DEĞİŞTİRİLEBİLİR LENSLİ FOTOĞRAF MAKİNELERİ

α6300 APS-C Sensörlü E mount fotoğraf makinesi

ILCE-6300 / ILCE-6300L / ILCE-6300M
α6300 APS-C Sensörlü E mount fotoğraf makinesi ürününün fotoğrafı

Yalnızca Gövde|Gövde + 16-50 mm Motorlu Zoom Objektifi|Gövde + 18-135 mm Zoom Objektifi

α6300 APS-C Sensörlü E mount fotoğraf makinesi ürününün görüntüleri
α6300 APS-C Sensörlü E mount fotoğraf makinesi ürününün görüntüleri
α6300 APS-C Sensörlü E mount fotoğraf makinesi ürününün görüntüleri
α6300 APS-C Sensörlü E mount fotoğraf makinesi ürününün görüntüleri
α6300 APS-C Sensörlü E mount fotoğraf makinesi ürününün görüntüleri
α6300 APS-C Sensörlü E mount fotoğraf makinesi ürününün görüntüleri
α6300 APS-C Sensörlü E mount fotoğraf makinesi ürününün görüntüleri
α6300 APS-C Sensörlü E mount fotoğraf makinesi ürününün görüntüleri
α6300 APS-C Sensörlü E mount fotoğraf makinesi ürününün görüntüleri

Özellikler

24,2 MP Exmor® CMOS görüntü sensörü

Yeni 24,2 MP Exmor® CMOS sensör, görüntüleme performansında çıtayı yükseltiyor. Bakır kablo ve gelişmiş devre, kablo katmanını azaltıp ışık toplama verimliliğini artırarak ISO 51.200'e varan geniş hassasiyet aralığında düşük gürültülü görüntüler yakalamayı sağlar. Bakır kullanımı hem okuma hızını hem de gelişmiş 4K ve Full HD 120 fps çekim potansiyelini artırır.

Yüksek hızlı BIONZ X™ görüntü işleme motoru

BIONZ X görüntü işlemcisinin üstün hızı, gücü ve verimliliği, yeni görüntü sensörünün potansiyelini ve hassasiyetini nasıl ortaya çıkarıyor? Yeni görüntü sensörü için optimize edilmiş algoritma, rakipsiz çözünürlüğe sahip fotoğraflar ve videolar sağlar ve özellikle orta-yüksek ISO ayarlarında daha fazla doku ve ayrıntı üretir

425 aşama algılamalı AF noktası

Geniş ve yoğun AF noktası kapsamı sağlamaya yardımcı olan dünyanın en çok (425) netleme düzlemli aşama algılamalı AF noktasına sahip α6300, nesneleri kare genelinde doğru, verimli ve güvenilir bir şekilde netler.

0,05 sn hızında AF

α6300, geliştirilmiş Hızlı Hibrit AF'nin entegre otomatik netleme performansı ve çok miktarda bilgiyi şaşırtıcı doğrulukta işleyen BIONZ X görüntü işleme motorunun olağanüstü verimliliğiyle dünyanın en yüksek (0,05 sn) AF hızına ulaşır

Yüksek Yoğunluklu Takipli AF Teknolojisi

Olağanüstü güvenilir hassasiyet ve takip istikrarı için yeni Yüksek Yoğunluklu Takipli AF teknolojisi, AF noktalarını etkinleştirerek nesnenin etrafındaki alanı 6000'den yaklaşık 7,5 kat daha fazla yoğunlukla kaplar. AF noktalarını sorunsuz şekilde etkinleştirmeyi ve kare içinde hareket eden nesneleri hatasız hassasiyetle takip etmeyi yalnızca bu netleme düzlemi aşama algılamalı otomatik netleme işlevi başarabilir.

Yüksek hızda canlı önizlemeli kesintisiz çekim

11 fps'ye kadar yüksek hızda kesintisiz çekimi kullanarak hareketli sahneleri net bir şekilde kaydedin. Alternatif olarak, EVF veya LCD ekranda çok az gecikmeyle canlı önizlemeli kesintisiz çekim yapmak ve optik vizörle hızlı çekim algısını kazanmak için çekim koşuluna göre 8 fps'ye varan üç hız arasından seçim yapın.

A mount lensler için netleme düzlemi aşama algılamalı AF

α6300, Sony'nin montaj adaptörü (LA-EA3) kullanılarak takılan A mount lensle bile netleme düzlemi aşama algılamalı AF sunar. Böylece hem E mount lensler hem de diğer lenslerle çekim yaparken 425 netleme düzlemi aşama algılamalı AF noktası tarafından sağlanan otomatik netleme sisteminin benzersiz genişlikteki kapsama alanından ve hızlı, akıcı takip performansından yararlanabilirsiniz.

XGA OLED Tru-Finder™

α6300, karanlık alanları ve renkleri en küçük ayrıntısına kadar üreten yüksek kontrastlı, yüksek çözünürlüklü ve görünürlüğü yüksek XGA OLED Tru-Finder™ vizöre ve hareketli sahneleri bu elektronik vizörde akıcı bir şekilde izleyip kolayca takip edebilmeniz için görüntüleri 120 fps (100 fps) kare hızında görüntüleyen bir moda sahiptir.

4K video kaydı

Super 35 mm formatında pikselleri gruplamadan tam piksel okumasıyla yapılan 4K video kaydı, 4K için gerekenden yaklaşık 2,4 kat daha fazla bilgi sağlar (QFHD: 3840 x 2160). Bu zenginlikteki veri aslında 6K verisine eşdeğerdir, dolayısıyla 4K görüntülerin üstün çözünürlüğünü tüm netliğiyle aktarır.

Full HD 120 fps çekim ve 4x/5x ağır çekim kayıt

100 Mbps'ye varan yüksek bit hızında, AF takipli Full HD 120 fps (100 fps) hızda çekimle bile yüksek kaliteli Full HD çekimler yapabilirsiniz. Aksi takdirde, kare hızı 30p (25p) veya 24p'ye ayarlandığında fotoğraf makinesi dahili olarak 4x/5x ağır çekim videolar kaydedebilir.

S-Gamut/S-Log çekim

S-Gamut/S-Log çekim, post prodüksiyon aşamasında renkleri düzenleyerek daha yaratıcı videolar oluşturma esnekliğini sunar. S-Log3 ve S-Log2 gama eğrileri, beyaz ve siyah baskınlığını en aza indirmek için geniş dinamik aralığa sahiptir (%1300'e kadar). α6300 ayrıca S-Log3 gama ayarında 14 kademeli etkileyici bir aralık sunar. Fotoğraf makinesi Sony'nin S-Gamut, S-Gamut3 ve S-Gamut3. Cine renk aralığını destekler. *S-Log2 ve S-Log3, resim işleme için geliştirilmiştir.

Yaratıcılar için yardım kılavuzuna gidin

Sessiz çekim

Sessiz Çekim modu, yaklaşık 3 fps'ye varan AF/AE takipli kesintisiz çekimde bile deklanşörü ses çıkarmadan bırakır; bu yüzden iç mekan performanslarını, doğal hayatı çekmek ve sessiz olmanız gereken durumlarda çekim yapmak için çok kullanışlıdır. Bu modu çekimi engellemeden, sezgisel bir şekilde açmak/kapatmak için özelleştirilebilir düğmeye atayın.

Uzaktan tek dokunuş/Tek dokunuşla paylaşma

Uzaktan tek dokunuş, akıllı telefonunuz veya tabletinizi vizör ve uzaktan kumandaya dönüştürür. Tek dokunuşla paylaşma, fotoğraflar ve videoları sosyal ağ sitelerinde paylaşmak üzere cihazınıza aktarır. NFC özellikli Android cihazınıza Wi-Fi üzerinden bir Imaging Edge Mobile uygulaması yükleyin, ardından bağlantı kurmak için cihazı fotoğraf makinesine dokundurun. NFC’niz yok mu? Sorun değil, yeni QR kodu uyumluluğuyla da cihazları eşleştirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi alın

Videolar için geliştirilmiş Hızlı Hibrit AF

Artık video çekerken otomatik netlemeyi olağanüstü hassas hale getiren Hızlı Hibrit AF, 4K kayıt için özellikle değerlidir. α6300'deki bu sistem, çok yoğun aşama algılamalı AF noktası dizisine ek olarak, netlemeyi koşullar ve hayal gücünüz elverdiği ölçüde değiştirmenizi sağlayarak daha yaratıcı ifadeler oluşturmanıza yardımcı olan ayarlanabilir AF Sürücü Hızı ve AF Takip Hassasiyeti özelliklerine sahiptir.

Netleme Büyütecinde AF

Netlemeyi daha hassas ayarlama gibi amaçlar için vizör veya LCD ekranda seçili görüntü alanını büyütürken bile otomatik netlemeyi kullanabilirsiniz. Bu özellik hassas netlemenin çok önemli olduğu makro çekim için mükemmeldir.

Kilitlenen AF

Bu işlev, hareketli bir nesnede netlemeyi otomatik olarak korur. Tek yapmanız gereken, hedef kare ile takip edilecek nesneyi hizalamak ve ortadaki düğmeye basmaktır. Nesneyi kaybederseniz nesne ekranda yeniden belirdiğinde fotoğraf makinesi nesneyi algılar ve Kilitlenen AF işlevini devam ettirir.

Geniş Esnek Nokta

Seçilen AF noktası hareketli nesneyi kaybettiğinde veya nesnenin üzerine konumlandırılmadığında, Geniş Esnek Spot işlevi çevredeki AF noktalarını otomatik olarak yönlendirerek nesneyi hemen netler.

Netlemeyi daima gözlerde tutun

Yüksek doğruluğa sahip Eye AF (AF-C ile), nesne hareket etse bile nesnenin gözüne tutarlı bir şekilde otomatik netleme yapar. Bu güvenilir araç, daha az başarısız fotoğrafla daha başarılı netlemeye sahip portreler elde etmede son derece etkilidir. 

Yüksek ses kalitesi (mikrofon terminali, XLR adaptör kiti) 

Fotoğraf makinesi, takılabilir mikrofonlara ek olarak ayrı satılan ve çeşitli üst düzey mikrofonları bağlama imkanı sunan XLR adaptör kitini (XLR-K2M/XLR-K1M) kullanarak XLR terminalli, profesyonel standartlardaki ses cihazlarından hat girişini destekler. Böylece sesi hassas şekilde ayarlayabilir ve profesyonel video çekimlerinde kullanılabilecek yüksek kaliteli/düşük gürültülü sesler kaydedebilirsiniz.

Temiz HDMI çıkışı

Bu işlev 4K ve Full HD'yi destekler ve harici kaydedici veya monitöre sıkıştırılmamış video çıkışına olanak tanır. Sinyallerin çıkışı bu işlev kullanılarak sağlandığında bile görüntü, fotoğraf makinesine kaydedilebilir.

Gama Görüntüleme Yardımı

Bu işlev sayesinde, görüntüleri doğal kontrastla görüntüleyebilir, ayrıca S-Log gama ayarında kayıt yapabilir ve LCD ekranda veya vizörde görüntüyü izlemek veya bir görüntüyü büyütürken netlemeyi kontrol etmek için S-Log2 ve S-Log3'ü ITU709 (%800) gamaya dönüştürebilirsiniz.

