RX100 VI

Aksiyona kilitlenin

Dünyanın ayaklarınızın altına serilecek. Bu cep boyu kompakt makine önünüze çıkan her fırsatı tam istediğiniz gibi değerlendirmeniz ve kendinizi yaratıcı şekilde ifade etmeniz için taviz vermeyen yüksek zum performansı ve süper hızlı AF ile sunuluyor.

PREMİUM KOMPAKT

RX100 VI – geniş zum aralığı ve süper hızlı AF

DSC-RX100M6
RX100 VI – geniş zum aralığı ve süper hızlı AF ürününün fotoğrafı
Yüksek zum ve daha hızlı netleme ile daha fazlasına erişin

Zarif bir şekilde tasarlanmış paket içinde olağanüstü performans

Anı yakalamak için ihtiyaç duyduğunuz tüm özellikler burada: 24-200 mm geniş zum aralığı, şimşek hızında otomatik netleme, hızlı kesintisiz çekim, geliştirilmiş video özellikleri ve profesyonel seviyede kullanım. Hepsi şaşırtıcı derecede kompakt bir gövde içinde.

RX100 VI Fotoğraf galerisi

Optimum görüntü kalitesine sahip geniş zum aralığı
Optimum görüntü kalitesine sahip geniş zum aralığı
Yoğun kapsamayla hızlı, kuvvetli otomatik netleme
Yoğun kapsamayla hızlı, kuvvetli otomatik netleme
Kesintisiz çekim ve güvenilir AF/AE takibi
Kesintisiz çekim ve güvenilir AF/AE takibi
Daha fazla video olanağı
Daha fazla video olanağı 
Kompakt paketle profesyonel seviyede kullanım
Kompakt paketle profesyonel seviyede kullanım
Süper zum aralığı
Daha geniş zum aralığı ile dünyayı daha iyi keşfedin

Geniş açıdan telefotoya, yüksek çözünürlüklü büyüleyici görüntü kalitesi

RX100 VI’nin her özelliği ve bileşeni, yüksek mühendislikle rakipsiz görüntü kalitesi sağlıyor. Zeki tasarımlı optik unsurlar az yer kaplayan gövde içinde inanılmaz bir güç taşıyor. Optik görüntü sabitleme ile makine elle tutulurken zum aralığının telefoto ucunda yapılan çekimlerde dahi sabit görüntü alınıyor. Üstelik gelişmiş görüntü işleme motoru gürültüyü azaltıp algılanan görüntü çözünürlüğünü yükseltiyor.

Sofistike, yüksek performanslı optik özellikler

Yeni tasarlanan ZEISS® Vario-Sonnar T* 24-200 mm F2.8-4.5 lens

Yeni lens sistemi, yuvarlak ve kuyruklu bozulmaları ve renk bulanıklığını düzeltirken tüm zum aralığında maksimum çözünürlük ve netlik sağlıyor. Cep boyu bir pakete gerçek anlamda kayda değer bir telefoto kapasitesi getirerek yaratıcılığınızı ifade etme kabiliyetinizi büyük ölçüde artırır.

Sofistike, yüksek performanslı optik özellikler
Kompakt gövdede geniş zum aralığı

Lens optiği (12 grupta 15 unsur) kompakt yapıya rağmen geniş bir zum aralığında tavizsiz şekilde yüksek kaliteli görüntüler sağlıyor.

Yüksek çözünürlük sunan optik unsurlar

Dört AA (gelişmiş asferik) lens ve iki ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam unsur gibi tüm lens parçaları, tüm telefoto aralığında ve tam görüntünün çevresine kadar üstün çözünürlük elde edilmesini sağlıyor.

Büyük diyafram açıklığı

Tüm zum aralığındaki büyük diyafram açıklıkları yüksek deklanşör hızları ve yüksek düzeyde bokeh sunuyor. Orta telefoto aralığında bile bu fotoğraf makinesi 100 mm’de F4, 200 mm’de ise F4.5 diyafram açıklığı kullanıyor.

Optical SteadyShot™

[1] SteadyShot KAPALI [2] SteadyShot AÇIK

Optical SteadyShot™

Gelişmiş görüntü sabitleme 4,0 kademe yüksek deklanşör hızına eşdeğerdir

Sony olarak bize haklı gurur veren sofistike görüntü sabitleme sistemimizi daha da geliştirdik ve artık 200 mm telefoto ucunda deklanşör hızını 4,0 kademe artırmaya eşdeğer sabitleme derecesi sunuyoruz. Elle güvenilir sabitlikte çekim sağlayan bu makineyle uzak mesafelerde ve az ışıkta bile yüksek kaliteli görüntüler yakalayın.

