500 MM F4 G SSM

Tüm Özellikler ve Teknik Nitelikler

SAL500F40G

Objektif Özellikleri

Bağlantı
Sony A mount
Biçim
35 mm full frame
Netleme Uzaklığı (mm)
500 mm
35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)
750 mm
Objektif Grupları/Parçaları
10/11
Görüş Açısı (35 mm)
Görüş Açısı (APS-C)
3°10'
Maksimum Diyafram Açıklığı (F)
4
Minimum Diyafram Açıklığı (F)
32
Diyafram Açıklığı Kanatları
9
Dairesel Diyafram Açıklığı
Var
Minimum Odaklama Mesafesi
4 m (13,2 ft)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,135x
Filtre Çapı (mm)
42 mm (özel)
Görüntü sabitleme (Steadyshot)
- (Gövdeye entegre edilmiş)
Tele dönüştürücü uyumluluğu (x1.4)
Uyumlu
Tele dönüştürücü uyumluluğu (x2.0)
Manuel netleme moduyla uyumlu

Boyut ve Ağırlık

Boyutlar (G x Y x D)
140 x 367,5 mm (5-5/8 x 14-1/2 inç)
Ağırlık
3460 g (122 oz) (Tripod bağlantısı olmadan)

Dipnotlar

*
APS-C tipi görüntü sensörleri kullanan değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesiyle "35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)" ve "Görüş Açısı (APS-C)".

Kutu İçeriği

  • Parasoley (ALC-SH118: yuvarlak şekilli, klipsli)
  • Ön lens kapağı
  • Arka lens kapağı
  • sert çanta
  • Lens kayışı
  • Takılıp kullanılabilen dairesel polarize filtre
Placeholder

Özellikler

500 mm F4 G SSM ürününün fotoğrafı

Yüksek piksel sayılı sensörler için tam destek

Mevcut görüntü sensörleri, filmden daha üstün çözünürlük ve genel görüntü kalitesi sağlar. Bu lens, görüntüleme hassasiyetinden tam olarak yararlanılması için gerekli performansı sunar. Üstün G Lens teknolojisi, α lens performansı ve kontrolünün zirvesini niteleyen, gelişmiş bir tasarımda buluşur.

500 mm F4 G SSM ürününün fotoğrafı

Canlı kontrastlı net görüntüler

Sony'nin Nano AR Kaplama teknolojisi, hassas optik tasarımının yanı sıra parlama ve gölgelenmeye neden olabilecek yansımaları etkili biçimde bastıran, hassas ve düzenli nano yapıya sahip bir lens kaplaması üretir. Sonuç olarak olağanüstü çözünürlük sağlayan üstün netlik ve canlı kontrast elde edilir.

500 mm F4 G SSM ürününün fotoğrafı

Köşeden köşeye keskin

Üç ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam parçalı kusursuz optik tasarım, bozulmayı en aza indirir ve görüntü genelinde müthiş keskinlik sunarak odak içi alanlarda yüksek çözünürlük ve mükemmel kontrast kabiliyeti kazandırır. Ayrıca nesnenin derin, boyutsal görünümle öne çıkmasını sağlayan güzel arka plan bokeh efektleri de sağlar.

500 mm F4 G SSM ürününün fotoğrafı

Daha hızlı takip ve iyileştirilmiş tepki süresi

Sony'nin SSM otomatik netleme sürücü sistemi başlı başına cazip bir özellik olup son derece sorunsuz, sessiz çalışma imkanı sunar. Yeni LSI sürücü devresi bu performansa yeni bir boyut kazandırır, önceki modellere kıyasla gözle görülür derece daha hızlı otomatik netlemeli nesne takibi imkanı sunar ve SSM sürücü sistemini hiç olmadığı kadar hızlı hale getirir.

500 mm F4 G SSM ürününün fotoğrafı

SSM (Süper Sonik dalga Motoru) netleme sürücüsü

SSM (Süper Sonik Dalga Motoru) sorunsuz, sessiz otomatik netleme işlemine katkıda bulunan piezoelektrik sürücü sistemidir. Düşük dönme hızlarında yüksek tork kapasitesi hızlı başlatma ve durdurma tepkileri ile hassas konumlandırma sağlar. Fotoğrafçılar için bu hızlı, sessiz ve doğru netlemedir.

500 mm F4 G SSM ürününün fotoğrafı

Toza ve neme dayanıklı

Bazen en heyecan verici görüntüler, zorlu koşullarda yakalanır. Toza ve neme dayanıklı tasarımı sayesinde lens, orta derecede ıslak veya tozlu koşullarda da güvenli çalışma imkanı sunar. Böylece o muhteşem anları dilediğiniz her yerde güvenle yakalayabilirsiniz.

500 mm F4 G SSM ürününün fotoğrafı

Gelişmiş çalışma deneyimi

Lens silindiri etrafındaki dört adet netleme tutma düğmesi, fotoğraf makinesini nasıl tutarsanız tutun kolay erişim sağlar. Sony'nin kullanım kolaylığına verdiği muazzam önem aynı zamanda çift DMF (Doğrudan Manuel Netleme) modundan, netleme mesafesi düğmesinden ve netleme öncesi nesneye olan mesafeyi ölçen işlevden de anlaşılabilir.

Karbon fiber parasoley

Parasoley, lensin optik tasarımının önemli bir parçası olup optimum performans istendiğinde mutlaka kullanılmalıdır. Bu lensle birlikte yapay ışığı etkili biçimde emen kadife dokuya sahip, hafif karbon fiber bir parasoley verilir.

Toza ve neme karşı koruma sağlayan hava koşullarına dayanıklı tasarım ve kilitlenebilir yalıtımlarla SLT-A77 ve SLT-A99 ile kullanım için idealdir