PLANAR T* 85 MM F1,4 ZA

Tüm Özellikler ve Teknik Nitelikler

SAL85F14Z

Objektif Özellikleri

Bağlantı
Sony A mount
Biçim
35 mm full frame
Netleme Uzaklığı (mm)
85 mm
35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)
127,5 mm
Objektif Grupları/Parçaları
7/8
Görüş Açısı (35 mm)
29°
Görüş Açısı (APS-C)
19°
Maksimum Diyafram Açıklığı (F)
1,4
Minimum Diyafram Açıklığı (F)
22
Diyafram Açıklığı Kanatları
9
Dairesel Diyafram Açıklığı
Var
Minimum Odaklama Mesafesi
0,85 m
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,13x
Filtre Çapı (mm)
72 mm
Görüntü sabitleme (Steadyshot)
- (Gövdeye entegre edilmiş)

Boyut ve Ağırlık

Boyutlar (G x Y x D)
81 x 75 mm (3-1/4 x 2-7/8 inç)
Ağırlık
640 g (22,6 oz)

Dipnotlar

*
APS-C tipi görüntü sensörleri kullanan değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesiyle "35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)" ve "Görüş Açısı (APS-C)".

Kutu İçeriği

  • Parasoley (ALC-SH0002 yuvarlak şekil, pimli)
  • Ön lens kapağı
  • Arka lens kapağı
  • Kutu
Placeholder

Özellikler

Planar T* 85mm F1.4 ZA ürününün fotoğrafı

Tüm diyafram açıklıklarında değişmez ZEISS kalitesi

Bu lens en geniş F1,4 diyafram açıklığından tamamen düşürülmüşe kadarki tüm açıklıklarda üstün netlik, kontrast ve ayrıntılı siyah tonlarıyla doğal bir üretim sunar. ZEISS Planar tasarımı bozulmaları ve bulanıklığı da azaltarak şekillerin, renklerin ve hassas geçişlerin olağanüstü bir gerçekçilikle üretilmesini sağlar.

Planar T* 85mm F1.4 ZA ürününün fotoğrafı

Nesnelerinizi aşkla resmeder

Değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makineleri için ZEISS Planar, nesneden uzakta bir noktadan rahatlıkla kusursuz fotoğraflar çekilmesini sağlayan yeni nesil bir modeldir. Aynı zamanda daha iyi görüntü netliğinin yanı sıra portrelerinize derinlik katan akıcı ve doğal bokeh efekti sunar.

Planar T* 85mm F1.4 ZA ürününün fotoğrafı

Yumuşak ve akıcı bokeh efekti nesnelerin öne çıkmasını sağlar

ZEISS kalitesi, odak içindeki nesneleri öne çıkaran sıra dışı netlikten arka plan bokeh efektine kadar uzanmaktadır. 9 yapraklı dairesel diyafram açıklığı, bu lensin F1,4 maksimum diyafram açıklığıyla birlikte son derece güzel ve akıcı bir arka plan bokeh efekti yaratır. İstendiğinde doğal vurgular da katılabilir.

Planar T* 85mm F1.4 ZA ürününün fotoğrafı

Kolay, tutarlı netleme ve kontrol

Lens silindirinin tam üstünde bulunan ve kullanışlı parmak ucu netleme kilidi kontrolü sağlayan netleme tutma düğmesinin yanı sıra kullanımı kolay ve rahat geniş netleme halkasıyla fotoğraf makinesinin kullanımı iyileştirilmiştir. Netleme halkasının otomatik netleme sırasında dönmemesi, kullanım rahatlığı sağlar.

Planar T* 85mm F1.4 ZA ürününün fotoğrafı

Düşük ışıkta net görüntüler

SAL85F14Z, geniş F1,4 maksimum diyafram açıklığıyla düşük ışıkta elde çekim için kusursuz bir seçimdir. Bu lensin düşük ışıktaki çalışma kapasitesi, çeşitli çekim durumlarında fotoğraf makinesi titremesini telafi edebilen fotoğraf makinesi içi görüntü sabitleme sistemi olan SteadyShot INSIDE özelliğine sahip fotoğraf makinesiyle kullanıldığında daha da artar.

Planar T* 85mm F1.4 ZA ürününün fotoğrafı

ZEISS T* kaplama

ZEISS lensler olağanüstü renk üretimleri ve kontrastlarıyla tanınır. Genel görüntü kalitesini azaltabilecek yapay yansımaları etkili bir şekilde bastıran ZEISS T* kaplama, buna katkıda bulunan önemli bir faktördür. Parlama ve gölgelenme azaltılarak renk ve kontrast geliştirilir, böylece görüntülere derin, üç boyutlu bir his kazandırılır.