Lensi sağ önden gösteren ürün görüntüsü
Lensi sağ yandan gösteren ürün görüntüsü
Lensi üstten gösteren ürün görüntüsü
Lensi soldan gösteren ürün görüntüsü
α1 üzerine takılı lensi gösteren ürün görüntüsü
SEL300F28GM
G Master
G Master hakkında bilgi alın
Hafif ve ideal dengeli telefoto 300 mm F2.8

SEL300F28GM, sınıfındaki geniş diyafram açıklıklı en hafif telefoto prime lenstir ve yalnızca 1,470 gram (51,9 ons) ağırlığındaki çok yönlü lens harika optik performans ve işlemenin yanı sıra şaşırtıcı derecede hızlı, hassas AF sunar. (Tripod montajı hariç) Lens, en iyi dengeyi sağlamak amacıyla ağırlığının önde toplanmayacağı şekilde tasarlanmıştır. Bu, uzun elde çekim süreleri sırasında stresi ve yorgunluğu en aza indirebilir. 

FE 300 mm F2.8 GM OSS Fotoğraf Galerisi
Su kenarındaki zebra sürüsünün örnek görüntüsü
Muhteşem G Master çözünürlüğü

Üç Süper ED (ekstra düşük dağıtma) cam öğesi ve bir ED cam öğesi içeren yenilikçi optik tasarım, eksenel renk bulanıklığının yanı sıra yanal renk bulanıklığını da etkili bir şekilde bastırır. Olağanüstü çözünürlük ve kontrast, görüntünün kenarlarına kadar korunur ve bu da daha esnek kırpma ve düzenleme imkanı sağlar.

Ağaç dalındaki bir kuşun örnek görüntüsü
Hoş bokeh efekti nesneleri ön plana taşır

Muhteşem ve kremsi bokeh, nesneleri öne çıkarmak için dar alan derinliğini kullanır. Renk akmasını etkili bir şekilde bastıran yeni optik tasarımdaki Süper ED (ekstra düşük dağıtma) ve ED öğelerine ek olarak, her lens, bokeh kalitesini optimize edecek şekilde üretim sırasında ayrı ayrı kalibre edilir. 11 kanatlı dairesel diyafram açıklığı mekanizmasıyla harika bir yuvarlak bokeh elde edilir.

Lens silindiri içindeki XD Doğrusal Motorları gösteren çizim
Hızlı, hassas AF’yle gelişmiş gövdelerin potansiyeli ortaya çıkar

Lens, yüksek performanslı gövdelerin hız potansiyelini maksimize ederek dinamik sportif etkinlikler veya vahşi doğa sahnelerinde önemli anların yakalanmasını kolaylaştırır. Yüksek itme verimlilikli ve gelişmiş kontrol algoritmalı iki XD (ekstrem dinamik) Doğrusal Motor, kontrol sinyallerine hızlı yanıt vermek için özel olarak ayarlanmıştır. Ayrıca kesintisiz çekim yaparken bile AF izleme hızı ve hassasiyeti korunur.

Telefoto lensli iki fotoğraf makinesi taşıyan erkek fotoğrafçıyı gösteren kullanım görüntüsü
1,470 gramla (51,9 oz.) en hafif ve ideal dengeli

Süper ED (ekstra düşük dağıtma) cam öğeler içeren optik tasarım, objektifin ön kısmına yakın konumlandırılan daha az öğeyi kullanarak subjektif ağırlığı azaltır böylece objektifin ağırlığı ön tarafta toplanmaz. Bu tasarım, dengeyi optimize eder ve dönüşe karşı direnç olarak hissedilen eylemsizlik momentini azaltarak çekim sırasında hassas, çevik lens hareketine ve kaydırmaya olanak tanır.

Toz ve neme dayanıklı lens tasarımını gösteren çizim
Toz ile neme karşı dayanıklılık ve yüksek sağlamlık

Toza ve neme dayanıklı tasarım zorlu koşullarda dış mekanda kullanım için ekstra güvenilirlik sağlar. Dahili bileşenler ve diğer iyileştirmelerde kullanılan dayanıklı magnezyum alaşım, ağırlığı azaltırken dayanıklılığı en üst düzeye çıkarır.

Lens kurulum tablosunu gösteren çizim
Lens Yapılandırması

G Master Series lensler, oldukça yüksek çözünürlük ve yumuşak şekilde kaybolan arka plan bokeh’inin etkileyici kombinasyonuyla görüntüleme ve ifadeyi hiç ulaşılmamış seviyelere taşır.

[1] Super ED (ekstra düşük dağıtma) cam   [2] ED cam

Lens MTF grafiklerini gösteren çizim
MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı satırlar arasında kontrast derecesi ölçümüyle lensin ince ayrıntılar sunma başarısını tanımlar.

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm) [3] Maks. diyafram açıklığı [4] F8 diyafram açıklığı [5] Konumsal frekans [6] 10 satır çifti/mm [7] 30 satır çifti/mm [8] Radyal değerler [9] Tanjant değerleri

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Video çekiminde Sony lenslerin avantajları

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir.

Lens Kontrolleri

1. Netleme tutma düğmesi 2. Fonksiyon halkası 3. Netleme halkası 4. Tripod yaka halkası 5. Filtre tutucu

Lens kontrol düğmelerinin düzenini gösteren ürün görüntüsü

1. Netleme modu anahtarı 2. Tam zamanlı doğrudan manuel netleme anahtarı 3. Netleme mesafesi sınırlayıcı 4. SteadyShot anahtarı 5. SteadyShot mod anahtarı

FE 300 mm F2.8 GM OSS uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Bazı fotoğraf makinesi gövdeleri tam işlevsellik için yazılım güncellemesi gerektirebilir.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Birinci Sınıf G Master series geniş diyafram açıklığına sahip telefoto lens

  • İdeal şekilde dengelenmiş ve en hafif lens

  • Muhteşem G Master çözünürlüğü

  • Hoş bokeh efekti nesneleri ön plana taşır

  • Hızlı, hassas AF aynı zamanda sessiz ve düşük titreşimlidir

Minimum Odaklama Mesafesi
2 m (6,57 fit)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,16
Filtre Çapı (mm)
40,5
Ağırlık
1470 gr (51,9 ons) (Tripod bağlantısı olmadan)
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi