Mikrofonun ve alıcının görüntüsü
Açılır korumayla mikrofonun görüntüsü
Mikrofonun soldan görüntüsü
Mikrofonun sağdan görüntüsü
Mikrofonun arkadan görüntüsü
Alıcının soldan görüntüsü
Alıcının sağdan görüntüsü
Alıcı takılı şekilde ICLE-7M4’ün görüntüsü
Aksesuarlarla mikrofonun görüntüsü
Yüksek kaliteli ses için kompakt taşınabilir yayın mikrofonu

ECM-S1 Kablosuz Yayın Mikrofonu kompakt ve hafif bir ünitede net, düşük gürültülü, yüksek kaliteli dijital ses kaydı sağlar. Hem kablosuz hem kablolu bağlantı sunarak çok çeşitli cihazlarda yüksek kaliteli ses sağlar.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Hem iç hem dış mekanda yüksek kaliteli dijital ses
Kompakt, hafif, kablosuz akış mikrofonu

Hem kablolu hem kablosuz bağlantı sunan ECM-S1 taşınabilir yayın mikrofonu, açık veya kapalı mekanda kolay kayıt ve canlı akış için net, düşük gürültülü, minimum ses gecikmeli, yüksek kaliteli ses sağlayan kompakt ve hafif, yüksek performanslı bir ünitedir.

Mikrofona yerleştirilmiş üç mikrofon kapsülünü vurgulayan çizim
Net ses kaydı için yüksek kalite mikrofon kapsülleri

Kompaktlığına ve hafifliğine rağmen ECM-S1, özellikle düşük-orta aralıklı ses bandında düz frekans tepkisiyle bir yandan gürültüyü bastırırken diğer yandan net, yüksek kaliteli ses kaydı sağlayan üç geniş çaplı (14 mm) mikrofon kapsülüyle donatılmıştır. İyi prodüksiyonlu bir videonun ses kalitesinin harika olması, izleyicilerin genel izlenimine çok büyük katkıda bulunur.

Ağzı, açılır koruma takılmış mikrofona yakın şekilde şarkı söyleyen kadını gösteren kullanım görüntüsü
Düşük içsel gürültü seviyeleri, net ses sağlar

Mikrofonun düşük içsel gürültüsü ve geniş dinamik aralığı, düşük seviyeli seslerin bile net bir şekilde yakalanmasına olanak tanır. Akış için tasarlanan bu mikrofon, ağzın yakınındayken insan sesinin zengin dokularını net ve doğal bir şekilde yakalayacak şekilde özel olarak ayarlanmıştır.

Üç yönü ve özelliklerini gösteren çizim
Sahneye göre seçilebilen yön

Üç yönlü ses kayıt modu sağlanır: Tek yönlü, Çok yönlü ve Stereo. Mikrofonun yanındaki bir anahtar, kullanıcının mevcut sahne veya kullanım durumu için uygun yönü seçmesine olanak tanır.

Gürültü engelleme ve düşük geçişli filtre anahtarının yakın çekim görüntüsünü gösteren ürün görüntüsü
Gürültü bastırıcı filtre fonksiyonları

Dijital gürültü kesme filtresi, arka plandaki sürekli gürültüyü engellerken mikrofon tarafındaki düşük frekansı kesme filtresi rüzgar, klima ve titreşimin düşük frekanslı sesini azaltır. Post prodüksiyonda daha az gürültü engelleme ile iş akışı verimi artırılır.

Açılır koruma takılmış mikrofonun ürün görüntüsü
Patlama seslerini bastırmak için pop filtresi

Mikrofon konuşmacının ağzına yakın yerleştirildiğinde vokal plosifler nedeniyle oluşabilecek rahatsız edici patlama seslerini önlemek için bir pop filtresi dahildir. Böylece vokaller, anlatım ve diğer sesler en uygun koşullar altında kaydedilir.

Kompakt, hafif ve kolay kullanımlı
Tek eliyle mikrofonu tutan bir kişiyi gösteren ürün görüntüsü
Kompakt ve hafif gövde tasarımı

ECM-S1, yüksek dijital ses kalitesiyle mükemmel işlevsellik sağlayan kompakt ve hafif mikrofon/verici ve alıcı ünitelerinden oluşur. Bir fotoğraf makinesiyle hem iç hem dış mekanda çok çeşitli ortamlarda kullanılabilir.

Gösterge LED’leri yanan mikrofonun üzerindeki ses seviyesi tuşunu gösteren ürün görüntüsü
Gerçek zamanlı onay ve ayarlama imkanı

Bağımsız bir SES SEVİYESİ tuşu, üstteki tuşla birlikte ses girişi seviyesinin gerçek zamanlı ayarlanmasını sağlar. Ayrıca mikrofon ile alıcı arasındaki bağlantı durumu, BAĞLANTI lambasıyla kontrol edilebilir.

Çoklu Arayüz Yuvası aracılığıyla doğrudan alıcıya bağlı pil sembolünü gösteren çizim
Dış mekanda uzun saatler çekim yapmaya uygundur

Alıcı ve mikrofonun kendi dahili pilleri vardır. Alıcı, fotoğraf makinesinin Çoklu Arayüz (MI) Yuvasına veya bir bilgisayara ya da diğer cihaza bağlı olduğunda doğrudan güç kaynağıyla kesintisiz kullanılabilir. Mikrofon tam şarjla yaklaşık 13 saat kesintisiz kullanılabilir. Mikrofon, pil konusunda endişe duymadan uzun süre kullanılabilir.

Mikrofondan, fotoğraf makinesine takılmış alıcıya radyo iletimini gösteren çizim
Kablosuz iletim aracılığıyla ses kaydında artırılmış esneklik

Bluetooth 5.3 (Bluetooth Düşük Enerji) ve LC3plus codec az güç tüketimi, düşük gecikme ve yüksek ses kalitesi sağlar. İyi bir görüş hattı olduğunda açık havada mikrofon yerleştirme esnekliği için 150 m’ye kadar iletişim mümkündür.

Bom kollu bir standa bağlı mikrofona şarkı söyleyen kadının kullanım görüntüsü
Çeşitli montaj ve takma yöntemlerini destekler

Kayıt sırasında mikrofon bir standa takılabilir ve mikrofonun açısı ileri ve geri yönde ayarlanabilir. Alternatif olarak, mikrofonun alt kısmındaki 1/4 inçlik delik, mikrofonu bir tripoda monte etmek veya dönüştürme adaptörü, mikrofonu bol koluna takmak için kullanılabilir

Fotoğraf makineleri ve çevre birimler ile çok çeşitli seçenekler
Önlerinde bir mikrofon ve yakında alıcı takılmış bir fotoğraf makinesi ile açık havada oturan iki kişinin kullanım görüntüsü
Minimum ses gecikmesi ve kablosuz güç kaynağı için çoklu arayüz (MI) yuvası

α™ serisi dijital değiştirilebilir lensli fotoğraf makinelerinden biri veya vlog kameraları gibi Çoklu Arayüz (MI) Yuvasını destekleyen bir Sony fotoğraf makinesine alıcı bağlamak, güç ya da ses arayüzü sağlamak için ayrı bir kablo ihtiyacını ortadan kaldırır.

Çoklu Arayüz Yuvası aracılığıyla alıcıdan doğrudan fotoğraf makinesine iletilen dijital sesi temsil eden dalga biçimlerini gösteren çizim
Bir fotoğraf makinesiyle kablosuz ses kaydı

Dijital ses arayüzüne sahip, Çoklu Arayüz (MI) Yuvasını destekleyen bir Sony fotoğraf makinesine alıcı bağlayarak maksimum çekim özgürlüğü sunan kablosuz bağlantıyla bozulma olmadan yüksek kaliteli ses kaydedilebilir ve dijital olarak iletilebilir.

USB kablosuyla bir stant üzerindeki akıllı telefona bağlanmış alıcıyla bir kişinin yakındaki mikrofonla yemek yaptığını gösteren kullanım görüntüsü
USB dijital ses çıkışı

Hem mikrofon hem alıcıda, 48 kHz/24 bit dijital ses çıkışı sağlayan bir USB Type-C® bağlantı noktası bulunur. Bu, mikrofonun çok çeşitli cihazlara bağlanmasını sağlayarak farklı bağlantı yöntemleriyle video çekme ve yayınlama olanağı sunar.

Alıcının ses kablosu ve 3,5 mm mini jakla akıllı telefon ve bilgisayar gibi çeşitli cihazlara bağlandığını gösteren çizim
3,5 mm mini jak (stereo) aracılığıyla mikrofon ses girişi/çıkışı

Alıcıdan gelen ses çıkışı için 3,5 mm’lik mini bir jak (stereo) bulunur ve fotoğraf makineleri, PC’ler, IC kaydediciler ve çoklu arayüz (MI) yuvası bulunmayan diğer cihazlarla kullanıma olanak tanır.

Bir bilgisayar monitörünün önünde otururken kabloyla mikrofona bağlanmış kulaklığı takan adamın kullanım görüntüsü
Kulaklıkla ses takibi

Mikrofonda, USB bağlantısıyla kayıt sırasında kulaklıkla (ayrı satılır)  kulaklık aracılığıyla ses takibine izin veren bir kulaklık çıkışı jakı vardır.

Daha geniş mikrofon seçeneği
Yan yana yerleştirilmiş çeşitli mikrofon modellerinin bulunduğu ürün görüntüsü
Sony mikrofon serisinin genişletilmesi

Daha fazla Sony mikrofon seçeneğiyle artık mikrofonu kullanmak istediğiniz duruma ve uygulamaya bağlı olarak daha geniş bir seçenek yelpazesinden seçim yapabilirsiniz.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Kompakt ve hafif bir üniteye sahip olan ECM-S1 Kablosuz Akış Mikrofonu, net, düşük gürültülü ve yüksek kaliteli ses sağlar. Hem kablosuz hem de kablolu bağlantılar sunduğundan, fotoğraf makineleri, PC’ler ve akıllı telefonlar da dahil olmak üzere çok çeşitli cihazlarda minimum ses gecikmesiyle yüksek kaliteli ses oluşturabilir.
  • Taşınabilir akış mikrofonuyla elde edilen, minimal gecikmeli yüksek kalite ses

  • Kompakt, hafif, taşıması kolay ve iç mekanda veya dış mekanda kullanılabilir

  • Pek çok cihazla bağlanmaya izin veren kablolu ve kablosuz bağlantılar

  • Düşük gecikme oranı ve olağanüstü dijital ses kalitesiyle kablosuz dağıtım

  • Olağanüstü ses kalitesi için yüksek kaliteli mikrofon kapsülleri ve gürültü kesme filtresi

Enerji tasarruflu özellikleri ve daha sürdürülebilir bir gelecek için çevreye bağlılığımız hakkında daha fazla bilgi alın Eko Web Sitemizi ziyaret edin