ZV-1 II

Hikayenizi oluşturun, dünyanızı paylaşın

Dünyanızı istediğiniz gibi çekin. ZV-1 II vlog kamerası, hareket halindeyken çekimi kolaylaştırır ve karmaşık ayarlar yapmadan inanılmaz kalitede video ve sesler kaydetmenize olanak tanır.

ZV-1 II turuna çıkın

ZV-1 II çok yönlü, ideal vlog kamerasıdır. Kompakt ve taşınabilir bu vlog kamerasında, çok yönlü kadrajlama için bir geniş açılı zum lens, harika görüntü kalitesi sunan bir 1.0 tipi görüntü sensörü ve net ses kaydı için bir akıllı mikrofon bulunur.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Vlogger’lar için tasarlandı
Vlog’larınızı geliştirecek özellikler
Dört modelin ZV-1 II vlog kamerasıyla çekilmiş özçekimi
Her şeyi kareye sığdırın

ZV-1 II vlog kamerasıyla grup özçekimlerinden geniş şehir manzaralarına kadar her şeyi çekebilirsiniz. Geniş açılı 18 mm lens, insan gözünden daha geniş bir görüntü alanına sahiptir böylece her şeyi kolayca kareye sığdırabilirsiniz. İster içeride ister dışarıda olun geniş açılı lens günlük sahneleri dinamik kayıtlara dönüştürür.

Portre görüntüleri, bir çiçeğin yakın çekimi ve şehir manzarası
Çok yönlü kadrajlama

ZV-1 II geniş açılı zum lensi sayesinde görüntülerinizi tam istediğiniz gibi çekmenizi sağlar. 18 mm özçekimler için, 50 mm ise portreler ve anlık görüntüler için idealdir. Ayrıca geniş açılı F1.8’in ve telefotolu F4’ün maksimum diyafram açıklıkları pürüzsüz bir arka plan bokeh’i sağlar ve ihtiyacınız olan atmosferi yaratır.

My Image Style’ın renk sıcaklığını kontrol ettiğini gösteren bilgilendirici görüntü
Yaratıcı renkler

Baştan doğru görselleri kullanarak etkileyici bir vlog çekmek için deneyime ihtiyacınız yok. My Image Style, çekeceğiniz şeye bakarken menüler arasında dolaşmak zorunda kalmadan parlaklığı ve rengi kolayca değiştirmenize imkan tanır. Daha yaratıcı renkleri ve havası olan çekimler için Yaratıcı Görünüm on ön ayar sunar. Size uyan bir tanesini seçebilirsiniz.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Dramatik bir dokunuş yapın

Günlük anları post prodüksiyon düzenlemesi olmadan sinematik görüntülere dönüştürmek için ekrana dokunmanız yeterli. Bu fotoğraf makinesi, Sinematik Vlog Ayarı ile otomatik olarak, sinema endüstrisi standardı olan 24 fps’de Sinemaskop en/boy oranında çekim yapar. Anında profesyonel sonuçlar elde etmek için beş GÖRÜNÜM ve dört MOD’dan birini seçerek kaydınızın rengini de değiştirebilirsiniz.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Net ses kaydı için dahili mikrofon

[Auto] modunda, yeni dahili Akıllı 3 Kapsüllü Mikrofon, fotoğraf makinesi karede insan yüzü algıladığında dahili mikrofonun yönünü [All Directions] ayarından [Front ] ayarına getirir. Özçekimler için [Front] veya anlatımlı çekim yaparken [Rear] ayarına manuel de geçebilirsiniz. Rüzgar gürültüsünü azaltmak ve dış mekanda sesi daha net kaydetmek için birlikte verilen rüzgar siperini takın.

Yaratıcı özgürlük
Kompakt ve kullanımı kolay
ZV-1 II’yi cebinden çıkaran bir modelin görüntüsü
Zahmetsizce taşınabilir

Küçük ve hafif vlog kamerası ZV-1 II tıpkı akıllı telefonunuz gibi her yere götürebileceğiniz şekilde tasarlandı. Sadece 292 g ağırlığındadır ve hareket halindeyken günlük hayatı kolayca kaydedebilirsiniz.

Dansçıyı çekerken renk sıcaklığını değiştiren bir modelin görüntüsü
Basit, kullanıcı dostu kontrol

İlk kez vlog çekenler bile ZV-1 II ile başlayabilir çünkü karmaşık ayarları öğrenmeye gerek yoktur. Ekranda, kolay kontrol sağlayan kayıt ve zamanlayıcı gibi dokunmatik işlev simgeleri yer alır. Bu simgeler, özçekim veya fotoğraf makinesinde fiziksel düğmelere ulaşamadığınız durumlar için de harikadır.

Özçekim yapan bir modelin ZV-1 II ile çekilmiş görüntüsü
Odak sizde

ZV-1 II, Dokunmatik Takip ile her zaman sizin netlenmenizi otomatik olarak sağlar. İnsan yüzünü ve gözlerini tanıyarak ana nesneyi başka yerlere sapmadan takip eder. Etkinleştirmek için ekranda nesneye dokunmanız yeterli. Eye AF hayvan yüzlerini ve gözlerini izlemek için bile ayarlanabilir.

Veri kullanımı sorumluluğu

Yüz kaydı özelliği, biyometrik verilerin kullanılmasını gerektirir. Bu tür verilerin toplanıp kullanılması ve yürürlükteki yerel kanuna uygunluğu sizin sorumluluğunuzdadır. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen aşağıdaki web sitesini ziyaret edin.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Güçlü görüntü sabitleme

Titrek kayıtlar en iyi vlog’ları bile mahvedebilir ama ZV-1 II, fotoğraf makinesini elinizde tutup yürüyerek çekim yaparken bile harika kayıtlar almanıza imkan verir. Aktif Mod, fotoğraf makinesi bulanıklığını en aza indirmeye yardımcı olur ve çekim sonrası düzenlemeye ihtiyaç duymadan size daha sabit çekimler sunar.

Ürün Teşhiri Ayarı’nı kullanırken bir ruj tutan modelin görüntüsü
Tek bir dokunuşla öne çıkın

ZV-1 II ile içerik oluşturmak kolaylaştı. Ürün Teşhiri Ayarı’nı etkinleştirin ve fotoğraf makineniz ek bir harekete gerek kalmadan elinizdeki ürünü otomatik olarak netlesin. Hafif bulanık bir arka plan için Bokeh Anahtarı’nı kullanabilirsiniz. Nesneyi öne çıkarmak için [Defocus] veya tüm görüntüyü netlemek için [Clear] ayarını seçmeniz yeterli.

Özçekim için optimize edildi
Özçekim yapan üç modelin görseli
Özçekim yapmak kolaylaştı

ZV-1 II, gruplarınızla harika anları yakalasın. iAUTO modunda iki veya üç kişiyle özçekim yapan fotoğraf makinesi otomatik ayar yaparak herkesin yüzünün net ve açıkça görünmesini sağlar.

Her biri özçekim yapan iki erkek ve iki kadının görselleri
Her zaman en güzeli halinizle görünün

Her çekimde en güzel halinizle görünün. Özel bir ayar yapmadan ZV-1 II cilt tonunuzu doğru şekilde yakalar, sağlıklı ve doğal bir görünüm kazandırır. Yüz Önceliği AE, yüzünüzü otomatik olarak aydınlatır ve ışık konusunda da endişelenmezsiniz. Cilt pürüzsüzlüğünün KAPALI/Düşük/Orta/Yüksek olarak seçilebildiği bir Yumuşak Cilt Efekti de bulunur.

Ekranındaki kırmızı kare ve kırmızı yanan kayıt lambası ile kayıttaki ZV-1 II’nin ürün görseli
Kayıt yaptığınızı her zaman bilin 

Bir daha asla yanlışlıkla aksiyonu kaçırmayın. MOVIE düğmesine bastığınızda veya LCD ekrandaki kayıt simgesine dokunduğunuzda kayıt lambası kırmızı yanar ve ekranda kırmızı bir kare çıkar. Çekmek istediklerinizi kaydettiğinizi anında anlarsınız. Hangi açıdan çekim yaparsanız yapın dönen ekranla kaydı takip edebilirsiniz.

GP-VPT2BT’yi çekim kolu ve tripod tarzlarında kullanan iki modelin görüntüleri
Kolay vlog çekimi için çekim kolu

Daha sabit çekimler almanızı sağlayan ve bir tripod olarak ikiye katlanan isteğe bağlı GP-VPT2BT kablosuz çekim kolu ile vlog oluşturmak daha basit ve daha rahat. Zum kolu ve kayıt düğmesi kol tarafındadır, böylece önemli kontrol düğmelerine ulaşmak için her seferinde makine gövdesine uzanmanız gerekmez.

Paylaşın ve bağlanın
Kameradan akıllı telefona veri aktaran bir kişinin görseli
Basit akıllı telefon bağlantısı

Creators’ App sayesinde fotoğraf makinenizle akıllı telefonunuzu bağlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Telefon ekranı uyku moduna geçse veya başka bir uygulamayı açsanız bile veri aktarımı arka planda devam eder. Fotoğraf makinenizi uzaktan çalıştırmak için akıllı telefon veya PC’nizi de kumandaya çevirebilirsiniz.

ZV-1 II’yi web kamerası olarak kullanan bir kişinin görseli
Tek bir kabloyla basit akış

ZV-1 II’yi USB kullanarak uyumlu bir cihaza bağlayın ve yüksek kaliteli bir web kamerasına dönüştürün. Büyük 1.0 tipi görüntü sensörü ve Yaratıcı Görünüm ön ayarları, canlı görseller sağlar.

İçerik Oluşturucu Bulutu logosu
Sony’nin bulut hizmetleri

Sony araçlarını en iyi şekilde kullanmak için Creators’ Cloud’a giriş yapın. Etkili video kurgu taslakları oluşturmak için makinenin meta verileriyle bulut AI’yi kullanan Master Cut (Beta) gibi bulut hizmetlerine erişip zamandan tasarruf edersiniz. Daha kolay ve sorunsuz bir ekip çalışması için Ci Media Cloud’u da kullanabilirsiniz.

Gelişmiş özellikler
Bir modelin şehirde arkada binalarla görüntüsü
Yüksek kaliteli görüntü

ZV-1 II, kompakt gövdesinde çarpıcı görüntü kalitesi sunan güçlü özellikler barındırır. 1.0 tipi görüntü sensörüyle profesyonel seviyede görüntüler çeker. XAVC S formatında 30 p ve 4K’ya varan kalitede çekim Full HD’de 120 p’ye varan kalitede 5 kata kadar ağır çekim yapar. Verimli bir post prodüksiyon akışı için eş zamanlı proxy kaydını da destekler.

Renk düzenlemesinin öncesini ve sonrasını gösteren şehir manzarası görüntüleri
Yaratıcılığınızla birlikte gelişir

ZV-1 II ile videografi becerilerinizi geliştirmek üzere adımlar atmak kolaydır. Profesyonel Sinema Grubu veya α serisi fotoğraf makineleri gibi, ZV-1 II de S-Log3 ve S-Gamut3.Cine görüntü profillerini destekleyerek size post prodüksiyonda daha fazla esneklik sağlar.

ZV-1 II ile çekilen bir modelin arka planı şehir manzaralı görseli
Dahili ND filtresi

ZEISS® Vario-Sonnar T* 18-50mm F1.8-4 zum lenste, görüntüye parlak ışıkta daha fazla ifade gücü sağlayan, ışık pozlamasını üç durakla kontrol eden dahili nötr yoğunluk (ND) filtresi vardır. Lens, zum aralığının her yerinde netliği korur böylece vlog’unuzu oluşturmak için gerekli tüm görüntüleri çekmenize olanak tanır.

ECM-G1 takılı ZV-1 II’nin görseli
Ses kalitesinde bir sonraki seviye

Harici mikrofonlarla vlog’unuzun ses kalitesini daha da artırın. Örneğin, ECM-G1, fotoğraf makinesinin önündeki sesi net bir şekilde kaydeder ve kablosuz bağlanabilir. İsterseniz Sony’nin çeşitli uygulamaya uyacak şekilde tasarlanmış geniş ürün yelpazesinden seçim yapabilirsiniz.

