α6700

Yeni nesil yaratıcılık hep yanınızda

α6700, kompakt bir APS-C fotoğraf makinesi gövdesinde en son yapay zeka teknolojisini Sony’nin olağanüstü α serisi görüntü kalitesiyle birleştirir. Gelişmiş nesne algılaması, fotoğraf ve videoya yönelik en son teknoloji ve E mount lens uyumluluğu sunan hafif α6700 her zaman her yerde yaratıcı maceralar içindir.

TÜM DEĞİŞTİRİLEBİLİR LENSLİ FOTOĞRAF MAKİNELERİ

α6700 Premium E-mount APS-C Fotoğraf Makinesi

ILCE-6700
α6700 Premium E-mount APS-C Fotoğraf Makinesi ürününün fotoğrafı

Yalnızca Gövde|Gövde + 16-50 mm Motorlu Zoom Objektifi|Gövde + 18-135 mm Zoom Objektifi

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Bağlantı hedefinin görüntüsü
α6700 Fotoğraf Galerisi
Küçük bir kuşun fotoğrafı
Dünyanıza açılan bir pencere
Okyanusun önünde silüet şeklinde bir kadının fotoğrafı
Yapay zekayla gelişme
Gimbal üzerindeki fotoğraf makinesiyle video çeken adamın fotoğrafı
Sinema Serisinden miras kalan video performansı
Bir eliyle fotoğraf makinesi tutan bir kadının fotoğrafı
Olağanüstü kontrol ve güvenilirlik
Dünyanıza açılan bir pencere
Exmor R görüntü sensörünün görüntüsü
APS-C Exmor R™ arkadan aydınlatmalı CMOS sensörü

26,0 etkili megapikselle gelişmiş Exmor R CMOS görüntü sensörü, Sony’nin görüntü sensörü teknolojileriyle doludur. Arkadan aydınlatmalı formatı, boşluksuz çip üzeri lensleri ve AR kaplaması (yansıma önleyen fitilli cam) sayesinde olağanüstü hassasiyet, çözünürlük ve dinamik aralık sunar.

BIONZ XR görüntüsü
Olağanüstü görüntü kalitesi için BIONZ XR™ işleme gücü

Önceki sürümlere kıyasla sekiz kata kadar daha yüksek işleme gücüyle BIONZ XR görüntü işleme motoru, fotoğraf ve videolarda düşük parazitli doğal tonlamalar ve gerçekçi renkler sunar.

Akşam ışığında bir kadının portre fotoğrafı
Farklı çekim senaryoları için geniş dinamik aralık

α6700’ün standart hassasiyeti düşük ISO 100 ile ISO 32000 arasında değişir ve yüksek kontrastlı sahnelerde patlayan vurgular ve engellenen gölgeler olmadan doğal tonlamaların yakalanabilmesi için geniş bir dinamik aralık sunar.

İki kuşun görüntüsü
Tutarlı bir şekilde doğru pozlama ve renkler

α6700 etkileyici pozlama kontrolü sunar. Başlangıçta Full Frame modeller için geliştirilen, fotoğraf ve video çekerken yüzdeki cilt alanını doğru şekilde algılamasını ve pozlamayı buna göre ayarlamasını sağlayan yeni bir AE algoritmasıyla donatılmıştır. Aynı zamanda, güneş ışığından sahne ve stadyum aydınlatmasında kadar çok çeşitli ışık kaynakları altında gerçekçi renkleri korur ve daha doğal cilt tonları, gökyüzü ve yaprak renkleri üretir.

Yaratıcı görünüme dört örnek fotoğraf: dönme dolap, kayıkhane, kadın portresi, kır çiçeklerinin makro fotoğrafı
Yaratıcı Görünümünüzü seçin

Yaratıcı Görünüm ayarı, daha fazla yaratıcı esneklik ve sadelik sunar. İster fotoğraf ister video çekin veya canlı yayın yapın, olduğu gibi kullanılabilen ya da nesneye veya sahneye göre ayarlanabilir 8 parametre üzerinden özelleştirilebilen 10 ön ayar sağlar. Görüntülerinizin hemen paylaşmaya hazır olması için çekimden önce ortamı kolayca hazırlayın.

Görüntü sabitleme ünitenin resmi
5 eksenli optik görüntü sabitleme

Elde ve düşük ışıkta güvenle çekim yapın. 5 eksenli gövde içi optik görüntü sabitleme sistemi, 5 adıma kadar titreme telafisi sunmak için hassas cayro sensörlerle desteklenir. Uzun netleme uzaklıklarında veya düşük deklanşör hızlarıyla çekim yaparken daha iyi görünen açısal (eğim/sapma) titreme dahil olmak üzere çeşitli türlerde fotoğraf makinesi titremesini algılayıp telafi eder.

[1] Sapma [2] Devirme [3] Eğim

Bir kadının portre fotoğrafı ve yüzünün büyütülmüş fotoğrafı
Tek piksel düzeyinde hassas telafi

Gelişmiş tasarım ve temel parametrelerin kontrolü sayesinde α6700, tek piksel düzeyine kadar hassas algılama ve kontrol sağlayarak en küçük detayları tümünü yansıtmak için sensörün 26,0 megapiksel çözünürlüğünden tam olarak faydalanır.

Fotoğraf makinesinin LCD ekranı: RAW Görüntü seçimi ekranı
Seçilebilir RAW dosyası türleri kalitesi

Sıkıştırılmış RAW görüntülere ek olarak α6700, verimli sıkıştırma sağlayan kayıpsız sıkıştırılmış RAW görüntüleri destekler ve kesintisiz seri çekimlerde daha çok sayıda yüksek kaliteli görüntü çekilir. JPEG ve HEIF görüntüler için daha az veri üreten yeni bir Işık görüntü kalitesi seçeneği vardır.

Şehir ve göl manzaralı fotoğraf
HEIF: İdeal görüntü kalitesiyle yüksek sıkıştırma

APS-C fotoğraf makinelerinde bir ilk olarak α6700, daha gerçekçi gökyüzü ve portre cilt tonları için akıcı 10 bit tonlamalarla HEIF (Yüksek Verimli Görüntü Dosyası) formatını içerir. HEIF formatı, dosya boyutunu önemli ölçüde küçültüp depolama alanı tasarrufu sağlarken görüntü kalitesini koruyan gelişmiş sıkıştırma teknolojisini de kullanır.

Yapay zekayla gelişme
Yenilikçi yapay zeka işlemleri

α6700, çok daha geniş nesne yelpazesinde daha doğru tanıma dahil olmak üzere performansını önemli ölçüde iyileştiren yenilikçi bir yapay zeka işleme ünitesine sahiptir.

Yapay Zeka Destekli İşleme Ünitesinin görüntüsü
Karenin sadece küçük bir kısmında bir kadının AF Kare takibini gösteren görüntü
İnsan pozu tahmini

α6700, hareketi algılamak için nesne formu verilerini kullanarak insan gözünü önemli ölçüde daha iyi tanır. Öğrenilmiş insan form ve duruşlarını kullanarak beden ve kafa konumunu da hassasiyetle algılayarak fotoğraf makinesinden başka tarafa bakan veya yüzü kask ya da güneş gözlüğüyle kısmen kapatılmış nesneye kilitlenip takip etmeyi sağlar.

Daha kapsamlı nesne algılaması

α6700, insanlar ve hayvanlara ek olarak artık kuşları, böcekleri, arabaları, trenleri ve uçakları da algılıyor. Böylece hem fotoğraf hem video çekerken daha yüksek esneklik ve güvenilirlik sağlar. α6600 ile kıyaslandığında %40 daha yüksek hayvan algılama performansıyla İnsan ve Hayvan ayarlarının yanı sıra şimdi Kuş ayarları için de gözlere (Gerçek Zamanlı Eye AF) ek olarak kafa ve vücut da algılanıyor.

Tanınabilir nesnelerin örnek fotoğrafları: leopar, kuş, uçak, araba, tren, kelebek.
Caddede yürüyen bir kadının fotoğrafı
Daha Akıllı Gerçek Zamanlı Takip

Yükseltilmiş, daha güvenilir, Yapay Zekaya Dayalı Gerçek Zamanlı Takip, çeşitli durumlarda çekim yapmayı kolaylaştırarak size çerçeveleme ve kompozisyona odaklanma özgürlüğü verir. α6700 kask takan insanları veya başka yöne bakan hayvanları bile takip edebilir.

Yüz kaydını kullanırken sorumlu bir şekilde çekim yapma

Yüz kaydı özelliği, biyometrik verilerin kullanılmasını gerektirir. Bu tür verilerin toplanıp kullanılması ve yürürlükteki yerel kanuna uygunluğu sizin sorumluluğunuzdadır. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen aşağıdaki web sitesini ziyaret edin.

Netleme noktalarının resmi.
Daha hızlı, daha hassas geniş alan AF’si

Yeni BIONZ XR motorun muazzam işleme gücü ve güncellenen algoritmaları, fotoğraf çekerken görüntü alanının yaklaşık %93’ünü kapsayan, 759’a varan aşama algılama noktası ile dikkate değer ölçüde iyileştirilmiş AF performansı sağlar.

Ay ışığıyla aydınlatılmış karanlık sahnedeki bir kadının portre fotoğrafı
Düşük EV -3,0 ışıkta doğru AF

En son AF algoritmaları, AF-S modunda EV -3,0 kadar düşük ışık seviyelerinde (ISO 100 eş değeri, F2.0 lens) yüksek AF hassasiyeti sunar. Netleme Önceliği modu, düşük ışıkta veya düşük diyafram açıklıkları kullanırken daha güvenilir AF de sağlar.

Kesintisiz çekim örneği: gökyüzünde uçan bir baykuş
11 fps hızda 1000’den fazla görüntü çekin

α6700’ün güçlü BIONZ XR işleme motoru, yüksek hızlı kesintisiz seri çekimlerde 1000’den fazla JPEG görüntü, 59 adede kadar sıkıştırılmış RAW görüntü veya 23 adede kadar kayıpsız RAW görüntü çekmek amacıyla bellek kartına yazma hızını artırmak için büyük bir arabellek ile birleştirilir.

Dala tünemiş küçük bir baykuşun fotoğrafı
Tam zamanlı DMF

AF-C veya AF-S otomatik netleme ile fotoğraf çekerken lensin netleme halkası istediğiniz zaman döndürülerek manuel netleme moduna anında geçirilebilir. Bu, çekime devam ederken netlemeyi farklı bir nesneye geçirmeyi kolaylaştırır.

AF braketleme ile çekilen birkaç bitki fotoğrafı
En iyi çekim için netleme braketleme

α6700, belirttiğiniz aralıklara ve bir sıraya göre sıralı olarak kaydırılan netlemeyle 299 adede kadar görüntüyü otomatik olarak kaydedebilir. En iyisini seçin veya birden fazla görüntüyü işleyerek inanılmaz netleme derinliğiyle yaratıcı birleşimler elde edin.

Fotoğraf makinesinin menü ekranının görüntüsü
Titremeyi bastırma

Fotoğraf veya video çekerken yapay aydınlatma titremesini baskılayın. Video çekerken deklanşör hızlarında titreme hızlarına göre ince ayar yapmak için "Titreme Önleyen Çekim"’i seçin veya "Değişken Deklanşör"’ü kullanın.

Sinema Serisinden miras kalan video performansı
Muhteşem kalite için 4K video kaydı

α6700, Sony’nin tescilli 6K örnekleme teknolojisini kullanarak 60p’ye (50p) kadar 4K (QFHD: 3840 x 2160) kayıt yapar. Bu genişletilmiş detayları çıktıya sıkıştırarak daha yüksek kare hızlarında bile olağanüstü çözünürlüklü 4K video kalitesi elde eder. Fotoğraf makinesi, 10 bit 4:2:2 renk örneklemesiyle yüksek kaliteli XAVC S-I (All-Intra) veya XAVC HS formatlarını da destekler.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Yüksek kare hızlı 4K 120p (100p) kayıt

4K QFHD (3840 x 2160) çıktı için 120p’ye kadar yüksek kare hızlı kayıt, fotoğraf makinesinde yüksek çözünürlüklü videolar kaydetmeyi mümkün kılar. Bu, nesne hareketinin vurgulanmasına veya akıcı bir ağır çekime dönüştürülmesine izin vererek post prodüksiyondaki yaratıcı olasılıkları genişletir. Ağır ve Hızlı Çekim modu, doğrudan fotoğraf makinesinde ağır veya hızlı çekim yapmanızı da sağlar. 

Bir kadının yüz portresi
İfade gücü yüksek S-Cinetone™

Beğenilen CineAlta ve Sinema Serisi ile aynı renk teknolojisinin kullanıldığı α6700’de, aslına daha uygun renk üretimi ve doğal cilt tonları sunan Sony S-Cinetone görüntü profili ön ayar olarak bulunur.

Şehir manzarasının önünde silüet şeklinde bir kadının portesi
14+ kademeli enlemle S-Log3 gama eğrisi

S-Log3 gama eğrisi, esnek ve yaratıcı renk düzenlemesi için gölgelerden orta grilere (%18 gri) kadar tonlama özelliklerini vurgulayarak 14+ kademeye kadar enlem elde eder.

Diğer insanların geçip gittiği kavşaklarda bile nesnenin AF takibini gösteren örnek fotoğraf
Videolar için Gerçek Zamanlı Takip

Yapay Zeka Tabanlı Gerçek Zamanlı Takip, Gerçek Zamanlı Takip Performansında önemli bir iyileşme yaratarak belirtilen bir nesnenin gözlerini otomatik olarak algılar, takip eder ve netler. Takibi başlatmak üzere Dokunmatik Takip işlevine ek olarak, nesnenin karedeki konumundan ve netleme alanı ayarından bağımsız olarak seçilen bir nesne, özel bir düğme kullanarak geçici olarak takip edilebilir.

Telefoto lens takılmış şekilde elde video çeken bir adamın fotoğrafı
Gelişmiş video görüntüsü sabitleme için Aktif Mod

Aktif Mod, elde video çekimi için güçlü görüntü sabitleme sağlar. α6700, fotoğraf makinesi titremesini doğru şekilde tespit edip optik olarak hassasiyetle telafi ederek 4K çekim yaparken bile mobiliteden ödün vermeden yüksek düzeyde verimli sabitleme sağlayabilir

Önünde kuş kafesi olan bir kadının portresi
Tutarlı görüş açısı için nefes telafisi

Uyumlu lenslerle video çekerken otomatik duraksama telafisi tutarlı görüş açısını korumak için Clear Image Zoom uyumlu teknolojisiyle, netleme konumu değişiklikleri nedeniyle oluşabilecek değişiklikleri bastırır. Duraksama meta verileri post prodüksiyonda da kullanılabilir.

"Ekran LUT" seçim ekranının görüntüsü
Kullanıcı LUT dosyalarını içe aktarma

Kayıtlarınızın kayıt sonrası işlemede nasıl olacağını çekim yaparken görün. α6700, kayıt sırasında fotoğraf makinesinin monitöründeki görüntüye uygulanarak önizleme sağlayabilecek özel bir LUT (Arama Tablosu) aktarmanıza olanak tanır.

Otomatik çerçevelemeye örnek fotoğraflar: Vizör ekranı görüntüsü ve gerçekte kaydedilen görüntü
Video çekmek artık daha kolay

α6700, video çekimi ve prodüksiyonunu destekleyecek özelliklerle doludur. Otomatik Çerçeveleme işlevi, nesneyi takip etmek için yapay zekayı kullanırken görüntüyü otomatik olarak kırpar ve yeniden çerçeveler. Sinematik bir dokunuş için fotoğraf makinesindeki zaman atlama işlevini kullanabilirsiniz.

Olağanüstü kontrol ve güvenilirlik
Elleriniz için tasarlandı

Kompakt şekli ve 493 gramlık hafif gövdesiyle α6700, görüntü kalitesinden taviz vermeden olağanüstü taşınabilirlik ve manevra kabiliyeti sunar. Yeni bir kol tasarımı, fotoğraf makinesini sağlam ve daha da konforlu tutmayı sağlarken fotoğraf ve video çekerken daha yüksek kontrol olanağı verir.

Fotoğraf makineleri veya üzerine fotoğraf makinesi monte edilmiş drone’lar tutan insanların fotoğrafı
Vizörün içini gösteren resim
Yüksek performanslı elektronik vizör

Yaklaşık 1,07x büyütme oranıyla 2,36 milyon noktalı (yaklaşık) XGA OLED elektronik vizör, dünyanızın olağanüstü bir görünümünü sunar. α6600’den iki kat daha yüksek parlaklık ve daha geniş 33 derecelik izleme açısıyla çekim sırasında net, kolay görüntüleme sunar. Vizör kare hızı, hareketli nesneleri takip ederken ve çekerken hareket kaynaklı minimum bulanıklıkla akıcı vizör görüntüsü için normal hızın iki katı olan 120 fps’ye ayarlanabilir.

