Eye AF: Unutulmaz portrelerin sırrı

Keskin netleme ve daha başarılı portreler için Sony’nin ayrıcalıklı Eye AF özelliğine güvenin. Profesyoneller ve meraklılar da dahil, herkes için devrim niteliğinde bir araç.

Göz, bir portrenin ruhuna açılan penceredir 

Gözdeki ışıltı. Her mükemmel portrenin imzasıdır, nesnenin ruhuna atılan bir bakıştır. Sony’nin eşsiz Eye AF özelliği, anlık çekimlerden profesyonel portrelere kadar çarpıcı görüntüler için, sadece nesnenizi değil, tek olarak gözü de sürekli izleyerek daha önce görülmemiş bu gücü tüm portrelerinize getiriyor. 

Şimdi Hayvanlarda Gerçek Zamanlı Eye AF
Şimdi Hayvanlarda Gerçek Zamanlı Eye AF

Evcil hayvan ve yaban hayatı fotoğrafçılığı artık hiç olmadığı kadar kolay! Sony Gerçek Zamanlı Eye AF, hayvan dünyasına uzanıyor ve hayvan gözlerini de otomatik olarak algılayıp takip ediyor. 

Muhteşem portrelerin anahtarı
Profesyoneller çok sevdi

Hızlı bir lensle, ödüllü bir portre ile günlük bir çekim arasındaki fark sadece bir kirpiğin uzunluğu kadar olabilir. Profesyoneller, mükemmel netlenmiş bir gözdeki ışıltının başka hiçbir şeye benzemeyen şekilde bir fotoğrafa hayat verdiğini bilir, işte bu nedenle Sony'nin Eye AF özelliği bu kadar ezber bozan bir yeniliktir.

Sony Eye AF’nin Gücü
Her koşulda güvenilir göz takibi

Muhteşem portreler için gözleri yakalayın. Eye AF, Sony’nin şaşırtıcı derecede geniş AF alanını ve doğru göz algılamasını kullanarak hayal edemeyeceğiniz kompozisyonların kapısını açar; böylece yaratıcı ifadeyi daha önce hiç olmadığı gibi keşfedebilirsiniz.

Kısmen gizlenmiş yüz
Kısmen gizlenmiş yüz
Aşağı bakarken
Aşağı bakarken
Arkadan aydınlatma
Arkadan aydınlatma
Gözlük takmak
Gözlük takmak
İç Mekan
İç Mekan
Küçük nesneler
Küçük nesneler
Gelişmiş Gerçek Zamanlı Eye AF
Gelişmiş Gerçek Zamanlı Eye AF

Deklanşör düğmesine yarım basıldığı anda, nesnenin gözleri algılanabilir, sonra AF-C modunda olağanüstü doğrulukla sürekli takip edilir. Video çekiminde, Gerçek Zamanlı Eye AF, netleme yerine nesneye odaklanmanızı sağlar.

Nesnenizin sağ veya sol gözünü seçin
Nesnenizin sağ veya sol gözünü seçin 

Artık önceden menü içinde Sol Göz, Sağ Göz veya Otomatik seçimini yaparak dikkatinizi rahatça kompozisyona verebilirsiniz. Bu seçimler özel düğmelere atanabilir, böylece çekimin ortasında seçenekler arasında çabucak geçiş yapabilirsiniz. 

Göz algılayan öncü otomatik netleme
Aynasız tasarımın mümkün kıldığı yenilik

[1] Alışıldık DSLR fotoğraf makineleri [2] Sony'nin aynasız fotoğraf makineleri

Aynasız tasarımın mümkün kıldığı yenilik

Lider görüntü sensörü üreticisi Sony'nin eşsiz işleme ve sensör teknolojisi, nesnelerinizi gerçek zamanlı algılayabilir, kesin göz konumunu belirleyebilir ve mükemmel netleme sağlayabilir. Alışıldık DSLR’lerden çok daha geniş, yüksek hassasiyetli AF noktaları, nesnelerinizi kadrajda izlemenizi ve her seferinde aslına sadık şekilde yakalamanızı sağlar.

Teknik bilgi birikimiyle geliştirildi

Tüm aynasız makineler eşit değildir. Sony Eye AF'nin performansı; görüntü sensörleri, işlemciler ve lenslerdeki lider geliştirmelerimizden göz algılama yazılımı algoritmalarına kadar, görüntüleme teknolojisindeki onlarca yıllık öncü gelişmeler sayesinde mümkün olmuştur.

Teknik bilgi birikimiyle geliştirildi

 [1] Lens [2] Görüntü sensörü [3] Görüntü işleme motoru [4] Yazılım algoritması 

Sony Eye AF özellikli fotoğraf makinelerini keşfedin

Değiştirilebilir lensli fotoğraf makineleri

Kompakt fotoğraf makineleri