CLM-FHD5 KLİPSLİ LCD MONİTÖR

Tüm Özellikler ve Teknik Nitelikler

CLM-FHD5

LCD

LCD Panel
TFT Normalde Siyah
Görüntü Boyutu
5 tipi
Görüş Açısı
Yaklaşık 80°/Yaklaşık 80°
Etkin görüntü boyutu (Yaklaşık) (g × y)
110 mm × 61,9 mm (4 3/8 inç × 2 1/2 inç)
Çözünürlük
1920 × 1080 piksel
En/Boy Oranı
16:9

Boyut ve Ağırlık

Boyutlar (G x Y x D)
Yaklaşık 139 mm × 100 mm × 23,1 mm (Çıkıntılı parçalar hariç)
Ağırlık
270 g (yalnızca ana ünite)

Genel Özellikler

Güç
DC 6,8 V (Sony V serisi pil NP-FV50, NP-FV70, NP-FV100), DC 7,2 V (Sony M serisi pil, Sony W serisi pil), DC 7,4 V Sony V serisi pil NP-FV100A), DC 7,6 V (AC-PW10AM)
Güç Tüketimi
Yaklaşık 5,5 W
Saklama Sıcaklığı
Yaklaşık -20°C - +60°C

Arayüz

Giriş / Çıkış
Dahili hoparlör çıkışı: Yaklaşık 0,5 W Mono, Kulaklık çıkış jakı: Ø 3,5 Stereo mini jak (1), HDMI giriş jakı: HDMI (A Tipi) (1), DC IN jakı: DC 7,6 V

Diğerleri

Çalıştırma Sıcaklığı
Yaklaşık 0°C - 40°C

Kutu İçeriği

  • Yuva adaptörü (1)
  • Güneşlik (1)
  • Pil adaptörü (1)
  • HDMI kablosu (Mini HDMI) (Yaklaşık 45 cm, A Tipi - C Tipi) (1),
  • HDMI kablosu (Mikro HDMI) (Yaklaşık 45 cm, A Tipi - D Tipi) (1)
  • Taşıma çantası (1)
  • Basılı belge paketi
Placeholder

Özellikler

CLM-FHD5 Klipsli LCD Monitör ürününün fotoğrafı

Full HD uyumlu, kompakt

Özellikle kompakt fotoğraf makineleri için ideal aksesuar olacak şekilde tasarlanmış CLM-FHD5, yüksek piksel sayısına sahip kameralara yönelik vizör yerine muhteşem yüksek çözünürlüklü Full HD görüntülerin daha büyük bir ekranda görüntülenmesi konusunda ekstra kapasiteye sahiptir. Bu nedenle, ince ayrıntılara göz gezdirerek hassas netlemeden emin olmak için bu işlevi kullanabilirsiniz.

CLM-FHD5 Klipsli LCD Monitör ürününün fotoğrafı

Daha yakından bakmak için görüntüyü büyütün

1x - 3x - 6x büyütme oranı döngüsünde geçiş yapmak için monitörün ZOOM/SELECT düğmesinin ortasına basın. 3x veya 6x büyütmeyle, ZOOM/SELECT düğmesini oynatarak (Yukarı/Aşağı/Sola/Sağa) hassas netleme kontrolü için genişletilmiş alanı istediğiniz konuma getirebilirsiniz.

CLM-FHD5 Klipsli LCD Monitör ürününün fotoğrafı

Yoğunlaştırma işlevi, anında netleme kontrolü sağlar

Monitörün yoğunlaştırma işlevi, kırmızıyla belirtilmiş olan nispeten keskin netlemedeki alanlar haricinde görüntüyü tek renkli olarak gösterir. Böylece, netlemenin istediğiniz yerde olup olmadığını kontrol ederek anında görebilirsiniz. Bu işlev, büyütülmüş görüntüler için de kullanılabilir ve farklı büyütme oranlarında farklı yoğunlaştırma seviyeleri kullanılır.

CLM-FHD5 Klipsli LCD Monitör ürününün fotoğrafı

Sahte Renk, video sinyali seviyesinin dağıtımını gösterir

Sahte Renk işlevi, tüm görüntü girişinin video sinyali seviyelerini renk dağıtımı şeklinde görüntüleyerek kullanıcıların pozlama seviyelerini doğru biçimde ayarlayıp düzenlemelerine yardımcı olur. Altı renk kullanılır. Kırmızı %108 (video sinyali seviyesi) veya üzerini ifade ederken, mor renk %3 (video sinyali seviyesi) veya altını ifade eder.

CLM-FHD5 Klipsli LCD Monitör ürününün fotoğrafı

Aşırı pozlama/yetersiz pozlama kontrolünü basitleştirin

Video Seviyesi İşaretleyici, kullanıcı tarafından seçilen bir hedef video sinyali seviyesine göre ideal pozlamayı ve cilt tonunu elde etmeye yardımcı olması için belirli video parlaklığı seviyelerini renklendirir. Kullanıcının seçtiği seviyeye göre koyu gri daha düşük video sinyali seviyesini (daha düşük pozlama alanları), açık gri ise daha yüksek video sinyali seviyesini (daha yüksek pozlama alanları) gösterir.

CLM-FHD5 Klipsli LCD Monitör ürününün fotoğrafı

S-Log görüntülerini doğal parlaklığında görüntüleyin

S-Log Görüntüleme Yardımı işlevleri, netlemeyi ve izlemeyi kolaylaştırmak için S-Log görüntülerini normal çekim modunda görünen görüntüye benzer parlaklık ve kontrastla görüntüler. Kullanıcıların görüntüler S-Log Görüntüleme Yardımı (S-Log Görüntüleme Yardımı Kazanç Ayarı) kısmında görüntülenirken parlaklığı ayarlamalarına olanak tanır.

CLM-FHD5 Klipsli LCD Monitör ürününün fotoğrafı

Daha fazla TV kare türü için işaretleyici ekranları

Videoları kaydetmek için uygun kadraj oranlarını seçin. İki en/boy oranında görüntülemek için %80 veya %90'lık bir kadraj seçin ve tam görüntünün TV'de görüntülemek için nasıl kırpıldığını görün. Çekiminizin TV'de oynatılacağı belirli koşullara göre dört İşaretleyici ekran ayarı arasından tercih yapın: %80 (16:9), %90 (16:9), %80 (4:3) ve %90 (4:3).

CLM-FHD5 Klipsli LCD Monitör ürününün fotoğrafı

Kolay özelleştirilebilir kontrol

C1 ve C2 özelleştirilebilir düğmeler; daha hızlı, sezgisel ve tepkisel çekim için sekiz sık kullanılan işlev (Yoğunlaştırma, Sahte Renk, Video Seviyesi İşaretleyici, Ses Düzeyi, Parlaklık, Kontrast, Renk Tonu (aşama/ton), Arka Işık) arasında doğrudan, basit erişim sunar. Ayrıca, Yoğunlaştırma ve Sahte Renk işlevleri varsayılan olarak sırasıyla C1 ve C2 düğmelerine atanır.

CLM-FHD5 Klipsli LCD Monitör ürününün fotoğrafı

Her tonu hassasiyetle görüntüleyin

Görünürlüğü artırmak için ekranın parlaklığını, kontrastını, renk tonunu, arka ışığı, renk sıcaklığını (ekran beyaz dengesi) istediğiniz gibi veya çekim koşullarına göre ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, önizleme işlevi, ayarları kaydetmeden önce ayarlarınızın etkilerini kontrol etmenize olanak tanıyan önizleme işlevi sunar.

CLM-FHD5 Klipsli LCD Monitör ürününün fotoğrafı

Daha fazla fotoğraf makinesi markasıyla daha uyumlu

Sadece ideal bir dünyada Sony kameralarımızdan ayrılamayız. Gerçek dünyadaki herkesin bakış açısından CLM-FHD5 kullanımını daha pratik hale getirmek için ekran, yüksek çözünürlüklü çıkış için bir HDMI terminaliyle donatılmıştır ve canlı önizleme işlevi sunan çeşitli kameralara (Sony kameralara ek olarak) kolayca bağlanır.

CLM-FHD5 Klipsli LCD Monitör ürününün fotoğrafı

Full çoklu açı esnekliği

Neredeyse her açıdan harika bir görüntü elde edin. Monitörün içinde bulunduğu yuva adaptörü, hem sağa hem de sola 180 derece dönebilir ve öne ve arkaya doğru 90 derece eğilebilir. Böylece, tripoda, brakete veya başka bir sabit desteğe bağlı olduğuna bakılmaksızın istediğiniz kadar serbest ve sorunsuz şekilde kaydırıp eğebilirsiniz.

CLM-FHD5 Klipsli LCD Monitör ürününün fotoğrafı

Pozisyonunuzu sağlama alın

Üst ve altta bulunan yuva delikleri, ekranı istediğiniz gibi (ör. vida ve cıvata kullanarak) bir tripoda, brakete veya diğer sabit desteğe takmanıza olanak tanıyarak, size neredeyse tüm olası pozisyonlarda görüntüleme için ekranı güvenli ve emin şekilde konumlandırma özgürlüğü sunar.

CLM-FHD5 Klipsli LCD Monitör ürününün fotoğrafı

Dinleyin

CLM-FHD5'in sunduğu tek şey harika görüntüleme özelliği değil. Monitörün kulaklık jakına kulaklık takıp özel olarak veya monitörün dahili tekli hoparlöründen dinleyerek video çekimi sırasında kaydedilen sesi de net şekilde duyabilirsiniz.