* Ücretsiz bir lisansın Sony’nin fotoğraf makinesi yükseltme web sitesinden indirilip fotoğraf makinesine yüklenmesi gerekir. Bazı ülkelerde veya bölgelerde mevcut değildir. Ayrıntılar için şu URL’yi ziyaret edin: https://creatorscloud.sony.net/cameraupgrade/4k120p/ QFHD (3840×2160). Yaklaşık %10 görüntü kırpma.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Hayalinizdeki vlog kamerası
Sezgisel yaratıcılık
Nesneyi vurgulayan ifade gücü yüksek görüntüler

Vlogger’lar için en son teknoloji

ZV-E1’in 12,1 MP Full Frame sensörüyle çalışan en son BIONZ XR™ motoru, 4K 60p, 120p yükseltilebilir kaydı desteklemek üzere yüksek hızlı işleme sağlarken yapay zeka destekli işleme ünitesi, gelişmiş vlog uygulamaları için nesne algılamayı iyileştirir.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Exmor R
Full Frame, arkadan aydınlatmalı CMOS Exmor R™

ZV-E1, Sony’nin 12,1 MP arkadan aydınlatmalı 35 mm CMOS görüntü sensörü içeren ve 15+ kademeli enlem, düşük parazit, yüksek hassasiyet ve muhteşem Full Frame bokeh sunan ilk özel vlog kamerasıdır.

BIONZ XR
BIONZ XR görüntü işleme motoru

8 kata kadar daha yüksek işleme gücüne sahip yeni BIONZ XR görüntü işleme motoru; yüksek hassasiyet, hassas tonlama işlemesi ve renk üretimi ile düşük parazitli performans sunar.

Yapay zeka destekli işleme ünitesi
Yapay zeka destekli işleme ünitesi

ZV-E1, daha geniş ve daha doğru nesne algılaması sağlamak için ciddi miktarda veriyi işleme almaya ayrılmış bir yapay zeka destekli işleme ünitesiyle donatılmıştır.

Sony’nin E-mount sistemi

Farklı lenslerle görüntülerinizi çeşitlendirin

Sony’nin E-mount sistemi sayesinde ZV-E1, muhteşem çözünürlüğü ve birinci sınıf bokeh efektiyle üstün G Master serisi dahil tüm E-mount lensleriyle kullanılabilir. 12 mm ile 1200 mm arasında değişen bir netleme uzaklığı seçimi kullanıcılara olağanüstü yaratıcı kontrol sağlar.

Fotoğraf makinesi lensini değiştiren adamın görüntüsü

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Sezgisel Sinematik Vlog Ayarı

S-Cinetone™ ve diğer ayarlarla unutulmaz görüntüler yaratın

Sinematik Vlog Ayarını kullanarak ve bir Görünüm ve Ruh Hali seçerek sahneye ve kreatif amacınıza uyan sinematik vlog kaydı oluşturabilirsiniz. Genel sinematik his 24 fps kare hızı ve görüntünün üstünde ve altında siyah şeritlerle geniş ekran Sinemaskop en/boy oranı (2.35:1) kullanılarak daha da geliştirilir.

İstikrarlı çalışan fotoğraf makinesine güvenin

5 eksen gövde içi görüntü sabitleme, Dinamik Aktif Mod ve Çerçeve Dengeleyici

Kompakt, hassas dengeleme ünitesi ve cayro sensörler artı optimize edilmiş algoritmalar 5,0 adıma kadar dengeleme sağlar. Dinamik Aktif Mod, dengeyi öncekine kıyasla %30’a kadar iyileştirirken Çerçeve Dengeleyici, Dinamik Aktif Mod ve yapay zeka destekli nesne algılamayı kullanarak nesnenin karedeki konumunu otomatik olarak korur.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Videolar için yapay zeka tabanlı Otomatik Çerçeveleme

Ana nesnenizi vurgulamak için çerçevelemeyi otomatik olarak ayarlayın

Yapay zekaya dayalı nesne algılama teknolojisini kullanan Otomatik Çerçeveleme özelliği, kareyi video çekerken nesneyi öne çıkan bir konumda tutacak şekilde otomatik kırpar. Fotoğraf makinesi tripoda monte edilmiş olsa da yapılan kayıtta nesnenin deneyimli bir kameraman tarafından takip ediliyormuş gibi görünmesi için çerçeveleme sürekli olarak düzeltilir.

Gerçek Zamanlı Tanıma Özellikli Otomatik Netleme

İskelet tabanlı bir model kullanan insan pozu tahmini

Yenilikçi AI destekli işleme ünitesiyle ZV-E1, hareketi doğru şekilde algılayarak insan gözünden yaklaşık %60 daha iyi algı sağlamak için form verisi kullanır.. İnsan pozu tahmini teknolojisi, fotoğraf makine doğru bakmayan veya maske takan bir nesneyi dahi takip edebilmeniz için beden ve kafa konumunu algılar.

Çadır kuran adam ve kadının görüntüsü
Hareket eden kadının görüntüsü
Ağır ve Hızlı Çekim

Aksiyonu insanüstü detaylarla kaydedin

60p’de XAVC S-I formatı ve maks. 600 Mb/sn bit hızı (4:2:2 10 bit, H.264, All-I) ile Ağır veya Hızlı Çekim modunda videoları ağır ya da hızlı çekimde doğrudan oynatırken olağanüstü görüntü kalitesi sunar. XAVC S formatında, 240 fps’de (24p kayıt) Full HD çözünürlükle 10 kata kadar ağır çekim yapılabilir, böylece dinamik sporlar ve diğer aksiyon türlerinde yeni perspektifler sağlanır.

Fotoğraf makinesi gövdesindeki zum kolunun yakın çekim görüntüsü
Yaratıcı zum kontrolü

Kolun üstündeki zum kontrolü, uyumlu motorlu zum lenslerini yönetir ve aynı zamanda, bir çekimde ihtiyaç duyulan lens sayısını azaltabilecek motorsuz zum ve prime lensler için Clear Image Zoom’un kullanılmasını sağlar.

3 Kapsül Mikrofon çizimi
Ana nesnenizin sesini her ortamda net bir şekilde kaydedin

Akıllı 3 Kapsüllü Mikrofon, ana nesnenizin sesi dahil olmak üzere net ses kaydı yapar. Çekiminize bağlı olarak mikrofonun yön seçimini Ön, Arka, Tüm Yönler veya Otomatik olarak ayarlayabilirsiniz.

Detaylar fark yaratır
Arka planda akşam olurken birbirine yakın oturan iki insanın görüntüsü
Fotoğraf makinesi içinde 10 bit 4:2:2 kayıt

ZV-E1, Uzun GOP veya All-Intra sıkıştırma ile dahili olarak 10 bit 4:2:2 video kaydedebilir. Böylece, genel olarak daha yüksek düzenleme özgürlüğü sağlarken daha dolu, daha doğal tonlamalar üretilebilir.

Tarlada yürüyen kadının görüntüsü
S-Gamut3.Cine/S-Log3 ve S-Gamut3/S-Log3

S-Log3, gölgeden orta düzey (%18 gri) tonlamalara kadar gelişmiş renk üretimi sunar. Renk alanları arasında, S-Gamut’tan daha iyi renk üretimi sunan S-Gamut3 ve taranan sinema filmine benzer bir görünüm sağlamak için tasarlanmış renk alanı S-Gamut3.Cine vardır.

Su kenarında gün batımı görüntüsü
LUT dosyalarını içe aktarma ve kullanma

Belirli bir görünümü oluşturmak için kullanıcı LUT dosyaları (.cube formatı) içe aktarılarak görüntü profillerine atanabilir. Post prodüksiyonda renk düzeltmesini en aza indirmek veya ortadan kaldırmak için görünüm fotoğraf makinesinde kaydedilir.

Şenlik ateşinin görüntüsü
Daha yüksek pozlama özgürlüğü için esnek ISO

Esnek ISO, diyafram açıklığı ve deklanşör hızı manuel ayarlanırken ISO hassasiyetinin sahnenin parlaklığına göre değişmesine olanak tanıyan bir S-Log3 çekim modudur. ISO, optimum pozlama için AUTO olarak veya manuel şekilde 640 ve 102400 (genişletilmiş ISO modunda 160 ve 409600) olarak ayarlanabilir.

Sezgisel kontrollü kompakt ve hafif
Elinde fotoğraf makinesi tutan bir adamın görüntüsü
En küçük, en hafif, Full Frame değiştirilebilir lensli vlog kamerası

ZV-E1, sadece elde çekim değil gimbale veya drone’a montaj için de ideal olmasını sağlayan Full Frame CMOS sensörü ve değiştirilebilir lensiyle dünyanın en kompakt, en hafif vlog kamerasıdır.

Masa üzerinde, kol takılmış ve tripod olarak kullanılan bir fotoğraf makinesinin görüntüsü
Erişilebilir kontroller

Yandan açılır, değişken açılı LCD ekran ve Fotoğraf/Video/Ağır ve Hızlı Çekim seçici, REC düğmesi ve diğer kontroller selfie ve vlog çekmeyi kolaylaştırır.

Sezgisel kullanım sunan dokunmatik işlevler

Ekranın sol veya sağ kenarına kaydırdığınızda çekim modu, Sinematik Vlog Ayarı ve daha fazlasını kontrol eden, üstteki dokunmatik işlev simgeleri görünür.
Ek olarak, monitörde yukarı doğru kaydırarak işlev (Fn) menüsü görüntülenebilir.
Diğer geliştirmeler arasında, mevcut F-stop, deklanşör hızı ve monitör ekranının alt tarafındaki ISO simgelerine eklenen pozlama telafisi ve beyaz dengesi dokunmatik kontrol simgeleri bulunur.

Fotoğraf makinesinin dokunmatik ekranına dokunan bir parmağın görüntüsü
Z pilinin görüntüsü
Z serisi pil ve optimize edilmiş güç performansı

Sony’nin yüksek kapasiteli Z pilini içeren ZV-E1’in yeni görüntü işleme motoru, görüntü sensörü ve ilgili devreleri tüm çekim koşullarında optimum güç ekonomisi için tasarlanmıştır.

Tripod olarak kullanılan kolun takılı olduğu, nehir kenarındaki fotoğraf makinesinin görüntüsü
Toza ve neme dayanıklı tasarım

ZV-E1, gövdedeki tüm bağlantı parçalarındaki lamba-zıvana yapısının yanı sıra tüm düğmelerin çevresindeki sızdırmazlık sayesinde zorlu açık hava koşullarında toza ve neme olağanüstü direnç sunar.

Çekim esnasında kayıt ışığı yanan fotoğraf makinesinin görüntüsü
Güvenle çekim yapmak için elverişli özellikler

ZV-E1, fotoğraf makinesinin önündeki kayıt ışığı, videolar için zamanlayıcı ve monitörde dikkat çekici bir kayıt göstergesi dahil olmak üzere bir dizi faydalı özellikle ilgili yardımcı olurken güvenle çekim yapın.

Fotoğraf makinesine takılı kolu tutarak selfie çeken adamın görüntüsü
Çekim ihtiyaçlarınızı destekleyecek aksesuarlar

Yüksek kaliteli harici mikrofonlardan zahmetsiz, tek elle kullanım için kolay tutulan bir kola kadar çekimler sırasında vlogger’ları destekleyecek çok çeşitli aksesuarlar bulunmaktadır.

Bağlanın ve paylaşın
Akıllı telefonu fotoğraf makinesiyle eşleştiren kişi
Kolay ve istikrarlı akıllı telefon bağlantısı

Arka planda istikrarlı aktarımlar devam ederken fotoğraf makinesinden akıllı telefondaki İçerik Oluşturucu Uygulamasına bağlantı istikrarı önemli ölçüde iyileştirildi. Çekim İşaretleri, klipleri yüklemeyi daha kolay ve verimli hale getirir.

Tripod üzerindeki kamera ve dizüstü bilgisayarın önünde canlı akış yapan kadın
En yüksek kalitede canlı içerik akışı

USB ile kişisel bilgisayara veya akıllı telefona bağlanan ZV-E1, canlı etkinlikler ya da çevrimiçi toplantılar için yüksek kaliteli web kamerası işlevi görür. Dar alan derinliği, muhteşem bokeh ve gelişmiş AF ile benzersiz görüntüler yaratın.

Çevreye zarar vermez
Road to Zero logosu
Sony’nin Road to Zero Planı

Sony’nin 2010 "Road to Zero" çevre planının amacı, orta vadeli hedefleri tanımlayan Yeşil Yönetim 2025 planıyla birlikte çevre üzerinde sıfır etki bırakmaktır. Ürün geliştirmeden tedarik zincirine, üretime ve paketlemeye kadar bu ürünün yaşam döngüsünün her aşamasında çevre üzerindeki etkisini azaltmak için tedbirler alınmıştır.

Çevre dostu ambalaj

Çevre üzerindeki etkiyi azaltmak için ZV-E1’in dış ambalajında Sony’nin plastiksiz, bambu, şeker kamışı ve geri dönüştürülmüş kağıt içeren, dayanıklı, geri dönüştürülebilir "Orijinal Harman Malzemesi" kullanılır. Sony, darbeye ve çarpmaya karşı yüksek korumalı, plastiksiz ambalaj malzemelerini ve ürün çantaları için bitkisel, dokusuz kumaşlar kullanmaya çalışır.

Ürün paketinin görüntüsü
Alpha modellerindeki Yardımcı Teknoloji

α fotoğraf makinelerimizde görme, işitme ve mobilite açısından erişilebilirlik teknolojileri vardır

İçerik Oluşturucu Bulutu logosu
İçerik Oluşturucu Bulut platformu

Creators’ Cloud platformu, gelişmiş Sony fotoğraf makinesi teknolojisi ile bulut tabanlı yapay zekayı birleştirerek yaratıcı çalışmaları destekler. Ayrıca dünya çapındaki diğer içerik oluşturucuların keşif ve iş birliği yaptıkları yerdir. Fotoğraf makinelerini çekim ile prodüksiyon uygulamaları ve hizmetleriyle entegre eden çözümler sunan uygulamaları keşfedin.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

ZV-E1, yüksek performanslı bir 35 mm Full Frame görüntü sensörüne sahip, değiştirilebilir lensli bir vlog kamerasıdır. Bu kamera, yüksek kaliteli içerikler sunmak isteyen yaratıcı vlogger’lara Sony’nin en gelişmiş teknolojisinin avantajlarını sunar.
  • 12.1 MP Full Frame, arkadan aydınlatmalı CMOS Exmor R görüntü sensörü

  • Gelişmiş BIONZ XR görüntü işleme motoru

  • Daha geniş kapsamlı, daha doğru nesne algılaması için yapay zeka destekli işleme ünitesi

  • Dünyanın en kompakt, en hafif, değiştirilebilir lensli Full Frame fotoğraf makinesi

  • Akıllı 3 Kapsüllü Mikrofon

ISO HASSASİYETİ
Fotoğraflar: ISO 80-102400 (ISO 40 - 409600 olarak genişletilebilir), AUTO (ISO 80-12800, seçilebilir alt ve üst sınır), Videolar: ISO 80-102400 eş değeri (ISO 40 - 409600 olarak genişletilebilir), AUTO (ISO 80-12800, seçilebilir alt ve üst sınır)
PİKSEL SAYISI (ETKİN)
Fotoğraflar: Maks. yaklaşık 12,1 megapiksel, Videolar: Maks. yaklaşık 10,1 megapiksel
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi