Daha az kaynakla daha fazla yetenek

Sony mühendisleri hep görüntü yönetmenleriyle ortak çalışmıştır. Bu da VENICE’te çok daha kompakt bir sinema kamerasıyla sonuçlandı. Üretimde kaynak kullanımı ciddi ölçüde azaltılırken zorlu çekim ortamları için gereken kalite ve dayanıklılık korundu. 

Çevre için yüksek performans

“Sıfıra Giden Yol” planımız çerçevesinde ürünlerimizin kullanım ömürleri boyunca ve iş faaliyetlerimiz genelinde çevre üzerinde sıfır etki yaratma hedefimiz için durmadan çalışıyoruz. Bu hedefi gerçekleştirmenin bir ayağı da daha hafif ve daha kompakt ürünlerle ham madde tüketimini azaltarak dünya üzerinde daha az etki yaratmaktan geçiyor.

Yoğun değerlendirmeyle daha küçük

Eski tasarımlar üzerinde yeniden çalışarak ve eşsiz bir mühendislikten yararlanarak daha hafif, daha kompakt bir kamera oluşturmayı başardık. Malzeme kullanımımızı yeniden değerlendirerek VENICE’i F65’ten %20 daha hafif ve %40 daha küçük tasarladık.

[1] F65 [2] VENICE görüntüsü
Boyut karşılaştırması

[1] F65 [2] VENICE

[1] F65 [2] VENICE görüntüsü
Ağırlık karşılaştırması

[1] F65 [2] VENICE

Isı hakkında yeni bir düşünce biçimi görüntüsü
Isı hakkında yeni bir düşünce biçimi

Havalandırma sistemini ve devre kartını radikal bir şekilde yeniden tasarlayarak performans düşmeden kameranın toplam boyutunu ciddi ölçüde küçültmeyi başardık. Ayrıca ürünün yapısını yeniden değerlendirerek ısı yayımında da gelişmelere imza attık.

Daha verimli iç tasarım ve yerleşim

VENICE, ND filtreleri için iki adet dahili döner başlıkla sekiz adımlı servo ND pozlama kontrolü sağlar. İki döner başlık kullanılması, rakipsiz bir çekim esnekliği sunar ve dış çevrenin daha küçük olmasına katkıda bulunur. Sonuç, harici filtre ihtiyacını azaltan, daha kompakt ve enerji açısından verimli bir kameradır.

Daha verimli iç tasarım ve yerleşim görüntüsü
Çevre üzerinde daha az etkiyle istenen performansı yakalıyor

Yapılan yeniliklerle, VENICE’in üretim sürecinde daha az kaynak kullanılıyor ve çevre üzerinde daha az etki doğuyor. Aynı zamanda yüksek dayanıklılık, kolayca manevra yapabilme kabiliyeti ve çok farklı koşullarda çalışabilme özelliği korunuyor.

Çevreci özelliklere sahip daha fazla Sony ürünü görüntüleyin
Çevre için net bir vizyon görüntüsü
Çevre için net bir vizyon

Her anı büyük bir güvenle yakalamanıza imkan tanıyan Sony lensler, performanslarıyla ünlüdür. Bununla beraber bu lensleri asıl benzersiz kılan, çevre duyarlılığımızı yansıtan yenilikçi nitelikleridir.

Yükte hafif, seste ağır görüntüsü
Yükte hafif, seste ağır

HT-S200F, dahili subwoofer’lı, hepsi bir arada bir sound bar’dır. Sony, ürünün daha az yer kaplayarak tam ses sunması için her yolu denedi. Geleneksel sound bar’lardan daha küçük olması sayesinde dağıtım ve nakliye, enerji tüketimi açısından daha verimlidir.

aibo’nun görüntüsü
aibo

Devrim niteliğinde yeni bir ambalaj doğdu. aibo, %50 oranında geri dönüştürülmüş PET (polietilen tereftalat) plastik şişelerden üretilen keçe bir ambalaj içine sıkıca sarılarak, hasardan korunmuş halde teslim ediliyor.