Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Bağlantı hedefinin görüntüsü
α9 III Fotoğraf Galerisi
Yeni bir hareket

Global shutter sistemine sahip olan dünyanın ilk full frame görüntü sensörlü α9 III, hızlı hareketli nesneleri sıfır görüntü bozulmasıyla yakalayan ve kısacık anları büyüleyici ayrıntılarla çeken, ezber bozan bir modeldir.

Şimdi yeni bir görüntü çağı başlıyor

α9 III, global shutter sistemine sahip dünyanın ilk full frame yığınlı 24,6 MP CMOS görüntü sensörüne sahiptir. Görüntüleri piksel sırasının üstünden altına doğru sırayla kaydeden jöle etkisinin aksine, yeni geliştirilen Exmor RS™ görüntü sensörü tüm pikselleri aynı anda ortaya çıkarıp okur, böylece fotoğraf makinesi hızlı hareketli nesneleri hiçbir bozulma olmadan yakalayabilir. Maksimum 1/80000 saniye deklanşör hızıyla (kesintisiz çekimde 1/16000 saniye) α9 III, profesyonel fotoğrafçılıkta oyunun kurallarını yeniden yazıyor.
(1) Piksel alanı (2) Yüksek hızlı sinyal işleme devresi (3) Görüntü işleme motoru

Görüntü sensörünün çizimleri

[A] Arkadan aydınlatmalı geleneksel yığma yapı [B] Global shutter sistemi

Koşan iki triatletin örnek görüntüsü
Karartmasız 120 fps kesintisiz çekim

Hız ve keskinlikle tanımlanan α9 III, kritik anları kolaylıkla yakalar. Tam AF/AE takibi ile sıfır vizör karartmasıyla 120 fps’ye kadar sürekli seri çekimler yapma kapasitesine sahiptir ve son derece gelişmiş AI işleme ünitesi, nesneleri şaşırtıcı derecede yüksek hassasiyet ve güvenilirlikle tanır.

Saliselik anları yakalayın

1/80000 saniyede, α9 III’ün maksimum deklanşör hızı neredeyse her durumda hızlı hareketli nesneleri yakalamayı kolaylaştırır. Üstelik Sony’nin uyumlu bir flaş ünitesi (HVL-F60RM2 veya HVL-F46RM gibi) tüm deklanşör hızlarında senkronizasyon yapabilir ve yüksek hızlı senkronizasyon (HSS) ile aydınlatmada meydana gelen dik, doğrusal olmayan düşüşleri ortadan kaldırarak aydınlatmayı eşit dağıtır.

Sudan çıkan dört triatletin örnek görüntüsü
Sopanın topa vurmasından hemen sonraki golf vuruşunun örnek görüntüsü
Saf full frame potansiyeli
Yüzen birkaç triatletin örnek görüntüsü
AI tanıma, gelişmiş AF’yle birleşiyor
Loş bir odada dans eden bir kadının örnek görüntüsü
Sonsuz ifade
Video çeken bir adamın kullanım görseli
Full kalite, full frame videolar
Yere yakın çekim yapmak için fotoğraf makinesini çömelerek tutan bir adamın kullanım görüntüsü
Sezgisel kullanım yüksek güvenilirlik
Dizüstü bilgisayar kullanan bir adamın görüntüsü
Kolaylaştırılmış iş akışı
Saf full frame potansiyeli
Exmor RS görüntü sensörünün görüntüsü
Global shutter sistemli Exmor RS görüntü sensörü

Yeni full frame global shutter’lı görüntü sensörü, 24,6 milyon etkin piksel, yığma CMOS mimarisi ve entegre bellekle donatılmıştır. Bu da yüksek çözünürlük, çok yüksek hız ve eş zamanlı tam piksel okuma sunar. Böylece hızlı hareketli nesneler bile bozulma olmadan yakalanabilir. Sensörün yığma yapısı ve gelişmiş A/D dönüştürme, minimum gecikmeyle ilerlemek için yüksek hızda işlemeye imkan verir.

BIONZ XR görüntüsü
BIONZ XR™ görüntü işleme motoru

Önceki sürümlere göre 8 kata kadar daha fazla işleme gücü olan BIONZ XR görüntü işleme motoru, görüntü işleme gücünü önemli ölçüde artırırken işleme gecikmesini en aza indirir. Yeni geliştirilmiş Exmor RS™ görüntü sensörünün yarattığı yüksek hacimli veriler, 120 fps’ye kadar sürekli seri çekimler yaparken bile gerçek zamanlı olarak işlenebilir. Bu da daha yüksek tonlama, daha gerçekçi renk üretimi ve görüntü gürültüsü engelleme gibi açılardan görüntü kalitesini büyük oradan iyileştirir. Bu makine ayrıca tüm fotoğraf modlarında yüksek kalite 14 bit RAW görüntüler yakalar.

Bir kadının gece çekilmiş portresinin örnek görüntüsü
Composite RAW Çekim gürültüyü azaltır

Kompozit RAW çekimi, çok düşük gürültülü tam çözünürlüklü görüntüler oluşturmak için daha sonra Sony’nin Imaging Edge Desktop™’ı kullanarak birleştirilebilecek birden fazla görüntü (4, 8, 16 veya 32) yakalar. Bu, yüksek deklanşör hızlarında yaban hayatı veya düşük ışıkta portreler çekmeyi mümkün kılarak, yüksek ISO ayarlarında bile düşük gürültülü olağanüstü yüksek görüntü kalitesi elde edilir. Düşük hassasiyet seviyelerinde çekim yaparken α9 III, elde çekim sırasında oluşan fotoğraf makinesi sarsıntısından faydalanabilir ve daha az sahte renk ve pürüzlü görüntüler oluşturmak için Kompozit RAW’u kullanır.
(1) Standart (2) Kompozit RAW

Görüntü sabitleme ünitesinin resmi
Gelişmiş optik 5 eksenli görüntü sabitleme

Güvenle elde çekim yapın. α9 III, yüksek hassasiyetli görüntü sabitleme ünitesi, gelişmiş jiroskop sensörleri ve fotoğraf makinesi titremesini algılayıp düzeltmek için optimize edilmiş görüntü sabitleme algoritmalarına sahiptir ve 8,0 kademe sabitleme sunar. Bu, dahili görüntü sabitleme özellikli uyumlu lensler ve gövde-lens arası gelişmiş iletişimle daha da desteklenerek, telefoto netleme uzaklıklarında bile bulanık olmayan çekim için etkili kontrol sağlar.
[1]Sapma [2]Devirme [3]Eğim

AI tanıma, gelişmiş AF’yle birleşiyor
Kararmasız çekim

Hızlı kesintisiz çekim sırasında bile karartmasız vizörle kesintisiz görüntünün keyfini çıkarın. Spor ve diğer hızlı hareketli nesnelerin çekiminde ezber bozan bir özellik. Üstelik genellikle EVF izlemeyle ilişkilendirilen dikkat dağıtan gecikme, kısacık anlar güvenle yakalanabilsin diye en aza indirildi.

Yüzüne su sıçratan bir triatlon sporcusunun örnek görüntüsü
Saniyede 120 adede kadar AF/AE takip hesaplaması

Fotoğraf makineniz takip etsin. Yeni görüntü sensörünün yüksek hızlı okuması, α9 III’ün saniyede 120’ye kadar AF/AE takip hesaplaması yapmasını sağlar. Bu da önceki modelin iki katıdır. AE, ani parlaklık değişimlerine kolayca cevap verirken AF, hiç olmadığı kadar yüksek hassasiyetle karmaşık nesne hareketlerini takip eder, ani hareketleri tahmin eder. α9 III, kesintisiz çekimde bile takip etmeyi sürdürür ve hassasiyete katkıda bulunur.
(1) AF/AE hesaplamaları  (2) 120 kare/saniye

Uçan bir kuşun örnek görüntüsü
Pre-Capture ile hiçbir anı kaçırmayın

Pre-Capture, deklanşöre basılmadan önce meydana gelen anları yakalar. 0,005 ile 1 saniye arasında ayarlanabilir, tam AF/AE takibiyle 120 fps’ye kadar tüm dosya formatlarında mevcuttur. Bu, deklanşöre biraz geç basılsa bile uçmakta olan kuşların görüntüleri gibi saliselik anların yakalanmasını kolaylaştırır.

Topa vurmasının ardından bunker atışı yapan bir golfçünün örnek görüntüsü
Kesintisiz Çekim Hızı Artırma

Kesintisiz Çekim Hız Artırma, seri çekim yaparken çekim hızını geçici olarak artırarak tüm aksiyonu yakalamanızı sağlar. Bu, önemli anların zamanının kabaca tahmin edilebildiği spor ve diğer hızlı aktivitelerde çekim yaparken faydalıdır.

Sahilde yürüyen bir adamın örnek görüntüsü
Gerçek Zamanlı Tanıma AF

Yenilikçi yapay zeka destekli işleme ünitesiyle α9 III, nesne form verisini kullanarak hareketi doğru şekilde algılayabilir. İnsan pozu tahmini teknolojisi sadece gözleri değil aynı zamanda gövde ve kafa konumunu da yüksek hassasiyetle algılar. Böylece, fotoğraf makinesinden başka tarafa bakan veya yüzü kapatılmış bir nesneye kilitlenip takip etmeyi sağlar. Karenin sadece küçük bir kısmını (önceki Gerçek Zamanlı Algılama AF sürümlerinden daha da küçük) kaplayan uzaktaki bir insan nesne, kesintisiz AF ile çekim yaparken deklanşöre yarım basıldığında netleme alanının yakınındaysa algılanabilir. Bu, örneğin atletizm veya kayak etkinliğinde uzaktan yaklaşan bir sporcu üzerinde daha hızlı netleme yapılmasını sağlayabilir.

Aslan, kuş, uçak, araba, tren ve kelebeğin örnek görüntüleri
Daha fazla nesne türünde tutarlılıkla tanıma

AI işleme ünitesi gelişmiş İnsan, Hayvan, Kuş, Böcek Araba/Tren ve Uçak tanımayı destekler. Bu ünite, Araba/Tren kategorisinde artık formula yarışçılarının taktığı kaskları tanıyabiliyor. Hayvan algılama özelliği artık köpek, kedi ve benzer özellikli hayvanların göz, kafa ve vücutlarına ek olarak otlayan ve küçük hayvanların gözlerini algılayabilir. Kuş tanıma da güncellendi. Artık kuşların vücutlarının tanımanın yanı sıra çeşitli kuş türünün gözünü de kolayca tespit edebilir. Ayrıca yeni Hayvan/Kuş ayarı, hayvan veya kuş çekmek için iki ayar arasında geçiş yapma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Yokuş yukarı yarışan iki bisikletçinin örnek görüntüsü
Geniş, hızlı, hassas otomatik netleme ve takip

α9 III artık görüntü alanının yaklaşık %95,6’sını kapsayan yüksek yoğunluklu odak düzlemli aşamalı algılamalı AF sisteminde 759 aşama algılama noktasına sahip. Görüntü sensöründen okunan büyük miktarda veri, gelişmiş BIONZ XR işleme motoruyla yüksek hızda işlenirken, optimize edilmiş algoritmalar yüksek doğruluk ve yüksek yoğunluk sağlar. Bu Hızlı Hibrit AF sistemi, aşama algılamalı AF’nin hızını ve takip performansını kontrast algılamalı AF’nin hassasiyetiyle birleştirerek hızlı ve/veya düzensiz hareket eden nesnelere hatasız kilitlenir ve bunları takip eder.

Eşit olmayan barlar arasında kolları uzatılmış halde salınımın ortasındaki bir kadın jimnastikçinin örnek görüntüsü
Nesnenin hareketine uygun AF takip cevabı

Nesne hareket ediyor, yürüyor veya şekil değiştiriyor olsun AF takibi yine de takibi sürdürür. Nesnenin hızına ve çekim senaryosuna bağlı olarak [Sabit], [Standart] ve [Duyarlı] ayarlarından birini seçmeniz yeterlidir.

Dalların arasından görünen bir kuşun örnek görüntüsü
Özelleştirilebilir netleme alanı

Ürün grubuna eklenen XL ve XS netleme alanı spot boyutlarıyla istediğinizi netleyin. XS, örneğin yaban hayatını çekerken ve ön plandaki dalları netlemekten kaçınırken yararlı olabilir. Gerekirse belirli boyutta özel bir netleme alanı veya hatta dikey en/boy oranı oluşturabilirsiniz. Örneğin, katılımcıların yan yana sıralandığı bir atletizm etkinliğinde AF karesini özel bir yatay formata ayarlamak, öndeki koşucuyu netlemeyi kolaylaştırabilir.

Yüz kaydını kullanırken sorumlu bir şekilde çekim yapma

Yüz kaydı özelliği, biyometrik verilerin kullanılmasını gerektirir. Bu tür verilerin toplanıp kullanılması ve yürürlükteki yerel kanuna uygunluğu sizin sorumluluğunuzdadır. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen aşağıdaki web sitesini ziyaret edin.

Sonsuz ifade
Tüm deklanşör hızlarında flaş senkronizasyonu

Uyumlu bir Sony flaş ünitesiyle (HVL-F60RM2 veya HVL-F46RM gibi), α9 III maksimum 1/80000 saniye deklanşör hızına kadar tam flaş senkronizasyonu yapabilir. Bu, gündüz aydınlık havada dışarıda yüksek deklanşör hızıyla çekim yaparken ekstra nesne aydınlatması kullanılmasına izin vererek büyük ışık kurulumlarına olan ihtiyacı azaltır ve yaratıcı çekim olanaklarını artırır.

Yağmurda dans eden bir kadının örnek görüntüsü
Kaydırmaz pudra süren bir jimnastikçinin ellerinin örnek görüntüsü
Titremesiz çekim

Global deklanşörlü görüntü sensörü, tüm pikselleri aynı anda gösterir böylece tek bir görüntüde titreme olmaz fakat kareler arasında olabilir. Bu titremeyi önlemek için Titremeyi Önleyen Çekim veya Yüksek frekanslı titremesiz çekim (Var. Deklanşör) fonksiyonları kullanılabilir.
(1) α9 III (2) Jöle etkisi görüntü sensörü

Harici flaş takılı fotoğraf makinesini tutan bir fotoğrafçının kullanım görüntüsü
Global shutter flaş bandını ortadan kaldırır

α9 III’ün gelişmiş görüntü sensörü, tüm pikselleri aynı anda pozlayıp okuyan bir global shutter’a sahiptir. Böylece örneğin haber yapan basın fotoğrafçılarıyla birlikte çekim yaparken ortaya çıkabilecek pozlama farklılıklarını ortadan kaldırır. Bu, jöle etkisi sistemini kullanan fotoğraf makinelerinden yaygın görülen "flaş bandı" sorununu çözer.

Full kalite, full frame videolar
Gökyüzü turuncu-pembeye dönmeye başlarken şafak vaktinde bir plajın örnek görüntüsü
Bozulmasız yüksek çözünürlüklü ve ayrıntılı 4K videolar

Full frame veya Süper 35 mm (yaklaşık APS-C) formatlarında 4K videolar çekin. α9 III, hareli ve pürüzü önemli ölçüde azaltmak için tam piksel okuma ve 6K yüksek hızda örneklemeyle 120p’ye kadar ve 60p’de 4K (3840 x 2160) videolar çeker.

Atış yapmak için sopayı sallayan bir erkek golfçünün örnek resmi
Bir α gövdesinde ilk kez kırpma olmadan 4K 120p

Sony α serisinde ilk kez α9 III, kırpma olmadan 4K (3840 x 2160) 120p video kaydı sunarak kullanıcıların herhangi bir lensin sağladığı tam görüş açısından yararlanmasına olanak tanıyor. Örneğin, aynı sahnede ağır çekimde 120p çekilen 4K çekimle normal hızda 24p çekilen çekimler aynı görüş açısına sahip olur ve yeniden çerçevelemeye gerek kalmadan birlikte kolayca düzenlenebilir.

Bir kadının portresinin örnek görüntüsü
Sinematik görünüm için S-Cinetone™

Sony’nin S-Cinetone görüntü profili, beğeni toplayan Sinema Serisinin tamamında güzel renkler ve cilt tonları sunan aynı renk teknolojisini sağlar. S-Cinetone, sağlıklı görünen bir cilt için gerekli olan doğal orta tonların yanı sıra yumuşak renkler ve muhteşem vurgular üretir. Bu içerik oluşturucuların renk tonlamasına ihtiyaç duymadan sinematik bir görünüm elde ederken çekime odaklanmasına izin verir.

Netlenmiş bir golf oyuncusunun ve ön planda netlenmemiş bir ağaç gövdesinin örnek görüntüsü
Netleme sırasında tutarlı görüş açısı için duraksama telafisi

Netleme duraksaması telafisi, titremeyi etkili biçimde azaltır. Sony’nin Clear Image Zoom teknolojisi, daha net görüntüler için netleme değişiklikleri yapılırken tutarlı bir görüş açısını otomatik şekilde korumak amacıyla kullanılır.

Denizden kaçan bir triatlon sporcusunu çekmek için fotoğraf makinesini tutan bir adamın kullanım görüntüsü
Dinamik aktif mod sabitlemesi

Yerleşik yüksek hassasiyetli sabitleme ünitesi ve jiroskop sensörlerinin yanı sıra optimize edilmiş görüntü sabitleme algoritmaları, gelişmiş elektronik sabitlemenin, mevcut Aktif Mod’a göre %30’dan fazla (yaklaşık) iyileştiren Dinamik Aktif Mod’da fotoğraf makinesinin 5 eksenli optik yerleşik görüntü sabitlemesiyle birlikte çalışmasına izin verir.

Bir kadını kaydeden, tripoda takılı bir fotoğraf makinesinin örnek görüntüsü
Otomatik Çerçeveleme

Yapay zekaya dayalı nesne algılama teknolojisini kullanan Otomatik Çerçeveleme özelliği, kareyi video çekerken nesneyi öne çıkan bir konumda tutacak şekilde otomatik kırpar. Fotoğraf makinesi tripoda monte edildiğinde bile örneğin yapılan kayıtta nesnenin tecrübeli bir kameraman tarafından takip ediliyormuş gibi görünmesi için çerçeveleme sürekli olarak düzeltilir.

Sezgisel kullanım yüksek güvenilirlik
Yüksek çekim esnekliği için benzersiz esneklikteki eğilebilir ekran

α9 III, eğilebilen geleneksel monitörlerin kullanışlılığıyla yana açılabilen farklı açılı esnekliği bir araya getiren ve dikey veya yatay çekimde sınırsız açı ayarına olanak tanıyan 4 eksenli çok açılı monitöre sahiptir. İnce, göze çarpmayan ve sağlam mekanizma, monitörün gövdenin arkasından çekilip 98°’ye kadar yukarıya, 40°’ye kadar aşağıya eğilmesine ve 180°’ye kadar yana doğru açılmasına olanak tanır. Dokunmaya duyarlı 3.2 tipi LCD monitör, dış mekan çekimleri için optimize edilmiş olup net ve kolay görüntüleme için 2,1 milyon noktalı çözünürlük, geniş bir renk gamı ve bol parlaklık sağlar.

LCD monitörün dikey ve yatay hareket alanını gösteren ürün görüntüleri
Custom düğmesini gösteren, fotoğraf makinesinin önden ürün görüntüsü
Yeni ön Custom düğmesi

Sony α tasarımına bir güncelleme olan α9 III, kolu tutarken daha hızlı ve kolay kullanım sağlamak için ön tarafta özel bir düğmeye sahiptir. Böylece farklı çekim koşullarına ve ihtiyaçlarına daha uyarlanabilir olur. Örneğin, kesintisiz çekim yaparken anında hız artışı sağlamak için ön düğmeye Kesintisiz Çekim Hız Arttırma fonksiyonunu atayabilirsiniz.

Fotoğraf makinesinin vizörünün çizimi
Mükemmel vizör özellikleri ve performansı

9,44 milyon noktalı (yaklaşık) OLED vizör; net, geniş bir görünüm için 41° FOV’u 0,90x büyütme ve 25 mm yüksekliğinde bir bakış noktası sağlayan güncellenmiş bir yapı içerir. Orijinal optik tasarım, vizör görüntüsüne bakarken dikkat dağıtıcı olabilecek bozulmaları en aza indirerek daha tutarlı bir izleme deneyimi sağlar. Vizör ve monitör gecikme süresi de, özellikle kesintisiz çekim sırasında daha stabil bir çerçeveleme sağlamak için azaltılmıştır. Vizör kare hızı Standart (60 fps), Yüksek (120 fps) veya Daha Yüksek (240 fps) olarak ayarlanabilir. 240 fps ayarı, hareketli nesneleri çekerken min. bulanıklıkla fazlasıyla düzgün bir vizör görüntüsü sağlar ve kaydırma/eğme sırasında hareket kaynaklı bulanıklığı oldukça azaltır.

CFexpress kartlar ve SD kartlar ile fotoğraf makinesinin ürün görüntüsü
İki adet CFexpress Type A uyumlu ortam yuvası

α9 III’ün medya yuvaları, hem UHS-I ve UHS-II SD hem CFexpress Type A kartları destekler. Bunlar, 120 fps’ye kadar yüksek hızda kesintisiz çekim için ideal olup yüksek hacimli fotoğraf ve video verileri üreten fotoğraf makinelerinin arabelleklerini hızla temizleyen yüksek yazma hızları sağlar. Ayrıca dosya türüne, görüntü boyut ve kalitesine göre verileri farklı ortam yuvalarına kaydederek iş akışını kolaylaştırılabilir.

İki pil ve VG-C5 dikey tutma yeri takılı fotoğraf makinesinin ürün görüntüsü
İsteğe bağlı VG-C5 Dikey Kol

İsteğe bağlı VG-C5 Dikey Kol, uzun çekim sürelerinde olağanüstü konfor ve kullanım sağlar. Kol ve deklanşör düğmesi, fotoğraf makinesi gövdesiyle aynı ergonomik tasarıma sahiptir. Öndeki bağımsız bir özel düğme (C5), öndeki bir tuş, arkadaki L ve R tuşları ve R tuşunun üzerindeki kilitleme işleviyle kontrol erişimi de benzerdir. VG-C5 Dikey Kola, daha uzun çekim süreleri için iki adet NP-FZ100 pil takılabilir.

Fotoğraf makinesinin toz ve neme dayanıklılık özelliklerini gösteren çizim
Sağlam ortamlarda yüksek güvenilirlik

α9 III, düğmelerin etrafındaki silikon kauçuk kaplama, lens kilitleme düğmesi, lens yuvası etrafındaki tampon ve diğer alanlardaki tasarım iyileştirmeleri sayesinde olağanüstü toz ve nem dayanıklılığına sahiptir. Geliştirilmiş EVF tasarımı, vizörün optik yolunu etkili bir şekilde kapatarak çift camlı yapıyla aynı etkiyi sağlar. Toz ve neme dayanıklı lensler, flaş üniteleri ve isteğe bağlı VG-C5 Dikey Kollar içeren α9 III, toza ve neme dayanıklı sağlam bir sistemin merkezini oluşturur.

Fotoğraf makinesinin magnezyum alaşım kasasının ürün görüntüsü
Sağlam ve dayanıklı

Üst kapağı, ön kapağı, dahili çerçevesi ve arka kapağında hafif, yüksek düzeyde dayanıklı magnezyum alaşım kullanılan α9 III, üst düzey dayanıklılığa, yüksek darbe direncine ve etkili ısı yayılımına sahiptir. Görece kompakt ve hafif olmaya devam etmesine rağmen zorlu profesyonel ortamlara dayanacak şekilde geliştirilmiştir.

Fotoğraf makinesinin perdesi kapalı şekilde önden çekilmiş ürün görüntüsü
Güç kapatıldığında gölgeleme perdesi kapanır

Gölgeleme perdesi, lens değiştirirken görüntü sensörünü toza ve parçacıklara karşı korur. AÇIK olarak ayarlandığında, fotoğraf makinesinin gücü kapatıldığında o da otomatik olarak kapanır.

Fotoğraf makinesinin sağdan çekilmiş ürün görüntüsü
Ergonomik kol tasarımı

α9 III, tutuşu iyileştiren ve ağır telefoto lenslerle veya uzun süreler boyunca çekim yaparken bile kullanıcının üzerindeki fiziksel baskıyı azaltan bir kola sahiptir. Ergonomik olarak geliştirilmiş bir çevre hattı, yorgunluğa sebep olmayan sabit bir tutuş için kullanıcının elini doldurur.

Kolaylaştırılmış iş akışı
"Grup Olarak Göster" seçeneğinin belirlendiği, fotoğraf oynatma menü ekranının görüntüsü
İyileştirilmiş grup ekranı

Görüntü gruplarıyla iş akışında verimlilik büyük oranda artıyor. Sürekli çekimlerde 120 fps’ye kadar çekilen görüntüler "grup" olarak belirlenebilir, böylece bir görüntünün büyük bir grup içinde bulunması kolaylaşır. Bu gruplar derecelendirilebilir. Bu derecelendirme daha sonra filtreleme ve arama için kullanılabilir ve görüntüler bilgisayarda düzenleme programına aktarıldıktan sonra tutulur.

Fotoğraf makinesiyle çekim yaparken akıllı telefonunu kullanan bir adamın kullanım görüntüsü
FTP için yerleşik Wi-Fi ve akıllı telefon aktarımları artı PC Remote bağlantısı

2x2 MIMO desteğine sahip dahili Wi-Fi (IEEE 802.11ac), yüksek hızlı veri aktarımı yaparak α9 III’ün önceki modelden 2x daha hızlı veri aktarımı yapmasını sağlar. 5 GHz iletişim, anında yayın yapması gereken haber ve spor çekimleri ile stüdyo ortamları için de gerekli olan maksimum hız ve kararlılığı sunar. Basit arayüz; fotoğraf ve video verilerinin, bir FTP sunucusu, Wi-Fi, hızlı kablolu LAN veya akıllı telefonla USB bağlantısı aracılığıyla aktarılmasını kolaylaştırır.

Sesli not kaydedilirken fotoğraf makinesi ekranının görüntüsü
Daha net sesli not kaydı

Daha iyi kayıt kalitesi için, arka panelde kullanıcının ağzına yakın bir yerde bulunan özel bir sesli not mikrofonuyla fotoğraflara net sesli not meta verileri ekleyin. Sesli notlar, ilgili görüntülerle birlikte bir FTP sunucusuna aktarılarak fotoğrafçının editörle etkili bir şekilde iletişim kurmasına imkan sağlar. Fotoğrafçı ayrıca sesli notları metne dönüştürmek için Transfer ve Etiketlemeyi (Ver. 1.9 veya üstü) mobil uygulamasını da kullanabilir.

IPTC bağlantılarını gösteren çizim
Birden fazla IPTC ön ayarı

IPTC (Uluslararası Basın Telekomünikasyon Konseyi) meta verileri hareketsiz görüntülere eklenebilir. α9 III, 20’ye kadar ön ayarı dahili olarak depolayabilir ve gerektiğinde hızla seçilebilir. Bu, örneğin farklı müsabakalar için farklı IPTC bilgilerinin gerekli olduğu çoklu spor etkinliklerinde son derece faydalı olabilir.

Daha iyi bir gelecek yaratan çekim
Road to ZERO logosu
Sony’nin hedefi: sıfır çevresel etki

Sony Group’un "Road to Zero" projesi çevre üzerinde sıfır etkiyi hedeflemektedir. Bunun için geliştirmeden üretime, paketlemeye ve taşımaya kadar fotoğraf makinesi ve aksesuar için üretim ve dağıtım döngümüzün her aşamasını çevresel etkiyi en aza indirecek şekilde geliştirmeye devam ediyoruz.

Geri dönüştürülebilir, plastik olmayan ambalaj malzemeleri

Sony, darbeye ve çarpmaya karşı yüksek koruma sağlayan, plastik olmayan ambalaj malzemeleri kullanmaya geçmektedir. Ürün çantalarında bitkisel, dokusuz kumaşlar kullanılır. Tüm bunlar çevresel etkiyi en aza indirmeye yardımcı olur.

Erişilebilirlik simgesi
Alpha modellerindeki Yardımcı Teknoloji

Alpha fotoğraf makinelerimizde görsel ve mobilite açısından erişilebilir teknolojiler bulunmaktadır.

Sony Creators’ Cloud logosu
Creators’ Cloud

Creators’ Cloud platformu, gelişmiş Sony fotoğraf makinesi teknolojisi ile bulut tabanlı yapay zekayı birleştirerek yaratıcı çalışmaları destekler. Ayrıca dünya çapındaki diğer içerik oluşturucuların keşif ve iş birliği yaptıkları yerdir. Fotoğraf makinelerini çekim ile prodüksiyon uygulamaları ve hizmetleriyle entegre eden çözümler sunan uygulamaları keşfedin.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

α9 III değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi, dünyanın ilk, global shutter sistemine sahip Full Frame istiflenmiş 24,6 MP görüntü sensörü olan yeni geliştirilmiş Exmor RS™ CMOS görüntü sensörüne sahiptir. Neredeyse her senaryoda hızlı hareket eden nesneleri bozulma olmadan yakalayabilir, bu nedenle spor ve yaban hayatı fotoğrafçılığı profesyonelleri için ideal fotoğraf makinesidir.
  • Küresel bir deklanşör sistemiyle Full Frame yığılmış 24,6 MP CMOS görüntü sensörü

  • 8 kata kadar daha yüksek işleme gücüne sahip BIONZ XR görüntü işleme motoru

  • Tam AF/AE takibi ile 120 FPS’ye kadar kesintisiz çekim

  • Flaş senkronizasyonuyla maksimum 1/80000 saniye deklanşör hızı

  • Daha fazla nesne türünde tutarlılıkla tanıma

PİKSEL SAYISI (TOPLAM)
Yaklaşık 25,2 megapiksel
SENSÖR TİPİ
35 mm Full Frame (35,6 x 23,8 mm), Exmor RS CMOS sensör
ISO HASSASİYETİ
Fotoğraflar: ISO 250 - 25600 (ISO 125 - 51200’e genişletilebilir), AUTO (ISO 250 - 12800, seçilebilir alt ve üst limit), Videolar: ISO 250 - 25600 eş değeri, AUTO (ISO 250 -12800, seçilebilir alt ve üst sınır)
Pil Ömrü (Fotoğraflar)
Yaklaşık 400 çekim (Vizör)/Yaklaşık 530 çekim (LCD monitör) (CIPA standardı)
PİKSEL SAYISI (ETKİN)
Fotoğraflar: Maks. yaklaşık 24,6 megapiksel, Videolar: Maks. yaklaşık 20,3 megapiksel
Monitör Türü
8,0 cm (3,2 tipi) TFT
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi