Daha az kaynakla daha fazla yetenek

Sony mühendisleri hep görüntü yönetmenleriyle ortak çalışmıştır. Bu da VENICE’te çok daha kompakt bir sinema kamerasıyla sonuçlandı. Üretimde kaynak kullanımı ciddi ölçüde azaltılırken zorlu çekim ortamları için gereken kalite ve dayanıklılık korundu. 

Çevre için yüksek performans

“Sıfıra Giden Yol” planımız çerçevesinde ürünlerimizin kullanım ömürleri boyunca ve iş faaliyetlerimiz genelinde çevre üzerinde sıfır etki yaratma hedefimiz için durmadan çalışıyoruz. Bu hedefi gerçekleştirmenin bir ayağı da daha hafif ve daha kompakt ürünlerle ham madde tüketimini azaltarak dünya üzerinde daha az etki yaratmaktan geçiyor.

Yoğun değerlendirmeyle daha küçük

Eski tasarımlar üzerinde yeniden çalışarak ve eşsiz bir mühendislikten yararlanarak daha hafif, daha kompakt bir kamera oluşturmayı başardık. Malzeme kullanımımızı yeniden değerlendirerek VENICE’i F65’ten %20 daha hafif ve %40 daha küçük tasarladık.

[1] F65 [2] VENICE görüntüsü
Boyut karşılaştırması

[1] F65 [2] VENICE

[1] F65 [2] VENICE görüntüsü
Ağırlık karşılaştırması

[1] F65 [2] VENICE

Isı hakkında yeni bir düşünce biçimi görüntüsü
Isı hakkında yeni bir düşünce biçimi

Havalandırma sistemini ve devre kartını radikal bir şekilde yeniden tasarlayarak performans düşmeden kameranın toplam boyutunu ciddi ölçüde küçültmeyi başardık. Ayrıca ürünün yapısını yeniden değerlendirerek ısı yayımında da gelişmelere imza attık.

Daha verimli iç tasarım ve yerleşim

VENICE, ND filtreleri için iki adet dahili döner başlıkla sekiz adımlı servo ND pozlama kontrolü sağlar. İki döner başlık kullanılması, rakipsiz bir çekim esnekliği sunar ve dış çevrenin daha küçük olmasına katkıda bulunur. Sonuç, harici filtre ihtiyacını azaltan, daha kompakt ve enerji açısından verimli bir kameradır.

Daha verimli iç tasarım ve yerleşim görüntüsü
Çevre üzerinde daha az etkiyle istenen performansı yakalıyor

Yapılan yeniliklerle, VENICE’in üretim sürecinde daha az kaynak kullanılıyor ve çevre üzerinde daha az etki doğuyor. Aynı zamanda yüksek dayanıklılık, kolayca manevra yapabilme kabiliyeti ve çok farklı koşullarda çalışabilme özelliği korunuyor.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Çevreci özelliklere sahip daha fazla Sony ürünü görüntüleyin
Çevre için net bir vizyon görüntüsü
Çevre için net bir vizyon

Her anı büyük bir güvenle yakalamanıza imkan tanıyan Sony lensler, performanslarıyla ünlüdür. Bununla beraber bu lensleri asıl benzersiz kılan, çevre duyarlılığımızı yansıtan yenilikçi nitelikleridir.

Ürünlerin resmi
Sürdürülebilirlik kulağa harika geliyor

Sony olarak, Road to Zero ve Yeşil Yönetim 2025 hedeflerimiz çerçevesinde 2018 mali yılına göre ürün başına geri dönüştürülmemiş plastik miktarında (ambalaj hariç) %10’luk bir düşüş elde etmeyi amaçlıyoruz. Ses alanında 10 yılı aşkın süredir, geri dönüştürülmüş malzemelerin performansını iyileştiriyor ve bunları tasarımlarımızda kullanıyoruz.

aibo’nun görüntüsü
aibo

Devrim niteliğinde yeni bir ambalaj doğdu. aibo, %50 oranında geri dönüştürülmüş PET (polietilen tereftalat) plastik şişelerden üretilen keçe bir ambalaj içine sıkıca sarılarak, hasardan korunmuş halde teslim ediliyor.