TÜM DEĞİŞTİRİLEBİLİR LENSLİ FOTOĞRAF MAKİNELERİ

α7C II kompakt Full Frame fotoğraf makinesi

ILCE-7CM2
Gümüş rengi fotoğraf makinesinin önden görüntüsü

Yalnızca Gövde|Gövde + 28-60 mm Zum Lens|silverblack

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Fotoğraflar, videolar ve içinizdeki içerik oluşturucu için

Kompakt ve hafif α7C II, ciddi içerik oluşturucuların beklediği Full Frame fotoğraf makinesidir. Hem fotoğraflar hem videolar için en gelişmiş kayıt teknolojisine sahip bu fotoğraf makinesi, dünyayı istediğiniz şekilde kaydetmenizi sağlayacak temel araçtır.

Bağlantı hedefinin görüntüsü
α7C II Fotoğraf Galerisi
Her yerde iyi görüş
Exmor R görüntü sensörünün görüntüsü
33,0 etkili megapiksel ile Full Frame CMOS görüntü sensörü

Fotoğraf ve videolar için olağanüstü performans ve mükemmel görüntü kalitesi sunan α7C II’nin yeni 33,0 megapiksel Exmor R™ CMOS görüntü sensörü yüksek hızlı okuma, ISO 100’den ISO 51200’e kadar yüksek hassasiyet, düşük gürültü ve yüksek oranda doğru renk üretimi sağlar.

BIONZ XR görüntüsü
Gelişmiş BIONZ XR™ motor

Gelişmiş BIONZ XR işleme motoru, önceki modele kıyasla sekiz kata kadar daha yüksek işleme gücü sunar. Fotoğraf ve video işleme gücünü artırırken işleme gecikmesini en aza indirerek doğal tonlamalar, gerçekçi renkler, düşük gürültü, üstün görüntü kalitesi ve hızlı menü yanıtı elde eder.

Bir adamın portresinin örnek görüntüsü
Tutarlı bir şekilde doğru pozlama ve renkler

Gelişmiş AE algoritmasıyla en son işleme motorunu kullanan α7C II, yüzdeki cilt alanını algılayabilir ve fotoğraf ve videolar için uygun pozlama ayarını yapabilir. Nesnenin arkadan aydınlatıldığı, gölgede veya doğrudan güneş ışığında olduğu ya da doğrudan fotoğraf makinesine bakmadığı zorlu çekim koşullarında bile tutarlı pozlama kontrolü elde eder.

Yaratıcı Görünüm için örnek görüntüler: SH, FL, VV2, BW
Yaratıcı Görünümle vizyonunuzu gerçekleştirin

Dünyayı istediğiniz şekilde kaydedebilmeniz için 10 özelleştirilebilir ön ayar sunan Yaratıcı Görünümü kullanın. Post prodüksiyon düzenlemesine ihtiyaç duymadan fotoğraf makinesinde paylaşılabilir fotoğraf ve videolar oluşturmak için ön ayarları kullanın veya kontrast, doygunluk ve gölgeler gibi sekiz parametreyi ayarlayın.

Fotoğraf makinesinin LCD ekranı: RAW Görüntü seçimi ekranı
Seçilebilir RAW görüntü boyutları ve kalitesi

Kayıpsız RAW görüntü sıkıştırma, görüntü kalitesi kaybı olmadan daha küçük dosya boyutları için etkili sıkıştırma sunarak fotoğraf makinesinin 27 kareye kadar kesintisiz çekim yapmasın izin verir. Her uygulamaya uyacak üç kayıpsız sıkıştırma görüntü boyutu (S/M/L) vardır ve JPEG ve HEIF görüntüler için daha az veri üreten Düşük görüntü kalitesi seçimi sağlanır.

Gelişmiş optik 5 eksenli görüntü sabitleme

α7C II’nin yüksek hassasiyetli görüntü sabitleme ünitesi, gelişmiş cayro sensörleri ve fotoğraf makinesi titremesini 7,0 kademe ile etkin şekilde düzelten optimize edilmiş görüntü sabitleme algoritmalarıyla elde daha net fotoğraflar çekin. Yerleşik görüntü sabitlemeli uyumlu lensler, yüksek bulanıklık oluşturabilecek telefoto netleme uzaklıklarında bile çerçevelemeyi kolaylaştırmak için gövde ile lens arasında daha iyi senkronizasyonla birleşir. 

Görüntü sabitleme ünitesinin resmi

[1] Sapma [2] Devirme [3] Eğim

Tüm E mount lenslerin ürün görüntüsü
70’ten fazla E mount lens sınırsız yaratıcılık sunar

α7C II, nefes kesici çözünürlüğü üstün bokeh ile harmanlayan G Master™ serisini ve mükemmel görüntü kalitesi ve kusursuz bokeh sunan G Lens™ serisini içeren, Sony’nin optik olarak gelişmiş kapsamlı E mount lens serisiyle uyumludur. Kompakt ve hafif olan bu lensler çok çeşitli fotoğraf ve video uygulamaları sunar.

Yüksek performanslı çekim
Yaratıcı vizyonunuzu hayata geçirecek teknoloji

Nerede ve ne zaman çekim yaparsanız yapın yüksek kaliteli video kaydı özelliklerinin keyfini çıkarın. α7C II, 4K 60p/50p video kaydı, doğrudan fotoğraf makinesinden sinematik görüntüler elde etmek üzere S-Cinetone™ ve esnek post prodüksiyon için Log çekimi sunar. Tüm bunlar gimbal ve drone ile çekime uygun kompakt ve hafif bir gövdededir.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

"4K/60P modunda çekilen kayıttan alınmış, hareket eden bir kadının kırpılmış örnek görüntüsü
"
60p/50p’ye kadar olağanüstü 4K video kaydı

α7C II, hızlı hareket eden nesnelerin olağanüstü akıcı görüntülerini üretmek için en son BIONZ XR işleme motorundan ve geniş dinamik aralığından faydalanarak piksel gruplamadan tam piksel okumasıyla 4K 60p/50p video çekimi sunar. 30p ile 4K film çekerken Full Frame 7K örnekleme, artırılmış netlik ve detaylarla 4K görüntüler sunar.

Bir adamın S-Cinetone uygulanmış kayıttan kırpılmış örnek görüntüsü
Kolayca sinematik görünüm çekmek için S-Cinetone™

Sony’nin beğeni toplayan Sinema Serisindeki renk teknolojisinden faydalanan S-Cinetone, sağlıklı görünen cilt tonları için önemli olan doğal orta tonların yanı sıra yumuşak renkler ve muhteşem vurgular sunar.

4:2:2 10 bit ile çekilmiş alaca karanlık sahnesinin kırpılmış örnek görüntüsü
Post prodüksiyon kolaylığı için gelişmiş video kaydı

Fotoğraf makinesinde 10 bit 4:2:2 kayıt, Uzun GOP veya All-Intra sıkıştırma ile kullanılabilir. Böylece, genel olarak daha yüksek düzenleme özgürlüğü sağlarken daha dolu, daha doğal tonlamalar üretilebilir.

Güçlü yaratıcı olasılıklar için log kaydı

α7C II; gölgelerden orta grilere (%18 gri) kadar tonlama özelliklerini vurgulayarak 14’ten fazla kademeli enlem elde eden S-Log3 gama eğrisine sahiptir. S-Gamut3 ve S-Gamut3.Cine renk gamı ayarları da sağlanır. Kaydın post prodüksiyonda nasıl görüneceğine dair bir önizleme görmek ve hatta PP LUT uygulanmış şekilde kolayca kayıt yapmak için Log gama eğrisiyle özel bir LUT (Arama Tablosu) uygulayabilirsiniz.

Aktif Mod görüntü sabitleme elde video çekimini destekler

Aktif Mod, elde çekim için gelişmiş görüntü sabitleme sağlar. Hassas bir görüntü sabitleme ünitesi, gelişmiş cayro sensörleri ve optimize edilmiş bir görüntü sabitleme algoritması son derece akıcı, istikrarlı video kaydı oluşturur. Yerleşik görüntü sabitlemesinin yanı sıra, kendi yerleşik görüntü sabitlemesine sahip uyumlu lensler, yüksek etkili kontrol için fotoğraf makinesi gövdesiyle koordineli çalışarak elde daha net telefoto çekimleri yapılmasını sağlar.

Fotoğraf makinesini tutarak açık havada bir adamın videosunu çeken diğer adamın kullanım görüntüsü
Arka planda netlenmiş durumdaki bir kadın ve ön planda fotoğraf makinesine yakın olup netlenmemiş durumdaki adamın örnek görüntüsü
Gerçek Zamanlı Takip ile netlemeyi koruyun

Bir nesne seçin ve bırakın Gerçek Zamanlı Takip işi sizin yerinize yapsın. Fotoğraf makinesi nesneyi algılayıp takip ederek yüksek düzeyde doğrulukla netlemeyi korur.

Arka planda netlenmiş durumdaki bir kadın ve ön planda fotoğraf makinesine yakın olup netlenmemiş durumdaki adamın örnek görüntüsü
Tutarlı görüş açısı için nefes telafisi

Duraksama telafisi işlevi açıkken α7C II, Sony’nin orijinal Clear Image Zoom teknolojisini kullanarak netleme duraksamasını baskılar ve daha net görüntülerle video çekmenizi sağlar. Duraksama meta verisi, post prodüksiyon sırasında en son Catalyst Browse/Prepare Plugin yazılımının gelişmiş duraksama telafisi özellikleriyle de kullanılabilir.

Fotoğraf makinesinden bilgisayar yazılımına aktarılan kaydı gösteren çizim
Meta veriler düzenleme iş akışını kolaylaştırır

Kayda gömülen meta veriler, Sony’nin Catalyst Browse/Prepare/Prepare Plugin yazılımı tarafından kullanılarak post prodüksiyon önemli ölçüde kısaltılabilir. Favori sahneleri işaretlemek için çekim sırasında veya sonrasında kliplere, fotoğraf makinesinde ya da uyumlu yazılımla düzenlerken hızlıca bulacağınız çekim işaretleri kolayca eklenebilir.

Daha akıllı, daha hızlı AF
Gelişmiş nesne algılaması için YZ destekli işleme ünitesi

α7C II nesnelerin daha doğru şekilde ve daha fazla nesne türünün algılanmasını sağlamak için ciddi miktarda veriyi işleme almaya ayrılmış bir yapay zeka destekli işleme ünitesiyle donatılmıştır.

Yapay zeka destekli işleme ünitesinin ürün görüntüsü
Bir kadının tam boy portresinin örnek görüntüsü
Doğru nesne algılaması için insan pozu tahmini

Yenilikçi yapay zeka destekli işleme ünitesiyle α7C, insan hareketini doğru şekilde algılayıp insan gözünü önemli ölçüde daha iyi algılayabilir. İnsan pozu tahmin etme teknolojisi, sadece gözleri değil beden ve kafa konumunu da yüksek hassasiyetle algılayan, iskelete dayalı bir model kullanır. Böylece fotoğraf makinesinden başka bir tarafa bakan veya yüzü kısmen kapalı bir nesneye kilitlenip onu takip edebilir.

Daha fazla nesne türünde tutarlılıkla tanıma

α7C II, insan, hayvan, kuş, böcek, araba/tren ve uçak algılayabilen güçlü bir yapay zeka destekli işleme ünitesine sahiptir. Hayvan algılama özelliği artık köpek, kedi ve benzer özellikli hayvanların göz ve kafalarına ek olarak otlayan ve küçük hayvanların gözlerini algılıyor. Hatta bu hayvanları gözleri görünmüyorken bile algılayabilir. Fotoğraf makinesi, kuşların baş ve gövdelerini algılamanın yanı sıra çeşitli kuş türlerinin gözlerinin yerini belirleyebilen kuş algılama özelliğiyle birlikte gelir.

"Algılanabilir bir nesne olan trenin örnek görüntüsü
"
"Netlenmiş şekilde orta noktada bir adamın bulunduğu kalabalık insan grubunun örnek görüntüsü
"
Kararlı Gerçek Zamanlı Takip

α7C II, daha çok çekim koşulunda daha yüksek takip güvenilirliği sunan, önemli ölçüde geliştirilmiş yapay zekaya dayalı nesne algılamasına sahiptir. Siz çerçeveleme ve kompozisyona odaklanırken fotoğraf makinesinin takibe başlaması için bir nesne belirtin ve deklanşör düğmesine basın.

"Orijinal tam boy portre görüntüsünün yanında, merdivenleri yürüyerek çıkan bir adamın kırpılmış örnek görüntüsü
"
Videolarda YZ tabanlı Otomatik Çerçeveleme

Yapay zekaya dayalı nesne algılama teknolojisini kullanan Otomatik Çerçeveleme özelliği, video çekerken optimum çerçeveleme için otomatik kırpar. Fotoğraf makinesi tripoda monte edildiğinde bile yapılan kayıtta nesnenin bir kameraman tarafından takip ediliyormuş gibi görünmesi için çerçeveleme sürekli olarak düzeltilir. Fotoğraf makinesi telefondaki Creators’ App üzerinden kontrol edilirken bile doğru takip yapılabilir.

Yüz kaydını kullanırken sorumlu bir şekilde çekim yapma

Yüz kaydı özelliği, biyometrik verilerin kullanılmasını gerektirir. Bu tür verilerin toplanıp kullanılması ve yürürlükteki yerel kanuna uygunluğu sizin sorumluluğunuzdadır. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen aşağıdaki web sitesini ziyaret edin.

Yürüyen bir kişinin bulunduğu kayıttan kırpılan görüntü
Geniş alanlı, yoğun AF daha hızlı, daha hassas

α7C II, fotoğraf çekerken görüntü alanının yaklaşık %94’ünü kaplayan yüksek yoğunluklu bir dizide 759’a varan aşama algılama noktasını kullanarak karenin küçük bir alanını kaplayan nesneleri bile algılayabilir.

Karanlık ortamda bir adamın portresinin örnek görüntüsü
Düşük EV -4,0 ışıkta doğru AF

En son AF algoritmalarına sahip α7C II, AF-S modunda EV -4,0 kadar düşük ışık seviyelerinde (ISO 100 eş değeri, F2.0 lens) yüksek AF hassasiyeti elde eder. Düşük ışıkta veya düşük diyafram açıklıkları kullanırken daha güvenilir AF sağlayan bir Netleme Önceliği modu da bulunur.

Merdivenleri koşarak çıkan bir adamın örnek görüntüsü
AF/AE takibi ile 10 FPS’ye kadar kesintisiz fotoğraf çekimi

α7C II’nin mekanik ve elektronik deklanşörü, 10 FPS’ye veya canlı önizleme modunda 8 FPS’ye kadar kesintisiz çekime izin vererek hareketli nesnelerle en fotojenik anları ve ifadeleri yakalamayı kolaylaştırır.

Kullanım kolaylığı için tasarlandı
Vizörün iç kısmının çizimi ve vizörün yakın çekim görüntüsü
Net ekran için yüksek nokta yoğunluklu elektronik vizör

Parlak güneş ışığında bile net görüntüleme için 0,70x büyütme oranıyla 2,36 milyon noktalı (yaklaşık) XGA OLED elektronik vizör yüksek çözünürlük ve kontrast sunar. Vizör kare hızı, hareketli nesneleri takip ederken ve çekerken hareket kaynaklı minimum bulanıklıkla akıcı vizör görüntüsü için normalin iki katı olan [Yüksek] (120 FPS) olarak ayarlanabilir.

Fotoğraf makinesinin LCD paneline dokunan bir parmağı gösteren kullanım görüntüsü
Sezgisel dokunmatik kontrol menüleri

Ekranı soldan veya sağdan kaydırdığınızda, çekim modu ve daha fazlası hızlıca değiştirmeye izin veren dokunmatik simgeler görünür. Artık menü öğelerini basılı tutup Menüm’e kaydederek bunlara hızlıca erişebilir ve fotoğraf makinenizi daha kolay kişiselleştirebilirsiniz.

Fotoğraf makinesi kolunun ürün görüntüsü
Elde çekim için dengeli kol

α7C II güvenli, istikrarlı ve rahat bir tutuş verecek şekilde tasarlandı. Uzun çekim seanslarında maksimum konfor, minimum yorgunluk için yeni geliştirilmiş çıkarılabilir uzatma kolunu (ayrı olarak satılır) da takabilirsiniz.

Fotoğraf makinesinin üstündeki kadranların yakın çekim ürün görüntüsü
Akıcı ve kolay kullanım

α7C II; hızlı, bağımsız seçime izin veren yeni bir Fotoğraf/Video/Ağır ve Hızlı Çekim kadranına sahip. Bu, mod kadranının yanında, kolay erişilebilir konumdadır ve pozlama modu ve her bir çekim modu için diğer önemli ayarları seçerken kullanılabilir.

Değişken açılı monitörün ürün görüntüsü
Çerçeveleme esnekliği için değişken açılı monitör

Yandan açılır, değişken açılı monitör daha kolay yerleştirmenin yanı sıra elde ve gimbal ile veya çok alçak, zemin seviyesinde çekimler için çerçeveleme özgürlüğü sağlayarak size çok sayıda yaratıcı seçenek verir.

Toza dayanıklı görüntü sensörü

Fotoğraf makinesi, optik filtresindeki akım koruma kaplamasıyla toza karşı dayanıklı bir sisteme ve görüntü sensörü değiştirme mekanizmasına sahiptir. Ayrıca fotoğraf makinesi kapatıldığında deklanşörü kapatarak lens değiştirirken görüntü sensörünü toza ve partiküllere karşı koruyan bir [Kapalıyken Deklanşör] işlevi vardır.

Dayanıklı magnezyum alaşım kasa

Profesyonel çalışma ortamlarında güvenilirlik sağlayacak şekilde geliştirilen α7C II; üst kapak, ön kapak ve arka kapak için kullanılan hafif, son derece dayanıklı magnezyum alaşım ile korunur.

Toz ve neme dayanıklı tasarım

α7C II’nin önemli düğmeleri ve kadranları yüksek düzeyde sızdırmaz hale getirilmiştir. Bağlantı kısımlarındaki çift koruma, zorlu dış mekan koşullarında toz ve neme karşı mükemmel dayanıklılık sağlar.

Zengin bağlantı seçenekleri
Fotoğraf makinesinden akıllı telefona fotoğraf aktaran bir adamın kullanım görüntüsü
İstikrarlı akıllı telefon bağlanabilirliği

Fotoğraf makinesinden telefondaki Creators’ App mobil uygulamasına görüntü aktarırken bağlantı istikrarlı önemli ölçüde artırıldı. Telefon ekranı uyku moduna geçse veya farklı bir uygulamayı açsanız bile veri aktarımı arka planda devam eder. Çekimden paylaşıma kadar iş akışı tümüyle dikkate değer şekilde iyileştirildi.

Fotoğraf makinesiyle canlı akış yapan bir kadının kullanım görüntüsü
En yüksek kalitede canlı içerik akışı

USB ile bilgisayara veya telefona bağlanan α7C II, 4K (2160p) web kamerası işlevi görür. Etkileyici görüntüler için geniş diyafram açıklığı olan lensler, dar alan derinliği ve bokeh kullanılabilir ve Eye AF gibi gelişmiş AF işlevleri çevrimiçi toplantılar ve canlı akışı destekler.

Creators’ Cloud platformu

Creators’ Cloud platformu, gelişmiş Sony fotoğraf makinesi teknolojisi ile bulut tabanlı yapay zekayı birleştirerek yaratıcı çalışmaları destekler. Ayrıca diğer içerik oluşturucuların keşif ve iş birliği yaptıkları yerdir. Fotoğraf makineleri ile çekim ve prodüksiyon uygulama ve hizmetlerini entegre etmek için etkili çözümler sunan web, mobil ve bilgisayar uygulamalarını keşfedin.

Çevre dostu tasarım
Sony’nin Road to Zero Planı

Sony’nin 2010 "Road to Zero" çevre planının amacı, orta vadeli hedefleri tanımlayan Yeşil Yönetim 2025 planıyla birlikte çevre üzerinde sıfır etki bırakmaktır. Ürün geliştirmeden tedarik zincirine, üretime ve paketlemeye kadar α7C II’nin yaşam döngüsünün her aşamasında çevre üzerindeki etkisini azaltmak için tedbirler alınmıştır.

Tüm fotoğraf makinelerindeki geri dönüştürülmüş malzemeler

Tekrar geri dönüştürülebilir, dayanıklı, kaliteli SORPLAS™ malzememizde geri dönüştürülebilir kaynaklar kullanılır. SORPLAS ve diğer geri dönüştürülebilir malzemeler, mümkün olduğu kadar gövdelerde kullanılarak performans veya işlevsellikten ödün vermeden çevre üzerindeki etki azaltılır.

Menü ekranında Erişilebilirlik ögesini gösteren ürün görseli
α fotoğraf makinelerinde erişilebilir teknoloji

Sony’nin α fotoğraf makineleri, mümkün olduğu kadar fazla insanın teknolojimizden faydalanması ve keyfini çıkarması için birtakım erişilebilirlik özelliklerine sahiptir. Örneğin Ekran Okuyucu, menü ekranlarını sesli okur ve ses seviyesi ile okuma hızı ayarlanabilir. Ayrıca Ekran Büyütme işlevi, Menü ekranındaki metinlerin 1,5, 2 veya 2,5 katına büyütülebilmesini sağlar.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Sadece 514 gram (1 lb 2,2 oz) ağırlığındaki Full Frame α7C II, olağanüstü performansla etkileyici taşınabilirlik ve manevra kabiliyeti sunar. 4K 60p/50p’ye kadar videolar kaydedebilen ve yüksek kaliteli fotoğraflar çekebilen en gelişmiş 33,0 etkili megapiksel görüntü sensörüne sahip bu fotoğraf makinesi, hibrit kullanıcılar için temel araçtır.
  • 33,0 megapiksel Full Frame arkadan aydınlatmalı Exmor R™ CMOS görüntü sensörü ve BIONZ XR işleme motoru

  • 4K 60p ve S-Log3 dahil olmak üzere kreatif video üretimi için en gelişmiş teknolojiler

  • Daha doğru nesne algılaması için yenilikçi yapay zeka destekli işleme ünitesi

  • Gelişmiş optik 5 eksenli gövde içi görüntü sabitleme, 7,0 kademeli performans elde eder

  • Çekim esnekliği ve manevra kabiliyeti için değişken açılı monitöre sahip hafif gövde

SENSÖR TİPİ
35 mm Full Frame (35,9 x 23,9 mm), Exmor R CMOS sensör
ISO HASSASİYETİ
Fotoğraflar: ISO 100 - 51200 (ISO 50 - 204800’e genişletilebilir), AUTO (ISO 100 - 12800, seçilebilir alt ve üst limit), Videolar: ISO 100- 51200 eş değeri (ISO 100 - 102400’e genişletilebilir), AUTO (ISO 100- 12800, seçilebilir alt ve üst sınır)
Pil Ömrü (Fotoğraflar)
Yaklaşık 530 çekim (Vizör) / Yaklaşık 560 çekim (LCD monitör) (CIPA standardı)
Monitör Türü
7,5 cm (3,0 tipi) tip TFT
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi