Büyük ekran TV ile eğlenceyi evinize taşıyın

Daha sürükleyici eğlence istiyorsanız büyük ekran TV deneyin. Tıpkı sinema veya stadyumdaki gibi, nefes kesen derinlik ve ayrıntıyla, gerçek dünyaya benzer bir deneyime hiç olmadığı kadar yaklaşacaksınız. Son yenilikçi teknoloji ve tasarımlarla, büyük TV’lerimiz en küçük yaşam alanlarına da sorunsuzca uyum sağlar.

Bir büyük ekran TV ile evde heyecanı aksiyonun içindeymişçesine yaşayın

Stadyumda, sinemada ya da konser salonunda olamasanız dahi en sevdiğiniz eğlencenin keyfini evinizde de çıkarabilirsiniz. Sony’nin büyük ekran TV’leri üstün görüntü ve ses kaliteleriyle size bu deneyimleri aynı heyecanla yaşatır.   


İzleme deneyiminizi en üst düzeye çıkarın

Sadece süper boy görüntüler sunan büyük ekran bir TV, sinemanın veya stadyumun heyecanını yaşatabilir. Ancak ekran boyutu büyüdükçe, bulanıklık ve kontrastla ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Sony’nin eşsiz Cognitive Processor XRTM işlemcisi, bu sorunları düzelterek etkileyici çözünürlük, hareket ve gerçekçilik sunar.

Sahada futbolcunun ayağının önünde duran futbol topu örneğiyle görüntü kalitesini karşılaştıran iki görüntü
Tüm içerikleri etkileyici 4K kalitesinde izleyin

Sony’nin XR 4K Görüntü Yükseltme teknolojisi, eşsiz bir veri tabanı kullanarak her görüntüyü gelişmiş renk ve kontrastla 4K’ya dönüştürür. Sonuç mu? Futbol topundaki dikişleri dahi görebileceğiniz kadar ayrıntılı çözünürlük.

Kendisini durdurmaya çalışan bir oyuncunun üzerinden atlayan oyuncu örneğiyle görüntü kalitesini karşılaştıran iki görüntü
Hızlı sahneler mi? Yine aynı akıcı görüntü

Sony’nin XR Motion Clarity™ teknolojisiyle en hızlı, en aksiyon dolu sahneler dahi zarif ve akıcı görünür. Hareketli görüntüler, hassasiyetle ve net şekilde kontrol edilir, böylece aksiyonun hiçbir anını kaçırmazsınız.

Farklı açılardan bir Sony TV’de futbol maçı izleyen 4 erkek
Yanlardan dahi üstün görüntü kalitesiyle izleyin

Normalde yan taraftan TV izlerken görüntü kalitesi düşer. Fakat bir Sony TV’yi izlerken X-Wide Angle sayesinde yanlardan dahi yüksek kaliteli görüntüler ve güzel renkler görür, en sevdiğiniz içeriklerin keyfini daha fazla kişiyle çıkarabilirsiniz. 

Etkileyici sesin heyecanını hissedin

Yan hoparlörleri birbirinden daha uzak olan büyük ekran bir TV’de, duyduğunuz ses hareketin gerçekleştiği yerden uzak olabilir. Sony’nin Cognitive Processor XRTM işlemcisi, bu sorunu çözmekle kalmaz, aynı zamanda taraftarın arasındaymış gibi hissedebilmeniz için surround ses deneyimi de sağlar.

Acoustic Surface Audio
Aksiyonu takip eden ses

Sony’nin eşsiz Acoustic Surface Audio teknolojisiyle, ses ekranda aksiyonun gerçekleştiği yerden gelir. Bunun kadar etkileyici bir sesle, her şutu ve her golü tam önünüzde oluyormuş gibi duyarsınız.

S-Force Front Surround hoparlör sistemi
Tüm eğlence içerikleriniz 3D surround sese yükseltilir

İzlediğiniz her şeye, gerçek surround ses eklenir. XR Surround, yanlardan ve dikey olarak surround ses üretir; böylece tavan içi veya yukarı dönük hoparlörler olmadan 3D ses deneyimi yaşayabilirsiniz.

Alanınız çok mu küçük? Tekrar düşünün.

Görüntü teknolojisindeki ve tasarımdaki gelişmelerle, küçük odalarda dahi büyük ekran deneyimi yaşanıyor. Yüksek çözünürlüklü ekranlar, aksiyona daha yakın oturmanızı sağlarken daha ince çerçeveler toplam TV boyutunu artırmadan ekran boyutunu en üst düzeye çıkarır.

İzleme mesafesini gösteren görsel.
Harekete yaklaşın 

Günümüzün gelişmiş çözünürlüklü 4K TV’leri, ekrana yakın otururken veya büyük ekranda izlerken dahi görüntünün netliğini ve pürüzsüzlüğünü korur. Genel kural olarak, TV yüksekliğinin TV ile izlediğiniz yer arasındaki mesafenin üçte ikisi olmasını öneriyoruz.

İzleme mesafesi: ①55 inç: 100 cm ②65 inç: 120 cm ③75 inç: 140 cm ④85 inç: 160 cm

Daha ince çerçeve sayesinde elde edilen ekstra ekranı gösteren görsel.
Boyuta göre daha fazla ekran

Son televizyonlarımızdaki daha ince çerçevelerle, artık TV’nizin toplam boyutunu artırmadan daha büyük bir ekran seçebilirsiniz. Ekranın çerçevesine değil, aksiyona odaklanacağınız için izleme deneyiminiz de daha sürükleyici olacak.