Yeni nesil için projektörler

İzleyicilerinizi daha fazla, çevreyi daha az etkileyerek mükemmelliği yansıtın. Sony lazer projektörler, minimum bakım gerektirir ve verimlilik, yanıt ve kolaylık açısından en iyisini sunar.

Projeksiyonu geleceğe taşıyın

Sony'nin verimli performans yaklaşımı, titiz bir ürün geliştirme süreci gerektiriyor. Neredeyse hiç bakım gerektirmeyen lazer ışık kaynağı, kaynak tüketimini en aza indirmeye yardımcı oluyor, 3LCD sisteminin anında açılma özelliği ise zaman ve enerji tasarrufu sağlıyor.

[1] Geleneksel lambalı model [2] Sony'nin lazer modelleri   [3] Zaman

Lamba değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırın
Lamba değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırın 

Projektörler 20.000 saate kadar dayanan lazer ışık kaynakları içerip lamba değiştirme gereksinimini ortadan kaldırmalarıyla pratik ve uygun maliyetli ürünlerdir. Verimli lazer ışık kaynağıyla daha az kaynak kullanılıyor ve lamba bakımı ihtiyacının ortadan kalkmasıyla bunlar tavana monte ve benzer kurulumlar için daha uygun seçenekler oluyor.

Zaman ve enerji tasarrufu için hızlı açılma özelliği

Sony Z-Phosphor™ lazer ışık kaynağıyla projektör saniyeler içinde açılıp anında kapanarak zaman ve enerji tasarrufu sağlıyor. Otomatik Işık Karartma modu, projektör açık olup da kullanılmadığında ışık çıkışını azaltarak enerji tasarrufunu (tam çıkışa kıyasla %95'e kadar) arttırıyor, Otomatik Görüntü Modu ise ışık seviyesini projeksiyona göre ayarlıyor.

Zaman ve enerji tasarrufu için hızlı açılma özelliği

[1] Parlaklık [2] Geçen zaman
[3] Sony'nin lazer modelleri [4] Geleneksel lambalı model

Cıvasız lazer ışık kaynağı

Değiştirilip gereğince atılması gereken geleneksel lambalar kullanan diğer yüksek performanslı projektörlerin aksine, Sony Z-Phosphor™ lazer ışık kaynağı cıva içermiyor. Projektör harika görüntü kalitesi ve kullanım kolaylığı sağlıyor, çevre üzerinde daha az etki yaratıyor.

En yeni nesil lazer projeksiyon

Sony'nin en yeni 3LCD lazer projektörleri, geleneksel UHP lambalı projektörlere benzer düzeyde parlaklık ve görüntü kalitesi sunuyor fakat daha uzun lamba ömrü, daha kolay bakım ve daha hızlı açılıp kapanma avantajına sahip.

Lazer projeksiyon teknolojisi
Lazer projeksiyon teknolojisi

Basitçe ifade edecek olursak, lazer ışık kaynağı, fosforlu bir materyali uyarmak için parlak bir mavi lazer kullanıyor, bu da eksiksiz bir ışık spektrumu oluşturuyor. Sonuç olarak istikrarlı ve canlı RGB renk elde ediliyor.

Lazer projeksiyonda parlak ve yeni bir dönem
Lazer projeksiyonda parlak ve yeni bir dönem

Sony tarafından geliştirilen yeni nesil BrightEra™ LCD panel, 20.000 saate kadar çalışmaya dayanacak ölçüde sağlamdır.

Tsuneharu Nomura
Geleceğe dönük tasarım

Tsuneharu Nomura

Işık Kaynağı Baş Mühendisi, Projektör Tasarımı

Ticari kullanıma yönelik tipik yüksek performanslı projektörler yıllarca cıvalı lambalara dayalı çalıştı. Bu tip lambalar karşısında, yarı iletken lazer ışık kaynakları anında açılıyor ve yıllar süren kullanım boyunca lamba değiştirme gereksinimi doğurmuyor.
Ben her zaman için "Müşteriler ne istiyor?" sorusuyla belirlediğimiz gelişim politikamızı takip ediyorum. Hem müşterilerin ifade ettiği, "lamba değiştirmeyeyim" ve "hemen açılsın" isteklerinin, hem de müşterilerin ifade etmeden taşıdığı bir beklenti olan çevre bilincinin farkında olmamız lazım.
Yeni teknoloji ve ürün geliştirme alanlarında her zaman için üstesinden gelmeniz gereken engeller vardır. Bununla birlikte, lazer projektörler müşteri beklentilerine daha iyi yanıt vermeye başladıkça, ileriye dönük ürünler oluştururken ben çevre bilinciyle hareket etmek istiyorum.

Lazer Işık Kaynaklı 3LCD Projektörler
Projektörlerin görüntüsü

Sony'nin teknolojisi hakkında daha fazla bilgi alın