E 16-55mm F2.8 G ürününün görüntüleri
E 16-55mm F2.8 G ürününün görüntüleri
E 16-55mm F2.8 G ürününün görüntüleri
E 16-55mm F2.8 G ürününün görüntüleri
Hızlı F2.8 APS-C standart zum

Sony’nin F2.8 diyafram açıklığına sahip ilk 16-55 mm (24-82,5 mm Full Frame eşdeğeri) APS-C zum lensi, hem G Lens serisine yakışır performans sunar hem de oldukça kompakttır. Yeni optik tasarım, köşeden köşeye mükemmel çözünürlük ve gerektiğinde muhteşem bokeh sunar. Bu kompakt ve hafif lens, geniş bir nesne yelpazesi için idealdir.

Kompakt F2.8 APS-C standart zum G lens 

Videoyu izleyin

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

APS-C E-mount

APS-C E mount lensler, Sony'nin α E mount fotoğraf makineleriyle kullanıldığında üstün fotoğraf makinesi performansı sunar.

E 16-55mm F2.8 G Fotoğraf Galerisi
F2.8’de dahi zum aralığının tamamında yüksek çözünürlük
F2.8’de dahi zum aralığının tamamında yüksek çözünürlük

İki AA (gelişmiş asferik) ve iki asferik parça, köşeden köşeye olağanüstü G Lens çözünürlüğü için bozulmayı bastırır; üç ED (Ekstra Düşük Dağıtmalı) cam parça ise renk akmasını en aza indirir. Sony’nin orijinal Nano AR Kaplaması, net kontrast için parlamaya ve gölgelenmeye karşı üstün direnç kazandırır. Hassas sferik bozulma kontrolü ve 9 kanatlı dairesel diyafram açıklığıyla pürüzsüz bokeh elde edilir.

Kompakt, hafif ve parlak
Kompakt, hafif ve parlak

Optimum mekanik ve optik tasarımla, kompakt ve sabit F2.8 16-55 mm (24-82,5 mm Full Frame eşdeğeri) zum lens ağırlığı sadece 494 gramdır (17,5 oz). Çeşitli fotoğraf uygulamalarında rahatça taşınabilir, yönetilebilir bir sistem oluşturmak için kompakt E-mount gövdelerle birleştirilen bu güzel lens, portrelerden günlük çekimlere kadar her şey için idealdir.

Hızlı, hassas AF ve takip için XD Doğrusal Motor
Hızlı, hassas AF ve takip için XD Doğrusal Motor

Bu APS-C lenste G Master Series lenslerde netleme performansını en üst düzeye çıkaran gelişmiş XD (eXtreme Dynamic) doğrusal motor tipi kullanıldı. XD Doğrusal Motor, fotoğraf makinesi gövdesinin tam hız potansiyelini kullanıp hızlı hareket eden nesneleri dahi olağanüstü hız ve hassasiyetle netler ve takip eder. Çalışması da sessizdir ve videografların sabit F2.8 diyafram açıklığından faydalanmasını sağlar.

Netleme modu anahtarını gösteren ürün fotoğrafı ve toza ve neme dayanıklı tasarımı açıklayan resim
Profesyonel kontrol ve güvenilirlik

Özelleştirilebilir netleme tutma düğmesi, AF/MF modu anahtarı ve Doğrusal Yanıtlı MF, zor ve değişken koşullarda dahi çekim yapmanızı sağlayabilecek çok yönlü ve hassas kontrol imkanı kazandırır. Ön lens parçası, suyu ve kiri iten flor ile kaplanmıştır ve lens toza ve neme karşı dayanıklıdır; yani zorlu dış ortamlarda güvenle kullanılabilir.

Lens yapılandırmasının resmi
Lens Yapılandırması

Kusursuz Sony G Lens tasarımı, yüksek çözünürlük ile muhteşem arka plan bokeh’i arasındaki, sanatçının vizyonunu güçlendirebilecek, zarif dengeyi vurgular.

[1] Gelişmiş asferik lens (AA lens) [2] Asferik lens [3] ED (ekstra düşük dağıtmalı) cam

SEL1655G’nin Modülasyon Aktarım İşlevi
MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı satırlar arasında kontrast derecesi ölçümüyle lensin ince ayrıntılar sunma başarısını tanımlar.

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm) [3] 16 mm / Maks. diyafram açıklığında [4] 16 mm / F8 diyafram açıklığında [5] 55 mm / Maks. diyafram açıklığında [6] 55 mm / F8 diyafram açıklığında [7] Konumsal frekans [8] 10 satır çifti / mm [9] 30 satır çifti / mm [10] Radyal değer [11] Tanjant değeri

Film çekiminde kullanılan FX6’nın yakından fotoğrafı
Video çekiminde Sony lenslerin avantajları

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir.

Lens Kontrolleri

1. Netleme halkası 2. Netleme tutma düğmesi 3. Netleme modu düğmesi 4. Zum halkası

E 16-55mm F2.8 G uyumluluğu

Bazı fotoğraf makinesi gövdeleri tam işlevsellik için yazılım güncellemesi gerektirebilir.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Kompakt, yüksek çözünürlüklü F2.8 APS-C standart zum G lens

  • XD Doğrusal Motor hızlı, hassas ve sessiz AF için mükemmel yanıt ve düşük titreşim sağlar

  • Zum aralığının tamamında yüksek çözünürlük için iki AA lens, iki asferik parça ve üç ED cam

  • Parlama ve gölgelenmeyi ortadan kaldırmak için Sony Nano AR Kaplama

  • Toz ve neme dayanıklı tasarım

Minimum Odaklama Mesafesi
0,33 m (1,09 ft)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,2
Filtre Çapı (mm)
67
Ağırlık
494 gr (17,5 oz)

Kutu İçeriği

Parasoley (model): ALC-SH161, Ön lens kapağı: ALC-F67S, Arka lens kapağı: ALC-R1EM, Yumuşak çanta

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi