α7

Herkes için ideal

Avuç içine sığan full frame α7: taşınabilirlik ve performansın birleşimi. 24,3 MP 35 mm full frame sensörü DSLR'lerin yarı ağırlığındaki gövdeye sığdıran bu model, bir dönüm noktasıdır.

α7 yeni yazılım mevcut.

Daha da kolay çekim yapmak için fotoğraf makinenizin özelliklerini artırın.

Harika görüntüler sizi bekliyor

α7'nin 24,3 megapiksel 35 mm full frame Exmor® sensörü DSLR'lerle yarışacak düzeydedir. Sony'nin en yeni BIONZ X işlemcisine ve en gelişmiş otomatik netleme özelliğine sahip α7; sıradışı ayrıntı, hassasiyet ve kalite sunar. Fotoğrafçılığınıza çağ atlatacak performansa hazır olun.

Exmor® CMOS Sensör Logosu

24,3 MP Full Frame sensör

Bu dikkat çekici yeni sensör, birinci sınıf görüntüler için gereken her şeye sahiptir: yüksek çözünürlük, yüksek hassasiyet, olağanüstü dinamik aralık, rakipsiz ayrıntılar ve düşük gürültü.

Bionz X logosu

Üstün işleme gücü

Sony’nin en yeni işleme motoru ile mükemmel sonuçlar elde edin: daha gerçekçi renk oluşturma, daha iyi gürültü engelleme ve daha hızlı seri çekim modu.

Güzelliğin çıkış noktası

Birinci sınıf Exmor® sensörle sahneye yakınlaşın

Bu tam kare Exmor® sensör, paralel sinyal işlemeyle gelen hız, küçük analog devrelerle gelen düşük parazit seviyesi ve daha yüksek sinyal dönüştürme hızıyla olağanüstüdür. Bu sensör, büyük formatlı baskılar için gereken ayrıntı düzeyini sağlar.

BIONZ X İŞLEMCİ

Her ışıkta doğal sonuçlar

Ayrıntı üretimi ve kırınım azaltma, doğal hatlar sunar ve ışıklı noktalardaki bulanıklığı azaltır. Alana özel parazit azaltma işlevi her görüntüde kullanılır; 16 bit işleme ve 14 bit RAW çıkışı sunulur.

Güzel form. Sağlam işlev.

Her açıdan uzman mühendislik

Sony, a7'yi tasarlarken fotoğrafçıların ihtiyacı olan hassas kontrollü çalışma olanağını istedikleri ergonomiyle birleştirmeye çalıştı. Bunun sonucunda dikkatle geliştirilmiş düğmeler ve kadranlar, sağlam işlevler, kapsamlı özelleştirme potansiyeli ve kayıt ile bağlantı seçenekleri, lider DSLR'lerden %25 daha küçük olan dayanıklı ve hafif bir gövdede birleşti.

 • Kontroller ve kadranlar küçük resim görüntüsüKontroller ve kadranlar
 • Fotoğraf makinesi kontrolleri ve LCD ekranın arkadan görünümüSağlam işlev
 • Fotoğraf makinesinin yandan görünümüÖzelleştirme
 • Bağlantı ve kayıt küçük resmiBağlantı ve Kayıt
Elde gösterilen fotoğraf makinesi

Tam kare, kompakt form

Pille yalnızca 416 g olan α7, lider DSLR'lerin yarı ağırlığındadır. Ve daha küçük olması sayesinde kalite için taşınabilirlikten ödün vermeniz gerekmez.

İç yapı tasarımı

Hafif, dayanıklı tasarım

α7'nin tasarımında dünyanın en hafif yapısal metali magnezyumun kullanılması, fotoğraf makinenizi uzun süre kullanabilmenizi sağlar.

Hızın hassasiyetle buluştuğu yer

α7 aşama algılama hızını (117 odak noktasıyla) kontrast algılamayla birleştirir. Geliştirilmiş Konumsal Nesne Algılama Algoritması, yüksek otomatik netleme hızı sağlar. Başka seçenekler de bulunur.

5 fps - 1 sn

Hareketi güzel bir şekilde durdurun

Daha hızlı ve hassas olan yeni otomatik odaklama takibi, güçlü tahmin algoritmaları ve nesne tanıma teknolojisiyle her hareketi daha hızlı ve hassas biçimde takip eder.

Yeni göz otomatik netlemesı illüstrasyonu

Yeni Göz Otomatik Netlemesi

Bu işlev, harika portreler için tek bir göz bebeğini önceliklendirebilen geliştirilmiş göz algılama özelliği sayesinde fotoğraf makinesinden kısmen dönük olan yüzlere bile sığ alan derinliğiyle keskin olarak odaklanır.

Hareketli nesneyle gösterilen kilitlenen otomatik netleme

Kilitlenen otomatik netleme

Hedef kare boyutunu nesne özelliklerine göre ayarlayan ve optimum odak noktası kullanımı için geniş bir otomatik netleme alanından faydalanan bu güncelleştirilmiş teknoloji ile hareket nesneleri kolayca odakta tutun.

Alana otomatik netleme illüstrasyonu

Otomatik netleme ayar seçenekleri

Esnek Noktaya Otomatik Netleme alan ayarıyla nesnenize uygun farklı boyutta otomatik netleme alanı seçebilir ve fotoğraf makinesinin amaçlanan alana odaklanmasını sağlayabilirsiniz. Geniş ve Alana odaklanma alan ayarları da mevcuttur.

XGA OLED TRU-FINDER™

Akıllı vizörle daha iyi fotoğraflar

OLED (XGA) Tru-Finder™; %100 kare kapsamı, 1024 x 768 çözünürlük, yüksek kontrast, gerçek zamanlı ayar güncelleme, doğru bokeh gösterimi, beş gösterge modu ve renk sıcaklığı ile parlaklık ayarına sahiptir.

 • Tru-Finder™ Bokeh
 • Odaklanma Büyüteci
 • Yoğunlaştırma Kontrolü
 • Ekran Gösterge Modları
AVCHD logosu

Full HD video formatları

Ultra akıcı görüntü sunan 60 fps veya klasik sinema hissi veren 24p moduyla AVCHD formatında çekim yaparak vizyonunuz için ideal ifadeyi bulun.

Kulaklık jakı

Profesyonel sesler

XLR adaptörüne harici mikrofon takın, kayıt seviyelerini ölçün ve kulaklık jakıyla sesi takip edin.

YENİ LENSLER; YENİ OLANAKLAR

Birinci sınıf cam

Sony, yeni full frame serisinin dahili geometrisine uygun yeni E mount'lı lensler tasarladı. Eski nesil α sahipleri 50'den fazla E mount'lı veya bir mount ile A mount'lı lensi kullanabilir.

Objektif montaj adaptörü

Ekipmanınızdan en iyi şekilde yararlanın

A adaptörlü objektiflerin tüm işlevlerinden yararlanabilmenizi sağlayan adaptörler, Tam Geçirgen Ayna teknolojisi gibi çeşitli özellikler sunar.

A adaptörlü objektifler

A adaptörlü objektiflerle olanakları artırın

A montaj adaptörü, fotoğrafçıların Sony'nin 30'u aşkın mevcut profesyonel objektifinin sunduğu olanakları keşfetmesini sağlar.

Fotoğraf makinesi aksesuarları

Profesyonel aksesuarlar

Dikey kol, harici mikrofonlar, flaşlar ve diğer aksesuarlarla her fikre ve duruma hazır olursunuz.

TEK DOKUNUŞ NFC VE WI-FI® BAĞLANTISI

Harika şeyler paylaşın

α7 iki kablosuz paylaşıma sahiptir: NFC Tek dokunuş, görüntülerin tek dokunuşla NFC ile uyumlu herhangi bir cihaza aktarılmasını sağlar. Wi-Fi® birçok farklı konumdan hızlı yükleme imkanı sunar.

İndirilebilir yükseltme seçenekleri

PlayMemories Camera Apps uygulamasını keşfedin

Akıllı telefonunuzla uzaktan deklanşör kontrolü sağlayan Smart Remote Control, düzenleme ve efekt verme gibi temel uygulamalarla kullanılabilirlik ve rahatlığı artırın.

*Not: Hizmetlerin kullanılabilirliği bölgeye bağlıdır.

Zengin aksesuar seçenekleri her ihtiyacı karşılar

Profesyonel düzeyde seçenekler yeni olanakların önünü açıyor.

Bu model için özel olarak tasarlanmış aksesuarlarla çekim yapmaktan aldığınız keyfi artırın ve fotoğrafçılığınıza profesyonellik katın.

Capture One Express (Sony için)

Phase One'dan dünyanın en iyi RAW dönüştürücülerinden biri

Hassas renkleri ve inanılmaz ayrıntıları işleyen Capture One Express (Sony için) dünyanın en iyi RAW dönüştürücülerinden biridir. Esnek dijital varlık yönetimini, tüm vazgeçilmez ayar araçlarını ve hızlı, hassas performansı özelleştirilebilir ve entegre bir çözümde birleştirir.

iMovie

iMovie ve Final Cut Pro X ile çalışır

Bu ürün Final Cut Pro X ve iMovie ile uyumludur.

Özellikler ve Teknik Nitelikler
 • 24,3 MP Full Frame Exmor® CMOS Sensör

 • Üstün ayrıntılar ve gürültü azaltma için BIONZ X motor

 • E-mount'lı değiştirilebilir lens sistemi

 • Yüksek kontrastlı, yüksek çözünürlüklü XGA OLED Tru-Finder™

 • Wi-Fi® ve NFC Tek dokunuş ile kolay paylaşım ve kontrol

Objektif Uyumluluğu
Sony E mount'lı lensler
Sensör Tipi
35 mm full frame (35,8 mm x 23,9 mm) Exmor® CMOS sensör
Piksel Sayısı (Efektif)
Yaklaşık 24,3 Megapiksel
ISO Hassasiyeti (Önerilen Pozlama İndeksi)
Fotoğraflar: ISO 100-25.600 (ISO sayısı, ISO 50'den genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), AUTO (ISO 100-6400, seçilebilir alt ve üst limit), Videolar: ISO 200-25.600 eşdeğeri, AUTO (ISO 200-6400 eşdeğeri)
Pil Ömrü (Fotoğraflar)
Yaklaşık 270 çekim (vizör)/yaklaşık 340 çekim (LCD ekran) (CIPA standart)
Vizör Tipi
XGA OLED, 1,3 cm (0,5 tip) elektronik vizör (renkli)
Monitör Türü
Açık/Kapalı

Kutu İçeriği

Elektrik kablosu, Şarj Edilebilir Pil NP-FW50, AC Mount'ı AC-UB10, Omuz askısı, Gövde kapağı, Aksesuar yuvası kapağı, Mercek kapağı, Micro USB kablosu

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

İncelemeler

Uzmanların Söyledikleri