E 20 mm F2,8 ürününün görüntüleri
E 20 mm F2,8 ürününün görüntüleri
Kompakt, geniş açılı prime lens

E 20 mm F2,8 Geniş Açılı Prime (SEL20F28)

Bu ince (20,4 mm) ve hafif yassı lens hem fotoğraf hem de video çekimlerinde yüksek performans sunar. İç mekanlar, doğa çekimleri ve diğer çekimlerde kullanabilirsiniz.

APS-C E mount lensler, Sony'nin α E mount fotoğraf makineleriyle kullanıldığında üstün fotoğraf makinesi performansı sunar.

Dairesel diyafram açıklığıyla bokeh
Yumuşak bulanıklaştırma

Bu lens, daha doğal ve yuvarlak bulanıklaştırma veya "bokeh" efektleri için standart çokgen şekilli bir diyafram açıklığı yerine 7 yapraklı dairesel diyafram açıklığına sahiptir.

Geliştirilmiş optik performans

Performansı optimize etmek amacıyla asferik lens parçaları yüksek kontrastı korurken (diyafram genişliği tamamen açıkken bile) bozulmayı ve görüntü düzleminin düzlüğünü en aza indirir.

Hızlı, çevik netleme

Arka netleme mekanizması lens silindirinin hareket etmesini önler; böylece daha kompakt bir tasarım, daha hızlı otomatik netleme ve daha az minimum netleme mesafeleri elde edilir.

Lens yapılandırmasının resmi
Lens Yapılandırması

Sony fotoğraf makineleri için etkileyici optik performans, çeşitli uygulamalarda çok yönlülük ve güvenilirlik için hassasiyetle geliştirilmiştir.
[1] Asferik lens

SEL20F28’in Modülasyon Aktarım İşlevi
MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı satırlar arasında kontrast derecesi ölçümüyle lensin ince ayrıntılar sunma başarısını tanımlar.
[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm) [3] Maks. diyafram açıklığı [4] F8 diyafram açıklığı [5] Konumsal frekans [6] 10 satır çifti / mm [7] 30 satır çifti / mm [8] Radyal değerler [9] Tanjant değerleri

Bu sayfayı aşağıdaki düzeltmeyi içerecek şekilde düzenledik: Sony E mount'lı fotoğraf makineleri yanlışlıkla SteadyShot özelliğine sahip şeklinde listelenmişti; bu bilgi kaldırıldı.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Ultra ince (20,4 mm), hafif ve metal kaplamalı

  • Asferik lens parçaları bozulmayı azaltır

  • Etkileyici bulanıklaştırma için dairesel diyafram açıklığı

  • Akıcı, sessiz çalışan otomatik netleme

  • APS-C fotoğraf makinesine eşdeğer odak mesafesi: 30 mm

Minimum Odaklama Mesafesi
0,2 m (0,66 ft)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,12x
Filtre Çapı (mm)
49 mm
Ağırlık
69 g (2,4 oz)

Kutu İçeriği

Parasoley (ALC-SH113: kapak türü), Ön lens kapağı, Arka lens kapağı

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

İncelemeler

Kullanıcıların Söyledikleri