α7 III

Her şeyde mükemmel. Her ihtiyacınızda.

Çeşitli çekim ihtiyaçlarına hazır, yeni geliştirilmiş arkadan aydınlatmalı full frame CMOS sensör ve başka gelişmiş görüntüleme yenilikleri, yüksek hızlı yanıt, kolay kullanım ve güvenilir dayanıklılık sunan Sony α7 III ile en belirleyici anları yakalayın.

DEĞİŞTİRİLEBİLİR LENSLİ FOTOĞRAF MAKİNELERİ

35 mm Full Frame görüntü sensörlü Alpha 7 III

ILCE-7M3 / ILCE-7M3K
35 mm Full Frame görüntü sensörlü Alpha 7 III ürününün fotoğrafı

Yalnızca Gövde|Gövde + 28-70 mm Zoom Objektifi

Yeni yazılım mevcut. FTP işlevleri geliştirildi.

Yeni yazılım sürümüyle FTP ile bağlantılı işlevler geliştirildi. Özellikle, profesyonel müşterilerimizin taleplerine kulak verdik ve FTP kullanımıyla otomatik aktarım desteği sağladık.

İfade özgürlüğünde kontrol kazanın

Kompakt bir gövdeye yerleştirilen olağanüstü görüntüleme özelliği ve yüksek hızlı performansa sahip α7 III, bir kere karşınıza çıkacak anları istediğiniz gibi yakalamanız için size güç, hassasiyet ve esneklik sağlar.

Oldukça geliştirilmiş görüntü kalitesi
Oldukça geliştirilmiş görüntü kalitesi
Yüksek AF performansı ile hedef belirleyin
Yüksek AF performansı ile hedef belirleyin
10 fps'ye kadar kesintisiz çekim
10 fps'ye kadar kesintisiz çekim
4K HDR ile daha gerçekçi videolar
4K HDR ile daha gerçekçi videolar
Daha fazla güvenilirlikle çekim
Daha fazla güvenilirlikle çekim
Görüntü kalitesi gelişiyor
Sahneleri gerçekçi ayrıntılarla işleme

Yeni geliştirilmiş arkadan aydınlatmalı görüntü sensörü ve değiştirilen görüntü işleme sistemi, ancak Full Frame fotoğraf makinesinden bekleyeceğiniz yüksek kaliteli görüntüleme özellikleriyle çeşitli çekim ihtiyaçlarını karşılar.

5 eksenli sabitleme ile daha titreşimsiz çekimler
5 eksenli sabitleme ile daha titreşimsiz çekimler

Son yüksek hassasiyetli sabitleme, çeşitli lenslerle beş tip fotoğraf makinesi titremesini telafi eden ve mükemmel performans sağlayan sistemde 5,0 kademeli deklanşör hız avantajı elde etmek için sabitleme ünitesi ile cayro sensörler ve algoritmalar kullanır.

Zengin tonlamalar için 14 bit RAW çıkış
Zengin tonlamalar için 14 bit RAW çıkış

Daha düzgün, daha doğal tonlama için son BIONZ X görüntü işlemcisi ve 16 bit formunda ön uç LSI görüntü işleme sinyalleri. Ayrıca bu işlemci, sessiz veya kesintisiz çekim modunda bile, 14 bit RAW veri çıkışı sağlar.

[1] Görüntü sensörü [2] Son yüksek hızlı ön uç LSI [a] 16 bit görüntü işleme

Yüksek AF performansı ile hedef belirleyin
4D FOCUS - AF performansı gelişiyor

AF performansı, α9'daki AF geliştirmeleri kullanılarak ve optimum şekilde uygulanarak iyileştirilmiştir; bu nedenle α7 III, dansçılar, boksörler ve vahşi hayvanlar gibi öngörülemeyecek şekilde hareket eden nesneleri aksiyon halinde yakaladığında kolay kolay bırakmaz.

4D FOCUS
4D FOCUS hakkında daha fazla bilgi alın
EV-3 parlaklığa kadar güvenilir AF
EV-3 parlaklığa kadar güvenilir AF

Gelişmiş AF algoritmaları, karanlık sahnelerde daha güvenilir otomatik netleme için EV-3'e varan düşük ışık seviyelerinde yüksek AF hassasiyeti sunar.

Netleme düzlemi aşama algılamalı AF, A mount lensleri destekler
Netleme düzlemi aşama algılamalı AF, A mount lens destekler

693 noktalı netleme düzlemi aşama algılamalı AF, yalnızca geniş bir alanı kapsayıp anında yanıt vermez, aynı zamanda LA-EA3 montaj adaptörü sayesinde A mount lens ile bile yüksek takip performansının avantajlarını sunar.

Gözleri yakalayıp ruhu görün
Eye AF portre çekiminde devrim yaratıyor

α7 III ile, Eye AF artık fotoğraf çekiminde hızlı, etkili göz algılama/takip performansı için AF-C modunda kullanılabilir. Hareketli nesnelerde optimum netlemenin kolayca sürdürülmesi, portre çekiminizi tamamıyla değiştirebilir.

Yüz kısmen gizlenmiş olsa bile
Yüz kısmen gizlenmiş olsa bile
Aşağı bakarken bile
Aşağı bakarken bile
Arkadan aydınlatma varken bile
Arkadan aydınlatma varken bile
Dokunmatik ekranla netleme kontrolü
Dokunmatik ekranla netleme kontrolü

α7 III, vizörü kullanırken sezgisel olarak netleme karesini parmak ucunuzla sürüklemenizi sağlayan Dokunmatik Netleme işlevine ve Dokunmatik Yüzey işlevine sahiptir.

Netleme Büyütecinde AF
Netleme Büyütecinde AF

Vizör/monitörde netleme alanı büyütülmüşken fotoğraflar için otomatik netleme kullanın ve otomatik netlemeden sonra görünümü büyütün. Bu özellik, küçük bir alana netleme yapmak ve diğer hassas netlemeli fotoğrafçılık uygulamaları için idealdir.

Her alanda daha çok yönlü AF ayarları
Her alanda daha çok yönlü AF ayarları

Fotoğraflar için AF takip hassasiyeti beş adımda ayarlanabilir. AF alanları/noktaları yatay ve dikey yön arasında geçiş yaparken değiştirilebilir. Netleme noktası ayarları, özel düğmelere atanabilir.

Belirleyici anları yakalayın
Hızlı kesintisiz çekim anın doruğunu yakalar

α7 III, AF/AE takibi ile 10 fps'ye kadar kesintisiz bir seri çekebilir ve canlı önizleme modunda 8 fps'ye kadar seri çekim yapabilir. Fotoğraf makinesi, maksimum çözünürlükte AF/AE takibi ile 10 fps'ye kadar sessiz çekimi de destekler.

Güveninizi artıran kesintisiz çekim
Güveninizi artıran kesintisiz çekim

AF/AE takibi ile 10 fps'ye kadar (ya da canlı önizlemeli çekimde 8 fps) kesintisiz çekimle anında aksiyonu yakalayın. Bir kesintisiz çekimde yaklaşık 177 JPEG (standart) görüntü, 89 sıkıştırılmış RAW görüntü veya 40 sıkıştırmasız RAW görüntü yakalanabilir.

Tam sessizlikte kesintisiz çekim
Tam sessizlikte kesintisiz çekim

Bu fotoğraf makinesi, AF/AE takibi ile 10 fps'ye kadar sessiz çekim sağlar. Küçücük bir sesin bile ideal çekim fırsatını kaçırmanıza neden olabileceği çeşitli sahnelerde sessizlik çok önemlidir.

Titremeyi engelleyen çekim
Titremeyi engelleyen çekim

Yapay ışık titremesi algılanarak deklanşör olası etkiyi en aza indirecek şekilde zamanlanır ve yüksek deklanşör hızlarında çekilen görüntülerin yanı sıra kesintisiz çekimler arasında da renk tutarlılığı sağlanır.

Kesintisiz çekimde daha iyi çalışma
Kesintisiz çekimde daha iyi çalışma

Kesintisiz modda çekilen görüntü grupları çabucak incelenebilir, silinebilir veya korunabilir. Menü ekranına erişip ayarları değiştirmenin yanı sıra verilerin yazılması sırasında görüntü oynatma da yapabilirsiniz.

Daha gerçekçi, ifadeli videolar
Yüksek çözünürlüklü 4K HDR

Fotoğraf makinesinde, 2,4 kat daha yüksek örnekleme ile olağanüstü 4K film kaydı sağlayan yeni özelliğin yanı sıra anında HDR iş akışını destekleyen yeni HLG (Hibrit Log-Gama) görüntü profili özelliği de bulunur.

Anlık HDR iş akışı için HLG (Hibrit Log-Gama)
Anlık HDR iş akışı için HLG (Hibrit Log-Gama)

Yeni HLG görüntü profili, anlık HDR iş akışını destekliyor. HLG görüntü modunda kaydedilen videolar, renk derecelendirme olmadan tonlama ve ayrıntıları bozabilecek en az siyah kırma veya aydınlık alan patlaması ile gerçekçi görünüyor.

[1] Görüntülerde ince ayar için yüksek esneklik (renk derecelendirme gerekir)
[2] Anında yüksek kaliteli görüntü (renk derecelendirme gerekmez)  

S-Log3 ile Ağır ve Hızlı Çekimi Destekliyor
S-Log3 ile Ağır ve Hızlı Çekimi Destekliyor

S-Log3, gölgelerden orta tonlara tonlamayı iyileştiriyor ve dinamik aralığı 14 noktaya kadar genişletiyor. Ayrıca, en fazla 60x hızlı çekim ve 5x ağır çekim için 1 - 120/100 fps arasında bir kare hızı seçebilirsiniz.

Film çekiminde kullanılan FX6’nın yakından fotoğrafı
Video çekiminde Sony lenslerin avantajları

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir.

Daha fazla güvenilirlikle çekim
Kompakt gövdede güvenilir özellikler ve kullanım

α7 III sisteminin kullanımı, çekim sırasında hızlı kontrol, Tru-Finder ile şaşırtıcı netlikte görüntüler, çok yönlü bağlanabilirlik, çeşitli güç kaynaklarından uzatılmış çekim süresi ve nemli ve tozlu koşullara yüksek dayanıklılık ile iyileştirildi.

Pil değişimleri arasında daha uzun çekim
Daha profesyonel sürelerde çekim için daha uzun pil ömrü

α7 III, tek tam şarj ile yaklaşık 710 fotoğraf çekmenizi sağlayan ve NP-FW50 pilin yaklaşık 2,2 katı kapasiteye sahip olan NP-FZ100 pil kullanabilir. BC-QZ1 isteğe bağlı pil şarj cihazı, USB ile şarjdan daha hızlı şarj etme imkanı sunar.

Çift ortam yuvası, UHS-II desteği
Çift ortam yuvası, UHS-II desteği

Biri hızlı veri yazma için UHS-II uyumlu olmak üzere, iki ortam yuvasına sahip α7 III, eş zamanlı veya röle kayıt yapabilir, RAW/JPEG verilerini ve fotoğrafları/videoları ayırabilir ve kartlar arasında verileri kopyalayabilir.

Menüm: sık kullanılanlara daha hızlı erişim
Menüm: sık kullanılanlara daha hızlı erişim

Anında çağırmak için sık kullandığınız 30 adede kadar öğeyi yeni Menüm işlevine kaydedin. Kendi rahatlığınız için optimum menüyü oluşturup özelleştirebilirsiniz.

Değerlendirme işlevi
Değerlendirme işlevi

Değerlendirme işlevi ile, özel bir düğmeye atanmışsa işlevi oynatma ekranında kullanarak kayıtlı fotoğrafları istediğiniz yerde 1-5 yıldız arasında değerlendirebilirsiniz.

Sorunsuz iş akışı için yüksek bağlanabilirlik
Sorunsuz iş akışı için yüksek bağlanabilirlik

USB 3.1 1. Nesil uyumlu USB Type-C™ bağlantı noktası, PC'ye bağlı çekim kullanarak üretilen büyük görüntü dosyalarında yüksek hızlı PC Uzaktan veri aktarımını düzgün ve zahmetsiz hale getirir.

Imaging Edge™ Remote, Viewer ve Edit
Imaging Edge™ Remote, Viewer ve Edit

Fotoğrafçılığınızı Imaging Edge masaüstü uygulamalarıyla geliştirin. "Remote" ile PC’den çekimi kontrol edip canlı izleyin, "Viewer" ile büyük görüntü arşivlerindeki fotoğrafları hızla önizleyin, derecelendirin, seçin; "Edit" ile RAW verileri yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün. Sony RAW dosyalarından en iyisini alın ve prodüksiyonları daha verimli yönetin.

Capture One (Sony için)
Capture One for Sony

Ödüllü ücretsiz düzenleme yazılımı Capture One Express (for Sony), RAW geliştirme, kolay yönetme ve güçlü düzenleme araçları sunar. Daha da fazla düzenleme aracı ve cihaza bağlı çekim özelliği için Capture One Pro (for Sony) de satın alınabilir. 

İllüstrasyon
Imaging Edge™ Webcam

Imaging Edge Webcam, geniş uyumluluğuyla Sony fotoğraf makinenizi canlı akış ve görüntülü konferans için yüksek kaliteli bir web kamerası olarak kullanmanızı kolaylaştırır.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Tamamen yenilenmiş görüntü sensörü ve görüntü işleme sistemi, görüntü kalitesini daha da artırıyor. İyileştirilmiş genel AF performansı, 10 fps'ye kadar yüksek hızda kesintisiz çekim, 4K video kaydı kapasitesi ve α7 II'ye kıyasla önemli ölçüde yükseltilmiş kullanılabilirlik, daha fazla özel anı yakalamanızı sağlıyor.
  • Arkadan aydınlatmalı tasarıma sahip 24,2 MP 35mm full frame CMOS sensör

  • ISO 51200'e kadar hassasiyet aralığı (fotoğraflar için ISO 50-204800'e genişletilebilir)

  • 693 aşama algılamalı ve 425 kontrast algılamalı AF noktası ile Hızlı Hibrit AF

  • AF/AE izleme ile 10 fps'ye kadar yüksek hızda kesintisiz çekim

  • 4K HDR video kaydı kapasitesi

Objektif Uyumluluğu
Sony E mount'lı lensler
Sensör Tipi
35mm full frame (35,6×23,8 mm), Exmor R CMOS sensör
Piksel Sayısı (Efektif)
Yaklaşık 24,2 megapiksel
ISO Hassasiyeti (Önerilen Pozlama İndeksi)
Fotoğraflar: ISO 100-51200 (ISO 50 ile ISO 204800 arasında değişen ISO sayısı genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-12800, seçilebilir alt ve üst limit), Videolar: ISO 100-51200 eşdeğeri (ISO 102400'e kadar ISO sayısı genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-12800, seçilebilir alt ve üst limit)
Pil Ömrü (Fotoğraflar)
Yaklaşık 610 çekim (Vizör) / yaklaşık 710 çekim (LCD monitör) (CIPA standardı)
Vizör Tipi
1,3 cm (0,5 tip) elektronik vizör (renkli), XGA OLED
Monitör Türü
7,5 cm (3,0 tipi) tip TFT
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

İncelemeler ve Ödüller

Kullanıcıların Söyledikleri