Çevre için net bir vizyon

Her anı büyük bir güvenle yakalamanıza imkan tanıyan Sony lensler, performanslarıyla ünlüdür. Bununla beraber bu lensleri asıl benzersiz kılan, çevre duyarlılığımızı yansıtan yenilikçi nitelikleridir.

Sony çevre duyarlılığı ve kaynak koruma girişimi

Sony, kaliteli ürünler üretmenin yanı sıra "Sıfıra Giden Yol" planına uygun olarak tüm ürünlerinde ve iş faaliyetlerinde çevreye olan etkiyi sıfıra indirme hedefiyle çalışmaya da devam ediyor. Daha hafif ve kolay kullanılan ürünlerin kullanıcı için sayısız faydasına ek olarak, kesintisiz devam eden yeniliklerimiz, enerji ile ham madde tüketimimizi ve özellikle de atıklarımızı en aza indirme yönündeki kurumsal taahhüdümüzü destekliyor.

İşlev, güzellik ve çevre duyarlılığı. 

FE600mm F4 GM OSS, 500mm F4 G SSM’ye kıyasla genel ağırlık açısından %10’u aşan bir oranda hafifletildi.   

[1] 500mm F4 G SSM [2] DSLR-A900 [3] FE 600mm F4 GM OSS [4] ILCE-9

Atığı azaltan tasarım

Silindir bileşenlerinde revizyon

Silindir yapısı revizyonu ve silindir şekli optimizasyonu ile kaynak kullanımını en aza indirip "Sıfıra Giden Yol" planımıza katkıda bulunan bir tasarım elde edildi. Aynı zamanda ham madde kullanımını daha da azaltmayı hedefliyoruz.

Azalan ilk üretim plastik kullanımı

İlk üretim (daha önce geri dönüştürülmemiş) plastik kullanımı, önceki değiştirilebilir lenslere göre yaklaşık %34 oranında azaltıldı.

Görüntü, yalnızca örnek verme amaçlıdır.

Son derece verimli bir lens yapısı

Sony’nin benzersiz XA (ekstrem asferik) lens parçaları tarafından sağlanan eşi görülmemiş hassasiyet ve optik cam yerine hafif florit kullanımı sayesinde, kaliteden taviz vermeksizin ağırlıkta önemli bir azalma sağlandı.

500mm F4 G SSM görüntüsü
500mm F4 G SSM

[1] ED (ekstra düşük dağıtmalı) cam

FE 600mm F4 GM OSS görüntüsü
FE 600mm F4 GM OSS

[1] Florit lens [2] İleri derecede asferik lens (XA lens) [3] ED (ekstra düşük dağıtmalı) cam

Profesyoneller için performans

Sony lenslerin üstün görüntü kalitesiyle eşi benzeri görülmemiş etkileyicilikte ifadeler ve anlardan oluşan bir dünya yakalayabilirsiniz. Yalnızca bir ultra telefoto lens ile mümkün olan aralık, boyut ve derinlikte sınırsız yaratıcılığı keşfedin. 

Profesyonel fotoğrafçılar için bir aydınlanma görüntüsü
Profesyonel fotoğrafçılar için bir aydınlanma

Büyük diyafram açıklıklı süper telefoto çekim yapanların yorgunluğu, magnezyum alaşım kullanımıyla çarpıcı düzeyde azaldı. Genel ağırlığın hafifletilmesi ve ağırlık dağılımında yapılan iyileştirmeler mükemmel kare için daima hazır olmanızı sağlıyor.

Ultra yüksek sınıf, asferik XA lens parçaları görüntüsü
Ultra yüksek sınıf, asferik XA lens parçaları

Sony XA (ekstrem asferik) lens parçaları, rakipsiz yüzey hassasiyeti ve hayrete düşüren çözünürlük için benzersiz bir işlemle üretilir. Ortaya çıkan sorunsuz bokeh, bu lens parçalarını güzel ultra telefoto kareleri için ideal kılar.

Çevreye duyarlı, lider yenilikler

Shuhei Kaneko

FE 400mm F2.8 GM OSS / FE 600mm F4.0 GM OSS Proje Yöneticisi

Shuhei Kaneko görüntüsü

Geliştirme sürecinde birçok çekim mekanına gitmiş biri olarak, fotoğrafçıya uzak mesafedeki nesnelerin hareketleri arasından en büyük tesire sahip olan o tek anı yakalamak için yüksek tasvir performansının, nesneyi takip etmek üzere kareye alma kolaylığının ve taşınabilirlik açısından daha düşük bir ağırlığın peşindeyim.

Yeni bir optik tasarıma ve hafif bir magnezyum alaşım kullanımıyla düşürülen ağırlığa ek olarak, lens parçaları ve geri dönüştürülmemiş plastik dahil olmak üzere kaynak tüketiminin azaltılmasıyla çevreye yönelik kaygıları da yanıtlamış bulunuyoruz.

Lider Sony teknolojileri aynı zamanda çevre duyarlılığımızla da bağlantılı ve ben bir mühendis olarak insanlara fotoğrafçıların tüm dünyaya gönderdiği güçlü, yaratıcı çalışmaların değiştirilebilir lens tasarımlarımız sayesinde çevreye olan duyarlılığımızı da yanlarında taşıdığını söylemek istiyorum.

Çevreci özelliklere sahip daha fazla Sony ürünü görüntüleyin
Parlak fikirlerle dolu görüntüsü
Parlak fikirlerle dolu

Sony, Full Frame yığma yapılı CMOS görüntü sensörünü yüksek performanslı α9 için entegre bellekli olarak üretti. Sonuçta, daha az kaynak içeren daha küçük ve hafif bir profesyonel fotoğraf makinesi ortaya çıktı.

Ürün Görüntüsü
Sürdürülebilirlik kulağa harika geliyor

Sony olarak, Road to Zero ve Yeşil Yönetim 2025 hedeflerimiz çerçevesinde 2018 mali yılına göre ürün başına geri dönüştürülmemiş plastik miktarında (ambalaj hariç) %10’luk bir düşüş elde etmeyi amaçlıyoruz. Ses alanında 10 yılı aşkın süredir, geri dönüştürülmüş malzemelerin performansını iyileştiriyor ve bunları tasarımlarımızda kullanıyoruz.

aibo’nun görüntüsü
aibo

Devrim niteliğinde yeni bir ambalaj doğdu. aibo, %50 oranında geri dönüştürülmüş PET (polietilen tereftalat) plastik şişelerden üretilen keçe bir ambalaj içine sıkıca sarılarak, hasardan korunmuş halde teslim ediliyor.