α7R IV

Bir Başka Dönüm Noktası

Üstatlara layık ifade. Sony’nin Full Frame aynasız α7R IV’ü, önceleri sadece orta formatlı makinelerden beklenen ifade becerisiyle ve kompakt bir gövdede üstün yüksek hızıyla görülmemiş yoğunlukta fotoğrafik görüş sağlar. Gelişmiş sağlamlık ve bağlantı özellikleriyle üretkenliğinizi yükseltin.

Yeni yazılım mevcut.
Daha da çok ilham veriyor

Rakipsiz görüntü kalitesi ve işleme hızı ile yepyeni bir fotoğrafik ifade dünyasına adım atın. Profesyonellerin istediği daha gelişmiş bağlanabilirliği ve güvenilirliği sunan, güçlü ve yeni bir seçenek α7R serisine katılıyor.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Üstün çözünürlük ve tonlama
Üstün çözünürlük ve tonlama
Çevik ve duyarlı
Çevik ve duyarlı
Göz alıcı portreler, akıllı iş akışı
Göz alıcı portreler, akıllı iş akışı
Görünmeyeni canlandırın
Görünmeyeni canlandırın
İncelikli çalışma ve güvenilirlik
İncelikli çalışma ve güvenilirlik
Video çekiminde uzmanlık
Video çekiminde uzmanlık
Rakipsiz işleme
İçerik Oluşturucu Bulutu dünyası çizimi. Bulut, fotoğraf makineleri ve düzenleme işlemini gösteren monitör ile akıllı telefon birbirine bağlıdır. Çevrelerinde çeşitli içerik oluşturucular gösterilir.
Creators’ Cloud 

Creators’ Cloud platformu, gelişmiş Sony fotoğraf makinesi teknolojisi ile bulut tabanlı yapay zekayı birleştirerek yaratıcı çalışmaları destekler. Ayrıca dünya çapındaki diğer içerik oluşturucuların keşif ve iş birliği yaptıkları yerdir. Fotoğraf makinelerini çekim ile prodüksiyon uygulamaları ve hizmetleriyle entegre eden çözümler sunan uygulamaları keşfedin.

61 MP Full Frame arkadan aydınlatmalı CMOS sensör
61,0 MP Full Frame arkadan aydınlatmalı CMOS sensör

Yeni geliştirilen Exmor R CMOS görüntü sensörü, rakipsiz yüksek çözünürlük sağlar. Arkadan aydınlatmalı tasarım, son derece yüksek 61,0 MP piksel sayısına rağmen yüksek hassasiyet ve düşük gürültü sunar.

En yeni görüntü işleme motoru
En yeni görüntü işleme motoru

BIONZ X görüntü işleme motoru ve ön uç LSI, yüksek çözünürlüklü sensör performansını ve 15 durağa kadar dinamik aralığı en üst düzeye çıkarır.

Geniş standart ISO 100-32000 aralığı
Geniş standart ISO 100-32000 aralığı

α7R IV, artan piksel sayısından bağımsız olarak en yüksek standart ISO 32000’i sunar ve düşük ve orta hassasiyet aralıklarında gürültüyü azaltarak yüksek kaliteli görüntüler elde eder.

Üstün çözünürlüğü en üst düzeye çıkaran faktörler

Gövde içi 5 eksenli görüntü sabitleme
Gövde içi 5 eksenli görüntü sabitleme

Gövde içi 5 eksenli görüntü sabitleyici algoritma yüksek çözünürlüklü 61,0 megapiksel görüntü sensörü performansını maksimuma çıkarmak için optimize edildi. 5,5 duraklı yüksek deklanşör hızı kadar etkili güvenilirlik için elde çekimi destekliyor.

Tam sessizlikte çekim
Tam sessizlikte çekim

Sessiz çekim, yalnızca sessizlik gerektiren yerlerde avantaj sağlamakla kalmaz, makine titremesinden kaynaklanan bulanıklığı da engeller. Titreşimsiz deklanşör, oldukça net görüntüler için son derece yüksek α7R IV çözünürlüğünü en üst düzeye çıkarır.

Bulanıklığı azaltan yapı
Bulanıklığı azaltan yapı

İnanılmaz α7R IV çözünürlüğünü zirveye çıkarmak için, en ufak titreşimlerin bastırılması gerekir, bu yüzden Sony, deklanşör ünitesini her deklanşör şokunu emen, yumuşatılmış vidalarla tekrar tasarladı. Gelişmiş görüntü sabitleme algoritmasıyla birlikte, bulanıklık büyük ölçüde azalır ve net ayrıntılar güvenilir şekilde yakalanır.

Titremesiz uzaktan deklanşör bırakma
Titremesiz uzaktan deklanşör bırakma

İsteğe bağlı kablosuz uzaktan kumanda (RMT-P1BT) ile uzaktan çalışma, deklanşör bırakma düğmesine basılmasından kaynaklanan titremeden kaçınarak etkili fotoğraflar çekmenizi sağlar. Böylece görüntü sensörünün yüksek çözünürlüğü en üst düzeye çıkar.

[1] Ultra-XGA OLED Tru-Finder [2] Quad-VGA OLED Tru-Finder

5,76 milyon noktalı UXGA OLED Tru-Finder

Bu 5,76 milyon noktalı elektronik vizör, α7R III’e göre yaklaşık 1,6 kat yüksek çözünürlükle ince ayrıntılar üretir. Hem yüksek hassasiyet için "Yüksek" kalite modunu hem de daha iyi konsantrasyon için hare ve çentikleri bastırıp doğal gerçekçiliği seçebilirsiniz. 120/100 fps kare hızlı daha pürüzsüz görüntü, hareketli nesne takibini kolaylaştırır.

Yıldırım hızında tepki
Sınıfının en yüksek seri çekim hızı

α7R IV, etkileyici görüntü çözünürlüğünden bağımsız olarak, mekanik deklanşörle 10 fps’e varan (canlı önizlemeli kesintisiz çekim modunda ise 8 fps’e varan) çekim hızını korur. Böylece sadece 61,0 MP yüksek çözünürlüklü görüntüleme özelliği ile yaban hayvanlarının hareketi gibi belirleyici anları ince ayrıntılarla yakalayabilirsiniz.

APS-C kırpma ile 26 MP kullanılabilir
APS-C kırpma ile 26,2 MP kullanılabilir

Olağanüstü görüntü çözünürlüğü sayesinde, Full Frame bir görüntüyü APS-C boyutuna kırptıktan sonra dahi, yaklaşık 26,2 megapiksel düzeyinde oldukça yüksek çözünürlüklü görüntüler elde edebilirsiniz. Yani α7R IV, örneğin çekilen görüntüyü büyütmek için kırpma ile düzenleme gerektiren kuş fotoğrafçılığında, proaktif olarak 61,0 megapiksel Full Frame çekimi kullanmanızı sağlayabilir.

Geniş otomatik odaklama kapsamı
Geniş otomatik odaklama kapsamı

Yeni görüntü sensörü, 567 aşama algılamalı AF noktası (yaklaşık %99,7 yükseklik ve %74,0 genişlik) ile geniş ve yüksek yoğunluk sağlar. 425 noktalı kontrast algılamalı AF hassas netlemeyi destekler.

Yüksek çözünürlüğe rağmen hızlı AF
Yüksek çözünürlüğe rağmen hızlı AF

α7R IV, gelişmiş Hızlı Hibrit AF sayesinde bir nesneyi muhteşem ayrıntılarla yakalayabilir ve loş ışıkta bile hızlı AF sunar.

Kararlı AF takibi daha da iyileştirildi
Kararlı AF takibi daha da iyileştirildi

Artan AF noktaları, AF sensörünün genişletilen kapsamı ve iyileştirilmiş AF algoritması, karmaşık veya ani hareketlerde dahi tutarlı çekim için nesne takip performansını daha da geliştirdi.

4D FOCUS
Sony AF hakkında daha fazlasını görün
Az aydınlatılmış koşullarda yüksek hassasiyetli AF
Az aydınlatılmış koşullarda yüksek hassasiyetli AF

Gelişmiş AF algoritmaları, EV-3 kadar düşük ışık seviyelerinde dahi AF hassasiyetine yardımcı olur. "Diyafram Açıklığı Sürücüsünde Netleme Önceliği" seçeneği, loş ışıkta ve diyafram açıklığı kısıldığında daha doğru netleme için kullanılır.

Kesintisiz olarak 68 adede kadar görüntü çekin
Kesintisiz olarak 68 adede kadar görüntü çekin

Tampon bellek boyutu 1,5 kat daha büyük olduğu için, fotoğraf makinesi yaklaşık 68 görüntüye kadar seri çekim hızını korur. APS-C çekim moduyla, Full Frame çekim moduyla çektiğinizden yaklaşık üç kat daha fazla fotoğraf çekebilirsiniz.

Her ikisi de UHS-II’yi destekleyen çift ortam yuvası
Her ikisi de UHS-II’yi destekleyen çift ortam yuvası

Hem YUVA 1 hem de YUVA 2, yüksek hacimli verilerin hızlı yazılması için UHS-I ve UHS-II ile uyumludur. α7R IV, ayrı RAW/JPEG verilerini ve fotoğrafları/videoları eş zamanlı veya geçişli olarak kaydedebilir ve kartlar arasında verileri kopyalayabilir.

Çekiminizi profesyonel sınırlara götürün
Çekiminizi profesyonel sınırlara götürün

α7R IV, yüksek kapasiteli NP-FZ100 pil kullanır. Daha uzun süreli çekim için, bunu iki adede kadar NP-FZ100 pil taşıyan ve α7R IV ile çektiğinizin iki katı fotoğraf çekmenizi sağlayan, isteğe bağlı VG-C4EM Dikey Kol ile birleştirebilirsiniz.

Yüksek başarı için hayvan gözü takipli Gerçek Zamanlı Eye AF
Yüksek başarı için hayvan gözü takipli Gerçek Zamanlı Eye AF

α7R IV, iyileştirilmiş algoritma sayesinde artık insan gözünün yanı sıra hayvan gözü takibini de destekliyor ve hızlı, hassas, otomatik algılama ve takip sağlıyor. Bu hayvan gözü desteği, bir engel çıktığında veya makinenin yatay/dikey yönü sık sık değiştiğinde, doğada yaban hayvanlarının veya evde evcil hayvanlarınızın fotoğrafını çekerken başarı oranınızı büyük ölçüde artırır.

Profesyonel portre çekiminde maksimum üretkenlik
Gerçek Zamanlı Eye AF: portrede devrim

Gerçek Zamanlı Eye AF, portre çekiminde bir devrimdir. Bu AI yardımlı teknoloji, fotoğraf seansında hızlı hareket eden bir modeli çekerken bile, nesnenin yüzünün net ve temiz olarak netlenmesi için anında ve doğru göz algılaması ve takibi sağlar. Fotoğrafçı, profesyoneller için önemli olan sorunsuz iş akışı ile kompozisyona odaklanabilir.

Gözü anında netleme
Gözü anında netleme

AF’de Yüz/Göz Önceliği açıkken deklanşöre yarım basmanız, AF-ON düğmesine basmanız veya atanan özel düğmeye basmanız yeterli. Fotoğraf makinesi nesnenizin gözünü netler.

İhtiyacınıza göre sağ/sol göz seçimi
İhtiyacınıza göre sağ/sol göz seçimi

Artık çekimden önce veya çekim sırasında özel bir düğmeyle sol veya sağ olmak üzere belirli bir gözü dahi seçebilirsiniz. Göz seçimi kompozisyona, ışığa ve diğer ayrıntılara odaklanmanızı sağlar.

Göz alıcı portreler için Gerçek Zamanlı Takip ile çalışır
Göz alıcı portreler için Gerçek Zamanlı Takip ile çalışır

Gerçek Zamanlı Eye AF ile dinamik nesne hareketine tepki veren Gerçek Zamanlı Takibi birlikte kullanabilirsiniz. Bu ekip çalışması, rahat portre çekimi için takip doğruluğu sağlar.

Daha verimli iş akışı

Talepkar profesyoneller için kablosuz ve kablolu bağlantı çözümleri

α7R IV, PC Remote işlevleri için çeşitli seçenekleri ve 5 GHz Wi-Fi gibi veri aktarımı yöntemlerini destekler. Uzaktan çekimle çalışma ve veri yedeklemede daha fazla seçenekten ve kolaylıktan en iyi şekilde faydalanın.

Esnek ayar için kablosuz cihaza bağlı çekim
Esnek ayar için kablosuz cihaza bağlı çekim

PC Remote kullanarak α7R IV’ü kontrol edin veya verileri Imaging Edge™ "Remote" yazılım uygulaması (sürüm 2.0 veya üstü) ile PC’ye aktarın. Daha fazla çekim esnekliği için daha hızlı 5 GHz Wi-Fi seçeneği bulunur.

USB kablolu bağlantı ile daha da hızlı PC Remote
USB kablolu bağlantı ile daha da hızlı PC Remote

Kablolu PC Remote çekimi için yeni algoritmayla daha hızlı aktarım için USB 3.2 Gen 1 uyumlu USB Type-C™ bağlantı noktasını kullanın. Büyük, sıkıştırılmamış RAW görüntüleri iş akışında kesinti olmadan sorunsuzca aktarın.

FTP arka plan aktarımı desteği
FTP arka plan aktarımı desteği

α7R IV, profesyonellerin anında teslime yönelik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, JPEG ve RAW dosya teslimi için çekim sırasında ve sonrasında FTP arka plan aktarımını destekler. Dokuz adede kadar FTP sunucusu önceden atanabilir.

Tam ölçekli flaşla fotoğraf çekimi için
Tam ölçekli flaşla fotoğraf çekimi için

Flaşla sorunsuz ve duyarlı fotoğraf çekimi için, 10 fps’e varan kesintisiz flaşlı çekimle, bırakma gecikmesi en aza indirildi. Gelişmiş çok yönlülük için kablosuz makine dışı flaşla yavaş senkronizasyonu veya arka perde senkronizasyonunu seçin.

Standart senkronizasyon terminali
Standart senkronizasyon terminali

Standart senkronizasyon terminali, stüdyo flaş üniteleriyle ve diğer harici ışık ekipmanlarıyla kolay senkronizasyon sunarak stüdyo fotoğrafçılığında istenen ışık ayarının yapılmasını sağlar.

Imaging Edge
Imaging Edge™ Remote, Viewer ve Edit uygulamaları

Imaging Edge ile fotoğrafçılığınızı geliştirin. "Remote" ile çekimi PC ekranınızda canlı kontrol edip izleyin. "Viewer" ile büyük görüntü arşivlerindeki fotoğrafları çabucak önizleyin, derecelendirin ve seçin. "Edit" ile RAW verileri, sunum için yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün.

Capture One (Sony için)
Capture One (Sony için)

Ödüllü ücretsiz düzenleme yazılımı Capture One Express (for Sony), RAW geliştirme, kolay yönetme ve güçlü düzenleme araçları sunar. Daha da fazla düzenleme aracı ve cihaza bağlı çekim özelliği için Capture One Pro (for Sony) de satın alınabilir.

İllüstrasyon
Imaging Edge™ Webcam

Imaging Edge Webcam, geniş uyumluluğuyla Sony fotoğraf makinenizi canlı akış ve görüntülü konferans için yüksek kaliteli bir web kamerası olarak kullanmanızı kolaylaştırır.

"Elle tutulur" gerçekçilik
Aslına sadakatte yeni bir boyut

Yeni Piksel Kaydırmalı Çoklu Çekimle 16 görüntü kompozisyonu desteği

Bu yenilenen özellik, sensörü yarım veya bir piksel aralıklarla programlanan sırayla kaydırarak 16 piksel kaydırmalı görüntü yakalar ve bunlarla, yaklaşık 963,2 MP (eşdeğeri) orijinal veriden yaklaşık 240,8 MP, yüksek hassasiyetli tek bir görüntü oluşturulur. Örneğin mimari ve sanat fotoğrafları gerçeğe yakın ayrıntı, doku, renk, atmosfer, ortam ve 3D benzeri gerçekçilikle, şaşırtıcı sadakatle üretilir.

Aslına sadakatte yeni bir boyut

[1] Normal tek görüntü (%200 büyütülmüş)
[2] Piksel Kaydırmalı Çoklu Çekimle 16 görüntüden oluşturulan görüntü (%100)

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Profesyoneller için tasarlandı
Ayar Kaydet/Yükle
Ayar Kaydet/Yükle

Yeni eklenen Ayar Kaydet/Yükle işlevi, fotoğraf makinesi ayarlarını SD bellek kartına kaydetmenizi ve gerektiğinde diğer makinelerle kolay paylaşım için bunları karttan okumanızı sağlar.

Verimli görüntü seçimi
Verimli görüntü seçimi

Oynatma inceleme ekranından, yerinizden kıpırdamadan, yıldız dereceleri ve görüntü koruması uygulayın. 10/100 fotoğrafta bir ekran atlaması ve kesintisiz çekimlerin grup halinde incelenmesi de sağlanan diğer kolaylıklardır.

Gelişmiş menü arayüzü
Gelişmiş menü arayüzü

Menü ekranında özel tuş ayarlarının açıklaması, kullanımın anlaşılmasını kolaylaştırır. Ayrıca tek elinizle ön kadranı veya Fn düğmesini kullanarak menü sekmeleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

Profesyonel video özellikleri
Olağanüstü videolar için kararlı AF takibi

Gelişmiş Hızlı Hibrit AF ile 4K videoların zorlu otomatik netleme taleplerini karşılayın. Sorunsuz, istikrarlı AF video çekimi için yüksek hız, hassasiyet ve takip performansı emrinizde. Kararlı netleme için AF takibi hassasiyetini ayarlayın.

Gerçek Zamanlı Eye AF artık video çekiminde
Gerçek Zamanlı Eye AF artık video çekiminde

Gerçek Zamanlı Eye AF, artık nesnenin gözlerini algılayıp bir gözü takip etmeye devam ederek video çekimini de destekliyor. α7R IV, bu gözü hassasiyetle netlemeye devam ettiği için, siz kompozisyona odaklanabilirsiniz.

Nesneyi ısrarla netlemek için Dokunmatik Takip
Nesneyi ısrarla netlemek için Dokunmatik Takip

Video çekerken LCD monitörde bir nesneye dokunun. α7R IV, Dokunmatik Takiple netlemeye ve takip etmeye başlar. α7R IV, bir insan gözü algılarsa Gerçek Zamanlı Eye AF etkinleşir ve onu da takip eder.

Net ses kaydı için dijital ses arayüzü
Net ses kaydı için dijital ses arayüzü

Çoklu Arayüz Yuvası (MI Yuvası) Dijital ses arayüzü ile geliştirildi. Yeni ECM-B1M Shotgun Mikrofonu veya yeni XLR Adaptör Kitini kullanarak minimum bozulmayla yüksek kaliteli ses kaydedin.

Film çekiminde kullanılan FX6’nın yakından fotoğrafı
Video çekiminde Sony lenslerin avantajları

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir.

Broşürü indir
Broşürü indir

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Profesyonel kullanım ve esneklik muhteşem α7R IV'te bir araya geliyor. Etkileyici çözünürlük; hızlı ve yenilikçi AF, 5 eksenli sabitleme ve 10 fps seri çekim özellikleriyle destekleniyor; hepsi de kompakt, sağlam bir gövdede.
  • 61,0 MP 35mm Full Frame Exmor R CMOS sensör ve BIONZ X görüntü işleme motoru

  • Standart ISO 100-32000 aralığı

  • 567 noktalı netleme düzlemli aşama algılamalı AF ve 425 noktalı kontrast algılamalı AF’ye sahip Hızlı Hibrit AF

  • AF/AE izleme ile 10 fps’e kadar yüksek hızda kesintisiz çekim

  • Profesyonel iş akışını destekleyen güvenilirlik ve çalışma konforu

Objektif Uyumluluğu
Sony E mount'lı lensler
Sensör Tipi
35mm full frame (35,7×23,8 mm), Exmor R CMOS sensör
Piksel Sayısı (Efektif)
Yaklaşık 61,0 megapiksel
ISO Hassasiyeti
Fotoğraflar: ISO 100-32000 (ISO 50 ile ISO 102400 arasında değişen ISO sayısı genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-12800, seçilebilir alt ve üst limit), Videolar: ISO 00-32000 eşdeğeri, OTOMATİK (ISO 100-12800, alt sınır ve üst sınır seçilebilir)
Pil Ömrü (Fotoğraflar)
Yaklaşık 530 çekim (Vizör) / yaklaşık 670 çekim (LCD monitör) (CIPA standardı)
Vizör Tipi
1,3 cm (0,5 tip) elektronik vizör (renkli), UXGA OLED
Monitör Türü
7,5 cm (3,0 tipi) tip TFT

Kutu İçeriği

Elektrik kablosu, Şarj Edilebilir Pil NP-FZ100, Kablo Koruyucusu, Pil Şarj Cihazı BC-QZ1, Omuz askısı, Gövde kapağı, Aksesuar yuvası kapağı, Mercek kapağı, USB Type-CTM kablosu

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

Ödüller

Ödüller