Lensi sol önden gösteren bir ürün görüntüsü
G lens logosu ile birlikte lensi sol yandan gösteren bir ürün görüntüsü
Lensi sol yandan gösteren bir ürün görüntüsü
Lensi üstten gösteren bir ürün görüntüsü
Lensi sağ yandan gösteren bir ürün görüntüsü
Parasoleyi ile birlikte lensi sol yandan gösteren bir ürün görüntüsü
Desatüre α7C II’ye takılmış lensi gösteren ürün görüntüsü
Desatüre bir mikrofon bağlı desatüre FX3’e takılmış lensi gösteren ürün görüntüsü
Kompakt geniş açılı zum ile dünyanın daha fazlasını görün

Gelişmiş teknoloji, ultra geniş 16 mm’den geniş 25 mm netleme uzaklıklarına kadar tam gövde performansı sağladığından, bu kompakt Full Frame F2.8 geniş açılı zum lens, α serisi gövdeler için mükemmel bir eşleşmedir. Olağanüstü G LensTM çözünürlüğü ve bokeh bu aralığın tamamında kullanılır ve hassas AF, hızlı ve keskin netleme sağlar. Geniş açılı fotoğraflar ve videolar için harikadır.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

FE 16-25 mm F2.8 G’yi keşfedin

Videoyu izleyin

FE 16-25 mm F2.8 G Fotoğraf Galerisi
Dağ üzerinde muhteşem bir gün doğumu manzarası. Net görüntü için parlama, gölgelenme ve renk akması bastırılır
Tüm netleme uzaklıklarında keskin ve detaylı

Üç ED (Ekstra Düşük Dağıtmalı) cam parça ve bir ED Asferik cam parça içeren dört asferik parça, 16 mm’den 25 mm’ye kadar yüksek çözünürlük sunar. F2.8 ve 11 diyafram açıklığı kanadı büyüleyici G Lens bokeh efekti oluştururken net görüntü için parlama, gölgelenme ve renk akması bastırılır. Muhteşem yakın çekimler için geniş uçta 0,18 m (0,59 ft) (AF)/0,17 m (0,56 ft) (MF) minimum netleme mesafesiyle maksimum büyütme 0,2 (AF)/0,23 (MF) kattır.

FE 16-25 mm F2.8 G’de kullanılan aktüatörü gösteren bir şema
Yüksek performanslı gövdelerde en iyi sonucu veren AF

Özel olarak optimize edilmiş iki doğrusal motor ve bir hassas kontrol sistemi, herhangi nesneye muhteşem hız ve doğrulukla netleme yapar. Takip performansı da harikadır ve 120 FPS’ye kadar Sony’nin gelişmiş modeli α9 III gövdesine tamamen uyum sağlayabilir. 4K 120p veya FHD 240p videolar gibi yüksek kare hızlarında bile hassas, sessiz netleme akıcı şekilde saklanır ve korunur.

Yüksek rakımda karla kaplı dağlık bir alandan muhteşem bir manzara
Her yere gitmeye hazır kompakt bir F2.8 geniş zum

Yüksek performanslı bir optik tasarımda bir ED Asferik cam parça içeren dört asferik parça ve geniş bir F2.8 maksimum diyafram açıklığı ile bu yenilikçi lens, 74,8 mm üzerinde çapa ve 91,4 mm uzunluğa (3 x 3-5/8 inç) sahiptir. Bazı bileşenlerde mühendislik plastiği kullanılması dayanıklılığı artırırken ağırlığı, sadece 409 grama (14,5 ons) düşürerek bu ürünü uzun çekim süreleri veya düşük ışıklı ortamlar için stresi azaltan bir F2.8 seçeneği yapar.

FE 16-25 mm F2.8 G lens takılı şekilde gimbal üzerinde FX3’ün kullanım görüntüsü
Mobil zumda videolar için sabit F2.8 harikadır

Geniş açılar, kolayca elde tutulabilen kompakt, hafif bir zumda F2.8 ve sessiz AF, videolar için önemli avantajlar olabilir. Minimum zum uzatması ve ağırlık merkezi değişimi, gimbal ve drone montajını da kolaylaştırır. Gövde içi Aktif Mod sabitlemesiyle birlikte yürürken geniş açıda, elde stabil kayıtlar sunabilir. Gövde duraksama telafisi ve meta veri kaydını da destekler.

Nehrin yüzeyine yakın bir yerde FE 16-25 mm F2.8 G ile α7 IV’u tutan bir kullanıcının görüntüsü. Kullanıcı alçak bir noktadan çekim yapar
Kompakt bir lenste kapsamlı kontrol

Netleme, zum ve diyafram açıklığı halkaları kapsamlı kontrol sağlar. Diyafram açıklığı halkasında değiştirilebilen tıklamalı duraklar vardır. Özelleştirilebilir netleme tutma düğmesi ve AF/MF anahtarı da bulunur. Doğrusal Yanıtlı MF anında, sezgisel manuel netleme kontrolü sağlar. Toza ve neme dayanıklı tasarım, zorlu dış mekan koşullarında güvenilirlik sağlar ve ön parçada flor kaplama bulunur. Filtre çapı 67 mm’dir.

Asferik lens, ED Asferik lens ve ED cam parçaların konumlarını gösteren lens yapılandırma şeması
Lens Yapılandırması

Kusursuz Sony G Lens tasarımı, yüksek çözünürlük ile sanatçının vizyonunu güçlendirebilecek muhteşem arka plan bokeh’i arasındaki zarif dengeyi vurgular.

[1] Asferik lens  [2] ED (ekstra düşük dağıtma) asferik lens  [3] ED (ekstra düşük dağıtma) cam

MTF (modülasyon aktarım işlevi) tabloları
MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı satırlar arasında kontrast derecesi ölçümüyle lensin ince ayrıntılar sunma başarısını tanımlar.

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezinden uzaklık (mm) [3] 16 mm’de/Maks. diyafram açıklığı [4] 16 mm’de/F8 diyafram açıklığı [5] 25 mm’de/Maks. diyafram açıklığı [6] 25 mm’de/F8 diyafram açıklığı

[7] Konumsal frekans [8] 10 satır çifti/mm [9] 30 satır çifti/mm [10] Radyal değer [11] Tanjant değeri

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Video çekiminde Sony lenslerin avantajları

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir.

Lens Kontrolleri

1. Netleme halkası 2. Netleme tutma düğmesi 3. Zum halkası 4. Diyafram açıklığı halkası 5. Netleme modu anahtarı 6. Tıklamalı diyafram açıklığı anahtarı

FE 16-25 mm F2.8 G uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Kompakt ve hafif, yüksek performanslı 16-25 mm geniş açılı zum G Lens

  • Yüksek çözünürlük sağlayan 3 ED cam parça, 3 asferik parça ve 1 ED Asferik cam parça

  • F2.8 diyafram açıklığı ve 11 diyafram açıklığı yaprağı ile geliştirilmiş akıcı bokeh ile büyüleyici yakın çekimler

  • Olağanüstü hız, güvenilir takip ve sessiz çalışma için gelişmiş AF

  • Bağımsız netleme, zum ve diyafram açıklığı halkaları ile tam yaratıcı kontrol

Minimum Odaklama Mesafesi
0,18(W)-0,24(T)(AF), 0,17(W)-0,22(T)(MF) m [0,59(W)-0,79(T)(AF), 0,56(W)-0,73(T)(MF) ft]
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,20 (AF), 0,23 (MF)
Filtre Çapı (mm)
67
Ağırlık
409 g (14,5 oz)
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi