α9

İlham dolu dünyalar sizi bekliyor

Tutku hayal gücünü genişletiyor
Fakat araçlar akışa engel mi?
Gerçek potansiyel ancak özgür kaldığında ortaya çıkabilir
Bir hayal teknolojiyle tanışıyor ve yeni bir fotoğraf makinesi doğuyor
Artık gelecek sizin

Yeni yazılım mevcut.

α9 Fotoğraf galerisi

Fotoğraf hızında yeni bir boyut

Sony'nin ezber bozan yeni görüntü sensörü, geleneksel fotoğraf makinesi mekanizmalarını gereksiz hale getirerek mekanik cihaz yeteneklerinin ötesinde bir hız ve performansa ulaşıyor. Üstelik mekanik gürültü ve titreşimden kurtulmak görüntüleme fırsatları bakımından yeni ve zengin bir dünyanın kapısını açıyor.

Tam elektronik devriminin itici gücü

Dahili belleğe sahip, yenilikçi full frame yığma yapılı CMOS sensör

α9 sizi mekanik sistemlere dayanan geleneksel SLR'lerin kısıtlamalarından kurtarır. Yüksek hızlı yığma yapı tasarımını ilk kez kullanan 24,2 megapiksel full frame görüntü sensörü, yüksek hacimli verileri genel olarak 20 kat daha yüksek okuma hızıyla geçici olarak dahili bellekte depolar. CMOS sensör ve gelişmiş BIONZ X görüntü işleme motorunun bir arada kullanılması, size gerçek bir dijital özgürlük getirir.
[ Dahili belleğe sahip, arkadan aydınlatmalı yığma yapı ]
(1) Piksel alanı (2) Dahili bellek (3) Yüksek hızlı sinyal işleme devresi (4) Görüntü işleme motoru

Önceleri yakalanamaz olanı yakalayın

20 fps'ye varan yüksek hızda kesintisiz çekim

20 fps'ye varan yüksek hızda kesintisiz çekim

Çığır açan full frame Exmor RS CMOS sensör ve BIONZ X işlemci bir araya gelerek AF/AE takip özelliğiyle 20 fps kesintisiz çekim imkanı sağlıyor. Yüksek hızlı büyüleyici performans ve geniş arabellek sayesinde belirleyici anları yakalayabilirsiniz.

Kararmasız çekim

Kararmasız çekim

Mekanik olmayan elektronik deklanşör, tipik SLR ayna faaliyetiyle oluşan kararmayı ortadan kaldırır. Kesintisiz çekimde 60 fps canlı önizleme özelliği ve minimum görüntüleme gecikmesiyle deklanşöre basarken bile nesne kesintisiz görüş dahilindedir.
(A) Kararmasız çekim (B) Kararmalı çekim

Not: Bu fotoğraf makinesi elektronik ve mekanik deklanşörlere sahiptir. Bu bölümde anlatılan özellikler temel olarak elektronik deklanşör işlevleriyle bağlantılıdır.

Kesintisiz görüşle hareketi takip edin

60 defa/sn'ye varan AF/AE hesaplamaları.

60 defa/sn'ye varan AF/AE hesaplamaları.

Işık mekanik kesintiye uğramadan doğrudan görüntü sensörüne ulaşır. Aynasız yapı ve hızı yükselten yeni teknolojilerin ustalıklı birleşimi, full frame odak düzleminde AF/AE sağlar.
(1) AF/AE hesaplamaları (2) 60 defa/sn (3) 20 kare/sn

1/32000 sn'ye varan elektronik deklanşör hızları.

1/32000 sn'ye varan elektronik deklanşör hızları.

1/32000 sn'ye varan elektronik deklanşör hızı mekanik deklanşörlere fark atarak yeni bir görüntüleme ifadesi oluşturur. Parlak koşullar altında dahi ND filtresi olmadan düşük alan derinliğini koruyabilirsiniz.
(A modu 1/20000 sn. F8.0 ISO 1000)

Not: Bu fotoğraf makinesi elektronik ve mekanik deklanşörlere sahiptir. Bu bölümde anlatılan özellikler temel olarak elektronik deklanşör işlevleriyle bağlantılıdır.

Sessizlik fotoğrafçılık potansiyelini yükseltir

Dikkat dağıtan gürültü yok

Dikkat dağıtan gürültü yok

Bozulmayı engelleyen elektronik deklanşör, mekanik ayna ve deklanşör gürültüsü olmadan sessiz çekim imkanı sunar. Spor çekimleri ve sessizlik gerektiren nesneler için ideal bu özellik, fotoğraf makinesinin çok yönlülüğünü büyük ölçüde arttırır.

İstenmeyen titreşim yok

İstenmeyen titreşim yok

SLR çekimi sırasında ayna darbesi ve deklanşör darbesi, hafif titreşime neden olur. Ancak α9, fotoğraf makinesini keskin netlikte görüntüler için sabit tutabilen, titreşimsiz bir elektronik deklanşöre sahiptir.

Not: Bu fotoğraf makinesi elektronik ve mekanik deklanşörlere sahiptir. Bu bölümde anlatılan özellikler temel olarak elektronik deklanşör işlevleriyle bağlantılıdır.

Mobilite beklenmedik fırsatların kapısını açar

Profesyonel özellikler ve performans, kompakt bir gövdede toplandı. Mobilite özgürlüğü taptaze bir yaratım gücüne ilham olacak.

Hızlı, doğru ve güvenilir AF

Gelişmiş AF'yi keşfedin. Bu sistem hemen hemen hiç hata yapmayan daha hassas netleme, hızlı harekete çevik tepki, düşük ışıkta güvenilirlik ve kesintisiz çekimde tutarlı takip imkanı sunar.

4D focus logosu

4D FOCUS hakkında daha fazla bilgi alın

  • Geniş AF alanı
  • Yüksek AF hızı
  • Kesintisiz AF

Garantili çekim için daha fazla AF özelliği

Daha hassas netleme için Eye AF

Daha hassas netleme için Eye AF

Göz algılama — gelişmiş yüz algılama ile %30 yükseltildi — yüz açıyla dönmüş olsa veya kısmen gölgede kalsa dahi nesnenin gözüne netleme yapar. Geniş netleme düzlemli aşama algılamalı AF sensörü zorlu çekimlerde kabiliyetini gösterir.

Düşük ışıkta dahi güvenilirdir

Düşük ışıkta dahi güvenilirdir

Yüksek hassasiyetli görüntü sensörü sayesinde nesnelerin görüntüsünü ISO 100'de EV-3 kadar düşük ışık seviyelerine kadar yüksek AF hassasiyetiyle yakalayın.

A mount lens AF desteği

A mount lens AF desteği

693 AF noktasına sahip netleme düzlemli aşama algılamalı AF sistemi güvenilir performans gösterir. Bir montaj adaptörüyle (LA-EA3) A mount lensler kullandığınızda bile AF/AE izleme özelliğiyle 10 fps'ye kadar kesintisiz çekimin keyfini çıkarın.

web sitesi simgesi

α9 Netleme Ayar Kılavuzu

Web sürümü

broşür simgesi

α9 AF Hızlı Kurulum Kılavuzu

PDF sürümü

α simgesi

α9 AF Hızlı Kurulum Kılavuzu

Mobil Uygulama sürümü

Full HD 60p 50 Mbps ile

ISO 204800 düzeyine varan hassasiyete ve geniş dinamik aralığa sahip bu full frame 24,2 megapiksel sensör sıra dışı bir görüntü kalitesi yakalar.

Yeni CMOS

Mükemmel görüntüleme için yeni CMOS sensör

Yüksek hassasiyetli, arkadan aydınlatmalı yapılandırma, boşluksuz çip üzeri lens mimarisi ve Sony yenilikleri, farklı fotoğrafçılık koşullarında büyüleyici görüntüler sunar. Standart ISO aralığı ISO 100-51200, minimum gürültüyle ISO 50-204800 düzeyine genişletilebilir.

Teknoloji

Yüksek kaliteli görüntüler için teknoloji

Tüm mevcut görüntü sensörü teknolojilerini (arkadan aydınlatmalı yapı, boşluksuz çip üzeri lens mimarisi dahil) bir araya getiren yüksek kaliteli görüntülemeden yararlanın.
[A] Geleneksel önden aydınlatmalı yapı
[B] Dahili belleğe sahip, arkadan aydınlatmalı yığma yapı
(1) Boşluksuz OCL (2) Alüminyum hatlı tabaka (3) Işığı alan yüzey
(4) Fotodiyot alt katman (5) Bakır hatlı tabaka (6) Piksel alanı
(7) Yığma yapılı tabaka

BIONZ X

BIONZ X gelişmiş hızlı görüntü işlemcisi

Yeni ön uç LSI ile bir araya gelen gelişmiş görüntü işleme özelliği, gürültüyü azaltır, geniş bir hassasiyet aralığında detay tanımını geliştirir. Gelişmiş detay işleme, gerçekçi doku üretimine imkan tanır.

14 bit RAW

Sıkıştırılmamış 14 bit RAW

Sıkıştırılmamış 14 bit RAW formatı desteklenir ve gereken şekilde bu format veya mevcut sıkıştırılmış RAW formatı seçilebilir. Sıkıştırılmamış 14 bit RAW, sensörün geniş dinamik aralığı ve ince tonlama üretiminin yakalanan görüntülere avantaj kazandıracağı durumlarda iyi bir seçimdir.
(1) Görüntü Sensörü  (2) Yeni geliştirilen yüksek hızlı ön uç LSI
(3) 16 bit görüntü işleme

Hoş 4K görüntüleme

4K videolarda görülen yüksek çözünürlük kalitesi

Piksel gruplaması olmadan tam piksel okuması sayesinde 4K için gereken veri miktarının yaklaşık 2,4 katını (6K için gereken veri miktarına eşit) 3840 x 2160 4K çıkışa sıkıştırmak mümkündür. Bu yüksek hızda örnekleme işleminin yanı sıra gruplama olmadan full frame piksel okuması, mümkün olan en yüksek 4K video görüntü kalitesi ile sonuçlanır.

4K

Verimli iş akışı ve profesyonel güvenilirlik

Fotoğraf makinesini sağlam ve güvenilir kılan magnezyum alaşım gövde ve güçlendirilmiş çok yönlü özellikler, çalıştırma imkanını genişletir ve zorlu profesyonel fotoğrafçılıkta kullanımı destekler.

Tru-Finder

Quad-VGA OLED Tru-Finder

Yeni yüksek çözünürlüklü 3686k noktalı elektronik vizör (EVF), detaylı ve net görüntü oluşturur. Efsanevi ZEISS® T* Kaplama yansımayı büyük ölçüde azaltır. 120 fps kare hızıyla çekilen pürüzsüz EVF görüntülerle hızla hareket eden nesneleri bile kolayca takip edebilirsiniz. Lensin dış yüzündeki flor kaplama kire karşı gelişmiş koruma sağlar.

5 eksenli

5 eksenli görüntü sabitleme

Gövdeye entegre yeni 5 eksenli görüntü sabitleme ünitesi 5,0 kademeli deklanşör hız avantajı sunar. Canlı önizleme monitör görüntüsü sabittir, hızla hareket eden nesneleri çekerken bile kolayca görüntü oluşturabilirsiniz. (1) Sapma (2) Eğim (3) Dönme

Pil

Profesyonel kullanıma uygun pil ömrü

Yeni geliştirilen NP-FZ100 pil, önceki NP-FW50'ye kıyasla yaklaşık iki kat uzun ömür sunar. Bir şarjda yaklaşık 480'e varan fotoğraf karesi yakalayın ve iki tane pilin takılabildiği isteğe bağlı bir dikey kol (ayrıca satılır) takarak çekim sayısını daha da artırın.

Çift kart yuvası

Çift ortam yuvası

İki yuvayla (SD ve SD/Memory Stick kart için) aynı anda fotoğraf/video verilerini yedekleyin, RAW/JPEG görüntüleri farklı kartlara kaydedin ve kartlar arasında kopyalayın. Yüksek aktarım hızı için UHS-II tipi kartları destekleyen alçak yuva vardır.

FTP dosya aktarımı

FTP dosya aktarımı

Kablolu LAN bağlantısı için yeni bir terminal sayesinde fotoğrafları görüntülemek ve yönetmek için FTP sunucusuna aktarabilirsiniz. FTPS (SSL/TLS üzerinden Dosya Aktarımı Protokolü) desteğiyle görüntü dosyaları aktarım esnasında şifrelenebilir.

Menüm

Menüm ve yeni menü arayüzü

Yeni Menüm ile 30'a kadar menü öğesini kaydedip anında geri çağırabilir, öğeleri istediğiniz sırada düzenleyebilir ve kullanılmayan öğeleri silebilirsiniz. Temel menüler, arama işlemlerini ve kullanımı kolaylaştırmak için yeniden düzenlenmiştir.

  • Çalışma
  • Profesyonel güvenilirlik
Imaging Edge

Sony'den yeni Imaging Edge yazılım paketi

Imaging Edge yazılım paketi görüntü kalitesi ile üretim verimliliğini yükseltir. "Remote" ile çekimi bilgisayardan izleyip uzaktan kontrol edin, "Edit" ile RAW veriyi kaliteli fotoğrafa dönüştürün, "Viewer" ile fotoğraf görüntüleyin, puan verin, seçin.

Capture One

Capture One for Sony

Ödüllü ücretsiz düzenleme yazılımı Capture One Express (for Sony), RAW geliştirme, kolay yönetme ve güçlü düzenleme araçları sunar. Daha da fazla düzenleme aracı ve cihaza bağlı çekim özelliği için Capture One Pro (for Sony) de satın alınabilir.

iMoves ve Final Cut Pro X

iMovie ve Final Cut Pro X ile çalışır

Bu ürün, iMovie ve Final Cut Pro X ile uyumludur.

Özellikler ve Teknik Nitelikler
20 fps'ye kadar yüksek hızda kesintisiz çekim, karartmasız çekim, AF/AE canlı önizleme izlemesi, 1/32000'e kadar deklanşör hızı, sessiz ve titreşimsiz Bozulmayı Önleyici deklanşör, maksimum ISO 204800 (artırılmış) hassasiyet, profesyonel mükemmel kullanışlılık ve gelişmiş 4K video.
  • Dahili bellek ile 24,2 megapiksel 35 mm full frame yığma yapılı CMOS sensör

  • BIONZ X görüntü işleme motoru

  • AF/AE izleme ile 20 fps'ye kadar yüksek hızda kesintisiz çekim

  • 693 noktalı geniş alanlı aşama algılamalı AF

  • 5.0 kademeli düşük deklanşör hızına eşdeğer verimliliğe sahip 5 eksenli görüntü sabitleme

Objektif Uyumluluğu
Sony E mount'lı lensler
Sensör Tipi
35mm full frame (35,6×23,8 mm), Exmor RS CMOS sensör
Piksel Sayısı (Efektif)
Yaklaşık 24,2 megapiksel
ISO Hassasiyeti (Önerilen Pozlama İndeksi)
[Fotoğraf] Mekanik Deklanşör: ISO 100-51200 (ISO 50 ile ISO 204800 arasında değişen ISO sayısı genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-6400, seçilebilir alt ve üst limit), Elektronik Deklanşör: ISO 100-25600 (ISO 50 ve üzeri ISO sayısı genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-6400, seçilebilir alt ve üst limit), [Video] ISO 100-51200 eşdeğeri (ISO 102400 ve altı ISO sayısı genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-6400, seçilebilir alt ve üst limit)
Pil Ömrü (Fotoğraflar)
Yaklaşık 480 çekim (Vizör) / yaklaşık 650 çekim (LCD monitör) (CIPA standardı)
Vizör Tipi
1,3 cm (0,5 tipi) elektronik vizör (renkli), Quad-VGA OLED
Monitör Türü
7,5 cm (3,0 tipi) tip TFT

Kutu İçeriği

Elektrik kablosu, Şarj Edilebilir Pil NP-FZ100, Pil Şarj Cihazı BC-QZ1, Kablo Koruyucusu, AC Mount, Omuz askısı, Gövde kapağı, Yuva kapağı, Mercek kapağı, Micro USB kablosu, Kullanma Kılavuzu

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

Ödüller

Ödüller