FE 100mm F2.8 STF GM OSS ürününün görüntüleri
FE 100mm F2.8 STF GM OSS ürününün görüntüleri
FE 100mm F2.8 STF GM OSS ürününün görüntüleri
STF™ rakipsiz bir bokeh ve netlik sunar

Bu 100 mm orta aralıklı telefoto prime lens, üstün G Master çözünürlüğü ve muhteşem bokeh için yenilikçi STF (Yumuşak Aktarım Netleme) optiği sunan, üstün ve yaratıcı bir araçtır. Hızlı, hassas, sessiz DDSSM otomatik netleme ve 0,25x büyütmeye varan yakınlık özelliği sunar. Dahili Optik SteadyShot görüntü sabitleme, düşük aydınlatmada veya makro çekimde oluşabilecek bulanıklığı en aza indirir.

Örnek 0 6B06B0 çözünürlüğü ve bokeh
Örnek G Master çözünürlüğü ve bokeh

Gelişmiş optik ve tasarım sayesinde, G Master konseptini özetleyen genel performans için bir araya getirilmiş, olağanüstü çözünürlük ile kesinlikle nefes kesen bokeh elde edilir.

Bundan daha iyi bokeh yok
Bundan daha iyi bokeh yok

Bu lens, kenar ayrıntılarını yitirmeden, son derece yumuşak, doğal bokeh üretmek için özel olarak tasarlanmıştır. Sonuçta doğal olarak sarmal derinlik ve boyutluluk ortaya çıkmıştır. 

0 6B06B0 adının hakkını veren çözünürlük
G Master adının hakkını veren çözünürlük

Olağanüstü görüntü genelinde çözünürlük ve netlik, G Master optik tasarımının temeli olan 50 çizgi/milimetre MTF şartını karşılıyor.

Yaratıcı yönünüze odaklanmanızı sağlayan AF
Yaratıcı yönünüze odaklanmanızı sağlayan AF 

DDSSM (Doğrudan Sürücülü SSM) netleme tahrik sistemi hızlı, hassas ve sessiz bir otomatik netleme sunarak, kullanıcının tamamen fotoğraf veya video çekmeye odaklanmasını sağlıyor.

Lens uzmanından ipuçları
Lens yapılandırmasının resmi
Lens Yapılandırması

G Master Series lensler, oldukça yüksek çözünürlük ve yumuşak şekilde kaybolan arka plan bokeh’inin etkileyici kombinasyonuyla görüntüleme ve ifadeyi hiç ulaşılmamış seviyelere taşır.

[1] APD [2] Asferik lens [3] ED (ekstra düşük dağıtmalı) cam

SEL100F28GM’nin Modülasyon Aktarım İşlevi
MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı satırlar arasında kontrast derecesi ölçümüyle lensin ince ayrıntılar sunma başarısını tanımlar.

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm) [3] Maks. diyafram açıklığı [4] F8 diyafram açıklığı [5] Konumsal frekans [6] 10 satır çifti / mm [7] 30 satır çifti / mm [8] Radyal değerler [9] Tanjant değerleri

Film çekiminde kullanılan FX6’nın yakından fotoğrafı
Video çekiminde Sony lenslerin avantajları

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir.

Lens Kontrolleri
Lens Kontrolleri
Lens Kontrolleri

1. Netleme halkası / 2. Diyafram açıklığı halkası / 3. Makro değişim indeksi / 4. Makro değişim ölçeği / 5. Netleme tutma düğmesi (özelleştirilebilir) / 6. Diyafram açıklığı tıklama düğmesi / 7. Titreme telafisi düğmesi / 8. Netleme modu düğmesi / 9. Makro değişim halkası / 10. Makro değişim kilit açma düğmesi / 11. Yuva indeksi / 12. Diyafram açıklığı ölçeği / 13. Lens kontakları / 14. Lens yuvası lastik halkası / 15. Diyafram açıklığı indeksi / 16. Parasoley indeksi

FE 100mm F2.8 STF GM OSS uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Premium G Master serisi Orta aralık telefoto prime

  • Harikulade bokeh için optik apodizasyon (APD) parçası

  • Olağanüstü netlik için nano AR kaplama

  • Sessiz, son derece hassas netleme lens kontrolü için Doğrudan Sürücülü SSM (DDSSM)

  • Toz ve neme dayanıklı tasarım

Minimum Odaklama Mesafesi
0,85 m / 2,79 fit ("0.85m-∞" pozisyonunda); 0,57 m / 1,87 fit ("0.57m-1.0m" pozisyonunda)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,14 ("0.85m-∞" pozisyonunda); 0,25 ("0.57m-1.0m" pozisyonunda)
Filtre Çapı (mm)
72
Ağırlık
700 g (24,7 oz.)

Kutu İçeriği

Parasoley (model): ALC-SH147, Ön lens kapağı: ALC-F72S, Arka lens kapağı: ALC-R1EM, Kutu

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi