dörtnala koşan atların yan yana görüntüsü.
Gerçekçi görüntüler

X1 işlemcilerimiz verileri hassasiyetle analiz edip bilgiyi işleyerek gürültü ve bulanıklığı azaltır, gelişmiş renk ve kontrastla görüntü kalitesini en üst düzeye çıkarır. Sonuç mu? İnanılmaz sürükleyici izleme deneyimi için son derece gerçekçi görüntüler.   

Büyük ekran TV’de sesin aksiyonu takip edişini gösteren dinozor görüntüsü.
Ses aksiyonu takip eder

Büyük ekran TV’lerimizin birçoğunda ses, mutlak gerçekçilik için aksiyonu takip ederek ekrandan gelir. Örneğin, konuşmaların karakterin durduğu yerden gelmesi gibi, ekstra gerçekçilik için sesi sahnede aksiyonun gerçekleştiği yerden duyarsınız.

Alanınız çok mu küçük? Tekrar düşünün.

Görüntü teknolojisindeki ve tasarımdaki gelişmelerle, küçük odalarda dahi büyük ekran deneyimi yaşanıyor. Yüksek çözünürlüklü ekranlar, aksiyona daha yakın oturmanızı sağlarken daha ince çerçeveler toplam TV boyutunu artırmadan ekran boyutunu en üst düzeye çıkarır.

İzleme mesafesini gösteren görsel.
Harekete yaklaşın 

Günümüzün gelişmiş çözünürlüklü 4K TV’leri, ekrana yakın otururken veya büyük ekranda izlerken dahi görüntünün netliğini ve pürüzsüzlüğünü korur. Genel kural olarak, TV yüksekliğinin TV ile izlediğiniz yer arasındaki mesafenin üçte ikisi olmasını öneriyoruz.

İzleme mesafesi: ①55 inç: 100 cm ②65 inç: 120 cm ③75 inç: 140 cm ④85 inç: 160 cm

Daha ince çerçeve sayesinde elde edilen ekstra ekranı gösteren görsel.
Boyuta göre daha fazla ekran

Son televizyonlarımızdaki daha ince çerçevelerle, artık TV’nizin toplam boyutunu artırmadan daha büyük bir ekran seçebilirsiniz. Ekranın çerçevesine değil, aksiyona odaklanacağınız için izleme deneyiminiz de daha sürükleyici olacak.