APS-C E MOUNT AYNASIZ

Hızlı AF özellikli Alpha 6100 APS-C fotoğraf makinesi

ILCE-6100 / ILCE-6100L / ILCE-6100Y
Hızlı AF özellikli Alpha 6100 APS-C fotoğraf makinesi ürününün fotoğrafı

Yalnızca Gövde|Gövde + 16-50 mm Motorlu Zoom Objektifi|Gövde + Zoom Objektifleri (16-50 mm ve 55-210 mm)|silverblack

Dünyanızı çekin, vizyonunuzu paylaşın

Hatırlamak ve paylaşmak için özel anları ve portreleri yakalayın. Olağanüstü görüntü kalitesi ve Full Frame modellerimiz için geliştirilmiş teknolojiye dayalı hız sayesinde, zor işleri fotoğraf makinesine bırakın. α6100 ile hiçbir anı kaçırmazsınız.

Yüksek hızda istikrarlı takip görüntüsü
Yüksek hızda istikrarlı takip
Ödünsüz görüntü kalitesi görüntüsü
Ödünsüz görüntü kalitesi
Herkes için etkileyici video çekimi görüntüsü
Herkes için etkileyici video çekimi
Kendi çekim stilinizi seçin görüntüsü
Kendi çekim stilinizi seçin
Yüksek hızda istikrarlı takip
Gerçek Zamanlı Takip görüntüsü
Gerçek Zamanlı Takip

Nesnenizi güvenilir hassasiyetle takip edin

İster spor etkinliği çekin ister günlük hayat belgeseli yapın, aktif nesneleri sabit ve tutarlı netlemek, her önemli anın yakalanmasında son derece önemlidir. Sony’nin sofistike Yapay Zeka (AI) tabanlı nesne takip algoritmaları, yüksek hızda ve gerçek zamanlı olarak devasa uzamsal veri miktarlarını işler, sizi yarı yolda bırakmaz.

İnsan için Gerçek Zamanlı Eye AF görüntüsü
İnsan için Gerçek Zamanlı Eye AF

Gerçek Zamanlı Eye AF, hareket halinde portre çekerken kesintisiz göz takibi sağlar. Sol veya sağ göze öncelik verebilirsiniz ve yüz kısmen gizli, arkadan aydınlatılmış veya aşağı bakıyor olsa dahi bu özellik çalışır.

Hayvan için Gerçek zamanlı Eye AF görüntüsü
Hayvan için Gerçek Zamanlı Eye AF

Evcil hayvanınızın oldukça net portreleri ve muhteşem yaban hayatı çekimleri için Sony’nin yenilikçi göz algılama algoritmaları insanın yanı sıra hayvana da uyarlandı.

[1] Aşama algılamalı AF kapsamı (425 nokta) [2] Kontrast algılamalı AF kapsamı (425 nokta)

Güven veren otomatik netleme

Geniş AF alanı, süper hızlı alım hızı ve kararlı takip

Fotoğraf makinesinin geniş AF kapsamı, çok daha yüksek algılama doğruluğu için 425 aşama algılamalı nokta ve 425 kontrast algılamalı noktadan oluşan yoğun dizilere dayanır. Yeni nesil işleme motorunun hızlı performansı, 0,02 saniye gibi kayda değer bir AF alım hızı elde edilmesini sağlar, gelişmiş algoritmalar ise nesnenizin gelecek konumunu öngörür.

AF/AE ile 11 kare/saniyeye varan yüksek bir hızda kesintisiz çekim görüntüsü
AF/AE ile 11 kare/saniyeye varan yüksek bir hızda kesintisiz çekim

Etkileyici hızdaki dahili işleme ve yüksek kapasiteli arabellek sayesinde, minimum görüntü gecikmesiyle, sonradan izleme özelliğiyle 11 fps’e kadar veya gerçek zamanlı önizleme için 8 fps’e kadar kesintisiz çekim yapın. Tek kesintisiz seride JPEG (Standart) formatıyla yaklaşık 77 görüntü çekin.

8 fps’e kadar sessiz kesintisiz çekim görüntüsü
8 fps’e kadar sessiz kesintisiz çekim

Sessiz çekim özelliği, canlı performanslar veya hayvan portresi çekimleri gibi, sesin dikkat dağıtabileceği durumlarda kullanışlıdır. α6100, AF/AE takibi (AF-C modunda dahi), Gerçek Zamanlı Eye AF veya Gerçek Zamanlı Takip özelliğiyle deklanşör gürültüsü olmadan 8 fps’e kadar kesintisiz çekim yapabilir.

Ödünsüz görüntü kalitesi
Üstün görüntü çözünürlüğü ve doğal görünümlü dokular

APS-C sensörde, ışık toplama verimliliğini optimum hale getirmek amacıyla daha iyi iletkenlik ve gelişmiş devre işlemesi için bakır kullanılmıştır. Yeni nesil görüntü işleme motoru ile birlikte, daha iyi görüntü çözünürlüğü ve doğal görünümlü dokular sağlar.

Üstün görüntü çözünürlüğü ve doğal görünümlü dokular görüntüsü
Loş ışıklı ortamlarda daha net görüntüler görüntüsü
Loş ışıklı ortamlarda daha net görüntüler

Gelişmiş gürültü bastırma özelliği, yüksek hassasiyetli çekim gerektiren karanlık ortamlarda dahi daha net görüntü üretir. Yerel ISO hassasiyeti, fotoğraflarda ISO 51200’e kadar genişletilen ISO hassasiyetiyle maksimum ISO 32000’e ulaşır. Gürültü azaltma, bilhassa sık kullanılan orta-yüksek hassasiyet aralığında etkilidir.

Gerçekçi cilt tonları görüntüsü
Gerçekçi cilt tonları

Yeni ve çok beğenilen Full Frame fotoğraf makinelerimizden alınan cilt tonu özelliği, insan cilt tonlarının doğal güzelliğini yakalayarak en güzel portreleri çekmenize yardımcı olur.

Gerçekçi renk üretimi görüntüsü
Gerçekçi renk üretimi

Gelişmiş renk üretimiyle doğal görünen görüntüler, çiçek ve benzer nesnelerin daha parlak renkleriyle ve çentiklerin ve yanlış renklerin bastırılmasıyla, gerçek hayatta gördüğünüze daha yakındır.

Herkes için etkileyici video çekimi
Videolar için Hızlı Hibrit AF

Aşama algılamalı AF ve kontrast algılamalı AF birlikte çalışır

Hızlı Hibrit AF, 4K videoların katı otomatik netleme ihtiyacını karşılayacak yüksek hızı, doğruluğu ve takip performansını sağlar. Netleme düzlemi aşama algılama sisteminin daha etkili kullanılmasıyla daha istikrarlı AF elde edilir ve kontrast algılamalı AF sistemi genel doğruluğa yardımcı olur. Akıcı, kararlı netleme, nesnenizin önünden bir şey geçse dahi korunur.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Yüksek çözünürlüklü 4K video kaydı görüntüsü
Yüksek çözünürlüklü 4K video kaydı

Tam piksel okuma, piksel gruplanması olmadan, 4K (QFHD: 3840 x 2160) kayıt için gerekenin yaklaşık 2,4 katı bilgi işleyerek olağanüstü ayrıntı, derinlik ve gerçekçilik sunan videolar üretir.

Videolar için dokunmatik takip görüntüsü
Videolar için dokunmatik takip

Fotoğraf makinesinin Dokunmatik Takip özelliği, nesnenizi akıcı ve kesintisiz şekilde netleyip takip etmenizi sağlar ve sadece ekrana dokunularak etkinleştirilebilir.

Video çekimi seçeneklerinizi genişletin görüntüsü
Video çekimi seçeneklerinizi genişletin

Fotoğraf makinesi, sonradan PC’de işlemeye gerek duymadan, doğrudan ağır çekim (5 kata kadar) ve hızlı çekim (60 kata kadar) video kaydedebilir.

Yüksek kaliteli ses için harici mikrofon girişi görüntüsü
Yüksek kaliteli ses için harici mikrofon girişi

α6100’de, ciddi video çekimine ve yüksek kaliteli vlog’lara uyacak daha geniş ses seçenekleri sunmak için bir harici mikrofon jakı bulunur.

Kendi çekim stilinizi seçin
Kendinizi kadrajlamanız artık çok kolay

Fotoğraf makinesinin 180 derece tam yukarı eğilebilen LCD monitörü sayesinde, vlog kaydı ve özçekimler için kendinizi kadrajlamanız artık çok kolay.

Kendinizi kadrajlamanız artık çok kolay görüntüsü
Düşük açılı esnek çekim görüntüsü
Düşük açılı esnek çekim

Monitör, 180° yukarıya ve 74° aşağıya eğilme özelliği sayesinde alçak ya da yüksek açılardan çekim yaparken nesnenizi daha kolay kadraja almanızı sağlar.

Elverişli Dokunmatik Takip ve Dokunmatik Netleme özellikleri

Menüde Dokunmatik Takibi ayarladıktan sonra, sadece monitöre dokunarak nesnenizi seçebilirsiniz. İster fotoğraf ister video çekin, fotoğraf makinesi otomatik takibe başlar. Dokunmatik Netleme özelliğinin kullanımı da kolaydır, netlemeyi ayarlamak için monitörde uygun noktaya dokunmanız yeter.

Elverişli Dokunmatik Takip ve Dokunmatik Netleme özellikleri görüntüsü
Esnek, kişiselleştirilmiş kontrol ayarları
Rahatlığınız için özelleştirilebilir kontroller görüntüsü
Rahatlığınız için özelleştirilebilir kontroller

Tuşlarından ve kontrollerinden sekizini 89 farklı çekim ve oynatma işleminden herhangi birine atayarak α6100’ü en rahat olacağınız şekilde ayarlayabilirsiniz.

Hızlı erişim için Menüm özelliği görüntüsü
Hızlı erişim için Menüm özelliği

Fotoğraf makinesinin Menüm özelliği, 30 adede kadar farklı menü öğesini sık kullandığınız işlemlere hızlı erişim için kaydetmenizi sağlar.

Kullanıcı arayüzü özelleştirme görüntüsü
Kullanıcı arayüzü özelleştirme

Özel ayarlar ekranı, makine kontrol tuşları ile düğmelerinin konumunu gösterir; böylece işlev atamalarını bir bakışta onaylayabilirsiniz. Ayrıca daha kolay kurulum için, işlev menüsünü özelleştirirken işlev menüsü seçeneklerini görebilirsiniz.

Imaging Edge masaüstü uygulamaları görüntüsü
Imaging EdgeTM masaüstü uygulamaları

Fotoğrafçılığınızı Imaging Edge masaüstü uygulamalarıyla geliştirin. "Remote" ile PC’den canlı çekimi kontrol edip izleyin, "Viewer" ile büyük görüntü arşivlerindeki fotoğrafları hızla önizleyin, derecelendirin, seçin; "Edit" ile RAW verileri yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün. Sony RAW dosyalarından en iyisini alın, prodüksiyonlarınızı daha verimli yönetin.

İllüstrasyon
Imaging Edge™ Webcam

Imaging Edge Webcam, geniş uyumluluğuyla Sony fotoğraf makinenizi canlı akış ve görüntülü konferans için yüksek kaliteli bir web kamerası olarak kullanmanızı kolaylaştırır.

a6100 Broşürü görüntüsü
Broşürü indir

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Siz daha yaratıcı alanlara rahatça odaklanabilin diye α6100, olağanüstü AF hızı ve performansının yanı sıra istikrarlı nesne takibiyle fotoğrafçılığın mekaniklerini ustalıkla halleder. Zor ortamlarda dahi etkileyici fotoğraflar ve yüksek çözünürlüklü 4K videolar için saliselik aksiyonu yakalar ve muhteşem görüntüler sunar.
  • Hızlı 0,02 sn AF, 425 aşama algılamalı AF noktası ile

  • Yüksek çözünürlüklü 4K video kaydı

  • 24,2 megapiksel Exmor CMOS sensör

  • Gerçek Zamanlı Takip, Gerçek Zamanlı Eye AF, Hayvanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF

  • Daha kolay özçekimler ve yüksek ve düşük açılı çekimler için 180° eğilebilir LCD dokunmatik ekran

Objektif Uyumluluğu
Sony E mount'lı lensler
Sensör Tipi
APS-C tipi (23,5 x 15,6 mm), Exmor CMOS sensör
Piksel Sayısı (Efektif)
Yaklaşık 24,2 megapiksel
ISO Hassasiyeti
Fotoğraflar: ISO 100-32000 (ISO 51200’e kadar ISO sayısı, genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-6400, seçilebilir alt ve üst sınır), Videolar: ISO 100-32000 eşdeğeri, OTOMATİK (ISO 100-6400, seçilebilir alt ve üst sınır)
Pil Ömrü (Fotoğraflar)
Yaklaşık 380 çekim (Vizör) / Yaklaşık 420 çekim (LCD monitör) (CIPA standardı)
Vizör Tipi
1,0 cm (0,39 tipi) elektronik vizör (renkli)
Monitör Türü
7,5 cm (3,0 tipi) geniş tip TFT
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

Ödüller

Ödüller