FE 24-105mm F4 G OSS Lens ürününün görüntüleri
FE 24-105mm F4 G OSS Lens ürününün görüntüleri
FE 24-105mm F4 G OSS Lens ürününün görüntüleri
FE 24-105mm F4 G OSS Lens ürününün görüntüleri
Kompakt, hafif kapsamlı zum

Zum genelinde 24 mm - 105 mm ve F4 diyafram açıklığına sahip yüksek performanslı G Lens, tutarlı ve yüksek görüntü kalitesi sunar. Olağanüstü optik performansın yanı sıra, taşınabilirlik ve mobilite için E mount sistemine uygun kompakt, hafif tasarıma da sahiptir. Hızlı, hassas AF ve yüksek güvenilirlik bu zum lensinin geniş kullanımına katkı sağlar.

FE 24-105mm F4 G OSS
Fotoğraf Galerisi
Zum aralığı genelinde mükemmel uçtan uca görüntüleme
Zum aralığı genelinde mükemmel uçtan uca görüntüleme

Gelişmiş optikler, zum aralığı genelinde istikrarlı uçtan uca yüksek çözünürlük sağlar. Dört asferik unsur, bozulmayı etkili bir şekilde azaltır, ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam unsurları ise renk bulanıklığını en aza indirir. Dairesel bir diyafram açıklığı ve dikkatle kontrol edilen sferik bozulma şekli, muhteşem ve düzgün arka plan bokeh'i ve olağanüstü odak netliğini tamamlayan doğal vurgularla ifade potansiyeli ekler.

Mobil, çok yönlü çekim için tek lensli çözüm
Mobil, çok yönlü çekim için tek lensli çözüm

Mükemmel optik performans ve yüksek zum oranı, yalnızca 663 gram (23,4 oz) ağırlığında, kompakt hafif bir gövdede. Kompakt, hafif tasarım olağanüstü sistem mobilitesi ve kullanım kolaylığı için E mount gövdelere kadar uzanır. Bu yüksek performanslı tek lens, çok çeşitli nesneleri ve durumları çekmenizi sağlar. Minimum 0,38 metre (1,25 fit) netleme mesafesi ve dahili optik görüntü stabilizasyonu her alanda çok yönlülüğü güçlendirir.

Fotoğraf ve video için sabit F4 ve hızlı, hassas, sessiz AF
Fotoğraf ve video için sabit F4 ve hızlı, hassas, sessiz AF

Zum aralığı genelinde parlak sabit F4 maksimum diyafram açıklığı, netleme uzaklığı değiştiğinde bile parlaklığı eşit tutar. Sony Direct Drive SSM (DDSSM) AF sürücü sistemi hızlı, hassas, sessiz netleme sağlar. Hassas optik tasarım, netleme titreşimini en aza indirir. Bunların tümü FE 24-105mm F4 G OSS'yi hem fotoğraf hem de video için mükemmel kılar.

Profesyonel çalışma ve güvenilirlik
Profesyonel güvenilirlik ve çalışma

Ön parçadaki flor kaplama, yağ, kir ve su gibi maddelerin lensin önüne yapışmasını engeller ve lens yüzeyine yapıştıkları takdirde çıkarılmalarını kolaylaştırır. Toza ve neme dayanıklı tasarım ve özelleştirilebilir netleme tutma düğmesi profesyonel çalışma ve güvenilirliğe daha da katkı sağlar.

Lens yapılandırmasının resmi
Lens Yapılandırması

Kusursuz Sony G Lens tasarımı, yüksek çözünürlük ile sanatçının vizyonunu güçlendirebilecek muhteşem arka plan bokeh’i arasındaki zarif dengeyi vurgular.

[1] Gelişmiş asferik lens (AA lens) [2] Asferik lens [3] ED (ekstra düşük dağıtmalı) cam

SEL24105G’nin Modülasyon Aktarım İşlevi
MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı satırlar arasında kontrast derecesi ölçümüyle, lensin ince ayrıntıları sunma başarısını tanımlar.

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm) [3] 24 mm’de [4] 105 mm’de [5] Konumsal frekans [6] 10 satır çifti / mm [7] 30 satır çifti / mm [8] Maks. diyafram açıklığı [9] F8 diyafram açıklığı [10] Radyal değerler [11] Tanjant değerleri

Film çekiminde kullanılan FX6’nın yakından fotoğrafı
Video çekiminde Sony lenslerin avantajları

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir.

Lens Kontrolleri

1. Yakınlaştırma halkası / 2. Netleme modu anahtarı / 3. Netleme halkası / 4. Netleme tutma düğmesi / 5. Sallanma telafisi anahtarı

FE 24-105mm F4 G OSS uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • G Lens standart zum lens

  • Olağanüstü çözünürlük için iki AA (gelişmiş asferik) unsur

  • Parlama ve gölgelenmeyi ortadan kaldırmak için Sony Nano AR Kaplama

  • Sessiz, son derece hassas netleme lens kontrolü için Doğrudan Sürücülü SSM

  • Toz ve neme dayanıklı tasarım

Minimum Odaklama Mesafesi
0,38 m (1,25 fit)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,31
Filtre Çapı (mm)
77
Ağırlık
663 gr (23,4 oz.)

Kutu İçeriği

Parasoley (model): ALC-SH152, Ön lens kapağı: ALC-F77S, Arka lens kapağı: ALC-R1EM, Kutu

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

Ödüller

Ödüller