FE 70-200 MM F4 MAKRO G OSS Ⅱ

Tüm Özellikler ve Teknik Nitelikler

SEL70200G2

Objektif Özellikleri

Bağlantı
Sony E mount
Biçim
35 mm full frame
Netleme Uzaklığı (mm)
70-200
35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)
105-300
Objektif Grupları/Parçaları
13-19
Görüş Açısı (35 mm)
34゚-12゚30’
Görüş Açısı (APS-C)
23゚-8゚
Maksimum Diyafram Açıklığı (F)
4,0
Minimum Diyafram Açıklığı (F)
22
Diyafram Açıklığı Kanatları
9
Dairesel Diyafram Açıklığı
Var
Minimum Odaklama Mesafesi
0,26-0,42 m (0,86-1,38 ft)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,5
Filtre Çapı (mm)
72
Görüntü sabitleme (Steadyshot)
Optical SteadyShot
Zum sistemi
Manuel
Tele dönüştürücü uyumluluğu (x1.4)
SEL14TC
Tele dönüştürücü uyumluluğu (x2.0)
SEL20TC
Paralosey Türü
Petal şekil, pimli

Boyut ve Ağırlık

Boyutlar (Çap x Uzunluk)
82,2 x 149,0 mm (3-1/4 x 5-7/8 inç)
Ağırlık
794 g (28,1 oz.)

Kutu İçeriği

  • Parasoley (model): ALC-SH176
  • Ön lens kapağı: ALC-F72S
  • Arka lens kapağı: ALC-R1EM
  • Çanta:-
  • Tripod bağlantısı
Placeholder

Özellikler

Akıp giden suyuyla bir şelaleyi gösteren örnek görüntü

Çok amaçlı 70-200 mm telefoto/makro zum

70-200 mm’lik son derece kullanışlı telefoto zum aralığı, çeşitli mesafedeki nesneleri olağanüstü netlik ve kontrastla kaydetmeyi kolaylaştırır. FE 70-200 mm F4 Makro G OSS II, fotoğrafların yanı sıra videolar için de harika bir seçimdir. Sabit F4 maksimum diyafram açıklığı, video kaydederken zum sırasında pozlamanın sabit kalmasını sağlar.

Gölün içinden çıkarak büyüyen ağaçların ve suya yansıyan yaprakların bulunduğu göl kenarı sahnesini gösteren örnek görüntü

Tüm netleme uzaklıklarında olağanüstü kalite

Hassas AA (gelişmiş asferik) ve asferik lens parçaları, üç adet ED cam parça ile Super ED cam; gelişmiş optik tasarımda birlikte çalışarak 70-200 mm telefoto zum aralığının tamamında köşeden köşeye olağanüstü çözünürlük ve kontrast sunar. Muhteşem görüntü kalitesi, hiçbir netleme uzaklığında değişmez.

Gelişmiş Asferik Lens hakkında daha fazla bilgi alın

Bir duvara yaslanmış, sol üst tarafa doğru bakan kadının portresini gösteren örnek görüntü

Tek lenste üstün netlik ve bokeh

Son teknoloji optik özellikler; çarpıcı netlik, keskinlik, renk ile kontrast sunarken dairesel dokuz kanatlı diyafram açıklığı mekanizması ve özenle optimize edilmiş sferik bozulma, son derece akıcı Full Frame bokeh özelliğini bir üst seviyeye taşır. Bokeh ve çözünürlüğün uyum içinde çalıştığı bu karışım; derin, boyutsal görüntülere katkıda bulunur.

Nesnenin doğrudan lense bakan gözünün yakın çekimini gösteren örnek görüntü

Mükemmel yakın çekim performansı 

Yenilikçi ve mükemmel şekilde dengelenmiş optik tasarım, lensin 70-200 mm zum aralığının tamamında yarım makro özelliği sağlar. Zum aralığının geniş ucunda 0,26 m, telefoto ucunda 0,42 m olan minimum netleme mesafesinin maksimum büyütme oranı 0,5x olduğundan fotoğraf veya video çekerken rakipsiz kullanım ve çok yönlülük sunar.

