PLANAR T* 50 MM F1,4 ZA SSM

Tüm Özellikler ve Teknik Nitelikler

SAL50F14Z

Objektif Özellikleri

Bağlantı
Sony A mount
Biçim
35 mm full frame
Netleme Uzaklığı (mm)
50mm
35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)
75 mm
Objektif Grupları/Parçaları
5/8
Görüş Açısı (35 mm)
47°
Görüş Açısı (APS-C)
32°
Maksimum Diyafram Açıklığı (F)
1,4
Minimum Diyafram Açıklığı (F)
22
Diyafram Açıklığı Kanatları
9
Dairesel Diyafram Açıklığı
Var
Minimum Odaklama Mesafesi
0,45 m (1,48 ft)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,14x
Filtre Çapı (mm)
72 mm
Görüntü sabitleme (Steadyshot)
- (Gövdeye entegre edilmiş)

Boyut ve Ağırlık

Boyutlar (G x Y x D)
81 x 71,5 mm (3-1/4 x 2-7/8 inç)
Ağırlık
518 g (18,3 oz)

Dipnotlar

*
APS-C tipi görüntü sensörleri kullanan değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesiyle "35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)" ve "Görüş Açısı (APS-C)".

Kutu İçeriği

  • Parasoley (ALC-SH126: yuvarlak şekil, pimli)
  • Ön lens kapağı
  • Arka lens kapağı
Placeholder

Özellikler

Planar T* 50mm F1,4 ZA SSM ürününün fotoğrafı

50 mm'lik hızlı prime kusursuz kalite için iyileştirildi

ZEISS lensler; üstün netlik, kontrast ve ayrıntılı siyah tonlarını kusursuz bir şekilde sunmasıyla bilinir. SAL50F14Z tüm bu özelliklerin doruğa ulaştığı kaliteyi sunar. 50 mm'lik "normal" lens, herhangi bir prime lens serisi içinden en iyi performansı gösterir. Kalitesinde istisnalara yer vermeyen bu kusursuz örnek, yüksek performanslı lens serisi için mükemmel seçim.

Planar T* 50mm F1,4 ZA SSM ürününün fotoğrafı

Planar tasarım, bozulmaları en aza indirir

Efsanevi ZEISS Planar optik yapılandırmasının iki hassas asferik parçalı iyileştirilmiş sürümü tüm diyafram açıklıklarındaki görüntülerde süper netlik ve kontrast sunarken bozulmaları ve bulanıklıkları da minimuma seviyeye çeker. Bu lens şaşırtıcı derinlikte ve gerçeklikte fotoğraflar çekebilir.

Akıcı ve sessiz SSM netleme

Akıcı ve sessiz kullanım ile hız, stressiz otomatik netleme için olmazsa olmazlar arasındadır. Sony'nin SSM (Süper Sonik Dalga Motoru) sürücü sistemi, olağanüstü otomatik netleme performansı sunar. Doğrudan manuel netleme özelliği ve netleme tutma düğmesi ise netleme kontrollerini iyileştirir.

Planar T* 50mm F1,4 ZA SSM ürününün fotoğrafı

ZEISS netliğinden akıcı bokeh efektlerine uzanan deneyim

ZEISS kalitesi, odak içindeki nesneleri öne çıkaran sıra dışı netlikten arka plan bokeh efektine kadar uzanmaktadır. 9 yapraklı dairesel diyafram açıklığı, bu lensin F1,4 maksimum diyafram açıklığıyla birlikte güzel ve akıcı bulanıklaştırma efektleri yaratır. İstendiğinde doğal vurgular da katılabilir.

Planar T* 50mm F1,4 ZA SSM ürününün fotoğrafı

Olağanüstü renk ve kontrast

ZEISS lensler olağanüstü renk üretimleri ve kontrastlarıyla tanınır. Genel görüntü kalitesini azaltabilecek yapay yansımaları etkili bir şekilde bastıran ZEISS T* kaplama, buna katkıda bulunan önemli bir faktördür. Parlama ve gölgelenme azaltılarak renk ve kontrast geliştirilir, böylece görüntülere derin, üç boyutlu bir his kazandırılır.

Planar T* 50mm F1,4 ZA SSM ürününün fotoğrafı

Şık görünüm ve tarif edilemez tutuş hissi

Bu şık lensin dış kısmında yüksek kaliteli siyah kaplamalı alüminyum bulunur. Bu kaplama, çizilmeye karşı dayanıklılık ve şık görüntüyü bir arada sunar. Dokunmanın verdiği eşsiz his bu kusursuz lense sahip olmanın ve onu kullanmanın verdiği memnuniyeti en üst düzeye çıkarır.

Planar T* 50mm F1,4 ZA SSM ürününün fotoğrafı

Toz ve neme dayanıklı tasarım

Kritik tüm birleşme ve bağlantı noktaları toza ve neme karşı α99 ve α77 II gövdeleriyle aynı derecede yalıtılarak açık alanda daha güvenli kullanım sunulmuştur.