Yaşam Kesiti 2017
Alanı tasarlarken izleme deneyimini de tasarlayın

Yaşam alanındaki huzuru bozmadan inanılmaz izleme deneyimi sunan, ev ürünleri tasarımına yönelik Yaşam Kesiti konsepti, tüm yaşam alanının estetik tarzını yeniden tasarlayarak TV'leri dönüştürüyor.

Yaşam alanlarındaki elementleri örnek alıyor

TV ekranları gitgide büyüyor. Yaşam alanlarının konfor ve kolaylık sağlayan yerler olması gerekir. Yaşam Kesiti konsepti bu bağlamda bir denge bulmaya çalışarak, ev ürünleri ile oturma odaları arasında uyumlu bir denge arıyor. Bu yeni ev ürünleri tasarımının arkasındaki fikir basittir: "Oturma odası" idealinin her zaman bir parçası olan tüm elementleri, malzemeleri ve temel kuralları alıp ayrı parçalara bölerek yeni şekillerde tekrar inşa ederseniz oturma odası bileşenlerinin ve ürünlerinin daha uyumlu olduğu düzenlemeler elde edebilirsiniz.

Bu fikirle harekete geçen tasarımcılar, yaşam alanlarında bulabildikleri koltuk ve diğer mobilya siluetleri, duvar malzemeleri ve fayans modellerinden kumaş ve deri gibi dokulara kadar her şeyden örnek almaya başladılar. Ürünleri bu örneklerle yeniden yapılandırmaları ve mobilya ile mimari araçları, ekibin çevreyle uyumlu olmasının yanı sıra alanlara doğru bir tarz kazandırılmasına yardımcı olan yenilikçi bir ev ürünü yaklaşımı oluşturmasını sağladı.

Raf tipi
Mekansal yaşam
Gevşeme masası
Elementler ve malzemeler
Yaşam alanı konseptinin sabit değeri

Konforlu bir yaşam alanı hayal ederken neler görüyorsunuz? Koltuk nerede duruyor? Kitaplar, vazolar ve diğer nesneler nerede? Genel tarz ne? Yaşam alanı manzarasının standart parçası TV bu resmin neresinde? Ev ürünü tasarımımızın ideal oturma odası stiline kusursuz biçimde uyduğundan emin olmak istedik.

Tako, Baş Sanat Direktörü

Modern yaşam konseptiyle yankı uyandırıyor

2017 BRAVIA™ modellerinde modern yaşam anlayışına uyan hafif ve konforlu bir görünümü hedefledik. Tüm farklı tasarım unsurları temel yaklaşıma bağlanıyor. Stand ince ve koltuk benzeri bir görünüm sunuyor. Arka panel duvar ve kumaş dokularını çağrıştırıyor. Ayrıca pürüzsüz ve sıcak malzemelerin cesur kombinasyonları, modern mekansal tasarıma çarpıcı dokunuşlar ekliyor.

360 derece güzellik ile TV'niz her açıdan mükemmel

BRAVIA Serisinde ürünün yalnızca ön kısmının harika görünmesinden öteye geçmek istedik. İnce çerçeve kullanılması yaşam alanı ile görsel içeriğin sınırlarını saklamamıza tabii ki yardımcı oldu. Ancak odak noktamız arka tarafı mümkün olduğu kadar çekici hale getirmekti; böylece TV neredeyse her şekilde iç tasarıma uyacaktı. Bulduğumuz tasarım, TV'nin yalnızca köşede duracak tek boyutlu bir yüzey değil, odada her yere konulabilecek çok boyutlu bir nesne olduğunu hatırlatmaya yardımcı oluyor. Bu da odanın düzenlenmesi konusunda kullanıcılara büyük özgürlük sağlıyor.

Yokota, Sanat Direktörü

Yaşam Kesiti konsepti, insanların yaşam alanlarına tarz kazandırmasına ilişkin temel bir ihtiyacı dikkate alarak, yeni TV'ler için ilham kaynağını keşfetti. Olağanüstü görüntü ve ses bu paketin yalnızca bir parçasıdır. Ürünlere iç mekanlarla bütünlük için çok yönlülük sağlayan mekansal uyum, deneyimi mükemmelleştiren asıl unsurdur.