Hızlı ve hassas AF yönlendirmesi sağlayan XD doğrusal motor aktüatörleriyle netleme lens grubunun dahili konumunu gösteren şema

Hızlı, hassas, sessiz otomatik netleme

Sony’nin dört adet orijinal yüksek itişli XD doğrusal motoru, son derece hızlı ve hassas netleme elde etmek için hassas yüzer netleme gruplarıyla birlikte çalışır. İtiş verimliliği önemli ölçüde artırılarak, fotoğraf çekerken zum aralığının genelindeki otomatik netleme hızında yaklaşık %20’ye varan artış elde edilmiştir. Netleme takibi zum yaparken bile kesintisiz şekilde devam ederek aksiyonun önemli anlarının kaybolmamasını sağlar.

XD Doğrusal Motorlar hakkında daha fazla bilgi alın

Mikrofon ve rüzgar siperi takılmış şekilde kullanıcı tarafından elde tutulan fotoğraf makinesini soldan gösteren kullanım görüntüsü

İncelikli video görüntüleri için tasarlandı

Bu lensin özelliklerinden bazıları, daha gelişmiş video görüntüleri elde etmek üzere özelleştirilmiştir. Doğrusal Yanıtlı MF, netleme halkasının manuel netleme sırasında hassas kontrollere doğrudan ve doğrusal olarak yanıt vermesini sağlar; gelişmiş lens teknolojisi de zum yaparken netleme ve eksen kaymasının yanı sıra netleme duraksamalarını azaltır.

2,0x tele dönüştürücü monte edilmiş lensi tutan kullanıcıyı gösteren kullanım görüntüsü

Tavizsiz tele dönüştürücü desteği

Sony’nin 2,0x tele dönüştürücüsüyle kullanıldığında maksimum netleme uzaklığını 400 mm’ye, 1,4x ile kullanıldığında ise 280 mm’ye çıkarır. Ayrıca 2,0x tele dönüştürücü, tüm netleme uzaklıklarında gerçek boyutlu 1:1 oranında makro çekimi mümkün kılarak yaratıcılıkta yepyeni bir potansiyel sunar. 1,4x tele dönüştürücü takıldığında tüm netleme uzaklıklarında maksimum 0,7x makro çekebilir.

Kompakt boyutu vurgulayarak şekilde kullanıcının avucunda tutulan lens gövdesini gösteren kullanım görüntüsü

Kompakt, hafif ve mobil

Bu yenilikçi lens; 82,2 mm (3-1/4 inç) çapa, zum aralığının geniş ucunda 149,0 mm (5-7/8 inç) uzunluğa ve 794 gram (28,1 oz.) ağırlığa sahiptir. Taşınabilirliği en üst düzeye çıkaracak uzatılabilir lens tasarımı seçilmiştir ve taşırken lensin istemeden uzatılmasını engelleyen zum kilidi anahtarı vardır.

2 konumlu AF/MF ve OSS AÇIK/KAPALI anahtarlarını, netleme mesafesi sınırı için 3 konumlu anahtarları ve görüntü sabitleme modu seçimini vurgulayan yeşil dikdörtgen grafikle lens gövdesinin sol tarafını gösteren ürün görüntüsü.

Yaratıcılıkta pratik kontrol

İki konumlu AF/MF ve OSS AÇIK/KAPALI anahtarlarına ek olarak, netleme mesafesi sınırı ve görüntü sabitleme modu seçimi için üç konumlu anahtarlar bulunur. AF-C modunda çekim yaparken sadece netleme halkasını döndürerek manuel netlemenin anında etkinleştirilebilmesi için ayrı bir anahtar, Tam Zamanlı DMF’yi KAPALI veya AÇIK duruma getirir.

Toz, nem ve diğer kirleticileri iten flor kaplamasının gösterildiği, öndeki lens parçasının yakın çekim görüntüsü

Flor ön parça kaplaması

Ön lens parçasında suyu, yağı, parmak izlerini ve diğer kirleri iten, aynı zamanda lens yüzeyine bulaşan tüm kirlerin silinmesini kolaylaştıran flor kaplama bulunur.

Flor kaplama hakkında daha fazla bilgi alın