DISTAGON® T* 24 MM F2 ZA SSM

Tüm Özellikler ve Teknik Nitelikler

SAL24F20Z

Objektif Özellikleri

Bağlantı
Sony A mount
Biçim
35 mm full frame
Netleme Uzaklığı (mm)
24 mm
35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)
36mm
Objektif Grupları/Parçaları
7/9
Görüş Açısı (35 mm)
84°
Görüş Açısı (APS-C)
61°
Maksimum Diyafram Açıklığı (F)
2,0
Minimum Diyafram Açıklığı (F)
22
Diyafram Açıklığı Kanatları
9
Dairesel Diyafram Açıklığı
Var
Minimum Odaklama Mesafesi
0,19 m
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,29x
Filtre Çapı (mm)
72 mm
Görüntü sabitleme (Steadyshot)
- (Gövdeye entegre edilmiş)

Boyut ve Ağırlık

Boyutlar (G x Y x D)
78 x 76 mm (3-1/8 x 3 inç)
Ağırlık
555 g (19,6 oz)

Dipnotlar

*
APS-C tipi görüntü sensörleri kullanan değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesiyle "35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)" ve "Görüş Açısı (APS-C)".

Kutu İçeriği

  • Parasoley (ALC-SH110 petal şekil, pimli)
  • Ön lens kapağı
  • Arka lens kapağı: Çanta
Placeholder

Özellikler

Distagon T* 24 mm F2 ZA SSM ürününün fotoğrafı

Sıra dışı geniş açılı işleme

ZEISS Distagon® tasarımı geniş açılı lenslerde kusursuz netliği ve kontrastı elde etmek için özel olarak tasarlandı. Tasarım hâlâ sınıfının en iyisi. SAL24F20Z, mevcut olan en gelişmiş lens teknolojisini Distagon® yapılandırmasıyla bir araya getirerek köşeden köşeye eşsiz optik performans sunar.

Distagon T* 24 mm F2 ZA SSM ürününün fotoğrafı

Keskin, yüksek kontrastlı görüntüler

İki asferik parça ve iki ED (Ekstra Düşük Dağıtma) camı parçası, görüntüde daha iyi netlik ve kontrast için bozulmayı azaltır. ZEISS T* kaplama, parlamayı ve gölgelenmeyi keserek görüntülerin ayrıntılı siyah tonlarıyla canlı ve net olmasını sağlar. Bu etkileyici performans, bu lensin parlak F2,0 maksimum diyafram açıklığı da dahil olmak üzere tüm diyafram açıklıklarında sağlanır.

Distagon T* 24 mm F2 ZA SSM ürününün fotoğrafı

Olağanüstü renk ve kontrast

ZEISS lensler olağanüstü renk üretimleri ve kontrastlarıyla tanınır. Genel görüntü kalitesini azaltabilecek yapay yansımaları etkili bir şekilde bastıran ZEISS T* kaplama, buna katkıda bulunan önemli bir faktördür. Parlama ve gölgelenme azaltılarak renk ve kontrast geliştirilir, böylece görüntülere derin, üç boyutlu bir his kazandırılır.

Distagon T* 24 mm F2 ZA SSM ürününün fotoğrafı

Küçük nesneler ve ayrıntılar için yakınlaşın

SAL24F20Z, küçük nesneleri ve ayrıntıları kusursuz kalitede yakalamak üzere 19 santimetre netleyebilir. Geniş F2,0 maksimum diyafram açıklığı ve 9 yapraklı dairesel diyafram açıklığı tasarımı, odak içindeki ana nesneyi en güzel şekilde görünmesi için destekleyen kusursuz arka plan bokeh efektine katkıda bulunur.

Distagon T* 24 mm F2 ZA SSM ürününün fotoğrafı

SSM (Süper Sonik dalga Motoru) netleme sürücüsü

SSM (Süper Sonik Dalga Motoru) sorunsuz, sessiz otomatik netleme işlemine katkıda bulunan piezoelektrik sürücü sistemidir. Düşük dönme hızlarında yüksek tork kapasitesi hızlı başlatma ve durdurma tepkileri ile hassas konumlandırma sağlar. Fotoğrafçılar için bu hızlı, sessiz ve doğru netlemedir.

Distagon T* 24 mm F2 ZA SSM ürününün fotoğrafı

ED cam, çözünürlüğü ve kontrastı geliştirir

SAL24F20Z modelinde kullanılan ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam parçaları, renk bulanıklığını azaltmada oldukça etkilidir. Geniş diyafram açıklıklarında bile renk saçaklanmalarını azaltmakla kalmaz, daha iyi netlik ve kontrast kalitesi sağlamak üzere görüntü alanına katkıda da bulunur.