Sony Orijinal Karışım Malzemesi

%100 kağıt malzemeden üretilen ambalaj

Gelecek için dünyanın güzel kalmasına yardım ediyoruz

Sony Grubu, sadece plastik ambalaja bel bağlamak yerine kağıt tabanlı ürün ambalajı kullanmanın da dahil olduğu, çeşitli çevre koruma etkinliklerine katıldı.

Sony Orijinal Karışım Malzemesi nedir?

Sony Orijinal Karışım Malzemesi, Sony tarafından geliştirilmiş, dayanıklı bir kağıt malzemedir. Farklı ambalajlara uygundur ve çevreye olan etkisi işlenmemiş plastikten daha azdır.

Sony Orijinal Karışım Malzemesinin doğuşu

Sürdürülebilir malzemelerden üretildi

Plastiğe göre daha düşük çevre etkisi için yıllık bitkilerden üretiliyor

Pek çok kağıt ürün, olgun uzun ömürlü ağaçlardan elde edilirken, karışımdan oluşan ambalajımız bambu ve şeker kamışı gibi yıllık bitkileri kullanıyor. Gerektiğinde yetiştirilip budanan yıllık bitkilerden üretim, uzun ömürlü bitkilerin kesimine ve ömürlük bakımına göre daha az CO2 üretiyor.

1. Uzun ömürlü 2. Yıllık 3. Fidan 4. Kesim (kaynağa dönüştürme) 5. Yaşlı ağaç 6. Kaynaklar için hasat (atık) budama / kesme 7. CO2 emilim dönemi

Yeşil malzemelerle sürdürülebilirlik
Çok yönlü ve sürdürülebilir ambalaj geliştirmek

Sony’nin ürünleri, farklı şekillere sahip çeşitli ambalajlarla sağlanıyor.
Aynı malzemeler, formül tekrar tekrar ayarlanarak çeşitli şekillere dönüştürülebilecek prototiplerin üretiminde kullanılıyor.

Ambalajımızla bilinç oluşturuyoruz

Tampon ve ambalaj malzemelerinde azalma

Çevre düşünülerek üretilmiş, güzel bir dokunsal his veren yüksek kaliteli malzemelerin kullanımı, hem bizim sürdürülebilirlik hedeflerimize katkıda bulunuyor hem de inanıyoruz ki kullanıcılarımızda daha yüksek bir çevre bilinci uyandırıyor.

Tüm ambalaj düşünüldü

Kulaklar, dış kutu, iç kutu, tamponlar… Hepsi %100 Sony Orijinal Karışım Malzemesinden üretildi.
Kalıplanarak farklı amaçlara uygun şekilde kullanılabilecek, çok yönlü bir malzemedir.

Kağıt malzemede kabartmalı Sony logosu
Daha az mürekkep kullanımı

Kelimeler ve metinler, mürekkep kullanılmadan kabartma işlemiyle oluşturulabiliyor.

Gereksiz renklendirme yok

Son ürün, hoş organik görünümü korumak ve ayrıca daha güvenli kullanım ve daha düşük kaynak kullanımı sunmak için renklendirilmeden bırakıldı.

Kağıt malzemenin görüntüsü
Geri dönüşüm düşünülerek üretildi

Karışım Malzemelerinden üretilen ambalajlar, başka bir ayırma işlemine gerek kalmadan, diğer kağıt malzemelerle birlikte toplanabilir, böylece yeni kağıda geri dönüşümü kolaylaşır.

1. Yeni kağıda geri dönüştürülür 2. Üretilir 3. Satın alınır 4. Malzeme olarak toplanır 5. Atık olarak işlenir

Sürdürülebilir Ambalaj Hedefi

Ambalajlamanın Bugünü ve Yarını

Tasarımcının portresi
Kenichi Hirose

Tasarımcı
Yaratıcılık Merkezi
Sony Group Corporation

Bu malzemenin kullanılmasındaki amaç, müşterilerimize çevre konusunda daha bilinçli olmaları yönünde bir mesaj “iletmek”. Onlara “nerede”, “ne”, “nasıl” ve “neden” sorularının cevabını vermeyi düşündük. Özünde Sony açısından çevre bilinci sadece ürün tedarikiyle elde edilebilecek bir şey değildir. Çevresel döngü, bu kavramı anlayanların eylemlerine bağlı olarak gerçekleşir. Bu fikri temel alarak, çeşitli çevreleri ziyaret ettik, ham malzemeleri dikkatle seçtik ve özelliklerinden en iyi şekilde faydalanarak bir araya getirip işlevsel olarak optimize edilmiş malzemeler ürettik ve bunları “iletişim amaçlı malzemelere” dönüştürdük. Bu ambalajın insanlara mesaj vereceğini umuyoruz.