Daha iyi bir geleceğe
Çevre ayak izimizi azaltma
Road to Zero

Dünyanın güzelliğinden ilham alan Sony, hem dünyanın korunması için kendine düşeni yapıyor hem de içerik oluşturucuların daha da güzel ve yaratıcı görüntüler üretmesine yardımcı oluyor. 2040 yılına kadar Sony Group genelinde çevre üzerinde sıfır etkiye ulaşma hedefiyle, çevreyi korumak için çok sayıda girişimi hızlandırıyoruz.

Bambu, şeker kamışı, geri dönüştürülmüş kağıt ve ZV-1 II’nin paketinin görseli
Plastik olmayan dış ambalaj

ZV-1 II’nin dış ambalajı plastik içermez. Bunun yerine Sony’nin bambu, şeker kamışı ve geri dönüştürülmüş kağıttan oluşan Orijinal Karışım Malzemesinden yapılır. Yüksek kaliteli ve dayanıklı ambalajların yapıldığı bu eşsiz karışım çevresel etkiyi daha da düşürmek için geri dönüştürülebilir.

ZV-1 II ambalajının görüntüsü
Geri dönüştürülebilir, plastik olmayan ambalaj malzemeleri

Sony, nakliye sırasında korumadan ödün vermeden plastik olmayan ambalaj malzemeleri kullanmaya çalışıyor. Ürün çantalarında da bitkisel, dokusuz kumaşlar kullanıyoruz. Tüm bunlar çevre üzerinde bıraktığımız etkiyi azaltmamıza yardımcı oluyor.

Geri dönüştürülmüş plastik kullanma

SORPLAS™, Sony’nin geliştirdiği dayanıklı, hep geri dönüştürülen bir malzemedir. Kamera gövdelerini performans ve işlevsellikten ödün vermeden üretmek için diğer malzemelerle birlikte kullanıyoruz. Son on yılda dijital fotoğraf makinelerimiz ve dijital video kameralarımızda yaklaşık 379 ton işlenmemiş plastiğin yerini geri dönüştürülmüş plastik aldı.

Geri dönüştürülmüş polyesterin kullanıldığı rüzgar siperi

ZV-1 II ile birlikte verilen rüzgar siperindeki lifler, yalnızca geri dönüştürülmüş PET şişelerden yapılır. Ses kalitesinin ve gürültü engelleme performansının standartlarımıza tamamen uyduğundan emin olmak için kapsamlı testler yapılmıştır ve işlevsellikten ödün vermeden çevresel etki azaltılmıştır.

Herkes için vlog çekimi
ZV-1 II’nin ekran okuyucusuna ait bir Menü bölümünün görseli
Ekran okuyucu ile gelişmiş erişilebilirlik

Ekran okuyucu işlevi menü ekranlarındaki metinleri sesli okutur. [Setup] sekmesine gidip [Screen Reader] özelliğini ON yaparak kolayca etkinleştirebilirsiniz. Ekran okuyucunun ses seviyesi [Sound Options] ayarlarından değiştirilebilir.

Erişilebilirlik simgesi
Sony makinelerinde Yardımcı Teknoloji

Sony fotoğraf makinelerinde görsel ve mobilite açısından erişilebilir teknolojiler bulunmaktadır.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

ZV-1 II vlog kamerası, vlogger’lar için çok yönlü, ideal bir kameradır. 18 mm’den 50 mm’ye kadar geniş açılı zum lense sahip olan bu kamera, vlog’unuzun diğerlerinin arasından sıyrılmasını sağlayan mükemmel görüntü kalitesi sunar. Dahili Akıllı 3 Kapsüllü Mikrofon ve birlikte verilen rüzgar siperi, tıpkı çekimleriniz gibi sesin de harika olmasını sağlar.
  • Vlog çekmek için ideal, çok yönlü 18-50 mm geniş açılı zum lens

  • Etkileyici görüntü kalitesi için büyük 1.0 tipi görüntü sensörü

  • Net ses kaydı için dahili Akıllı 3 Kapsüllü Mikrofon ve birlikte verilen rüzgar siperi

  • Kolayca vlog çekmenize yardımcı olan dokunmatik işlem, Bokeh Anahtarı ve Ürün Teşhir Ayarı

  • Sorunsuz taşınabilirlik ve yaratıcı özgürlük için 292 g’lık hafif tasarım

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi