Lensin sol önden görünümü
Lensi soldan gösteren ürün görüntüsü
Lensi soldan gösteren ürün görüntüsü
Lensi üstten gösteren ürün görüntüsü
Lensi sağdan gösteren ürün görüntüsü
Parasoley ile lensi sol önden gösteren ürün görüntüsü
α7R V’e takılmış lensi gösteren ürün görüntüsü
Mikrofon bağlı FX6’ya takılmış lensi gösteren ürün görüntüsü
G Master
G Master hakkında bilgi alın
Dünyanın en küçük, en hafif F2.8 geniş açılı zumu

FE 16-35 mm F2.8 GM II, gelişmiş fotoğraf makinesi gövdelerinin hızını ve performansını en üst düzeye çıkarken olağanüstü çözünürlük ve bokeh ile dinamik geniş açılı perspektifler sunar. Benzersiz AF performansı, türünün en küçük ve en hafif modeli olan çok yönlü bir lenste fotoğraf ve videolar için önemli avantajlar sağlar.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

FE 16-35 mm F2.8 GM II lensimizi keşfedin

Videoyu izleyin

FE 16-35 mm F2.8 GM II Fotoğraf Galerisi
Yüksek çözünürlüklü bir manzaranın örnek görüntüsü.
Muhteşem G Master çözünürlüğü

Yüksek uzamsal çözünürlük, lens tamamen açıkken bile 16-35 mm zum aralığı boyunca doğrudan görüntü kenarlarından ayrıntılı işleme sunar. Beş asferik parça arasında üç adet XA (ekstrem asferik) parça bulunur ve olağanüstü yüksek çözünürlük ve muhteşem bokeh karışımı için bozulma etkili bir şekilde kontrol edilir.

Hem geniş açı hem bokeh kullanarak ifadenin mümkün olduğunu göstermek için geniş açılı arka planda derin bokeh efektiyle netleme yapılmış bir kadının örnek portre görüntüsü
Sıra dışı çözünürlük ve bokeh

Geniş bir F2.8 maksimum diyafram açıklığı, yenilikçi optik tasarım ve gelişmiş bir 11 bıçaklı diyafram açıklığı ünite ile akıcı, güzel bir bokeh sağlanır. FE 16-35 mm F2.8 GM II, zum aralığı boyunca 0,22 m (0,73 ft) minimum netleme mesafesi ve 0,32x maksimum büyütme ile olağanüstü yakın çekim performansı da sunar. Derin bokeh efekti fazladan ifade yeteneği katarken dinamik perspektifler için yaklaşın.

FE 16-35 mm F2.8 GM II lens takılı şekilde gimbal üzerinde FX3’ün kullanım görüntüsü
Olağanüstü video görüntüleri için geliştirildi

Daha az netleme duraksaması, netleme kayması ve zum yaparken eksen kayması akıcı videolar çekmeye katkıda bulunurken XD (ekstrem dinamik) Doğrusal Motorlar ve gelişmiş bir diyafram açıklığı ünitesi gürültüyü ve titreşimi azaltır. Ağırlık merkezinin çok az değişmesi, elde çekimlerde çevik, stabil manevralara katkıda bulunup gimbal kullanırken zum ayarı değiştirildiğinde yeniden ayar yapmayı gerektirmez.

4 grup ve 2 parça ile FE 16-35 mm F2.8 GM için kullanılan aktüatörlerin dahili konumunu gösteren şema
Akıcı, hassas, sessiz ve ışık hızında otomatik netleme

FE 16-35 mm F2.8 GM II, 2 kat daha yüksek AF hızı için dört orijinal XD Doğrusal Motor ve hassas lens kontrolü içeren yüzen bir netleme mekanizması kullanır. Sony’nin α1 gövdesiyle 30 FPS’ye kadar çekim yapılabilir. Güvenilir bir şekilde netleme yapıp nesneleri akıcı biçimde takip ederek ağır çekim ve 4K/8K videolar için gereken kritik netlemeyi kolayca sağlar.

FE 16-35 mm F2.8 GM lens takılı şekilde sağ elinde fotoğraf makinesiyle merdivenleri gelişigüzel çıkan bir kişinin yakın çekim görüntüsü
Sınıfında dünyanın en küçüğü ve en hafifi

Dünyadaki en küçük ve en hafif F2.8 16-35 mm zum olsa da FE 16-35 mm F2.8 GM II, gelişmiş bir optik tasarımda XA parçaları ve Super ED cam (ekstra düşük dağıtma) sayesinde olağanüstü görüntü kalitesi sunar. Hafif, yüksek itişli XD Doğrusal Motorlar, toplam ağırlık sadece 547 gram (19,3 oz.) kadar düşük olmasına katkıda bulunur. FE 16-35 mm F2.8 GM’den yaklaşık %20 daha hafiftir. Kompakt tasarım sayesinde toplam uzunluk 111,5 mm’dir (4-1/2 inç).

Suyun yanında çekim yapan bir kişinin yakın çekim görüntüsü.
Profesyonel kontrol ve güvenilirlik

Tıklanabilir bir AÇMA/KAPATMA anahtarı ve kilitleme anahtarı esnek diyafram açıklığı kontrolü sunarken netleme tutma düğmesi, yatay veya dikey çekimler için kolay erişim sağlar. Gövde menülerinden tek bir işlev netleme tutma düğmelerine atanabilir. Tüm bağlantı noktaları yapısal sızdırmazlık vardır, düğmeler ve anahtarlar silikon kauçuk contalarla takılmıştır ve kauçuk bir halka toza ve neme karşı korur.

XA lens, Asferik lens, ED asferik lens, Super ED cam ve ED cam parçalarının konumunu gösteren lens yapılandırma şeması
Lens Yapılandırması

G Master Series lensler, oldukça yüksek çözünürlük ve yumuşak şekilde kaybolan arka plan bokeh’inin etkileyici kombinasyonuyla görüntüleme ve ifadeyi daha önce ulaşılamayan seviyelere taşır

[1] Ekstrem asferik lens (XA lens) [2] Asferik lens [3] ED (ekstra düşük dağıtma) asferik lens [4] Super ED cam [5] ED (ekstra düşük dağıtma) cam

MTF (modülasyon aktarım işlevi) tabloları
MTF Tablosu 

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı satırlar arasında kontrast derecesi ölçümüyle lensin ince ayrıntılar sunma başarısını tanımlar.

[1] Kontrast (%)   [2] Lensin optik merkezinden uzaklık (mm)   [3] 16 mm’de/Maks. diyafram açıklığı   [4] 16 mm’de/F8 diyafram açıklığı   [5] 35 mm’de/Maks. diyafram açıklığı   [6] 35 mm’de/F8 diyafram açıklığı

[7] Konumsal frekans   [8] 10 satır çifti/mm   [9] 30 satır çifti/mm   [10] Radyal değer   [11] Tanjant değeri

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Video çekiminde Sony lenslerin avantajları

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir.

Lens Kontrolleri
(1) Netleme halkası, (2) Netleme modu anahtarı, (3) Netleme tutma düğmesi, (4) Zumlama halkası, (5) Diyafram açıklığı halkası, (6) IRIS LOCK anahtarının sayılı etiketleriyle lens gövdesinin sağ ve sol görüntüsü

1. Netleme halkası   2. Netleme modu anahtarı   3. Netleme tutma düğmesi   4. Zumlama halkası   
5. Diyafram açıklığı halkası    6. IRIS LOCK anahtarı

[7] Diyafram açıklığı anahtarı

7. Tıklamalı diyafram açıklığı anahtarı

FE 16-35mm F2.8 GM II uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Birinci Sınıf G Master series geniş açılı zum lens

  • Görüntü alanının tamamında yüksek çözünürlük için XA ve ED cam parçalar

  • Parlama ve gölgelenmeyi bastırmak için Sony Nano AR Kaplama II

  • Dört adet XD Doğrusal Motor hızlı, hassas ve sessiz AF için mükemmel yanıt ve düşük titreşim sağlar

  • İris anahtarı, netleme tutma düğmeleri ve diğer özellikler profesyonel çekim gereksinimlerini destekler

Minimum Odaklama Mesafesi
0,22 (W,T) m (0,73 (W,T) ft)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0.32
Filtre Çapı (mm)
82
Ağırlık
547 g (19,3 oz.)
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi