α6400

Hayatın güzelliğini yakalayın.

α6400, kompakt boyutuna ve hafif yapısına rağmen hızlı performans ve bir full frame modelden bekleyeceğiniz çeşitli özellikler sunar. İster fotoğraf ister video, ister günlük özçekimler ister yaratıcı kompozisyonlar çekin, hareket halinde paylaşmak isteyeceğiniz güzel görüntüler elde edeceksiniz.

DEĞİŞTİRİLEBİLİR LENSLİ FOTOĞRAF MAKİNELERİ

α6400 APS-C Sensörlü E mount fotoğraf makinesi

ILCE-6400 / ILCE-6400L / ILCE-6400M

α6400 APS-C Sensörlü E mount fotoğraf makinesi ürününün fotoğrafı

Yalnızca Gövde|Gövde + 16-50 mm Motorlu Zoom Objektifi|Gövde + 18-135 mm Zoom Objektifi

Yeni yazılım mevcut.

Yenilikçilik yaratıcılığınızın hizmetinde

AI Destekli Gerçek Zamanlı Eye AF; yüksek hassasiyetli yeni Gerçek Zamanlı Takip; yüksek hızda kesintisiz çekim ve 4K HDR (HLG) video çekimi gibi gelişmiş özellikler ve yüksek seviyeli performans ile yaratıcılık potansiyelinizi serbest bırakın.

Bu modeli seçmek için nedenler

Hızlı, güvenilir otomatik netleme

Hızlı, güvenilir otomatik netleme

Gerçek Zamanlı Eye AF, Gerçek Zamanlı Takip

Gerçek Zamanlı Eye AF, Gerçek Zamanlı Takip

Mükemmel görüntü kalitesi

Mükemmel görüntü kalitesi

4K videolar ve profesyonel sınıfı özellikler

4K videolar ve profesyonel sınıfı özellikler

Akıllı kullanım

Akıllı kullanım

Şimşek hızında otomatik netleme

Harika aksiyon çekimleri için güvenilir AF

Fotoğraf makinesinin yenilikçi AF özelliği nesnenin pozisyonunu hızla ve güvenilir şekilde tespit eder ve ardından nesne üzerindeki keskin netlemeyi koruyarak nesnenin hareketini takip eder. 

 • Geniş
 • Hızlı
 • İstikrarlı
4D FOCUS

4D FOCUS hakkında daha fazla bilgi alın

11 fps’ye kadar AF/AE ile hızlı kesintisiz çekim

11 fps’ye kadar AF/AE ile hızlı kesintisiz çekim

Hızlı dahili işleme ve yüksek kapasiteli arabellek ile aksiyonun her anını yakalayın. Minimum görüntüleme gecikmesiyle, sonradan izleme özelliğiyle 11 fps’ye kadar, canlı önizleme için 8 fps’ye kadar çekim yapın. Kesintisiz seri çekimde JPEG’de (Standart) yaklaşık 116’ya kadar, sıkıştırılmış RAW’da 46 görüntü çekin.

8 fps’ye kadar sessiz kesintisiz çekim

Tam sessizlikte çekim yapmanız gerektiğinde (ör. canlı performans çekimi), deklanşör gürültüsü çıkarmayan sessiz çekim özelliği sayesinde AF-C modunda dahi AF/AE takip özelliğiyle 8 fps’ye kadar çekim yapın. Gerçek Zamanlı Eye AF veya Gerçek Zamanlı Takibi seçme imkanıyla da seçenekler genişliyor.

9 fps’ye kadar sessiz kesintisiz çekim<su

Gerçek Zamanlı Eye AF, Gerçek Zamanlı Takip

Akıllı nesne takibi

Yeni kullanılmaya başlanan AI tabanlı nesne tanıma teknolojisi, hızlı hareket eden nesneleri dahi algılamak ve takip etmek üzere büyük miktarda veri işler.

Sofistike göz tanıma ve takip

Doğru göz tanıma

Doğru göz tanıma

Gelişmiş Gerçek Zamanlı Eye AF, insan yüzlerini güvenilir şekilde tanır ve hassasiyetle kişinin gözlerine odaklanır. AF-C ayarlandığında, Gerçek Zamanlı Eye AF, yüz kısmen gizli, arkadan aydınlatılmış veya nesne aşağı bakıyor olsa bile hareketli nesnedeki sabit netlemeyi korur.

Nesnenizin sağ veya sol gözüne öncelik verin

Nesnenizin sağ veya sol gözüne öncelik verin

Artık menü içinde Sol Göz, Sağ Göz veya Otomatik seçimini önceden yaparak rahatça kompozisyona konsantre olabilirsiniz. Bu seçimler özel düğmelere atanabilir, böylece çekimin ortasında seçenekler arasında çabucak geçiş yapabilirsiniz.

Hayvanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF ile muhteşem hayvan fotoğrafları

Hayvanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF ile muhteşem fotoğraflar

Hayvanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF, hayvan takibini destekler ve deklanşör düğmesine yarım basıldığında, hayvan gözlerinin hızlı, hassas ve otomatik olarak algılanmasını ve takip edilmesini sağlar. Bu yeni özellik, daha önce doğru netleme konumunda zorluk yaşanan durumlarda, fotoğrafçının yaban hayvanlarını veya evde evcil hayvanlarını çekme başarısını büyük ölçüde artırır.

Hareket halindeki nesneler için sürekli takip

Gerçek Zamanlı Takip netlemeyi güvenli şekilde korur

Nesnelerinizin hızlı hareket ettiği spor etkinliklerinde ve diğer durumlarda, nesneleri sürekli netlenmiş halde tutmak, etkili ve önemli bir anı yakalayıp yakalayamamanın belirleyici unsuru olabilir.

Yeni nesne tanıma algoritması hareketli nesnelere odaklanır

Yeni nesne tanıma algoritması hareketli nesnelere odaklanır

Yeni geliştirilen nesne tanıma algoritması; renk, nesne mesafesi (derinlik) ve dokunun (parlaklık) yanı sıra yüz ve göz bilgileri temelinde uzamsal bilgileri gerçek zamanlı olarak yüksek hızla işler.

Gövde takibinden yüz ve göz takibine sorunsuz geçişler

Gövde takibinden yüz ve göz takibine sorunsuz geçişler

Uzak mesafedeki hareket eden bir kişiyi çekerken, takip sistemi bütün vücudu yakalar, netleme alanı da nesnenin durumuna bağlı olarak yüz ve gözler arasında değişir. 

Takip için dokunmanız yeterli

Takip için dokunmanız yeterli

Menüden Dokunmatik Takip ayarı yapıldığında nesnenizi seçmek için monitöre dokunmanız yeterli. İster fotoğraf ister video çekiyor olun, fotoğraf makinesi nesneyi otomatik olarak takip etmeye başlayacaktır.

Mükemmel görüntü kalitesi

Dikkat çekici ölçüde detaylı, güzel görüntülerin keyfini çıkarın

Büyük sensör ve en yeni görüntü işleme motoru sayesinde günlük hayatta karşınıza çıkan her şeyin görüntüsünü yakalayabilir, düşük ışık koşullarında dahi keskin, net görüntüler ve doğal renklerle güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

24,2 megapiksel sensöre ek olarak gelişmiş görüntü işleme motoru

24,2 megapiksel sensöre ek olarak gelişmiş görüntü işleme motoru

APS-C sensördeki bakır kablolar ve gelişmiş devre işleme sistemi, ışık toplama verimliliğini yükseltir. Görüntü işleme motoru ile birlikte bu sistem, üstün görüntü çözünürlüğü elde etmeye ve dokuları daha doğal sergilemeye yardımcı olur.

Loş ışıkta dahi daha net görüntüler

Gelişmiş gürültü önleme özelliği, yüksek hassasiyetli çekim gerektiren karanlık sahnelerde dahi daha net görüntü kalitesi sunuyor. Yerel ISO hassasiyeti maksimum ISO 32000 düzeyine (fotoğraflarda genişletilmiş ISO hassasiyetiyle maksimum ISO 102400) yükseldi. Gürültü engelleme özelliği bilhassa sık kullanılan orta-yüksek hassasiyet aralığında etkilidir.

Loş ışıkta dahi daha net görüntüler
Karşınızdaki sahneyle uyuşan doğal görünümlü görüntüler

Karşınızdaki sahneyle uyuşan doğal görünümlü görüntüler

Full frame fotoğraf makinelerinden alınan görüntü işleme algoritmaları, gerçeğe daha yakın renk üretimine imkan tanıdı. İnsanlarda ten rengi daha doğal görünüyor, bitkilerin renkleri ise daha iyi bir şekilde üretiliyor.