Geliştirilmiş Zebra işlevi

Özellikle S-Log gama ayarında çekim yaparken pozlama izlemeyi basitleştirin. %0-109 arasında bir video sinyali parlaklık seviyesi hedefleyip bu değerin +%10 ve -%10'u arasında aralık belirlediğinizde, zebra deseni bu aralıktaki pozlama seviyesine sahip alanları gösterir. Yeni minimum parlaklık seviyesi ayarı, aşırı ışıklı alanlar oluşmasını engellemek için sizi güvenilir şekilde uyarır.

Dayanıklı, magnezyum alaşım gövde

Magnezyum alaşımdan üretilen iç iskeletler, arka kapak, üst kapak ve ön kapak sayesinde α6300'ün sağlam, güçlü ve hafif gövdesi önceki modellerden daha güçlüdür. Sağlam güvenilirlik ve sabit tutuş için tasarlanan bu kompakt form, sahada çekim yapmanın zorluklarına dayanmaya hazırdır.  

Toza ve neme dayanıklı

Su ve tozun gövdeye girmesini önlemeye yardımcı olan toz ve neme karşı kapsamlı dayanıklılık sayesinde zorlu ortamlarda içiniz rahat bir şekilde çekim yapabilirsiniz. Bu önlemler arasında yalıtılmış düğmeler ve kadranların yanında panel ve bileşenleri sıkıca sabitleyen çift katmanlı koruyucu yapı bulunur.

Sağlam lens yuvası

Fotoğraf makinesi gövdesinin ve lens bağlantısının gücü ve dayanıklılığı, telefoto lensler ve video çekiminde tercih edilen lensler gibi büyük, ağır lensleri takmak ve kullanmak için bile sağlam bir temel oluşturur.

USB üzerinden güç kaynağı 

Fotoğraf makinesine bilgisayar veya taşınabilir pile bağlı USB bağlantısıyla güç sağlanabilir. Bu özellik, fotoğraf makinesinin pilini koruyarak fotoğraf makinesinin pil bitene kadar kullanılabileceği süreyi uzatır. Fotoğraf makinesi kapatıldığında pil aynı bağlantıyla şarj edilebilir.

14 bit RAW çıkışı

RAW kayıt için 14 bit RAW çıkışı ve 16 bit RAW görüntü işleme özelliği, maksimum ayrıntıların korunmasına yardım eder ve zengin ton geçişlerine sahip yüksek kaliteli görüntüler üretir. 14 bit RAW (Sony ARW) formatı, Image Data Converter veya farklı bir yazılımla daha sonra yapılacak görüntü ayarlamaları için en iyi kaliteyi sağlar.

ISO Otomatik Minimum Deklanşör Hızı

ISO OTOMATİK (P veya A modunda veya Çoklu Kare NR'de) seçildiğinde ISO hassasiyetinin değişmeye başladığı bir deklanşör hızını ayarlayarak hareketli nesne çekiminde bulanıklığı engelleyin.

Dosya Adı Ayarı

Dosya adının ilk üç karakteri artık fotoğraf makinesinde özelleştirilebilir. Dosya adı varsayılan olarak "DSC" ile başlar fakat üç karakteri istediğiniz gibi değiştirebilir ve kaydedebilirsiniz. Bu, özellikle birden fazla fotoğraf makinesiyle çalışırken fotoğrafçıların dosyaları daha kolay yönetmesini sağlar.

PlayMemories Fotoğraf Makinesi Uygulamaları™

Fotoğraf makinenizin özellik kümesine yeni işlevler eklemenizi sağlayan bu uygulama indirme hizmetiyle daha yaratıcı fotoğraflar çekin. Aralıklı görüntü kaydedip bunları birleştiren Time-lapse, ayarları akıllı telefon veya tabletten kontrol etmeyi sağlayan Smart Remote Control, Sky HDR (yüksek dinamik aralıklı görüntüleme), Star Trail, Liveview Grading, Smooth Reflection ve diğer uygulamalar arasından seçim yapın. Not: Hizmetlerin kullanılabilirliği bölgeye bağlıdır.

