HX99

Güçlü zum ve ciddi performans

HX99, süper kompakt boyutuna rağmen yüksek kaliteli görüntüler ve sıra dışı performans sunuyor, ayrıca 24-720 mm zum, 4K video kaydetme, hızlı ve hassas AF, yüksek kontrastlı OLED elektronik vizör, kullanışlı kontrol halkası ve kolay kullanım için eğilebilir LCD dokunmatik ekran gibi üst düzey işlevler içeriyor.

Tüm temel özellikler avucunuzun içinde

24-720 mm ZEISS ® zum lense ve 4K video kaydetme özelliğine sahip

Dünyanın 24-720 mm zum içeren en küçük fotoğraf makinesi olan HX99, aksiyon neredeyse orada. ZEISS® Vario-Sonnar T* 24-720 mm lensin yanı sıra Hızlı Akıllı Otomatik Netleme ve duyarlı Eye AF gibi üst düzey özellikleriyle her ortamda dikkate değer performans sunuyor.

Etkileyici zum aralığı
Etkileyici zum aralığı
Net, güzel görüntüler
Net, güzel görüntüler
Hızlı AF performansı
Hızlı AF performansı
Çok yönlülük
Çok yönlülük
Etkileyici zum aralığı
24-720 mm zum özellikli
dünyanın en küçük kompakt fotoğraf makinesi

Yüksek büyütme özellikli ZEISS® Vario-Sonnar T* lens ile

Fotoğraf makinesi, kompakt boyutuna rağmen geniş uçlu 24 mm’den 720 mm telefotoya kadar geniş bir zum aralığı sunar ve Clear Image Zoom ile nesne, yüksek çözünürlük etkili bir şekilde korunarak 1440 mm’ye kadar büyütülebilir.

Yüksek kaliteli görüntüler için Optical SteadyShot

[1] SteadyShot KAPALI [2] SteadyShot AÇIK

Yüksek kaliteli görüntüler için Optical SteadyShotTM

HX99’un sofistike algoritmaları ve yüksek performanslı cayro sensörü bir araya gelerek fotoğraf makinesi titremesini telafi eder. Bu sayede yüksek zumlu büyütmede elde çekim yaparken bile titremede büyük düşüş sağlanır.

Hareketli nesnelerin kolayca kadrajlanması için Zum Yardımı

Zum Yardımı, telefoto aralığında hareketli nesnelerin hızla ve kolayca kadrajlanmasını sağlar. Bu işleve atadığınız özel düğmeye basıldığında, fotoğraf makinesi geçici olarak uzaklaştırıp nesnenizi bulmanızı ve çabucak yeniden kadrajlamanızı sağlar.

Hareketli nesnelerin kolayca kadrajlanması için Zum Yardımı
Net, güzel görüntüler
Yüksek çözünürlüklü 4K video ve yüksek kaliteli fotoğraflar

Gelişmiş görüntüleme teknolojisi, hem videolarda hem de fotoğraflarda üstün görüntü kalitesi sunar. Doğal görünen portrelerden loş aydınlatma koşullarında bile canlı görüntülere kadar, çekim koşullarınıza uygun muhteşem görüntüler elde edersiniz.

İnce dokuların muhteşem betimlemesi
İnce dokuların muhteşem betimlemesi

Gelişmiş görüntü işleme, düşük gürültüyle yüksek çözünürlüklü görüntüler sunar

18,2 megapiksel etkin çözünürlüklü, arkadan aydınlatmalı Exmor RTM CMOS sensör ve gelişmiş BIONZ XTM görüntü işleme sistemi, birlikte çalışarak ISO6400 (genişletilmiş) gibi yüksek ISO ayarlarında gürültüyü azaltır. İnce dokular, doğru bir şekilde üretilir ve loş ışıklı sahnelerde bile muhteşem çekimler yapılabilir. Renk üretimi de özellikle cilt tonları açısından geliştirilmiştir.

4K video kaydı ince ayrıntıları yakalar

4K video (QFHD:3840x2160) tam piksel okumayla, piksel gruplaması olmadan kaydedilir

Fotoğraf makinesi, 4K video çıkışı için gerekenden yaklaşık 1,6 kat daha fazla bilgi kaydeder ve daha az hare ve çentikle olağanüstü çözünürlük sağlar. Ayrıca videolar, dokuları ve ince ayrıntıları Full HD ile mümkün olmayan ölçüde doğru üretir.

Hızlı AF performansı
Özel anları yaşandıkları anda yakalayın

Hızlı AF ile 10 fps (maks.) kesintisiz çekim, hızlı hareket eden nesnelere ayak uydurmanıza yardımcı olarak o belirleyici aksiyon çekimlerini yakalamanızı kolaylaştırır.  

0,09 saniye yanıtla Hızlı Akıllı Otomatik Netleme
0,09 saniye yanıtla Hızlı Akıllı Otomatik Netleme

HX99’un uzamsal nesne algılama algoritması ve hızlı lens sürücüsü, çabucak kaybolan anların bile yakalanmasını sağlar. Algoritma, netleme noktasını öngörür ve deklanşör düğmesine yarım basıldığında AF çabucak nesneye odaklanır.

Mükemmel portre çekimleri için Eye AF
Mükemmel portre çekimleri için Eye AF

Eye AF özelliği, ana nesnelerin gözlerini otomatik olarak algılar ve netler. Nesnenin aşağı baktığı veya yüzlerin arkadan aydınlatıldığı veya loş ışık altında olduğu durumlar gibi zorlu koşullar altında bile performansı iyidir.

10 fps’ye varan yüksek hızda kesintisiz çekim
10 fps’ye varan yüksek hızda kesintisiz çekim

155 kareye kadar kesintisiz çekim yapın

Hızlı aksiyonu takip ederken, fotoğraf makinesinin muhteşem kesintisiz çekim özelliklerinin değerini anlarsınız. Kesintisiz çekilen görüntüler, gruplar halinde görüntülenebilir, silinebilir ve korunabilir.

Çok yönlülük
Daha kolay çekim için elverişli özellikler

Fotoğraf makinesinin kompakt gövdesinde, çekimi kolaylaştırmak ve daha konforlu hale getirmek için tasarlanmış birçok kullanışlı özellik bulunur.

Kolay ve sezgisel dokunmatik işlevler
Kolay ve sezgisel dokunmatik işlevler

Dokunmatik Netleme, sadece monitöre dokunarak netleme ayarı yapmanızı sağlar, Dokunmatik Yüzey ise LCD ekranda parmağınızı kaydırdığınızda netlemeyi sorunsuzca kaydırır. Ayrıca LCD ekrana dokunarak deklanşörü çalıştırabilirsiniz.

Kolay özçekimler için 180° eğilebilir LCD ekran
Kolay özçekimler için 180° eğilebilir LCD ekran

922 bin nokta çözünürlüklü 3.0 tipi Extrafine LCD ekran, öz portrelerin veya arkadaşlarınızla hatıra fotoğraflarınızın kompozisyonunu çabucak kontrol edebilmeniz için yaklaşık 180° yukarı döndürülebilir.

Kolay paylaşım için anında bağlanabilirlik

Wi-Fi®, NFCTM ve Bluetooth® uyumluluğu

Imaging Edge Mobile uygulamasıyla makinedeki deklanşör, zum ve diğer işlemleri akıllı telefon veya tablet cihazdan kablosuz olarak uzaktan kontrol edebilirsiniz. Kablosuz olarak fotoğraf ve video da aktarabilirsiniz. Akıllı telefonunuzla kurulan Bluetooth® bağlantısıyla görüntülerinize otomatik olarak çekim konumunuzu içeren coğrafi etiketler ekleyebilirsiniz.

Kolay paylaşım için anında bağlanabilirlik
İllüstrasyon
Imaging Edge™ Webcam

Imaging Edge Webcam, geniş uyumluluğuyla Sony fotoğraf makinenizi canlı akış ve görüntülü konferans için yüksek kaliteli bir web kamerası olarak kullanmanızı kolaylaştırır.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

24-720 mm zum sunan dünyanın en küçük kompakt fotoğraf makinesi HX99’un taşınması çok kolaydır. 4K video kaydetme, Hızlı Akıllı Otomatik Netleme, Eye AF ve Optical SteadyShotTM özelliklerinin yanı sıra yüksek kontrastlı OLED Tru-FinderTM, kullanışlı bir kontrol halkası ve kolay kullanım için 180° eğilebilir dokunmatik ekrana sahiptir.
  • ZEISS® Vario-Sonnar T* 24-720 mm zum lens

  • Tam piksel okuma ile 4K video kaydetme

  • Son derece hassas Hızlı Akıllı Otomatik Netleme ve Eye AF

  • Net, yüksek kontrastlı OLED Tru-Finder ve kullanışlı kontrol halkası

  • Özçekimlerin kolay kadrajlanması için 180° eğilebilir LCD dokunmatik ekran

Sensör Tipi
1/2,3 tipi (7,82 mm) Exmor R® CMOS sensör
Piksel Sayısı (Efektif)
Yaklaşık 18,2 Megapiksel
ISO Hassasiyeti (Fotoğraf)(Önerilen Pozlama İndeksi)
Otomatik (ISO80-3200, üst/alt sınırla seçilebilir), 80/100/200/400/800/1600/3200 (ISO6400’e genişletilebilir), Çoklu Kare NR: Otomatik (ISO80-3200 Otomatik’te seçilen aralıkla aynı), 100/200/400/800/1600/3200/6400/12800

Kutu İçeriği

Şarj Edilebilir Pil Paketi NP-BX1, AC Adaptörü, Mikro USB kablosu, Bilek Kayışı, Kullanma Kılavuzu

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

İncelemeler

Kullanıcıların Söyledikleri