4K videolar ve profesyonel sınıfı özellikler

Yaratıcı video prodüksiyonu

Yüksek çözünürlüklü 4K video kaydını mümkün kılan, piksel gruplaması olmadan tam piksel okuma özelliğinden HDR (HLG) ve S-Log/S-Gamut seçeneklerine ve Ağır ve Hızlı Çekim kaydına kadar, α6400, video oluşturma alanındaki yaratıcılığınızı destekleyecek çok sayıda gelişmiş özellik içerir.

 • 4K video kaydı
 • Hızlı Hibrit Otomatik Netleme
 • S-Log/HLG

Zaman atlamalı videolar çekin

Yeni sunulan ve fotoğraf çekimleri arasında 1-60 saniyelik aralarla kesintisiz çekime karşılık gelen aralıklı çekim özelliği, fotoğraf makinesinin kendisinde gerçekleştirilebiliyor. Bu çekim daha sonra Imaging EdgeTM masaüstü uygulamalarından Viewer uygulaması kullanılarak PC’de zaman atlamalı videolar oluşturmak için kullanılabiliyor.

Kullanışlı özelliklerle Video Blog

Video blog çekiyorsanız, 180 derece eğilebilir LCD monitör, kendi çekimlerinizi kadrajlarken oldukça kullanışlıdır. Ses kaydı için harici mikrofon jakının yanı sıra isteğe bağlı XLR adaptörü de mevcuttur (ayrı olarak temin edilir) ve bu özellik size daha iyi ses kalitesi sağlamak için profesyonel seviyedeki mikrofonların kullanımını kolaylaştırır.

Farklı video işlevlerinden faydalanın

Farklı video işlevlerinden faydalanın

Ağır çekim (5 kata kadar) ve hızlı çekim (60 kata kadar) videolar, PC’de çekim sonrasında işlenmeden fotoğraf makinesine kaydedilebilir. 120 fps yüksek hızlı Full HD video çekimi ile post prodüksiyonda yüksek kaliteli ağır çekim kayıt da oluşturulabilir. Proxy video kaydı ile düzenleme ve önizleme kolaylaşır, Fotoğraf Yakalama özelliğiyle de kaydedilen videolardan fotoğraf çıkarabilirsiniz.

Akıllı kullanım

Kullanışlı dokunmatik ekran işlevleri sunan yüksek çözünürlüklü LCD monitör

3.0 tipi, 180 derece eğilebilir LCD ekran, sahneyi gözlerinizin önüne sermekle kalmaz, çeşitli sezgisel dokunmatik işlemlerle fotoğraf makinesinin bir dizi işlevi üzerinde hızlı kontrole sahip olmanızı da sağlar.

Dokunmatik Yüzeyle akıcı netleme alanı seçimi

Dokunmatik Yüzeyle akıcı netleme alanı seçimi

Dokunmatik Yüzey işlevi sayesinde vizörden bakarken mevcut netleme pozisyonunu akıcı şekilde hareket ettirebilirsiniz. Netleme yapmak istediğiniz noktayı bulana kadar parmağınızı monitör üzerinde kaydırmanız yeterlidir.

Dokunmatik Netleme ve Dokunmatik Deklanşör

Dokunmatik Netleme ve Dokunmatik Deklanşör

Netlemeyi kaydırmak, hatta karenin kenarına çekmek dahi istediğinizde, Dokunmatik Netleme sayesinde monitöre dokunmanız yeterlidir. Dokunmatik Deklanşör ile de tek dokunuşla netlemeyi ayarlayıp deklanşörü çalıştırabilirsiniz.

Dokunmatik Takip, Gerçek Zamanlı Takibi etkinleştirir

Dokunmatik Takip, Gerçek Zamanlı Takibi etkinleştirir

Dokunmatik Takip işleviyle fotoğraf veya video çekiminde Gerçek Zamanlı Takibi etkinleştirmek için monitöre dokunmanız yeterlidir. Fotoğraf makinesi anında hedef nesneye kilitlenir ve nesneyi sürekli netlenmiş halde tutar.

Fotoğraf makinenizi tam istediğiniz gibi ayarlayın

Full frame modellerden alınan bir dizi özelleştirme işlevi, fotoğraf makinenizin çalışma biçimi üzerinde daha fazla esneklik ve kontrol imkanı tanıyor.

Özelleştirilmiş düğmelerle sık kullanılanlara hızlı erişim

Özelleştirilmiş düğmelerle sık kullanılanlara hızlı erişim

Fotoğraf makinesinin sekiz tuş ve kontrolünden her biri, 89 işlev ve işlemin herhangi birine atanabilir; fotoğraf mı yoksa video mu çektiğinize ya da oynatma modunda mı olduğunuza bağlı olarak işlemler değişecektir. 

Menüm ve Kadranım özellikleriyle kontrol sizde

Menüm ve Kadranım özellikleriyle kontrol sizde

Kadranım özelliğiyle sık kullanılan işlevleri kontrol kadranına ve kontrol tekerine atayarak çekim yaparken bunlara daha hızlı erişin. Menüm özelliğiyle de sık kullandığınız menü öğelerine hızlı erişim için 30’a kadar farklı menü öğesini kaydedin.

Özelleştirme için görselleştirilmiş kurulum ekranı

Özelleştirme için görselleştirilmiş kurulum ekranı

Özel ayarlar ekranındaki, fotoğraf makinesinin çalıştırılabilir bileşenlerini gösteren resim sayesinde hangi düğme veya anahtara atama yaptığınızı anında görebilirsiniz. Ayrıca işlev menüsünü ayarlarken de asıl işlev ekranının yapısını görebilirsiniz. 

Imaging Edge™ Remote, Viewer ve Edit

Imaging Edge™ Remote, Viewer ve Edit

Fotoğrafçılığınızı Imaging Edge masaüstü uygulamalarıyla geliştirin. "Remote" ile PC’den çekimi kontrol edip canlı izleyin, "Viewer" ile büyük görüntü arşivlerindeki fotoğrafları hızla önizleyin, derecelendirin, seçin; "Edit" ile RAW verileri yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün. Sony RAW dosyalarından en iyisini alın ve prodüksiyonları daha verimli yönetin.

Sony için Capture One

Capture One for Sony

Ödüllü ücretsiz düzenleme yazılımı Capture One Express (for Sony), RAW geliştirme, kolay yönetme ve güçlü düzenleme araçları sunar. Daha da fazla düzenleme aracı ve cihaza bağlı çekim özelliği için Capture One Pro (for Sony) de satın alınabilir.

Broşürü indir

Broşürü indir

Özellikler ve Teknik Nitelikler
Hafif, kompakt ve sağlam tasarımlı α6400, etkileyici özelliklerle doludur. Süper hızlı AF ve yüksek hassasiyetli nesne takibi ile, hızlı aksiyonu yakalamak için idealdir; geniş hassasiyet aralığı ve büyüleyici görüntü kalitesi ile de ister fotoğraf ister video çekin, karşılaşabileceğiniz hemen hemen tüm fotoğrafçılık fırsatlarına uygundur.
 • Hızlı 0,02 sn AF, 425 aşama algılamalı AF noktası ile

 • Hareketli nesneleri algılamak ve tutmak için Gerçek Zamanlı Takip ve Gerçek Zamanlı Eye AF

 • Olağanüstü ışık hassasiyetine sahip 24,2 megapiksel Exmor CMOS sensör

 • Ciddi video prodüksiyonu desteği için yüksek çözünürlüklü 4K video kaydı

 • Daha kolay özçekimler ve yüksek ve düşük açılı çekimler için 180° eğilebilir LCD dokunmatik ekran

Objektif Uyumluluğu
Sony E mount'lı lensler
Sensör Tipi
APS-C tipi (23,5 x 15,6 mm), Exmor CMOS sensör
Piksel Sayısı (Efektif)
Yaklaşık 24,2 megapiksel
ISO Hassasiyeti (Önerilen Pozlama İndeksi)
Fotoğraflar: ISO 100-32000 (ISO 102400’e kadar ISO sayısı, genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-6400, seçilebilir alt ve üst sınır), Videolar: ISO 100-32000 eşdeğeri, OTOMATİK (ISO 100-6400, seçilebilir alt ve üst sınır)
Pil Ömrü (Fotoğraflar)
Yaklaşık 360 çekim (Vizör) / Yaklaşık 410 çekim (LCD monitör) (CIPA standardı)
Vizör Tipi
1,0 cm (0,39 tipi) elektronik vizör (renkli)
Monitör Türü
7,5 cm (3,0 tipi) geniş tip TFT
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

Ödüller

Ödüller