CMOS sensör
Yüksek performanslı 1.0 tip yığma yapı CMOS sensör

1.0 tipi CMOS sensör, yenilikçi yığma yapıyla işleme hızını artırıyor ve sensörün arkadan aydınlatma teknolojisi ışık toplama verimliliğini yükselterek daha düşük gürültüyle daha geniş hassasiyet alanı (ISO 80-12800) elde ediyor.

BIONZ X
BIONZ X™ gelişmiş görüntü işleme motoru görüntü kalitesini yükseltir 

BIONZ X işleme algoritmasındaki ilerleme daha hassas bir yüz ve göz algılama özelliği sunuyor, algılanan çözünürlüğün yükselmesini ve gürültü seviyesinin düşmesini sağlıyor. Geliştirilmiş görüntü işlemcisi hızıyla AF/AE algılaması da daha hızlı.

Hızlı, güçlü AF
Hızlı Hibrit AF sistemi
Hızlı Hibrit AF, 0,03 sn ile sınıfının en yüksek otomatik netleme hızına ulaşır.

Sınıfının en yükseği olan bu kayda değer otomatik netleme hızı, yüksek doğruluğa sahip kontrast algılamalı AF ile yüksek hıza ve mükemmel takip kapasitesine sahip odak düzlemli, aşama algılamalı AF özelliklerinin birleştirilmesiyle elde ediliyor.

315 nokta geniş aşama algılamalı AF kapsamıyla büyük kapsama alanı
315 nokta geniş aşama algılamalı AF kapsamıyla büyük kapsama alanı

315 odak düzlemli, aşama algılamalı AF noktası görüntü alanının yaklaşık %65’ini kapsar; geniş alanı ve yüksek yoğunluklu yapılandırmasıyla çoğu zaman netlenmesi zor olan uzak, küçük ve hızlı hareket eden nesneler bile görüntünün kenarında yakalanabilir.
[1] Aşama algılamalı AF kapsama alanı (315 nokta)
[2] Kontrast algılamalı AF kapsama alanı (25 nokta) 

Kuvvetli otomatik netleme, hızlı nesneleri kaçırmaz
Kuvvetli otomatik netleme, hızlı nesneleri kaçırmaz

Nesne hızla hareket ettiğinde ve yön değiştirdiğinde Yüksek Yoğunluklu Takip AF Teknolojisi aksiyona adım uydurarak AF noktalarını sıkı bir şekilde nesnenin konumu etrafında yoğunlaştırıyor.
[1] Asıl ekranda beliren AF noktaları [2] AF algoritması (asıl ekranda gösterilmez)

Portre çekimleri için ideal, geliştirilmiş Eye AF
Portre çekimleri için ideal Gerçek Zamanlı Eye AF

Sofistike Gerçek Zamanlı Eye AF, daha iyi portre çekimlerini kolaylaştırmak amacıyla kişinin gözlerini doğru şekilde netlediği için mükemmel takip performansına sahiptir.

Dokunmatik netleme ile sezgisel odak değişimi
Dokunmatik netleme ile sezgisel odak değişimi

Dokunmatik Netleme özelliği yalnızca monitöre dokunarak odağı ayarlamanıza izin veriyor, Dokunmatik Yüzey AF ise vizör kullandığınızda parmağınızla sürükleme yaparak odak noktasını sezgisel olarak konumlandırmanızı sağlıyor.

Aksiyonun zirvesini kaçırmayın
AF/AE takibi ile 24 fps’de her anı yakalayın

Hızlı hareket eden nesneler için güvenilir, kesintisiz çekim

Aralıksız aksiyonun her anını güvenilir bir şekilde yakalamak istediğiniz durumlarda kesintisiz çekim özelliği saniyede 24’e kadar kare yakalar ve 233’e kadar kesintisiz çekim yapar.

İfade gücü daha yüksek videolar
İleri prodüksiyon çok yönlülüğüyle kaliteli 4K video

Cyber-shot™ fotoğraf makineleri arasında ilk HDR (HLG) desteği

Daha geniş renk ve parlaklık aralığına sahip HDR (Yüksek Dinamik Aralık) video, HLG (Hibrit Log-Gama) kayıt özelliği sayesinde artık fazladan işleme gerek kalmadan kullanıma hazır (HDR(HLG) videolar oynatmak için bu ürünü USB kablosuyla HDR(HLG) uyumlu bir Sony TV’ye bağlayın)

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Hızlı Hibrit AF videoları da daha iyi çeker
Hızlı Hibrit AF videoları da daha iyi çeker

Hızlı Hibrit AF, fotoğraflarda ve videolarda geniş aşama algılamalı AF kapsama alanından tam faydalanarak sorunsuz ve hızlı otomatik netleme sağlar. Yavaş netleme efektleri gibi yaratıcı dokunuşlar eklemek için AF hız ayarlarını değiştirebilirsiniz.

S-Gamut ve S-Log3 çekim post prodüksiyonda daha fazla esneklik sunar
S-Gamut ve S-Log3 çekim post prodüksiyonda daha fazla esneklik sunar

S-Log2 ve S-Log3 gama eğrileri daha geniş parlaklık ve renk aralıkları yakalayarak aşırı parlak alanları en aza indirir, post prodüksiyonda renk tonlaması için gereken yaratıcı özgürlüğü verir.
[1] Video Düzeyi (%) [2] %18 Gri [A] %18 Gri [B] %90 Beyaz [C] %90 Beyazın %1300’ünden Göreli Kademeler

Yüksek kullanışlılık
Elektronik vizöre tek dokunuşla kolay erişim
Elektronik vizöre tek dokunuşla kolay erişim

Tek düğmeye dokunarak kolayca erişilen içe çekilebilir vizör, hem nesnelerin ince ayrıntılarını seçen hem de tonların orijinallerine sadık üretilmelerini sağlayan, yaklaşık 2,35 milyon nokta çözünürlüklü, organik elektrolüminesan bir ekrandır.

Dokunmatik Deklanşör sezgisel kullanıma izin verir
Dokunmatik Deklanşör uyumlu eğilebilir LCD monitör

Dokunmatik Deklanşör, deklanşör düğmesine basmanın sezgisel bir alternatifidir ve fotoğraf makinesinin nasıl tutulduğuna bağlı olarak bazı durumlarda ulaşılması daha kolaydır. Monitörü yaklaşık 180° yukarı ve 90° aşağı eğebilirsiniz.

Imaging Edge™ Remote, Viewer ve Edit
Imaging Edge™ Remote, Viewer ve Edit

Fotoğrafçılığınızı Imaging Edge masaüstü uygulamalarıyla geliştirin. "Remote" ile PC’den çekimi kontrol edip canlı izleyin, "Viewer" ile büyük görüntü arşivlerindeki fotoğrafları hızla önizleyin, derecelendirin, seçin; "Edit" ile RAW verileri yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün. Sony RAW dosyalarından en iyisini alın ve prodüksiyonları daha verimli yönetin.

İllüstrasyon
Imaging Edge™ Webcam

Imaging Edge Webcam, geniş uyumluluğuyla Sony fotoğraf makinenizi canlı akış ve görüntülü konferans için yüksek kaliteli bir web kamerası olarak kullanmanızı kolaylaştırır.

iMovie
iMovie ve Final Cut Pro X ile çalışır

Bu ürün Final Cut Pro X ve iMovie ile uyumludur.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

RX100 VI, muhteşem görüntü kalitesine sahip geniş zum aralığını yüksek performanslı cep boyutunda bir fotoğraf makinesine getirir. 24-200 mm zum, 1,0 tipi CMOS sensör, aşama algılamalı AF, ultra hızlı 0,03 sn. AF, kararlı AF/AE takibi, 24 fps kesintisiz çekim ve 4K HDR (HLG) uyumlu video özellikleriyle her zorluğun üstesinden gelmeye hazırdır.
  • ZEISS® Vario-Sonnar T* 24-200 mm F2.8-4.5 yüksek çözünürlüklü zum lens

  • Yaklaşık 20,1 efektif megapiksel 1,0 tipi yığma yapılı Exmor RS™ CMOS sensör ve DRAM çip

  • Üstün ayrıntı üretimi ve gürültü engelleme için BIONZ X™ görüntü işleme motoru

  • 315 netleme düzlemi aşama algılamalı AF noktası ile 0,03 sn AF yanıtı

  • 233 çekime kadar AF/AE ile 24 fps’ye kadar kesintisiz çekim

Sensör Tipi
1,0 tipi (13,2 mm x 8,8 mm) Exmor RS® CMOS sensör, 3:2 en/boy oranı
Piksel Sayısı (Efektif)
Yaklaşık 20,1 Megapiksel
ISO Hassasiyeti (Fotoğraf)(Önerilen Pozlama İndeksi)
Otomatik (ISO125-12800, üst / alt limit seçmeli), 125/160/200/250/320/400/500/640/800/1000/1250/1600/2000/2500/3200/4000/5000/6400/8000/10000/12800 (ISO80/100’e uzatılabilir), Çoklu Kare NR: Otomatik (ISO125-12800), 200/400/800/1600/3200/6400/12800/25600
ISO Hassasiyeti (Video)
Otomatik:(ISO125 Seviyesi-ISO12800 Seviyesi, üst/alt sınırla seçilebilir), 125/160/200/250/320/400/500/640/800/1000/1250/1600/2000/2500/3200/4000/5000/6400/8000/10000/12800

Kutu İçeriği

Şarj Edilebilir Pil Paketi NP-BX1, AC Adaptörü, Mikro USB kablosu, Bilek kayışı, askı adaptörü, Kullanma Kılavuzu

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

Ödüller

Ödüller