Ayrıntıları Görün

Capture One (for Sony)

Ödüle layık görülmüş ücretsiz bir görüntü düzenleme yazılımı olan Capture One Express (for Sony), üst düzey görüntü kalitesiyle RAW geliştirme ve görüntü dosyalarınızı kolayca yönetme imkanının yanı sıra güçlü düzenleme araçları sunar. Capture One Pro (for Sony), daha da fazla düzenleme aracı ve cihaza bağlı çekim özelliği için de satın alınabilir.

Ücretsiz İndirme (Phase One Web Sitesine Gidin)

iMovie ve Final Cut Pro X ile çalışır

Bu ürün Final Cut Pro X ve iMovie ile uyumludur.

Imaging Edge™ Remote, Viewer ve Edit

Imaging Edge masaüstü uygulamalarıyla fotoğrafçılığınızı geliştirin. “Remote” özelliğiyle çekimi uzaktan kontrol edin; “Viewer” ile büyük görüntü arşivlerinden fotoğrafları çabucak önizleyin, derecelendirin ve seçin ve “Edit” ile RAW verileri teslime hazır yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün. Sony RAW dosyalarından en iyi şekilde faydalanın ve prodüksiyonlarınızı daha verimli yönetin.

Daha fazla bilgi alın

Imaging Edge™ Webcam

Canlı akış ve konferans için yüksek kaliteli bir web kamerası olarak Sony fotoğraf makinenizle bağlantı kurmayı kolaylaştıran bir uygulama.

Uygulama hakkında ayrıntılar

Teknik Özellikler

Sony'nin en gelişmiş APS-C aynasız değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi olan α6300, 0,05 sn ile dünyanın en hızlı AF'sine ve çok aşama algılamalı AF noktasına (425), 24,2 efektif megapiksel Exmor® CMOS sensöre, ekstra geniş ISO 100-51200 hassasiyet aralığına, geliştirilmiş 4K video kayıt özelliğine ve XGA OLED Tru-Finder™ vizöre sahiptir.
  • Dünyanın en çok (425) aşama algılamalı AF noktasına sahip en hızlı (0,05 sn) AF'si

  • Yeni geliştirilen 24,2 megapiksel Exmor® CMOS görüntü sensörü

  • BIONZ X™ görüntü işleme motoru

  • ISO 100 - 51.200 genişliğinde hassasiyet aralığı

  • Piksel gruplaması olmadan tam piksel okumalı 4K video kaydı

Objektif Uyumluluğu
Sony E mount'lı lensler
Sensör Tipi
APS-C
Sensör Tipi
APS-C tipi (23,5 x 15,6 mm) Exmor® CMOS sensör
Piksel Sayısı (Efektif)
Yaklaşık 24,2 megapiksel
ISO Hassasiyeti (Önerilen Pozlama İndeksi)
Fotoğraflar: ISO 100-25.600 (51.200'e genişletilebilir), OTOMATİK (ISO 100-6400, alt sınır ve üst sınır seçilebilir), Videolar: ISO 100-25.600 eşdeğeri OTOMATİK (ISO 100-6400 eşdeğeri, alt sınır ve üst sınır seçilebilir)
Pil Ömrü (Fotoğraflar)
Yaklaşık 350 çekim (vizör) / Yaklaşık 400 çekim (LCD ekran) (CIPA standardı)
Vizör Tipi
XGA OLED, 1,0 cm (0,39 tip) elektronik vizör (renkli)
Monitör Türü
7,5 cm (3,0 tipi) geniş tip TFT

Kutu İçeriği

Şarj Edilebilir Pil NP-FW50, Omuz kayışı, Gövde kapağı, Aksesuar yuvası kapağı, Mercek kapağı, Mikro USB kablosu

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

İncelemeler

Uzmanların Söyledikleri