Vlog kamerası ZV-1

İçerik Oluşturmak İçin İdeal

*İsteğe bağlı GP-VPT2BT Çekim Koluyla gösterilmiştir

İllüstrasyon
Yeni yazılım mevcut.

Bu yazılım güncellemesi, yüksek kaliteli canlı akış ve çevrimiçi iletişim sağlar.

EISA VİDEO BLOG MAKİNESİ 2020-2021
İçerik oluşturucuların çok hoşlanacağı bir tasarım
Dünyayı gönlünüzce baştan yaratın
Çekin ve kolayca paylaşın
Video blog için üretildi
Profesyoneller gibi çekim yapın
İçerik oluşturmanın temelleri
İçerik oluşturucuların çok hoşlanacağı bir tasarım

Muhteşem videolar çekmek için tecrübeye gerek yok. ZV-1, karmaşık kurulumlar olmadan, sizin ve dünyanızın büyüleyici videolarını çekmek için tasarlanmıştır.

Herkeste güzel ve doğal cilt tonları

ZV-1, tüm cilt tonlarını canlı, doğal ve güzel gösterir. Ayrıca daha pürüzsüz bir görünüm için isteğe bağlı bir Yumuşak Cilt Efekti modu da bulunur.

Profesyonel bir dokunuş için arka plan bokeh’i
Profesyonel bir dokunuş için arka plan bokeh’i

Büyük 1,0 tipi CMOS sensör ve geniş diyafram açıklıklı lens, hem profesyonel arka plan bokeh’i hem de zorlu düşük ışık koşullarında dahi net ayrıntılar içeren görüntüler sunar.

Bırakın fotoğraf makinesi gözünüzü yakalasın
Bırakın fotoğraf makinesi gözünüzü yakalasın

AI teknolojisiyle, otomatik netlemenin diğer nesnelerde gezinmeden yüzünüzde ve gözlerinizde sabit kalacağından emin olabilirsiniz. Başka bir nesneyi netlemek istediğinizde, sadece ekranda nesneye dokunun ve netlemeyi fotoğraf makinesine bırakın.

Hızlı ve hassas netleme geçişleri

ZV-1’in Hızlı Hibrit AF sistemi, daha stil sahibi ve izlenebilir videolar için netlemeyi kolayca ve çabucak bir yüzden arka plana geçirmenizi sağlar.

Tek dokunuşla profesyonel kalitede bokeh kontrolü

Sadece Bokeh anahtarına basarak arka plan bokeh’ini açıp kapatabilirsiniz, karmaşık manuel ayarlamalar yapmanız gerekmez. Artık sadece tek bir düğmeye basarak kolayca profesyonel görünümlü bulanık bir arka plan seçebilir veya tüm sahneyi netleyebilirsiniz.

Ürün inceleme videoları için ideal Ürün Teşhir Ayarı

Ürün Teşhiri Ayarı, tek bir düğmeye basarak ürün incelemeleri için ideal olan ayarlara geçmenizi sağlar. Görüş açısını genişletir ve netlemeyi anında nesneye geçirir; böylece netlemenin kaymasını beklemek veya netlemeyi kaydırmak için elinizi ürünün arkasına koymak zorunda kalmazsınız.

Nereye giderseniz gidin muhteşem videolar çekin
Nereye giderseniz gidin muhteşem videolar çekin

ZV-1, hareket ederken muhteşem çekimler yapmanız için tasarlanmıştır. Etkileyici görüntü sabitlemeyle yürürken akıcı videolar çekebilirsiniz; ışık gölgeden güneşe veya dışarıdan içeriye geçerken, otomatik pozlama (AE) yüzleri takip edip hep güzel ışıkla görünmelerini sağlar.

Kolay video akışı

ZV-1, tek bir kabloyla, çevrimiçi iletişim aracı olarak kullanılabilir. ZV-1’i harici fotoğraf makinesi olarak kullanmak için bir PC’ye veya Sony Xperia™ akıllı telefona USB Type-C® kablosuyla bağlayın.

ZV-1’i PC’ye/akıllı telefona bağlayarak çevrimiçi iletişime katılanların görüntüleri
Yüksek kaliteli video akışı

ZV-1’i yüksek kaliteli canlı akış için kullanabilirsiniz. 1,0 tipi sensöründen faydalanarak loş ışıklı bir ortamda dahi net bir kayıt elde edebilirsiniz. Ayrıca akış sırasında dahi, net ses kaydı için Yönlü Üç Kapsüllü Mikrofonu kullanabilirsiniz.

Daha da iyi ses için tasarlandı
Daha da iyi ses için tasarlandı

Kalabalıkta çekim yaparken dahi konuşmaları net bir şekilde kaydedebilirsiniz. Fotoğraf makinesinin eşsiz yönlü 3 kapsüllü mikrofonu, sesi fotoğraf makinesinin önünden alır, bu nedenle video çekimi için idealdir. 

Açık havada çekim için rüzgar siperi
Açık havada çekim için rüzgar siperi

Birlikte verilen rüzgar siperi açık havada rahatça çekim yapmanız için rüzgar gürültüsünü azaltır. Böylece hem üstün ses kalitesi elde eder hem de yeniden çekim yapmak ve rüzgar gürültüsünden etkilenen kaydı düzenlemek için daha az zaman harcarsınız.

İstediğiniz ses için favori mikrofonunuzu kullanın
İstediğiniz ses için favori mikrofonunuzu kullanın

Bir mikrofon jakı ve MI yuvasıyla, tam istediğiniz sesi elde etmek için istediğiniz mikrofonu seçebilirsiniz.

Dünyayı gönlünüzce baştan yaratın

Sadelikle gücü bir araya getirecek şekilde tasarlanan ZV-1’in sunduğu yaratıcı olanaklar hayal gücünüz kadar geniştir.

Ağır çekimle dinamik video
Ağır çekimle dinamik video

Gerçek zamandan 40 kata kadar daha yavaş oynatma için uçup giden anları yakalayan Süper Ağır Çekim videoyla her hareketi daha sinematik hale getirin.

İstediğiniz sinematik efekt için zaman atlaması
İstediğiniz sinematik efekt için zaman atlaması

Aralıklı çekim modu, 1 ila 60 saniye aralıklarla otomatik olarak bir dizi fotoğraf çeker ve bunlardan PC üzerinde bulutların su gibi aktığı ve günlerin saniyeler içinde geçtiği sinematik zaman atlamalı videolar oluşturulabilir.

Videonun yanı sıra muhteşem fotoğraflar çekin
Videonun yanı sıra muhteşem fotoğraflar çekin

ZV-1, zaman tünelinizde ve video küçük resimlerinizde adeta parlayan görüntüler için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Son derece net ZEISS® 24-70mm lens, ışığı büyük 1,0 tipi Exmor RS™ CMOS görüntü sensörüne odaklar ve her şey BIONZ X™ görüntü işlemcisinde bir araya gelir.

Yaratıcı efektlerle kendinizi ifade edin
Yaratıcı efektlerle kendinizi ifade edin

Görüntü Efektleri ve Yaratıcı Stiller, basit monokrom ve kısmi renk efektlerinden karmaşık minyatür efektlerine kadar, neredeyse sınırsız görsel olanaklar sunar.

Çekin ve kolayca paylaşın

Artık içerikleri çabucak paylaşmak için akıllı telefon kameranızla görüntülerinizden ödün vermenize gerek yok. ZV-1, daha iyi ve daha kolay gönderim için hem etkileyici görüntüler hem de sorunsuz bağlanabilirlik sunar.

Videolarınızı anında akıllı telefonunuza aktarın
Videolarınızı anında akıllı telefonunuza aktarın

iOS ve Android için ücretsiz Imaging EdgeTM Mobile uygulaması, ZV-1’de çektiğiniz görüntüleri aktarmanızı, düzenlemenizi ve her yerden anında sosyal medya platformlarına yüklemenizi sağlar.

Her platforma mükemmel uyum
Her platforma mükemmel uyum

Movie Edit add-on’u kullanarak fazla titreşimli çekimlere gelişmiş sabitleme uygulayın veya videoyu popüler sosyal medya en/boy oranlarına uyacak şekilde yeniden kadrajlayıp kırpın.

Cep telefonları için kolayca dikey videolar çekin
Cep telefonları için kolayca dikey videolar çekin

Dikey yönlü videolarda otomatik etiketlemeyle, özel olarak akıllı telefon ekranları için hazırlanmış içerikler yükleyebilirsiniz.

Video blog için üretildi

ZV-1’in tasarımı, olağanüstü özçekim ve video blog içerikleri oluşturmayı kolaylaştırır. ZV-1, en ince ayrıntısına kadar, ilham veren içerikler üretmenizi sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. 

Kendinizi en iyi halinizle görün

Yatay olarak dışa çevrilebilen değişken açılı LCD dokunmatik ekran özçekim ve video blog çekimleri için idealdir. Bağlantı noktaları, mikrofonlar ve montaj yuvalarını ortadan kaldırır, makinenin önünden dahi hassas kadrajlama ve akıcı çalışma sağlar.

Kayıt yapıp yapmadığınızı bir bakışta anlayın
Kayıt yapıp yapmadığınızı bir bakışta anlayın

Fotoğraf makinesinin önündeki belirgin kayıt lambasıyla kayıt yaptığınızı anlamanız çok kolaydır, isterseniz kapatmak da çok kolaydır. Artık kayıt düğmesine basmayı hiç unutmayacaksınız.

Özçekimler için optimize edilmiş kol
Özçekimler için optimize edilmiş kol

Daha derin, şekilli kol, geleneksel çekim için daha rahattır ve video blog çekimlerinde veya özçekimlerde yorgunluğu azaltan istikrarlı elde tutuş sağlar.

Kablosuz kontrol kollarıyla çalışır
Kablosuz kontrol kollarıyla çalışır

ZV-1; zum ve kayıt gibi işlevler için kablosuz kontrol sunan ve sabit eller serbest çekimler için uzayarak mini bir tripod haline gelen Sony Bluetooth® kablosuz çekim kolu GP-VPT2BT ile uyumludur.

Profesyoneller gibi çekim yapın

Etkileyici olacağından emin olabileceğiniz içerikler için muhteşem 4K HDR ayrıntıları ve güçlü pozlama araçlarıyla, profesyonel kalitede videoları cebinizde taşıyın.

Profesyonel 4K HDR video işlevleri
Profesyonel 4K HDR video işlevleri

ZV-1, 1,7x piksel örneklemeyle yoğun ayrıntılara sahip 4K HDR video kaydedebilir, böylece hiç ödün vermeden gerçekçi çekimler yapabilirsiniz.

Profesyonel iş akışları için S-Log gama
Profesyonel iş akışları için S-Log gama

Fotoğraf makinesi eşleştirme ve renk tonlamasında esneklik için S-Log2 ve S-Log3 gama kontrollerinin yanı sıra ideal estetiğinizi oluşturmanız için çeşitli görüntü profili ayarları da bulunur.

Dahili ND filtresi
Dahili ND filtresi

Nötr Yoğunluk (ND) filtresi, alan derinliğini iyileştirerek ve su, ışık ve hareketlerin yavaş deklanşörle adeta sihirli bir şekilde gösterilmesini sağlayarak video pozlama kontrolü ile yaratıcı olanakların kapısını açar.

Fotoğraf makinesi özellikleri ve içerik oluşturmanın temelleri

Video blog ve içerik oluşturmaya yönelik ZV-1’in özelliklerine bakın.

ZV-1 özellik turu

ZV-1’in özellikleriyle ilgili bu ayrıntılı video turunu inceleyin.

Imaging Edge Desktop
Imaging Edge Desktop™

Fotoğrafçılığınızı Imaging Edge Desktop uygulamalarıyla geliştirin. "Remote" ile PC’den çekimi kontrol edip canlı izleyin, "Viewer" ile büyük görüntü arşivlerindeki fotoğrafları hızla önizleyin, derecelendirin, seçin; "Edit" ile RAW verileri yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün. Sony RAW dosyalarından en iyisini alın ve prodüksiyonları daha verimli yönetin.

Sony için Capture One
Sony için Capture One

Ödüllü ücretsiz düzenleme yazılımı Capture One Express (for Sony); RAW geliştirme, kolay yönetme ve güçlü düzenleme araçları sunar. Daha da fazla düzenleme aracı ve cihaza bağlı çekim özelliği için ayrıca Capture One Pro (for Sony) mevcuttur.

İllüstrasyon
Imaging Edge™ Webcam

Imaging Edge Webcam, geniş uyumluluğuyla Sony fotoğraf makinenizi canlı akış ve görüntülü konferans için yüksek kaliteli bir web kamerası olarak kullanmanızı kolaylaştırır.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

ZV-1, özçekim dostu değişken açılı LCD ekran, gövde kolu ve bir kayıt lambasıyla içerik oluşturmak için tasarlanmıştır. Rüzgar siperi bulunan yönlü 3 kapsüllü bir mikrofon, daha az rüzgar gürültüsüyle sesinizi net bir şekilde alır ve Bokeh anahtarı ile Ürün Teşhiri Ayarı, videoları daha az zahmetle daha ilgi çekici hale getirir.
  • Büyük 1,0 tipi Exmor RS CMOS görüntü sensörü

  • BIONZ XTM görüntü işleme motoru

  • 4K video kaydı

  • Rüzgar siperiyle yönlü 3 kapsüllü mikrofon

  • Değişken açılı LCD ekran, gövde kolu ve kayıt lambası

Sensör Tipi
1,0 tipi (13,2 mm x 8,8 mm) Exmor RS® CMOS sensör, 3:2 en/boy oranı
Piksel Sayısı (Efektif)
Yaklaşık 20,1 Megapiksel
ISO Hassasiyeti (Fotoğraf)(Önerilen Pozlama İndeksi)
Otomatik (ISO100-12800, üst/alt sınır seçilebilir), 100/125/160/200/250/320/400/500/640/800/1000/1250/1600/2000/2500/3200/4000/5000/6400/8000/10000/12800 (ISO64/80’e genişletilebilir), Çoklu Kare NR: Otomatik (ISO100-12800), 100/200/400/800/1600/3200/6400/12800/25600
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

İncelemeler ve Ödüller

Kullanıcıların Söyledikleri