2016 sonbahar müzik festivalleri

Temel hayatta kalma kılavuzunuz

2016 sonbaharında herhangi bir müzik festivaline gitmeyi planlıyorsanız hazırlıklarınızı yapın! Müzik festivalleri favori müzik gruplarınızın tümünü görmek, yeni insanlarla tanışmak, harika yemekler yemek ve yeni hatıralar edinmek için en iyi yollardan biridir.

Harika bir müzik festivali deneyimi yaşamanın anahtarı hazırlıklı olmaktır! Neyse ki ne giymeniz, yanınıza neler almanız ve büyük etkinlik için nasıl hazırlanmanız gerektiğine karar verirken size yardımcı olacak olan, müzik festivali için gerekli şeylerden oluşan bir liste hazırladık.

Hayatınızın en iyi hafta sonu için yola çıkmadan önce bu müzik festivalinde hayatta kalma kılavuzuna göz atın.

Neler giymeli?

Coachella, Lollapalooza ve diğer aşırı sıcak yaz müzik festivallerinden farklı olarak, sonbahar sezonunda çok daha serin bir hava durumuyla başa çıkmanız gerekir.

Hanımlar, giyiminize baskılı bir kimono veya güneş şapkası ekleyerek Bohem bir hava yakalayabilirsiniz. Ancak zamanınızın çoğunu üşüyerek ve umutsuz bir şekilde geçirmek istemiyorsanız göbeği açık tişörtleri evde bırakın.

Erkekler, hafif bir atlet giymeyi veya biraz daha ısı için bir bere giymeyi deneyin. İşin anahtarı katmanlar halinde giyinmektedir. Bu şekilde, dans çadırında oradan oraya zıplarken serin kalmak için ekstra katmandan kolayca kurtulabilirsiniz.

Ayrıca hem kızlar hem de erkekler için 1 numaralı kural ayakkabılarınızın rahat olduğundan emin olmanızdır. Vans ve Converse gibi düz tabanlı spor ayakkabılar, tüm gün dans ettikten ve sahneden sahneye koştuktan sonra en iyi arkadaşlarınız olacaktır.

Yanınıza almanız gerekenler

Temel malzemeleri (ör. biletiniz/bilekliğiniz, telefonunuz ve fazladan biraz para) aldığınızdan eminiz, ancak yanınızda olmasını isteyeceğiniz diğer önemli birkaç müzik festivali malzemesi şunlardır:

Güneş kremi

Tüm gün boyunca güneşin altında dans ederken yüksek koruma faktörlü güneş kremi bir zorunluluktur. Bunu atlamayı düşünmeyin bile. Bunu yaparsanız büyük olasılıkla sonraki gün işte veya okulda harika bir güneş yanığınız olur.

Ucuz güneş gözlükleri

Müzik festivalleri, en sevdiğiniz tasarımcının güneş gözlüklerini kullanmanız için bir fırsat değildir. Hayranların ellerinin üzerinde sörf yapmayı planlıyorsanız (veya sadece kalabalığın önüne gitmenin bir yolu bulmaya çalışıyorsanız) gözlüğünüzün kırılma veya kaybolma ihtimali oldukça yüksektir.

Yeniden kullanılabilir su şişesi

Unutmayın, dehidrasyon gerçek bir şeydir. Festival kuralları izin veriyorsa yeniden kullanılabilir bir su şişesini yanınıza alın ve tüm yeniden doldurma istasyonlarının yerlerini önceden belirlediğinizden emin olun. Vücudunuz bunun için size teşekkür edecektir.

El temizleyici/ıslak mendiller

Portatif tuvaletler… Yeterince açık.

Taşınabilir şarj cihazı

Unutulmaz her anı Instagram'a yükleyip favori müzik performanslarınızı Snapchat ile paylaşırken telefonunuzun şarjının bitmesi çok güçlü bir olasılıktır. Taşınabilir bir şarj cihazı, özellikle arkadaşlarınızdan ayrı düşerseniz hayatınızı kurtarabilir.

Kablosuz hoparlörler

Müzik festivalinde gece kamp yapmayı planlıyorsanız partinin devam etmesi için kamp alanınızda kablosuz hoparlörlerinizi yanınızda isteyeceksiniz. En uç dinleme deneyimi için SONY'nin Ultra Premium Yüksek Çözünürlük Özellikli Bluetooth® Hoparlörüne göz atın ve kulaklarınızı canlı, net, yüksek çözünürlük kalitesinde sese alıştırın. Müziğin canlı performansa ne kadar yakın olduğunu duyduğunuzda şaşıracaksınız.

Nasıl hazırlanmalı?

Görmek istediğiniz sanatçılara göre gününüzü planlayın.

Bir program oluşturun veya festival uygulamasını birkaç gün önceden telefonunuza indirin. Muhtemelen birkaç program çakışması bazı performansları kaçırmanıza neden olacaktır, ancak önceden plan yapmak sahip olduğunuz zamandan tam olarak yararlanmanıza yardımcı olur.

Arkadaşlarınızın telefon numaralarını bir kağıda yazın.

Etkinlik alanına gitmeden önce, tüm arkadaşlarınızın numaralarını cüzdanınıza sıkıştırabileceğiniz bir kağıt parçasına not ettiğinizden emin olun. Bu şekilde, telefonunuzun şarjı gün ortasında bitse bile başka birisinin telefonunu ödünç alıp ekibin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bir buluşma noktası ayarlayın.

Festival sırasında bir noktada grubunuzdan ayrılmanız kaçınılmazdır. Cep telefonu kapsamı ancak ara sıra iyi olabileceği için gösteri bittikten sonra arkadaşlarınızla yeniden bir araya gelmek için belirli bir yer ayarlayın.

Önceden bir müzik çalma listesi hazırlayın.

Bu, festivalde şov yapacak sanatçıları tanımanız için mükemmel bir yoldur. Programdaki "daha az bilinen" katılımcılara göz attığınızdan da emin olun! Müzik festivalleri yeni sanatçıları keşfetmek için harika bir fırsattır.