RX1R II

Full Frame. Küçük boyut.

Bu kompakt dijital fotoğraf makinesi, 42,4 megapiksel 35 mm full frame sensöre sahiptir ve gittiğiniz her yerde daha yüksek kalitede kolayca çekim yapabilirsiniz.

PREMİUM KOMPAKT

RX1R II 35 mm Sensörlü Profesyonel Kompakt Fotoğraf Makinesi

DSC-RX1RM2
RX1R II 35 mm Sensörlü Profesyonel Kompakt Fotoğraf Makinesi ürününün fotoğrafı
Üstün full frame kompaktlığı

Çözünürlük daha üst seviyelere ulaşıyor

42,4 megapiksel çözünürlük ve gelişmiş görüntü işleme özelliklerine sahip RX1R II kompakt fotoğraf makinesinde, full frame CMOS sensör ve sabit lens tasarımı üst seviyelere taşınıyor. Hızlı AF, geri çekilebilir elektronik vizör ve dünyanın ilk optik değişkenli düşük geçişli filtresi, üstün performans ve her türlü kullanım rahatlığının nasıl kusursuz bir şekilde bir arada olabileceğini gözler önüne seriyor.

Görüntüleme teknolojisinde yenilik
Görüntüleme teknolojisinde yenilik

Yüksek çözünürlüklü, full frame 42,4 megapiksel sensör, BIONZ X ve ZEISS® lens, görüntü ayrıntılarını ortaya çıkarır.

Çabuk ve hassas Hızlı Hibrit AF
Çabuk ve hassas Hızlı Hibrit AF

399 netleme düzlemli, aşama algılamalı AF noktası, AF hızını ve kapsam alanını yüksek ölçüde artırır.

Türündeki ilk düşük geçişli filtre
Türündeki ilk düşük geçişli filtre

Çekim amacına/koşuluna göre düşük geçişli filtre efektini kontrol ederek görüntü kalitesini optimize edin.

Geri çekilebilir XGA OLED Tru-Finder™
Geri çekilebilir XGA OLED Tru-Finder™

ZEISS® T* Kaplama, 0,74x yüksek büyütme oranı, çözünürlük ve kontrast özellikleri.

Eğilebilir LCD ekran
Eğilebilir LCD ekran

Çekim açısı esnekliğini artırmak üzere maksimum olarak yaklaşık 109 derece yukarıya, yaklaşık 41 derece de aşağıya eğilebilir.

Sony | Fotoğraf Galerisi
Üstün görüntü kalitesi

Şaşırtıcı ayrıntı düzeyi

42,4-megapiksel arka aydınlatmalı 35 mm full frame Exmor R® CMOS sensör, gelişmiş BIONZ X™ görüntü işleme motoru ve sabit lens tasarımı, rakipsiz çözünürlük ve gelişmiş hassasiyet sağlar. Bu teknolojik ilerlemeler, çekim koşulları ne olursa olsun görüntüleri merkezden köşelere kadar ince ayrıntılı, doğal ve düzgün pozlanmış hale getirir.

Daha yüksek AF hızı, hassasiyet ve kapsam

399 netleme düzlemli, aşama algılamalı AF noktası bulunur

Gelişmiş aşama ve kontrast algılama özelliklerine sahip RX1R II'deki Hızlı Hibrit AF sistemi, sıradışı hızlı ve doğru geniş alan otomatik netleme kapsamı ve takip performansı sağlar. Hiçbir anı kaçırmadan her fırsatta daha iyi, daha net fotoğraflar çekebilirsiniz.

Daha geniş AF kapsamı, daha hızlı AF tepkisi

399 aşama algılamalı AF noktası, görüntünün büyük bir alanında birleştirilir (tüm karenin neredeyse yarısının kapsanmasını sağlar) ve AF tepkisi yaklaşık %30 daha hızlıdır.

Daha geniş AF kapsamı, daha hızlı AF tepkisi
Anı yakalayın
Anı yakalayın

Yeni AF-C netleme modu, 5 fps'ye kadar kesintisiz çekim özellikleri ve AF takibi, muhteşem anları güvenilir biçimde yakalamanıza yardımcı olur.

Dünyanın ilk optik değişkenli düşük geçişli filtresi

Bir çekimde yapmak istediğini başarmak için LPF efektini kontrol edin

Üç optik değişkenli düşük geçişli filtre efekti ayarı arasından seçim yapabilirsiniz: Kapalı (görüntü çözünürlüğüne öncelik tanımak için), Yüksek (hare ve renk bozulmalarını azaltmak için) ve Standart (bu öncelikleri dengelemek için). Her bir ayar, kendine has bir şekilde görüntü sensörünün 42,4 megapiksel çözünürlüğünden optimum şekilde yararlanarak çekim amacı ve koşuluna uygun üstün görüntü kalitesi sağlar.

Artırılmış etki için çift görevli LPF kontrolü

RX1R II, birden fazla geleneksel fotoğraf makinesi gerektirmeden nasıl çift görev işlevi sunuyor? Düşük geçişli filtre efektini etkinleştirmek, devre dışı bırakmak ve değiştirmek amacıyla düşük geçişli filtre 1 [2] ile düşük geçişli filtre 2 [4] arasındaki sıvı kristaldeki [3] voltaj değiştirilerek gelen ışık akısının [1] dağıtılması kontrol edilir. LPF braketleme, LPF efektlerinin karşılaştırılmasını kolaylaştırır.

Gelişmiş kullanılabilirlik

Her yere götürmek için yeterince kompakt olan RX1R II, zarif ve ergonomik kontrollere, geri çekilebilir EVF'ye, eğilebilir LCD ekrana ve daha birçok işleve sahiptir.

Dokunun ve paylaşın
Dokunun ve paylaşın

NFC özelliğiyle Android cihazınızı RX1R II'ye dokundurarak Wi-Fi® üzerinden fotoğraf veya videoları hızlıca aktarın.

PlayMemories Camera Apps™ ile kişiselleştirin
PlayMemories Camera Apps™ ile kişiselleştirin

Yaratıcılık ihtiyaçlarınıza göre özellikler ekleyin.

*Not: Hizmetlerin kullanılabilirliği bölgeye bağlıdır.

Daha fazla video görüntüleyin
Daha fazla video görüntüleyin
Imaging Edge™ Remote, Viewer ve Edit
Imaging Edge™ Remote, Viewer ve Edit

Fotoğrafçılığınızı Imaging Edge masaüstü uygulamalarıyla geliştirin. "Remote"la çekimi uzaktan denetleyin, "Viewer"la büyük görüntü arşivlerindeki fotoğrafları hızla önizleyin, derecelendirin, seçin; "Edit"le RAW verileri yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün. Sony RAW dosyalarından en iyisini alın ve prodüksiyonları daha verimli yönetin.

İllüstrasyon
Imaging Edge™ Webcam

Imaging Edge Webcam, geniş uyumluluğuyla Sony fotoğraf makinenizi canlı akış ve görüntülü konferans için yüksek kaliteli bir web kamerası olarak kullanmanızı kolaylaştırır.

iMovie
iMovie ve Final Cut Pro X ile çalışır

Bu ürün Final Cut Pro X ve iMovie ile uyumludur.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

RX1R II; arka aydınlatmalı, 42,4 efektif megapiksel, 35 mm full frame Exmor R® CMOS sensör, 399 netleme düzlemli ve aşama algılama noktalı AF performansı, geri çekilebilir XGA OLED Tru-Finder™, optik değişkenli düşük geçişli filtre ve diğer özellikleriyle sıradışı görüntü kalitesi ve rahat kullanım sunarak RX serisi küçük boyutlu ve kompakt fotoğraf makinelerini bir üst seviyeye çıkarıyor.
  • 42,4 megapiksel, arka aydınlatmalı, 35 mm full frame CMOS sensör

  • BIONZ X görüntü işleme motoru

  • Geniş diyafram açıklığına sahip ZEISS® Sonnar T* 35 mm F2 lens

  • 399 aşama algılamalı AF noktalı Hızlı Hibrit AF

  • Dünyanın ilk optik değişkenli düşük geçişli filtresi

Sensör Tipi
35 mm full frame (35,9 x 24,0 mm), Exmor R® CMOS sensör, en/boy oranı 3:2
Piksel Sayısı (Efektif)
Yaklaşık 42.4 MP
ISO Hassasiyeti (Fotoğraf)(Önerilen Pozlama İndeksi)
ISO 100-25.600 (1/3 EV kademesi) (ISO 50/64/80/32.000/40.000/51.200/64.000/80.000/102.400'e genişletilebilir), OTOMATİK (ISO 100-102.400, seçilebilir üst / alt limit), Çoklu Kare NR: ISO 100-102.400 (1 EV kademesi), OTOMATİK (ISO 100-102.400, seçilebilir üst / alt limit)
ISO Hassasiyeti (Video)
ISO 100-25.600

Kutu İçeriği

Şarj Edilebilir Pil Paketi NP-BX1, AC Mount'ı, Micro USB kablosu, Omuz askısı, Lens kapağı, Yuva kapağı, Kullanma Kılavuzu, Temizleme bezi, Pil Şarj Cihazı, Mercek kapağı

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

Ödüller

Ödüller