LCD panel hareketini gösteren fotoğraf makinesi görüntüsü
Değişken açılı monitörle gelişmiş çekim esnekliği

α6700, 3:2 en/boy oranı ve yandan açılır, değişken açılı kullanım esnekliğiyle geniş bir 3.0 tipi 1,03 milyon noktalı (yaklaşık) dokunmatik panelli LCD’ye sahiptir. Bu, daha fazla konumlandırma ve çerçeveleme özgürlüğü sunarak elde ve gimbal ile fotoğraf ve video çekerken bolca yaratıcı seçenek verir.

Dokunmatik ekran kullanımını gösteren görüntü
Sezgisel dokunmatik kontrol

Netleme noktası veya takip edilecek nesne seçmek ya da deklanşörü tetiklemek gibi temel işlevleri etkinleştirmek için ekrana dokunmanız yeterli. Ekranı soldan veya sağdan kaydırdığınızda, çekim modu ve diğer ayarları hızlıca değiştirmeye izin veren dokunmatik simgeler görünür. Yukarı kaydırarak işlev (Fn) menüsü de görüntülenebilir. Oynatma sırasında dokunma ve sezgisel yakınlaşma/uzaklaştırma hareketleriyle görüntüleri kolayca seçip zumlayabilirsiniz.

Fotoğraf makinesinin menü ekranının görüntüsü
Daha iyi menü yapısı

Profesyonel fotoğrafçılar ve film yapımcılarının geri bildirimlerine yanıt olarak α6700, en son Full Frame α serisi modellerine benzer yeni bir Ana Menü yapısıyla gelir. Mantıksal yerleşim; kare hızı, deklanşör hızı ve daha fazlası gibi önemli çekim parametrelerine daha verimli erişim sağlar. Gerektiğinde hızlı erişim için özel bir tuşa atanabilir ve dokunmatik işlev, tuşları ayarlamanın hiç olmadığı kadar hızlı olması anlamına gelir.

E-mount lenslerle dünyayı görselleştirin
70’ten fazla E-mount lens seçeneği

Sony’nin kapsamlı E-mount lens yelpazesinden seçiminizi yapın. Beğenilen ürün serimiz, nefes kesici çözünürlüğü üstün bokeh ile harmanlayan Full Frame G Master™ serisini ve mükemmel görüntü kalitesi ve değer sunan G Lens™ serisini içerir. Sony’nin ultra geniş lensleri, APS-C gövdeyle birleştiğinde panoramik sahneleri veya büyük nesneleri tek bir karede yakalayabilirken gerektiğinde APS-C gövdelerinin 1,5 kırpma faktörü ve tele dönüştürücü lenslerle desteklenen telefoto lensler uzaktaki nesneleri muhteşem netlik ve detayla yakalamanızı sağlar.

Tüm E-mount lenslerin görüntüsü
Sony flaşların görüntüsü
Fotoğraf makinelerine takılmış mikrofonların görüntüsü
Aksesuarlar yaratıcı ufkunuzu genişletir

Fotoğraf makinesine doğrudan, gürültüsüz dijital ses aktarımı için fotoğraf makinesinin Çoklu Arayüz Yuvasına çok farklı, yüksek performanslı, uyumlu mikrofonlar bağlanabilir. Daha fazla yaratıcı çekim yöntemi sunan, yüksek hızda kesintisiz çekimi destekleyen HVL-F60RM2 gibi, çok çeşitli yüksek çıkışlı flaş üniteleri arasından seçim yapın.

Bağlantılı vizyon
Fotoğraf makinesinden aktarılan fotoğraflara bakan bir kadının fotoğrafı
Kolay ve istikrarlı akıllı telefon bağlantısı

Akıllı telefona veya tablete kolay fotoğraf ve video aktarımı sağlayan ücretsiz Sony Creators’ App ile α6700’ün büyük ölçüde iyileştirilen bağlantı istikrarından faydalanın. Akıllı telefon ekranı uykuda olsa veya farklı bir uygulama açılsa bile aktarım arka planda devam eder. Ayrıca akıllı telefonunuzla fotoğraf makinesini uzaktan kontrol edin. 

Fotoğraf makinesiyle canlı yayın yapan bir kadının fotoğrafı
Yüksek kalitede canlı içerik akışı

USB ile kişisel bilgisayara veya akıllı telefona bağlanan α6700, çevrimiçi toplantıları ve canlı akış etkinliklerini daha da akıcı hale getiren gelişmiş AF ile 4K (2160p) web kamerası işlevi görebilir.

Wi-Fi kurulum ekranının görüntüsü
PC bağlantısı için hızlı Wi-Fi

Yerleşik Wi-Fi (IEEE 802.11a/b/g/n/ac), 2,4 GHz ve 5 GHz bantlarda iletişime izin vermekle birlikte istikrarlı veri aktarımı sağlar.

Creators Cloud konseptinin resmi
İçerik Oluşturucu Bulut platformu

Creators’ Cloud platformu, gelişmiş Sony fotoğraf makinesi teknolojisi ile bulut tabanlı yapay zekayı birleştirerek yaratıcı çalışmaları destekler. Ayrıca dünya çapındaki diğer içerik oluşturucuların keşif ve iş birliği yaptıkları yerdir. Fotoğraf makinelerini çekim ile prodüksiyon uygulamaları ve hizmetleriyle entegre eden çözümler sunan uygulamaları keşfedin.

Daha iyi bir geleceğe
Ekran okuyucu ayarlarının görüntüsü
α fotoğraf makinelerinde erişilebilir teknoloji

Sony’nin α fotoğraf makineleri, mümkün olduğu kadar fazla insanın teknolojimizden faydalanması ve keyfini çıkarması için birtakım erişilebilirlik özelliklerine sahiptir. Örneğin ekran okuyucu, menü ekranlarını sesli okur ve ses seviyesi ile okuma hızı ayarlanabilir.

Road to Zero logosunun görüntüsü
Sony’nin hedefi: sıfır çevresel etki

Sony olarak, orta vadeli hedefleri tanımlayan Yeşil Yönetim 2025 planımızla çevre üzerinde sıfır etkiye ulaşma rotamızı çizen Road to Zero planını kullanıma sunduk. Ürün geliştirmeden tedarik zincirine, üretime ve paketlemeye kadar α6700’ün yaşam döngüsünün her aşamasında çevre üzerindeki etkisini azaltmak için tedbirler aldık.

Fotoğraf makinesi ambalaj malzemelerinin görüntüsü
Gelecek için tasarlanan ambalajlar

Mümkün olan durumlarda Sony, ürün çantaları için bitkisel, dokusuz kumaşlar dahil darbeye ve çarpmaya karşı yüksek korumalı, plastiksiz ambalaj malzemelerini kullanmaya çalışır. Tüm bunlar çevresel etkiyi en aza indirmeye yardımcı olur.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

α6700; Sony’nin beğeni toplayan Sinema Serisindeki yapay zeka tabanlı tanıma teknolojisi, üstün α serisi fotoğraf kalitesi ve video çekme özellikleri ve performansının fütüristik bir füzyonuyla yeni nesil APS-C fotoğraf makinesi gövdelerini temsil eder.
  • Yaklaşık 26,0 etkili megapikselle APS-C formatı arkadan aydınlatmalı Exmor R CMOS sensör

  • Gelişmiş BIONZ XR motor, genel işleme hızını 8 kata kadar yükseltir

  • Gelişmiş nesne algılaması, AF ve takip için yenilikçi yapay zeka destekli işleme ünitesi

  • Video çekimi için Aktif Mod ile gövde içinde 5 eksenli görüntü sabitleme

  • Sinema Serisinden miras kalan yüksek video performansı

SENSÖR TİPİ
APS-C tipi (23,3 x 15,5 mm), Exmor R CMOS sensör
ISO HASSASİYETİ
Fotoğraflar: ISO 100 - 32000 (ISO 50 - 102400’e genişletilebilir), AUTO (ISO 100 - 6400, seçilebilir alt ve üst sınır), Videolar: ISO 100 - 32000 eş değeri, AUTO (ISO 100 - 6400, seçilebilir alt ve üst sınır)
Pil Ömrü (Fotoğraflar)
Yaklaşık 550 çekim (Vizör) / Yaklaşık 570 çekim (LCD monitör) (CIPA standardı)
PİKSEL SAYISI (ETKİN)
Fotoğraflar: Maks. yaklaşık 26,0 megapiksel, Videolar: Maks. yaklaşık 19,9 megapiksel
Monitör Türü
7,5 cm (3,0 tipi) tip TFT
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi