Hak ettiği değeri görmeyen 7 müzik festivali

ölmeden önce yapılacaklar listenizde olması gerekir

Bir müzik festivali bağımlısıysanız Kaliforniya'daki Indio'nun aşırı sıcak çöllerinde gerçekleştirilen, tüm müzik festivallerinin anası Coachella'yı duyduğunuza eminiz. Muhtemelen harika müziğe ek olarak hayal edebileceğiniz en muhteşem gün batımı manzaralarından bazılarını sunan, Washington'ın rahat Sasquatch Festivali'ni de duymuşsunuzdur.

Yazın sonuna gelmemiz müzik festivali sezonunun bitmesi anlamına mı gelir? Pek değil!

Radarınıza almaya değecek birkaç sonbahar müzik festivali vardır. Yeni (ve biraz daha az abartılmış) bir şey arıyorsanız dünya üzerinde gerçekleştirilen, az bilinen bu beş sonbahar 2015 müzik festivaline göz atmak isteyebilirsiniz.

1. The Social Festival

Ana gruplar:

Richie Hawtin, Seth Troxler, Jackmaster, Jamie Jones, Marco Carola, Monika Kruse, Joris Voorn, Nic Fanciulli.

Yer:

Kent, İngiltere

Tarihler:

12 Eylül 2015

Fiyat:

Tek kişilik bilet için 45 İngiliz sterlini

Londra'dan yalnızca bir saat uzaklıkta gerçekleştirilen bu butik müzik festivali, devasa büyüklükteki çoğu festivale kıyasla daha samimi bir his sunar. En sevdiğiniz sanatçının 100 sıra gerisinde sıkışıp kalmanızdansa 10 adımdan daha yakın olma olasılığınız epey yüksektir. Gerçekçi olalım, canlı müzik görmek için para öderken gerçekten sanatçıyı görmek her zaman daha iyidir.

The Social Festival, yerel olarak üretilen yiyeceklerden bazılarını pişirmek için Kent yerel bölgesiyle ortak çalışmaktadır (çünkü hiçbir şey iyi müzikle birlikte iyi yiyeceklerden daha iyi gitmez). Ayrıca bu festivaldeki eğlence müzikal gösterilerden çok daha öteye geçer. Sahneler arasında sizi meşgul tutmak için lunapark ve pazar tezgahlarında satışlar da vardır!

2. Life is Beautiful

Ana gruplar:

Stevie Wonder, Imagine Dragons, Kendrick Lamar, Duran Duran, Hozier, Weezer, Major Lazer, Death Cab for Cutie, Brandon Flowers, Kygo

Yer:

Las Vegas

Tarihler:

25-27 Eylül 2015

Fiyat:

3 günlük genel giriş için 255 ABD doları

Las Vegas şehir merkezinde gerçekleştirilen Life is Beautiful, mevcut en büyük liste başı müzik etkinliklerinden bazılarını içerir (merhaba Stevie Wonder ve Imagine Dragons!). Festival, 11 şehir bloğuna yayılmıştır ve dört devasa sahnede gerçekleştirilir, yani bunun bir parti olacağına bahse girebilirsiniz. Ama bu müzik festivalinin sunduğu her şey can alıcı bir programdan ibaret değildir. Gurmeler toplanın! The Culinary Village, ülkenin en iyi aşçılarının ve yerel olarak ilgi çeken yerlerden bazılarının lezzetli yemeklerini sunar. Ayrıca susarsanız Alchemy Garden, butik kokteyller, şaraplar ve biralar sunar

Popüler müzik festivalleri söz konusu olduğunda harika melodiler ve harika yiyecekler oldukça standart hale gelmiştir, ancak bunu gerçekten benzersiz yapan şey sosyal öncülerin, iş liderlerinin, aktivistlerin, teknoloji alanındakilerin ve sanatçıların her birinin güzel bir hayat yaşamaya yönelik ruhsal yolculuklarını paylaştıkları The Learning Series'dir.

3. Landmark Müzik Festivali

Ana gruplar:

Drake, The Strokes, alt-J, CHVRCHES, Ben Howard, Chromeo, Band of Horses, Miguel, The War on Drugs, TV on the Radio, George Ezra

Yer:

Washington, D.C.

Tarihler:

26-27 Eylül 2015

Fiyat:

2 günlük normal giriş ücreti 200 USD

Washington, D.C.'deki West Potomac Park'ta gerçekleştirilen Landmark Müzik Festivali, National Mall'u eski haline döndürmeye yardımcı olmak için farkındalığı artırmayı ve para toplamayı amaçlayan ulusal kampanyanın bir parçasıdır. Amacı olan bir müzik festivali olarak düşünebilirsiniz!

Kısacası, The Strokes ile çılgınca eğlenirken 40 yıldır büyük bir yenileme görmemiş olan National Mall'un restorasyonuna katkıda bulunduğunuz için kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

4. Austin City Limits

Ana gruplar:

Foo Fighters, Drake, The Strokes, Florence + the Machine, The Weeknd, Disclosure, DeadMau5, Bassnectar, alt-J, Hozier

Yer:

Austin, TX

Tarihler:

2-4 Ekim 2015 (birinci hafta sonu) ve 9-11 Ekim 2015 (ikinci hafta sonu)

Fiyat:

3 günlük genel giriş için 250 ABD doları

Austin City Limits (veya ACL), Austin, Teksas'ın ilgi çeken en büyük etkinliklerinden biridir ve bu yıl, iki farklı hafta sonunda gerçekleştirilecektir. Festival, 140'tan fazla farklı müzik grubu ve sekiz farklı sahneden oluşan eklektik bir programa sahiptir.

Strokes ve Alabama Shakes (yalnızca birinci hafta sonu) ile Florence + the Machine ve Modest Mouse (yalnızca ikinci hafta sonu) dışındaki tüm müzik gruplarının her iki hafta sonu da sahneye çıkacakları unutulmamalıdır.

5. Treasure Island

Ana gruplar:

The National, DeadMau5, Robyn & La Bagatelle Magique, CHVRCHES, The War on Drugs, Azealia Banks, Father John Misty STS9, Run the Jewels, Panda Bear, Gorgon City

Yer:

San Francisco

Tarihler:

17-18 Ekim 2015

Fiyat:

2 günlük genel giriş için 169,50 ABD doları

Daha samimi bir müzik festivali deneyimi arıyorsanız Treasure Island Müzik Festivali'ni (TIMF) arıyorsunuz demektir. Maksimum 15.000 kişilik kapasitesi olan etkinlik alanıyla mevcut en küçük müzik festivallerinden biridir. Diğer bir deyişle, daha az kalabalık ve en sevdiğiniz sanatçılarla daha kaliteli zaman.

Festival katılımcılarına sorduğunuzda, müzik festivalleriyle ilgili en kötü şeyin iki favori sanatçının sahneye çıkma saatlerinin çakışması olduğunu söyleyeceklerdir. TIMF'nin sadece iki sahne kurulumuna sahip olması harika. Köprü Sahnesindeki performans bittiğinde, sıradaki grubu izlemek için Tünel Sahnesine gidiyorsunuz. Tek bir notayı bile kaçırmıyorsunuz.

6. Pitchfork Müzik Festivali Paris

Ana gruplar:

Beach House, Björk, Deerhunter, Ratatat, Run the Jewels

Yer:

Paris, Fransa

Tarihler:

29-31 Ekim 2015

Fiyat:

3 günlük genel giriş için 120 Euro

Teknodan house müziğe, rock'a ve hatta akustik popa kadar en sevdiğiniz tüm müzik türlerini dinlemek için harika bir yer olan Paris Pitchfork Müzik Festivali, müziğe dair isteklerinizin tamamını karşılar. Bu festival, dünyanın her yerinden bağımsız ve çok bilinmeyen çeşitli sanatçılardan oluşur. Chicago dergisinin Avrupa'daki karşılığı olan Pitchfork Paris, sahneye getirmek üzere seçtiği sanatçılarla derginin müzikteki seçici ve eleştirel tadını korur.

Festival, bir kültür merkezine dönüştürülmüş eski bir mezbaha olan Grande Halle de la Villette'te gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla gelin, kültür edinin ve müzik paletinizi Paris'in en tarihsel parçalarından birinde zenginleştirin.

7. Voodoo Music + Arts Experience

Ana gruplar:

Florence + the Machine, Jack Ü, Modest Mouse, Alesso, Girl Talk, Ozzy Osbourne (Geezer Butler, Tom Morello ve Slash ile birlikte), Jane’s Addiction, Santigold, Zac Brown Band, deadmau5

Yer:

New Orleans

Tarihler:

30 Ekim – 1 Kasım 2015

Fiyat:

3 günlük genel giriş için 195 ABD doları

Amerika'nın en hayaletli şehrini ve bazı can alıcı melodileri birleştirdiğinizde mükemmel Cadılar Bayramı hafta sonunuz ortaya çıkar. Voodoo Fest, New Orleans'ın benzersiz kültürünü ve garip ortamını gerçekten yansıtır. Müzik festivalinde üç farklı sahne vardır: Le Carnival, alt tabaka parodi ve sirk gösterilerinin yanı sıra indie müzik ağırlıklı bir performans sanatı alanıdır; Le Flambeau, yerel müzik sahnesi için ayrılmış bir alandır ve Le Ritual, ulusal düzeyde ana grupların ve ana akım gösterilerin gerçekleştirildiği sahnedir.

Bu etkinlik için bir Cadılar Bayramı kostümünüzün olmasını isteyeceğinizi söylemeye bile gerek yok. Çok sayıda doğaçlama geçit töreni için hazır olun! Bu şehir hiçbir zaman uyumuyor.