Parlak fikirlerle dolu

Sony, yüksek performanslı α9 için dahili belleğe sahip full frame yığma yapılı CMOS görüntü sensörünü üretti ve daha az kaynak içeren, küçük ve hafif, profesyonel bir fotoğraf makinesi elde etti .

Değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi yeniden tanımlanıyor

Dijital görüntüleme teknolojisindeki kararlı ilerlemeye rağmen, mekanik sınırlamalar nedeniyle dijital SLR kullanıcılarına sunulan faydalar boyut ve özellik açısından nispeten küçük iyileştirmelerle sınırlı kaldı.
Sony, çığır açan yeniliği sayesinde bu sınırlamaları aşarak değiştirilebilir lensli fotoğraf makinelerinin geleceğini yeniden tanımladı. Dünyanın ilk dahili belleğe sahip 35 mm full frame yığma yapılı görüntü sensörü olan Exmor RS, diğer modellerin kapasitesini aşan hız ve performansa ulaşırken, daha az kaynak kullandı.

Exmor RS. Aksiyonda devrim
Exmor RS. Aksiyonda devrim

α9'un sensörü; güvenilir AF, 20 fps'ye kadar sessiz ve titreşimsiz kesintisiz çekim ve karartmasız vizör ile performans ve görüntü kalitesi açısından büyük ilerleme sağlıyor.

Dahili bellek ile 35 mm full frame yığma yapılı CMOS sensör

Performans için tasarlanan sensör 

α9'da bulunan yeni yığma yapılı CMOS sensör, geleneksel dijital SLR'lerde bulunan mekanik sistemlerin kısıtlamaları olmadan profesyonel performans sunuyor.
Sektörde bir ilk olan yüksek hızlı ve yığma yapılı sensör, yığma yapıdaki entegre bellek sayesinde 20x'e kadar okuma hızı ile yaklaşık 24,2 efektif megapiksel full frame görüntüler üretiyor. 

[1] Yüksek hızlı sinyal işleme devresi [2] Piksel alanı [3] Görüntü işleme motoru [4] Dahili bellek

Daha azıyla daha fazlasını yapar.

α9; geleneksel dijital SLR aynası, mekanik deklanşör, AF sensörü ve optik vizörünün tüm işlevselliğini devrim niteliğindeki Exmor RS görüntü sensöründe birleştiriyor. Ayrıca fotoğraf makinesinin fiziksel boyutu ve ağırlığında da önemli bir azalma sağlıyor. 

Güçlü ve taşıması kolay
Güçlü ve taşıması kolay

Exmor RS sensörüne sahip α9, Sony'nin ilk full frame modeli olan α900 gibi geleneksel full frame DSLR makinelerden üç boyutta da yaklaşık %20 daha küçüktür. İstediğiniz zaman, istediğiniz yere taşımanız artık daha da kolay.

α9, Sony'nin işlevsellik ve görüntü kalitesinin yanı sıra daha yüksek çekim mobilitesine verdiği önemin göstergesidir. α9'da bulunan 35 mm full frame CMOS görüntü sensörünün geliştirilmesi, lider görüntü performansı sunuyor ve fotoğraf makinesi boyutunun önemli ölçüde küçültülmesine katkıda bulunuyor.

Yeni hafif ağır sıklet

Yaklaşık 10 yıl önce Sony, sektörü 850 gr ağırlığındaki yeni full frame dijital SLR'si α900 ile şaşırtmıştı. Şimdi ise yeni α9, %30 daha az ağırlık ile yalnızca 588 gr ağırlığa ve gelişmiş mobilite ve stabiliteye sahiptir.

Yeni hafif ağır sıklet
Gelecek için yüksek performans

Yasufumi Machitani
α9 Proje lideri

Gelecek için yüksek performans

Herkese faydalı yenilik 

Profesyonel fotoğrafçılar, ister haber ister bir spor müsabakası veya düğün olsun, duygusal hikayeler sunmak için dramatik anları yakalamak ister. Bu talepleri karşılamak ve Sony'nin sıfır çevresel etki hedefi için çalışmak amacıyla, görüntü kalitesinden veya hızdan ödün vermeden daha küçük ve hafif fotoğraf makineleri geliştirmek için sürekli çalışıyoruz.
Yeni full frame yığma yapılı CMOS sensörümüz inanılmaz görüntüleme performansı sunuyor. Ayrıca çeşitli fonksiyonlarla entegrasyon sağlıyor ve bu durum, komponent sayısının azaltılmasına yardımcı olarak α9'un boyut ve ağırlığının azaltılmasını sağlıyor. Bunların tümü, Sony'nin gelişmiş teknoloji ve ürünler geliştirirken doğal kaynakları en etkili şekilde kullanma çabasının bir parçasıdır.

Sony'nin teknolojisinde başka bir sayfa